Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Łukasz.T » wt maja 15, 2018 5:55 pm

Fani pisze:
wt maja 15, 2018 12:37 pm
by po prostu traktować ich tak jakby nie istnieli.
Ja tak właśnie traktuje Yumegari i JG też chyba zacznę.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Fani » śr maja 16, 2018 8:49 am

Oglosicie te 5 tytułów jeszcze w maju?
SJG: To żeby tak uściślić - to że mamy 5 licencji, czy złożone kolejne, to nie jest nic zaskakującego czy nagłego. Oferty składa się cały rok, potem coś się dostaje, coś nie, a jak się ma wszystkie papiery to się myśli, gdzie to może wejść w plan wydawniczy. :) Proces pozyskiwania licencji jest czasochłonny i niepewny, więc wszyscy wydawcy muszą o tytułach myśleć sporo do przodu - uwaga o ilości tytułów, w których trwa proces załatwiania formalności podaliśmy, w kontekście gatunków jakie mamy zamiar wydać. Dla przykładu - Overlorda mamy od kilku lat, ale do planu dołączy dopiero od kwietnia. Kolejne nowości będziemy wprowadzać najprawdopodobniej we wrześniu.
Lubię takie długie wywody, które nie odpowiadają na konkretnie zadane pytanie xD

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » śr maja 16, 2018 2:24 pm

W skrócie - mają 5 tytułów, starają się o kolejne 5, ale kiedy je ogłoszą, to nie wiedzą nawet oni sami :D

Fani, już się czepiasz, wiesz? :D Odpowiedzieli na pytanie, chociaż nie bezpośrednio. Zamiast zwykłego "tak" lub "nie", wyjaśnili, że nie ogłoszą wszystkiego jednocześnie i dlaczego.
Nie żebym była wielką obrończynią Studia JG, ale nie czepiajmy się już wszystkiego. Nadal wolę, by jakaś manga została przez nich wydania, niż żeby w ogóle nie pojawiła się na polskim rynku.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Fani » śr maja 16, 2018 2:31 pm

DarkNighty, ale to nie miało być złośliwe :). Lubię czasami jak ktoś tak trochę poleje wodę przy odpowiedzi by nie powiedzieć czegoś w prost, sam tak robię jak mnie najdzie ochota :P. Wiem może to być trochę dziwne :P.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: gg gonia » śr maja 16, 2018 2:57 pm

Dla mnie polityka JG wygląda tak: Wszyscy wiedzą że najlepiej sprzedają się pierwsze tomy więc dużo zapowiadają i obiecują by był szum, a jako że z czasem zainteresowanie słabnie i : grupa oczekująca nowych mang>grupa zbierająca od 5 tomu zwyż jakiejkolwiek serii to opłaca się w rozciągniętym czasie powoli zapominać o seriach o których z czasem zapominają fani i skupiać się na łupaniu hajsiku na nowych.

Ja zbieram od JG tak zwane "must have" a wszystkie mangi, nt. których zastanowiłabym się co do zakupu, od razu odrzucam. Przy innym wydawcy może bym kupiła.
Aktualnie zbieram:
-dziewczynkę
-Pannę młodą
-Noragami
- I w momencie zakończenia przez JG księcia piekieł (czyli 15 tomu) dokupie serie, której aktualnie posiadam 4 tomy.

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ginny » śr maja 16, 2018 5:37 pm

Czy wiadomo coś na temat Jak zostałam bóstwem? Mam nadzieję, że nie podzieli losu Zakuro... .
Zbieram od nich właśnie Bóstwo, Noragami i zaczynam powoli Oblubienicę.

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Luchael » śr maja 16, 2018 5:56 pm

Ginny, Bóstwo ma przerwę i rzekomo powraca w czerwcu z szybszym trybem wydawania.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Pajęcza_Lilia » czw maja 17, 2018 11:00 am

Czy możecie przystopować z teoriami spiskowymi? Zdaniem niektórych to co niby ma miejsce - wydawca wyda pieniądze na licencję, ale potem uznaje 'a nie chce mi się,więc stratę tysiące, spalę mosty w Japonii i zniszczę sobie PR'?
Ten temat czyta się coraz bardziej jak 'Ziemia jest płaska!'.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Fani » czw maja 17, 2018 11:49 am

Pajęcza_Lilia, JG samo sobie winne, że te teorie powstają. Nie potrafią oni często wiarygodnie uargumentować swoich decyzji, wtop, opóźnień. Jak na początku ich tłumaczenia można było przyjąć bez problemu, tak teraz jak wciąż powtarzają to samo, ale efektów/zmian nie widać to jak się dziwić ludziom, że się denerwują. Sam życzyłbym sobie by JG lepiej funkcjonowało, jednak odkąd pamiętam zawsze było jakieś "ale" z ich strony i niestety na razie nie ma widoków na lepszą przyszłość.

Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ten który myśli » czw maja 17, 2018 9:54 pm

Powodem jest to, że jako jedyni z większych wydawnictw mają notoryczne trwające już latami problemy z regularnym wydawaniem więc opcje są dwie. Pierwsza, że są najbardziej pechowym wydawnictwem na rynku któremu ciągle spadają kłody pod nogi a tak bardzo chcieliby dobrze i regularnie wydawać albo po prostu robią ludzi w konia podając częstotliwość wydawania tylko po to by zwiększyć zyski.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Pajęcza_Lilia » sob maja 19, 2018 11:00 am

Ja nie mówię, żeby przestać narzekać, ale na każde tłumaczenie reagować jak FoxNews to już naprawdę męczące. Bo oskarżenia 'nie wydają dalszych tomów bo im się nie opłaca' to pokroju 'JPF bierze translacje z neta i je drukuje'.
Zwłaszcza, że ludzie po 30 razy pytają o tytuł, który ma wyjaśnienie (nieważne czy się w nie wierzy czy nie).

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alextasha » sob maja 19, 2018 11:04 am

- zły fandom ma ale do wydawnictwa
- wydawnictwo jedzie na Pyrkon
- mangowe wydawnictwa będą na konferencji (chyba, bo pyrkon nie uzupełnił opisu...)
- "ojej, organizatorzy nam nie powiedzieli ze będzie taka konferencja, nie będzie nas"

Przypadek? :P

(info z FB tak BTW)

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Fani » sob maja 19, 2018 11:27 am

Z tego co widziałem na TT JG o 11 zrobiło własny panel.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » sob maja 19, 2018 11:31 am

Dango napisało w swoim poście, że też nie zostało zaproszone na konferencję. Wiem, że to małe wydawnictwo, ale jak widać, Studio JG nie jest jedyne. Może z innych wydawnictw ktoś się spytał, czy planują taką i taką konferencję i w ten sposób się dowiedzieli. Nie wiem. W każdym razie to nie wina Studia JG, a organizatorów Pyrkonu.
Przynajmniej Studio JG zareagowało i zaproponowało czas, kiedy mogą spotkać się z czytelnikami i z nimi porozmawiać.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: pittegawll » sob maja 19, 2018 11:58 am

Ciekawe, czy będą jakieś konkretne informacje na tym spotkaniu. Napisali, że może zrobią live na fb.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Matii » sob maja 19, 2018 1:05 pm

Dziwna sytuacja. Ale podoba mi się reakcja Studia. Na live czekam :P Z chęcią posłucham ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kuroneko » sob maja 19, 2018 2:53 pm

A nowości pyrkonowe (Nieznajomy pośród wiatru, Gorzki poranek, Zamek Ptasiej Klatki...) są wszystkie w standardowym formacie z obwolutą?
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » ndz maja 20, 2018 10:48 pm

Kuroneko pisze:
sob maja 19, 2018 2:53 pm
A nowości pyrkonowe (Nieznajomy pośród wiatru, Gorzki poranek, Zamek Ptasiej Klatki...) są wszystkie w standardowym formacie z obwolutą?
Jeśli dobrze pamiętam, to Zamek Ptasiej Klatki był w formacie A5. Albo coś kręcę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » pn maja 21, 2018 6:18 pm

Szkoda że nie wiedziałem o tym nieoficjalnym panelu JG, z chęcią bym poszedł :<

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » pn maja 21, 2018 6:20 pm

Alexandrus888 pisze:
pn maja 21, 2018 6:18 pm
Szkoda że nie wiedziałem o tym nieoficjalnym panelu JG, z chęcią bym poszedł :<
Późno go ogłosili. Cała jedna osoba na nim była. :D
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości