Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » ndz sty 27, 2019 2:31 pm

Dla mnie też nic. Może czwarta zapowiedź trafi w mój gust. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » ndz sty 27, 2019 5:11 pm

Yerdiee pisze:
sob sty 26, 2019 1:20 pm
Ciekawa jestem jak z tłumaczeniem tytułu, bo osobiście nie wyobrażam sobie innego niż Świt/Brzask Yony..
To tak jak ja. Od okładki i tytułu będzie zależało, czy się skuszę na mangę. Na razie pasuję.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » ndz sty 27, 2019 5:16 pm

Zapowiedzi już dawno widziałem, ale dopiero teraz mam czas na spokojnie napisać...
Jestem bardzo zadowolony - Yona była do przewidzenia, ale i tak bardzo cieszy, yaoi z urzędu odrzucam, ale LWA była na mojej liście must have. Nawet kupiłem jeden tomik po angielsku (był to mój pierwszy import), ale srodze zawiodłem się na jakości :/ No anglicy nie wydają ładnie mang tak jak Polacy. Jedno mnie zastanawia: na baka-updates jest druga seria LWA pod dokładnie takim samym tytułem i z takimi samymi okładkami; różni się tylko autor i status - ten drugi tytuł jest ongoing (przy 3 wydanych tomach). I teraz czy to jest jakaś alternatywna rzeczywistość, czy po prostu rozwinięcie historii pod "innym" tytułem. Wie ktoś co to za dziwo? Ciekawe, czy jak będzie dobra sprzedaż, to studio rozważy wydanie tej drugiej wersji?

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Luchael » ndz sty 27, 2019 5:58 pm

Alexandrus888, ten drugi tytuł wyszedł w 2013 roku i jest bazowany na filmie, a według MAL-a skończył się na jednym tomie. Wersja od Studia zaczęła się niemal równocześnie z serią telewizyjną i domyślam się że jest jej alternatywną wersją, bo nie widzę możliwości zmieszczenia 25 odcinków w 3 tomach.

Na zapowiedzi nie narzekam, ale w sumie nic dla mnie. Większą ilość szojek póki co sobie daruję, ale mam nadzieję, że fani na forum są zadowoleni (w końcu przez ostatni rok trochę ich wleciało). W sumie czekam jeszcze na ten jeden nieogłoszony tytuł i mam nadzieję, że będzie to wreszcie coś nowego do Macek (najlepiej coś, co nie jest mangową wersją anime lub nowelki).

Awatar użytkownika
TheMrEmperror
Posty: 41
Rejestracja: sob sty 05, 2019 12:16 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: TheMrEmperror » ndz sty 27, 2019 6:58 pm

Też mam wrażenie że to będzie coś od Macek bo jedna seria im się skończyła a dwie pozostałe chyba są za Japonią tylko jednym tomem. Mam tylko nadzieję że nie będzie to coś w stylu DxD czyli manga robiona na podstawie novelki a jakieś oryginalne dzieło. Zważając na to co do tej pory wydały macki (DxD, Monmusu i Goblin) to zapewne będzie to coś znanego i pewnie nowszego więc na stare klasyki nie liczę niestety. Najchętniej widziałbym takie To Love ru ale nie wiem czy jest na to szansa. Chociaż Amerykanie też wydają dopiero od chyba tamtego roku pomimo że seria ma już kilkanaście lat... szansa chyba jest ale nie będę się nastawiał.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » ndz sty 27, 2019 7:45 pm

Luchael, no nie zupełnie. Ta jednotomówka o której mówisz to Little Witch Academia - Tsukiyo no Oukan. Studio wydaje Little Witch Academia (SATOU Keisuke), a ja się zastanawiam nad Little Witch Academia (TERI Terio)

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: asuneko » ndz sty 27, 2019 7:58 pm

Ciesze się że Yona w końcu będzie w Polsce. Mam nadzieję że JG będzie wydawać bez obsuw w terminie.
A co do dodatków to najchętniej bym widziała pocztowki z kolorowymi grafikami z yony bo są śliczne

