Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Fani » wt wrz 04, 2018 4:48 pm

Postarało się JG, brawo :klask: 8-).

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » wt wrz 04, 2018 4:50 pm

Okładka ładnie im wyszła. Oby z Natsumie też tak wyszło dobrze. :)

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mormicc » wt wrz 04, 2018 4:50 pm

Mam mieszane odczucia co do obwaluty. Grzbiet wyglada mi jak mieszanka grzbietów Naszego Cudu i Gorzkiego Poranka, nie rozumiem w ogóle dlaczego jest biały.
Logo ładne, choć zastanawia mnie jak będą ją nazywać w środku - "Śnieżka" czy "Shirayuki".
Ostatnio już zdecydowałem, że jednak biorę i teraz zwątpiłem, ale i tak pewnie wezmę :v
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Maur » wt wrz 04, 2018 4:58 pm

Mnie się bardzo podoba, chociaż biały grzbiet boli.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » wt wrz 04, 2018 4:58 pm

Też jestem zadowolona i trochę mi ulżyło. Bałam się jakiegoś potworka, a wyszło naprawdę ładnie. Udało się również pójść na kompromis, nie rezygnując z "Shirayuki", a wspominając jednak o Śnieżce. :D Mogli zdecydować się na czerwień zamiast bordo, ale nie będę narzekać.
Jak już napisałam na facebooku, żałuję tylko, że Studio JG znowu zdecydowało się na biały grzbiet. Mogli przynajmniej na dole wprowadzić kolor, tak jak było w oryginale. Jakoś grzbiety Studia JG mnie nie zachwycają (z drobnymi wyjątkami jak na przykład Oko Horusa, które jest bardzo wierne oryginałowi).
Ale ogólnie i tak jestem usatysfakcjonowana. :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yerdiee » wt wrz 04, 2018 4:59 pm

Za to ja sobie trochę ponarzekam. Font może być aczkolwiek co do samego tytułu - po co ta Shirayuki? Śnieżka to Śnieżka, nie wiem po co wrzucać oba nazewnictwa. I w mandze jak ją będą po imieniu wołać, bo chyba się pogubiłam. No i tło - zdecydowanie wolałam tą jaśniejszą czerwień jak w oryginale.
Bądź co bądź źle nie jest, mangę uwielbiam więc kupię tak czy siak, tak że dzięki JG :)

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alextasha » wt wrz 04, 2018 5:21 pm

Może być tak że "shirayuki" w tytule to wymóg od Japończyków

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mormicc » wt wrz 04, 2018 5:26 pm

Chciałem zobaczyć ile teraz kosztują przedpłaty na Shirayuki na Yattcie ale ich nie znalazłem. W ogóle zmienili częściowo wygląd sklepu. Niezbyt mi się podoba, jak kiedyś wszytskie tytuły były na jednej stronie tak teraz jest kilka podstron (czasami wchodziłem na Yattę, żeby przypomnieć sobie kto co ma aktualnie w ofercie i wszystko na jednej stronie było wygodniejsze). Plus w wydawnictwach mamy osobno SJG, Osiem Macek i SJG Komiks z jakiegoś powodu...
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » wt wrz 04, 2018 5:31 pm

Yerdiee pisze:
wt wrz 04, 2018 4:59 pm
Za to ja sobie trochę ponarzekam. Font może być aczkolwiek co do samego tytułu - po co ta Shirayuki? Śnieżka to Śnieżka, nie wiem po co wrzucać oba nazewnictwa. I w mandze jak ją będą po imieniu wołać, bo chyba się pogubiłam.
Ale ona ma na imię Shirayuki. :D Po prostu Śnieżka jest pewnym smaczkiem i czymś w rodzaju inspiracji dla autorki (stąd też obecność Śnieżki w tytule). Studio JG napisało, że w środku będzie Shirayuki i ja się zgadzam z tą decyzją. Pewnie w przypisach będzie wyjaśnione nawiązanie do Śnieżki. I podobno sama autorka też coś o tym pisze.

Ale faktycznie czerwień mogłaby być jaśniejsza, ale:
Studio JG pisze:Kolor gradientu na każdym monitorze wychodzi trochę inaczej - nam się wyświetla jakoś bardzo ciemno, ale w rzeczywistości będzie trochę bardziej nasycony czerwienią. Jako że ten kolor ciężko oddać, wciąż jesteśmy na etapie próbkowania kolorów z drukarnią. Ostateczny efekt będzie więc odrobinę inny. Na razie wciąż przedzieramy się przez etap "50 shades of red" 😉"
A co do Shirayuki/Śnieżki:
Studio JG pisze:Tak, oczywiście w środkach Shirayuki - nawiązanie do Śnieżki i innych bajek w zamierzeniu fabularnym stanowi tu pewien smaczek, boczny element, więc choć dobrze je przemycać, to nie dobrze byłoby nimi zdominować historię. Która przecież tak wiele z tymi bajkami nie ma wspólnego. ;)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mormicc » wt wrz 04, 2018 5:47 pm

DarkNighty pisze:
wt wrz 04, 2018 5:31 pm
Yerdiee pisze:
wt wrz 04, 2018 4:59 pm
Za to ja sobie trochę ponarzekam. Font może być aczkolwiek co do samego tytułu - po co ta Shirayuki? Śnieżka to Śnieżka, nie wiem po co wrzucać oba nazewnictwa. I w mandze jak ją będą po imieniu wołać, bo chyba się pogubiłam.
Ale ona ma na imię Shirayuki. :D Po prostu Śnieżka jest pewnym smaczkiem i czymś w rodzaju inspiracji dla autorki (stąd też obecność Śnieżki w tytule). Studio JG napisało, że w środku będzie Shirayuki i ja się zgadzam z tą decyzją. Pewnie w przypisach będzie wyjaśnione nawiązanie do Śnieżki. I podobno sama autorka też coś o tym pisze.
Nie chcę wchodzić tutaj w kompetencje wydawcy więc tylko powiem, że Śnieżka po japońsku to 白雪姫 (Shirayuki-hime), a nasza bohaterka nazywa się 白雪 (Shirayuki) gdzie 白 - biały (shiro) 雪 - śnieg (yuki) 姫 - księżniczka (hime) :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » wt wrz 04, 2018 8:41 pm

Wydawnictwo Studio JG: Wciąż czekamy na akcept Japonii. Natsume ogólnie był strasznie ciężki do projektowania, bo materiały są w fatalnej jakości - spłaszczone, a obrazek, który pojawia się na okładce znika w oryginale pod logo i jak się okazuje - nie ma go więcej =_= Na dorysowywanie brakujących elementów Japonia nie pozwala, więc mieliśmy masę technicznych ograniczeń. Zanim wysłaliśmy projekt do akceptu wyrzuciliśmy w kosz jakieś 70 projektów obwolut. No a teraz jeszcze akcept się przeciąga... Klątwa yokai!
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: pittegawll » wt wrz 04, 2018 8:46 pm

SallyCzarownica pisze:
wt wrz 04, 2018 8:41 pm
No a teraz jeszcze akcept się przeciąga... Klątwa yokai!
mam nadzieję, że nie będzie tak przy każdym tomiku z tymi akceptami, niech nawet nie straszą ludzi :shock: Dlaczego Ci Japończycy są tacy problematyczni czasami.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Matii » wt wrz 04, 2018 9:00 pm

Dla mnie ta obwoluta szału nie robi. Nie wyszło źle nie wyszło oszałamiająco.
Japończycy jak zawsze swoje... Szkoda że tak wszytko utrudniają czasami.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » wt wrz 04, 2018 11:56 pm

SallyCzarownica pisze:
wt wrz 04, 2018 8:41 pm
a obrazek, który pojawia się na okładce znika w oryginale pod logo i jak się okazuje - nie ma go więcej =_= Na dorysowywanie brakujących elementów Japonia nie pozwala
Aha. Czyli nie będziemy mieć tak ładnych okładek jak Amerykanie (którzy dorysować mogli?)
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ginny » śr wrz 05, 2018 12:45 am

W tym miesiącu Jak zostałam bóstwem. Natsume mocno kusi, ale mam po angielsku 5 tomów, więc nie bardzo chcę dublować. Poczekam na tom 6. I tak najbardziej czekam na Shirayuki

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Pajęcza_Lilia » śr wrz 05, 2018 2:20 pm

Meliona pisze:
wt wrz 04, 2018 11:56 pm
SallyCzarownica pisze:
wt wrz 04, 2018 8:41 pm
a obrazek, który pojawia się na okładce znika w oryginale pod logo i jak się okazuje - nie ma go więcej =_= Na dorysowywanie brakujących elementów Japonia nie pozwala
Aha. Czyli nie będziemy mieć tak ładnych okładek jak Amerykanie (którzy dorysować mogli?)
Patrząc na ilość kopii po polsku a po angielsku łatwo domyślić się odpowiedzi... niestety.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » pt wrz 07, 2018 5:36 pm

Już wkrótce premiera "W górach szaleństwa" - mangowej adaptacji opowiadania mistrza horroru H.P Lovecrafta. Dla wszystkich, którzy nabędą prenumeratę do końca tego tygodnia, przygotowaliśmy wyjątkowy podarunek, który z pewnością pozwoli Wam jeszcze lepiej wczuć się w klimat serii. Wydarte prosto z piwnic Uniwersytetu Miskatonic pergaminy zawierają zapisy straszliwych, opętanych szaleństwem myśli... Czy będziecie mieli odwagę trzymać je w domu?

https://www.instagram.com/p/BnY1OagAbaC/
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KubciO » pt wrz 07, 2018 5:56 pm

Niczego sobie ten podarunek. Może skuszę się na prenumeratę. :P
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » pt wrz 07, 2018 6:18 pm

Jeszcze tylko do końca weekendu można załapać się na prenumeraty mang "Oko Horusa. Kobieta, która została faraonem" i "W górach szaleństwa", a także na preorder z pocztówką do "Heleny Wiktorii". Poniżej zamieszczamy zdjęcia dodatków i linki do produktów.

Niestety mamy też przykrą informację. Jako że wciąż nie dostaliśmy akceptu Japonii na obwolutę i dodatki z serii "Natsume Yuujincho", jesteśmy zmuszeniu przesunąć jej premierę na koniec września. Bardzo nam z tego powodu przykro, ale to ściana, której nie jesteśmy w stanie obejść. Bardzo prosimy o jeszcze odrobinę cierpliwości.

Dodatkowo dostaliśmy dziś telefon z drukarni - drukarz trzeci raz przesunął oddanie nakładu "Noragami" #15, ze względu na ogromne obłożenie z powodu początku sezonu. Manga ma do nas dotrzeć na początku przyszłego tygodnia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » pt wrz 07, 2018 7:22 pm

Jana rzecz :shock: Aż jakiś głos się we mnie odzywa i mruczy "no kup to, przecież chcesz, fajne noooo".

Z Natsume to dla mnie dobra informacja - będę mieć więcej czasu na uzbieranie hajsu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości