Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Ame
nołlife

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » ndz maja 03, 2020 12:11 pm

Gotenks, obejrzyj sobie 1 odcinek. Istnieje sporo szansa, że ci przypadnie. Opis nie specjalnie zachęca. A jest to dobra komedia.
Nie czepiałabym się też, że główni to tsundere. Źle podchodzicie do tego serii. Przede wszystkim jest to dobra komedia. Główni nie są odpychający jak większość, którzy są tsundere. Nie wiem jak manga, ale anime trzyma poziom i jest naprawdę zabawnie.

Nelinnor
Adept
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Nelinnor » ndz maja 03, 2020 2:04 pm

Ame pisze:
ndz maja 03, 2020 12:11 pm
Nie czepiałabym się też, że główni to tsundere.
Swoją drogą trzeba by było najpierw zapytać kto w ogóle powiedział że główni bohaterowie to typ tsundere. Z definicji jest to przecież charakter chłodny, arogancki i agresywny z zewnątrz, a ciepły, wstydliwy i kochający wewnątrz. Tyle już siedzę w tej serii i nie widzę tego schematu.

Nie ma tutaj nawet śladu po tym stereotypowym "to nie tak, że cie lubię, baka!". Wręcz przeciwnie, bohaterowie są dla siebie uprzejmi, starają się być opanowani i zachowywać z klasą jak na ich pozycję społeczną przystało. Jeżeli panikują to tylko wewnątrz swoich myśli, a nie zewnętrznie, więc sytuacja jest dokładnie odwrotna. To są postacie które z uśmiechem na ustach wsadzą kij w mrowisko i strategicznie będą czekać na reakcję drugiej strony.

Jeżeli więc w ogóle użyjemy w tym przypadku określenia tsundere to należy pamiętać, że taka Kaguya ma tyle wspólnego z Taigą, Rin Tohsaką czy Kirino co Monster czy Berserk z Kiss x Sis które też są przecież seinenami. Ocenianie czegoś tylko na tej podstawie że jest wrzucone do tego samego worka mało kiedy ma sens. Dlatego też polecam wszystkim się zapoznać z serią i nie skreślać jej z tak błahych powodów. Chyba że ktoś nie lubi komedii, siłą rzeczy to tylko dobra komedia, nikt nie twierdzi że to ponadczasowe dzieło stulecia.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony

Nowości od Studia JG

Post autor: Krzych Ayanami » ndz maja 03, 2020 2:57 pm

Strasznie mi się to kojarzy z wydaną jakiś czas temu przez Wanego serią Special A.
Albo Służącą Przewodniczącą.
Nie wiem czy się tym zajmować, skoro powyższe tytuły mnie nudziły.

Tomek
Adept

Nowości od Studia JG

Post autor: Tomek » ndz maja 03, 2020 4:01 pm

Ame pisze:
ndz maja 03, 2020 12:11 pm
Gotenks, obejrzyj sobie 1 odcinek. Istnieje sporo szansa, że ci przypadnie. Opis nie specjalnie zachęca. A jest to dobra komedia.
Ja polecałbym obejrzeć 2-3 odcinki, bo w pierwszych odcinku - z tego co pamiętam - narrator trochę zbyt przesadza z gadulstwem i wyjaśnianiem żartów. Było to tak dla mnie męczące, że nie byłem pewien, czy chce dalej oglądać tą serię. :lol: Na szczęście przeczytałem na MAL-u, że potem będzie lepiej.

---
Nelinnor pisze:
ndz maja 03, 2020 2:04 pm
Swoją drogą trzeba by było najpierw zapytać kto w ogóle powiedział że główni bohaterowie to typ tsundere. Z definicji jest to przecież charakter chłodny, arogancki i agresywny z zewnątrz, a ciepły, wstydliwy i kochający wewnątrz. Tyle już siedzę w tej serii i nie widzę tego schematu.
Jak dla mnie określenie tsundere jest dzisiaj nadużywane przez społeczność M/A.

Jedni przypinają tą łatkę każdej postaci, która nie wyraża otwarcie swoich uczuć, tylko próbuje trzymać pion (bo jak wiemy 100% nastolatków jak pierwszy raz zakocha się to od razu leci i wrzeszczy swojej lubej "kocham Cię", zamiast robić np. jakieś wstępne podchody).

Inni wręcz odwrotnie - widzą tylko dziołchy, które dają po ryju.