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ajsza » ndz sty 27, 2019 8:17 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz sty 27, 2019 7:45 pm
Luchael, no nie zupełnie. Ta jednotomówka o której mówisz to Little Witch Academia - Tsukiyo no Oukan. Studio wydaje Little Witch Academia (SATOU Keisuke), a ja się zastanawiam nad Little Witch Academia (TERI Terio)
Pogrzebałam trochę i wydaje mi się, że na mangaupdates jest błąd w ilości tomów i okładce. Little Witch Academia (TERI Terio) to najprawdopodobniej to. Autor się w każdym razie zgadza.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Luchael » ndz sty 27, 2019 9:22 pm

Ajsza, o to to dokładnie. Po prostu pomieszali dwa tytuły na bace. Zaś ten trzeci to jeszcze co innego (jakieś szojkowa wersja).
Oj namieszał ten Trigger, namieszał :)

TheMrEmperror, na asku pisali, że właśnie mają tytuł do Macek od jakiegoś czasu, ale muszą domknąć formalności, więc zgaduję, że jeszcze to im zostało do ogłoszenia.

Awatar użytkownika
KortezProPlayer
Posty: 83
Rejestracja: wt cze 19, 2018 9:54 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KortezProPlayer » pn sty 28, 2019 12:31 am

Osobiście chciałbym, aby w ramach Macek wydali Trinity Seven, nie jest zbyt długie (choć dalej wychodzi). Uważam, że jest dość znane w Polsce, nawet w tym roku wychodzi drugi film, więc zainteresowanie powinno wzrosnąć, choć nie wiem jakie są szanse na wydanie tej serii u nas. :?

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ginny » wt sty 29, 2019 8:44 am

Skomplikowane te sprawy licencyjne.
Studio wydaje chyba najwięcej mang, które mi pasują :D Chociaż z Yoną zaszłam za daleko po angielsku, żeby przerwać, a dublować nie będę, bo sporo innych kupuję. Ale Shirayuki, Natsume, Bóstwo, Noragami, też i Oblubienica, ale tę kupuję nieregularnie.

Chociaż i Waneko wydaje sporo tego, co lubię, tyle, że prawie wszystko dogoniło Japonię.

Florunia
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Florunia » wt sty 29, 2019 7:17 pm

Yona jak najbardziej dla mnie, "Little Witch Academia" też z chęcią kupię :D
Coraz więcej mang już zbieram... W kwietniu będzie aż 17 serii...
Dobra, idę zapłacić swoją prenumeratę Yony 😎

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Itachi Uchiha » wt sty 29, 2019 7:32 pm

Nowe wieści odnoście Toradory LN oraz dacie premiery szóstego tomu Loga :P
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » pt lut 01, 2019 5:59 pm

Obrazek
Dla mnie Shirayuki i Panna Młoda, czyli 2/12 :)
Niewiele, ale przynajmniej dwie naprawdę świetne serie.

Poprawka, jednak 3/13, ponieważ jeszcze Ogród Słów. Umknęła mi ta jednotomówka :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt lut 01, 2019 6:04 pm

Śnieżka w tym momencie, jak nadrobię inne serie to Gorzki poranek, Dziewczynka oraz danganronpa :D

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » pt lut 01, 2019 6:13 pm

Prenumerata Natsume + Gury Szaleństwa. Tyle z bierzących. Kiedyś będę jeszcze nadrabiał Noragami, Dziewczynkę i Panne młodą.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: mika » pt lut 01, 2019 6:39 pm

Natsume, Shirayuki i Panna Młoda. Zastanawiam się też nad Ogrodem, ale to, jeżeli już, to gdzieś w dalżej części roku. Zresztą ta trójka też nie w lutym.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » pt lut 01, 2019 7:07 pm

Alexandrus888 pisze:
pt lut 01, 2019 6:13 pm
Prenumerata Natsume
+1 oraz Panna Młoda.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kocurzyca » pt lut 01, 2019 7:08 pm

2/13, OPM i FT. W przyszłości jak trochę zaoszczędzę to także Shirayuki :)
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KubciO » pt lut 01, 2019 7:16 pm

Dla mnie: Dziewczynka, Panna Młoda i W górach szaleństwa. Na Gou czekam najbardziej!
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości