Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KubciO » pt lis 30, 2018 6:52 pm

DarkNighty pisze:
pt lis 30, 2018 6:30 pm
ak tak spojrzałam na zapowiedzi, to naszła mnie jedna myśl. Jakoś Studio JG umie ogłaszać tytuły, które choć niekoniecznie są dla mnie, to uważam, że fajnie, że pojawią się na polskim rynku. Przynajmniej nie są to słabe mangi, których dodatkowo nikt nie zna.
Podobnie pomyślałem.
Dla mnie nic tym razem. Trzeba dać odetchnąć portfelowi chociaż odrobinę.^^
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kuroneko » pt lis 30, 2018 7:07 pm

Też miałam wrażenie, że Shigatsu miało być w tym samym gatunku co Marzec Lwa. Do Lwa też jeszcze nie jestem do końca przekonana i Shigatsu to też wielkie może. Kupię tom na spróbowanie, jeśli w tym czasie nie będę miała zbyt dużo do zbierania.

Danganronpa odpada. Choć uwielbiam mangi o grach typu Play or Die, to po pierwsze nie przepadam za adaptacjami gier lub anime. Po drugie postacie są tu zbytnio przerysowane. Po trzecie i najważniejsze - lubię gdy w mandze są dosyć obszernie objaśniane i analizowane reguły gier, tworzone strategie itd. Najlepiej żeby trzeba wyciągnąć kartkę i sobie to wszystko rozrysować. Już Ousama Game i Zamek ptasiej klatki odpadły, Doubt i Judge natomiast lubiłam, ale to tylko przez tworzone napięcie i postacie. Czekam na Liar Game, Rengoku Deadroll, Btooom, Real Account, Kakegurui, Darwins Game...

Kotonoha też mnie nie do końca przekonała, bo fabuła nie wydaje się być ciekawa, a ponadto to tylko adaptacja filmu.

Zapowiedzi ogólnie rzecz biorąc nie są złe, ale nie do końca trafiają w mój gust.
Ostatnio zmieniony pt lis 30, 2018 7:12 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 2 razy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: mika » pt lis 30, 2018 7:07 pm

Pierwszy raz szczerze się cieszę z zapowiedzi Studia. Shigatu wa Kimi no Uso mi wydadzą <3

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2787
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Łukasz.T » pt lis 30, 2018 7:17 pm

Biorę Shigatsu wa Kimi no Uso :twisted:

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Matii » pt lis 30, 2018 7:21 pm

Ja wezmę na 100% tą jednotomówkę. 1/3 Nad shigatsu się zastanowię bo kompletnie nie znam serii.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yerdiee » pt lis 30, 2018 7:30 pm

Rozpiska: 2/9
Dla mnie tylko Noragami i Oko Horusa. Swoją drogą, ktoś wie co się dzieje z Dziewczynką w krainie przeklętych? Poprzedni tom wyszedł bodajże w.....sierpniu?

Zapowiedzi: 0/3
Nie twierdzę że zapowiedzi złe, ale jednak nic dla mnie.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » pt lis 30, 2018 7:37 pm

Yerdiee pisze:
pt lis 30, 2018 7:30 pm
ktoś wie co się dzieje z Dziewczynką w krainie przeklętych?
Studio kilka miesięcy temu zapowiedziało następny tom tej mangi na styczeń 2019.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » pt lis 30, 2018 7:42 pm

:lol: A ja ostatnio myślałam, kiedy wydarzą Kotonoha no Niwa . O ile mam w planach kupienie 5cm przez inną końcówkę tak tutaj to raczej nie. No, chyba, że też coś pozmieniają. Największą zaletą filmu była animacja. :shock: Znaczy postacie polubiłam, ale nie wiem czy mam potrzebę powtórzenia tego samego. Niech będzie, że na może.
Danganronpa nie znam.
Shigatsu wa Kimi no Uso Nie raz stykałam się z tym tytułem. A to się gdzieś zawsze pojawiał, a wraz z nimi przychodziły dobre opinie. Jakoś nie ciągnęło mnie to tego tytułu. Obejrzałam w końcu film la, który był taki sobie. Przez 2 godziny nie udało mi się zżyć z bohaterami tak więc końcówka też nie zrobiła na mnie wrażenia. Może kiedyś wezmę się za anime, ale tylko dlatego, że ludzie wychwalają ost.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5350
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt lis 30, 2018 7:53 pm

Dla mnie jedynie Danganronpa.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » pt lis 30, 2018 8:15 pm

Nic dla mnie. Może anime Shigatsu przekona mnie do tego tytułu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ajsza » pt lis 30, 2018 9:14 pm

Dwa pikne okrąglutkie zera jak dla mnie...