Co do pary z Kaguyi to nie są one w żadnym razie tsundere, bo jeśli tak to każda niewyznająca swej miłości osoba na świecie jest tsundere. :lol:

---
zandam pisze:
pt maja 01, 2020 6:29 pm
Kojarzyłam ten tytuł, bo ktoś na forum nieustannie o nim wspominał, więc po zapowiedzi korciło mnie, żeby kupić pierwszy tom, ale na szczęście obejrzałam pierwszy i dwunasty odcinek anime... jednak dam sobie spokój. Nie wiem, jakim cudem ten tytuł doczekał się 18. tomów i nadal wychodzi, skoro bazuje nieustannie na tym samym schemacie i tak na dobrą sprawę, przeskakując z pierwszego na dwunasty odcinek, nie odczułam żadnej straty fabularnej.
Już odchodząc od tego, czy komuś koncept (opisem nie sugerowałbym się) na historię podoba się - 1. i 12. to moim zdaniem najsłabsze epizody tej serii. :P Problem pierwszego odcinka wyjaśniłem wyżej, z kolei ostatni to tani, słodki romans.

---

PS Jak wam się nie podoba opis od Studio JG zawsze możecie zapoznać z tym od Kawaii ;)
https://www.facebook.com/groups/1600598 ... 199068763/
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Weteran

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » ndz maja 03, 2020 4:20 pm

"Historia miłości pomiędzy dwiema uczennicami...". Kurde, czyżbym jednak obejrzał jakąś inną, gorszą wersję anime? Gdzie można obejrzeć wersję yuri, ej! To znaczy... bo kolega się pyta. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife

Nowości od Studia JG

Post autor: Canis » ndz maja 03, 2020 6:00 pm

Bukafo pisze:
ndz maja 03, 2020 4:20 pm
Kurde, czyżbym jednak obejrzał jakąś inną, gorszą wersję anime? Gdzie można obejrzeć wersję yuri, ej!
Oglądałeś wersję przeznaczoną do emisji w TV. Omawiany kontent znajduje się na wydaniu płytowym. :lol:

Przeczytałem kilka rozdziałów mangi. Pierwsze trzy były takie o, ale kolejne nawet mnie śmieszyły. Kupię pierwszy tomik na spróbowanie. Jednak nic nie zastąpi obcowania z mangą w naszym języku.

Awatar użytkownika
niksz
Adept

Nowości od Studia JG

Post autor: niksz » pn maja 04, 2020 9:32 pm

Tak zapytam z innej beczki (jak zwykle nic nie mogę znalźć w wyszukiwarce forum... ><)
Jak wygląda sytuacja z dodrukami bądź starszymi seriami Studia JG? Wiem, że JPF ma własną drukarnie (nie ma dużego problemu z dostępnością tytułów zakończonych parę lat temu), Waneko nie zostawia na długo skończonej serii (robią mało dodruków), ale w sumie nigdzie nie natrafiłam na sytuację ze Studiem.
Z ciekawości zajrzałam na tytuły zakończone już jakiś czas temu od nich ("No 6" - ostatni tom w 2016, chyba lipiec) i na yatta jest nadal dostępna cała seria. Co więcej, na sklepie Kotori (mangastore.pl) również ją znalazłam.
Stąd moje pytanie, jak wygląda sytuacja z mangami Studia JG? Jeśli temat już był poruszany, to poprosiłabym o odnośnik ^^
Daiya no ace * Kingdom * Detective Conan * Arslan senki * Nisekoi * Tokyo ESP * Shaman King KZB Wiem, wiem. Krótkich serii to ja nie czytam :P

Awatar użytkownika
ninna
nołlife

Nowości od Studia JG

Post autor: ninna » pn maja 04, 2020 9:52 pm

niksz, poszukałam na asku dokładnego cytatu i proszę:
Z tego co wiem to Wy z dodrukami nie macie problemu (zaraz po wydawaniu genialnych tytułów powód dlaczego jesteście moim ulubionym wydawnictwem). Jednak jakich mang już dodruku nie robicie?
5 dni temu
SJG: O, to jest nam bardzo miło.^^ Nie mamy już w sprzedaży mangi "Alicja w Krainie Serc", bo po upadku firmy mającej część praw do licencji, po prostu nie musieliśmy wycofać tytuł. Nie mamy też już naszych pierwszych jednotomówek yaoi (Liberty! Liberty! i Croquis) bo też nie bardzo mamy jak przedłużyć licencję i... tyle? Nie będziemy robić też pewnie dodruków limitowanych edycji po pewnym czasie, ale one mają/będą mieć swoje odpowiedniki w miękkiej oprawie. Nie jesteśmy pewni też czy będziemy robić dodruk Triguna (przynajmniej informowaliśmy przy ogłoszeniu, że może być taka możliwość), choć ostateczną decyzję podejmiemy pewnie po wyczerpaniu nakładu. I to tyle w sumie. Resztę na bieżąco dodrukowujemy. :)

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Wtajemniczony

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » pn maja 04, 2020 10:03 pm

Robią dodruki. Ale część z nich, szczególnie te mniej popularne serie, to wydruki cyfrowe. Trochę różnią się jakością od offsetu (głównie intensywnością czerni, na minus).

Awatar użytkownika
Ame
nołlife

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » pn maja 04, 2020 11:17 pm

ninna pisze:
pn maja 04, 2020 9:52 pm
Nie jesteśmy pewni też czy będziemy robić dodruk Triguna
Czyli już nie ma szans na kontynuację? :cry:

Awatar użytkownika
niksz
Adept

Nowości od Studia JG

Post autor: niksz » wt maja 05, 2020 12:12 am

ninna, Ooo, dziękuję stokrotnie :pray:
Na aksa nie wchodzę, więc nigdy bym nie znalazła... xd
Daiya no ace * Kingdom * Detective Conan * Arslan senki * Nisekoi * Tokyo ESP * Shaman King KZB Wiem, wiem. Krótkich serii to ja nie czytam :P

Awatar użytkownika
Alexandrus888
Fanatyk

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » wt maja 05, 2020 8:03 am

Ame pisze:
pn maja 04, 2020 11:17 pm
Czyli już nie ma szans na kontynuację? :cry:
Raczej traktują to jak wydanie ekskluzywne waneko - raz wydane niech żyje swoim życiem. Nieważne jak dobrze się sprzedało dodruku nie będzie. Od początku mówili, że istnieje taka możliwość. Nijak ma się to do możliwości kontynuacji. Taką mam nadzieję :pray:

Krzych Ayanami
Wtajemniczony

Nowości od Studia JG

Post autor: Krzych Ayanami » sob maja 09, 2020 6:06 pm

Czy wydawnictwo wypuściło rozpiskę na maj, bo jakoś nie mogę znaleźć?

Awatar użytkownika
Bukafo
Weteran

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » sob maja 09, 2020 6:08 pm

Krzych Ayanami pisze:
sob maja 09, 2020 6:06 pm
Jeszcze nie. Pisali na Asku, że wpierw chcą wszystko wydać z poprzedniego miesiąca i wtedy dadzą rozpiskę na maj.
Obrazek

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Adept

Nowości od Studia JG

Post autor: KAWAIILOVE » sob maja 09, 2020 6:08 pm

Krzych Ayanami pisze:
sob maja 09, 2020 6:06 pm
Podobno nie będzie, bo przez obecną sytuację są w stanie dawać 2-3 mangi na tydzień do drukarni, czy jakoś tak. Czyli teoretycznie, jeszcze obowiązuje rozpiska z kwietnia.

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Adept

Nowości od Studia JG

Post autor: KAWAIILOVE » pn cze 01, 2020 3:45 pm

Nowości na czerwiec od Studia JG.
Dla mnie tylko Fire Punch #5
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Yuriko
Fanatyk

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pn cze 01, 2020 4:11 pm

Dla mnie Wilczy sekret, Śnieżka, Fire punch i Yona.
Dobrze, że wszystko powoli wraca do normy :P

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife

Nowości od Studia JG

Post autor: Itachi Uchiha » pn cze 01, 2020 4:11 pm

Dla mnie też skromnie bo, Iruma, Shirayuki, Fire Punch i Yakuza. 4/11

Awatar użytkownika
Okularnik

Nowości od Studia JG

Post autor: Okularnik » pn cze 01, 2020 4:12 pm

► Pokaż Spoiler
Kiedy w ciągu 3 lat po premierze drugiego tomu nadal nie wydałeś trzeciego i w sumie nie zacząłeś nadal czwartego.
:lol: Dobrze że nie kupiłem prenumeraty
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
Fanatyk

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » pn cze 01, 2020 4:15 pm

Natsume, FP, rybka Yona. 4/11 słabo, ale dobrze dla portwela :3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”