Ja się raczej pytam kiedy OPM... 15 grudnia w Japonii ma być już 11 tom, a my co... :evil:
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kocurzyca » pt lis 30, 2018 9:43 pm

Nic dla mnie. 0/3. Żaden z tytułów nie interesuje mnie ani odrobinę, ten pierwszy jakbym chciała to bym obejrzała anime, bo lepiej się sprawdza przy tytułach związanych z muzyką, w przypadku Danganronpy (czy jakkolwiek to się pisze) sprawdziłabym gry a tego ostatniego wcale nie znam.

Ogólnie największa szansa, że kupiłabym tę jednotomówkę, ale to zależy o czym jest, bo tbh nie wiem xD
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Reviolli » pt lis 30, 2018 10:06 pm

Ja na pewno nie wezmę Dragonrompy, bo to całkowicie nie moja bajka.

Kotonoha no Niwa miałem nie brać bo opis jest mocno taki sobie, a dodatkowo 1 tom nie wróży głębin fabularnych lub mocno rozbudowanych postaci. Ale jak przeczytałem że jest to ten sam autor co % centymetrów na sekundę to przygarnę ten tomik

Natomiast nie jestem pewny co zrobić z Shigatsu. Ten tytuł ma 1 zasadniczą wadę: postacie. Są one mocno irytujące i to w zasadzie każda główna, przez co ciężko złapać z nimi połączenie, a niestety w tym typie historii jest to bardzo ważne.
Tak więc zostaje "może", zaczekam jak Studio wyda większość tomików i w wtedy podejmę decyzje.

- - - - - - - - - - - - - - - - -

2000 post :)
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Lunatyczka » pt lis 30, 2018 10:23 pm

Póki co to na pewno wezmę Kotonoha no Niwa(aczkolwiek to przez to, że zbieram chyba wszystkie tytuły który mają wersję filmową). Danganronpe kiedyś oglądałam i choć była spoko, to nie czuję potrzeby zakupowania mangi. A z Shigatsu wiele razy stykałam się w necie, ale nigdy mnie skusiło jakoś żeby sobie włączyć, dlatego jeszcze nie jestem pewna(ale jestem chyba bardziej na nie). Czyli podsumowując, wychodzi obecnie 1/3.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Fani » pt lis 30, 2018 11:09 pm

Na asku JG przyznało, że na licencję Shigatsu czekali dwa lata xD. Trochę sobie poczekali.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gotenks » sob gru 01, 2018 10:04 am

Nic dla mnie. Co prawda serię Danganronpa bardzo lubię, ale tylko w postaci gier (nawet teraz gram w 3 część :) ), adaptacja anime była kiepska, po mandze nie spodziewam się wyższego poziomu. Poza tym cała przyjemność polega w tej serii na tym, że samemu rozwiązuje się zagadki, a jak ma się wszystko wyłożone na tacy, to co w tym fajnego :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Akiho » sob gru 01, 2018 3:18 pm

Również odpadam, jak chyba większość, czekam na zapowiedzi pyrkonowe. Z reguły studio zawsze ma jakiś tytuł na te okres który mnie zainteresuje i wierzę, że i tak będzie w kolejnym roku. Szkoda, że na licencje czekali tyle czasu gdzie popularność Shigatsu mocno spadła, choć przyznam że czekałam na te shojo i okazało się być Shigatsu poczułam rozczarowanie. Przyjaciółka głównego bohatera jest jedną z najbardziej irytujących postaci w tym tytule, gdzie nawet próbując kompletnie nie potrafiłam się do niej przekonać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » sob gru 01, 2018 10:22 pm

Wow! Studio JG naprawdę mnie zaskoczyło tym razem. Wszystkie 3 zapowiedzi, które kojarzę z tytułu. I teraz będę mocno się zastanawiał nad tymi trzema seriami. Tym bardziej, że ostatnio miałem w planach obejrzeć film Kotonoha, Danganronpę fajnie byłoby sobie odświeżyć w formie papierowej, a Shigatsu cały czas odkładałem na potem.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » pn gru 03, 2018 2:42 pm

Te nowości, które zapowiecie w styczniu będą na cały rok czy może później też coś jeszcze zapowiecie?
SJG: Te, które zapowiemy w styczniu to premiery pyrkonowe. Po Pyrkonie będziemy zapowiadać może z jedną serię na wakacje, a w wakacje nowości na jesień.

Sporo tytułów się szykuje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kuroneko » pn gru 03, 2018 4:20 pm

Nowości BL będziecie zapowiadać z tymi pyrkonowymi?
SJG: Raczej tak, na Pyrkon będzie jedna :)
Na razie wiadomo tylko, że będzie jeden BL. Chyba jeszcze nie zdradzili ile tytułów będzie ogłoszonych w styczniu. Ciekawe czy ogłoszą coś w serii ekskluzywnej.
Ostatnio zmieniony sob gru 22, 2018 1:54 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość