Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Sebek » pt lis 22, 2019 9:23 am

Oby to bylo cos od Nishin Masumi, Syundei i moze wreszcie "Otouto no otto"?
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt lis 22, 2019 12:00 pm

Do lekkich i przyjemnych Nishin Masumi na pewno nie należy.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Sebek » pt lis 22, 2019 1:34 pm

Yuriko pisze:
pt lis 22, 2019 12:00 pm
Do lekkich i przyjemnych Nishin Masumi na pewno nie należy.
Ale do ciekawych, jak najbardziej ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt lis 22, 2019 1:39 pm

Sebek pisze:
pt lis 22, 2019 1:34 pm
Ale do ciekawych, jak najbardziej
Może tak, może nie. Zależy. Ja tylko chciałam napisać, że autorka/autor nie będzie w zapowiedziach.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » pt lis 22, 2019 4:07 pm

Tak, jak uprzedzaliśmy, mamy dziś dla Was iście tęczowe ogłoszenia! Na pierwszy ogień idzie nasza kwietniowa premiera "Nettaigyo wa Yuki ni Kogareru" - przeurocza manga yuri, która od miesięcy podbija serca fanów. Ta ślicznie narysowana i delikatnie prowadzona opowieść urzeknie z pewnością nie tylko fanów gatunku. Kolejne dwie propozycje to jednotomowe historie BL - przezabawna komedia " Karasugaoka Don't be shy!!", która również ukaże się w kwietniu, a także utrzymana w poważniejszym klimacie "Koujitsusei no Tobira" z unikalną kreską, jaką może poszczycić się Shoowa. Premiera już w marcu. Dodatkowo dla prenumeratorów przewidzieliśmy specjalne dodatki z serii.

Niestety prenumeraty wstawimy dopiero na dniach, ze względu na awarię serwerów.

NETTAIGYO WA YUKI NI KOGARERU
Ze względu na pracę ojca nastoletnia Konatsu Amano zmuszona jest przeprowadzić się z Tokio do małej, nadmorskiej miejscowości. Nieznane otoczenie, obcy ludzie i nowa szkoła potęgują w niej poczucie samotności, choć dziewczyna usilnie stara się robić dobrą minę do złej gry. Jej uwagę przyciąga starsza koleżanka, Koyuki Honami. Choć ma ona opinię niedoścignionego ideału, roztacza wokół siebie aurę niedostępności, przez którą wszyscy podziwiają ją raczej na dystans. Przypadek sprawia, że Amano poznaje tę chodzącą doskonałość z zupełnie innej strony... Aby zbliżyć się do Honami, postanawia stać się jej podopieczną w klubie oceanicznym.

Przed Wami subtelna, opowiedziana z humorem historia o wielu obliczach samotności.

Autor: Makoto Hagino
Gatunek: yuri, komedia, okruchy życia
Format: B6+
Premiera: kwiecień

KARASUGAOKA DON'T BE SHY!!
To miasto jest za małe dla tylu stróżów prawa! Karasukai i VOICE to rywalizujące ze sobą organizacje ochotniczej straży obywatelskiej, które strzegą mieszkańców Karasugaoki przed złem i występkiem. Liderzy grup - Shinba i Izuhara - od zawsze mają ze sobą na pieńku. Splot niezwykłych okoliczności sprawia jednak, że już wkrótce nasi bohaterowie na własnej skórze przekonają się o słuszności porzekadła "kto się czubi, ten się lubi". Czy skłóceni przywódcy sąsiedzkich patroli będą w stanie odłożyć na bok prywatne niesnaski, żeby wspólnie zawalczyć o dobro, miłość i sprawiedliwość?! Przed Wami zwariowana komedia pomyłek!

Autor: Aki Yukura
Gatunek: yaoi, komedia
Format: B6+
Premiera: kwiecień

KOUJITSUSEI NO TOBIRA
Cys wiedzie spokojny żywot u boku pięknej Irene. Pewnego dnia jego poukładanym światem wstrząsa wiadomość o śmierci brata, z którym od ponad dziesięciu lat nie utrzymywał kontaktu. Teraz Cys - zgodnie z ostatnią wolą zmarłego - musi przygarnąć pod swój dach jego adoptowanego syna, 17-letniego Kaia. Wzajemna fascynacja sprawia, że Cys i Kai, wbrew zdrowemu rozsądkowi, zbliżają się do siebie. Nie spodziewają się jednak, że zakazany romans szybko pociągnie za sobą tragiczne w skutkach konsekwencje... Problemy na ich drodze piętrzą się, kolejne skrzętnie skrywane sekrety wychodzą na jaw, a przyszłość kochanków staje pod znakiem zapytania. Bo czy Kai na pewno jest tym, za kogo się podaje? Przed Wami zaskakująca, pełna namiętności historia, w której nic nie jest takie, jakim się wydaje.

Autor: Shoowa
Gatunek: yaoi, dramat
Format: B6+
Premiera: marzec
Obrazek
Nędza. Bieda. Opis tego yuri brzmi dokładnie jak opis tego ich poprzedniego yuri, które ma tak generyczny tytuł, że go nie pamiętam (ang. Bloom into you). Do tego ta "delikatnie prowadzona opowieść" zniechęca jak cholera. Jedno yaoi dla dzieci i drugie yaoi o pseudo inceście, nuda.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Angu » pt lis 22, 2019 4:11 pm

Ech cholercia, a w zeszłym tygodniu przyszedł do mnie pierwszy tom od VIZa xD Musze pomyśleć, które wydanie zbierać.
Obrazek
KARASUGAOKA DON'T BE SHY!! - opis mnie nie przekonuje.
KOUJITSUSEI NO TOBIRA - okładka jest brzydka. W środku kreska wygląda już lepiej, choć te puste tła są straszne. Z opisu nie powala - kto podrzuca bratu, którego nie widział ponad dekadę dzieciaka w spadku???
Więc tradycyjnie - yaoi od studia do mnie nie przemawia. Z Yuri bym się bardzo ucieszyła, gdyby nie to, że mam już pierwszy tom eng wydania xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt lis 22, 2019 4:15 pm

Karasugaoka dont be shy chyba ma kontynuację. No przynajmniej na grupach skanlacyjnych jest pierwszy rozdział, więc prawdopodobnie autorka zaczęła 2 tom, ale nie jestem pewna co do tego. Drugie yaoi kojarzę i na pewno kupię. Co do yuri to meh. W sumie shoujo ai, nie yuri. Nie wiem czy kupię. Wystarczy mi Gdy zakwitnie w nas miłość. Tak szczerze, to chciałabym coś mocniejszego z tego gatunku. Słodkie i czułe serie mnie nie ruszają za bardzo.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » pt lis 22, 2019 4:28 pm

Myślę nad yuri ale najpierw będę zbierać Gdy zakwitnie w nas miłość a ten tytuł poczekam na opinie.
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: pittegawll » pt lis 22, 2019 4:29 pm

Ja też może kiedyś kupię yuri, ale ogólnie to nic dla mnie tym razem. Czekam na pyrkonowe ogłoszenia.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » pt lis 22, 2019 4:32 pm

Yuri mnie nie interesuje, ale yaoice biorę. Wydawało mi się, że znam ten tytuł od Shoowy, ale czytając opis, stwierdziłam, że jednak nie. Zajrzałam na skany i okazało się, że pomyliłam to z Jin to Neko wa Yobu to Konai, które zapamiętałam jako bardzo dołujące. Albo znowu coś mi się pokręciło. ^^'
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kuroneko » pt lis 22, 2019 4:33 pm

NETTAIGYO WA YUKI NI KOGARERU - na pewno spróbuję pierwszy tom. Okładka bardzo mi się podoba, a z opisu wnioskuję, że będzie w klimacie Gdy zakwitnie w nas miłość.
KARASUGAOKA DON'T BE SHY!! - raczej nie jest dla mnie.
KOUJITSUSEI NO TOBIRA - okładka mi się podoba, kreska już mniej. Tutaj poczekam na opinie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1241
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » pt lis 22, 2019 4:35 pm

Zaskoczyli mnie tą serią GL. Wcześniej wspominali tylko o BL. Lubię delikatne serie Yuri, dlatego ten dzisiejszy tytuł stanie na mojej półce. Ale nie będę zbierał na bieżąco. Podobnie jak w przypadku "Gdy zakwitnie w nas miłość", poczekam aż wyjdzie trochę tomów.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mormicc » pt lis 22, 2019 4:57 pm

- Nettaigyo - brzmi jak zrzynka z Yagate, nawet fragment opisu brzmi identycznie (tak swoją drogą to główna parka w Cytrusie też jest chyba oparta na podobnym motywie). Nie jestem zainteresowany, zresztą Zakwitająca miłość i tak ma tu pierwszeństwo.
- Karasugaoka - skądś kojarzę, gdzieś widziałem, tylko gdybym wiedział skąd i gdzie to było by dobrze. I z jakiegoś powodu ten tytuł przykuł moją uwagę, więc wezmę.
- Koujitsusei - sprawdze skany, poczekam na opinie, na razie nie.
Powiedzmy, że 1/3. I tak nieźle.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Cavaliere » pt lis 22, 2019 4:59 pm

kompletne zero. Szkoda, możne następnym razem :)

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mormicc » pt lis 22, 2019 5:07 pm

Ask SJG pisze:To nowe GL to pełnoprawne yuri? (erotyka) czy może zwykłe shoujo ai?
SJG: Shoujo ai to taki sztuczny podgatunek yuri, nie rozgraniczamy tego. Ale tak - ten tytuł podciąga się bardziej pod łagodne yuri, romans GL. Jeśli komuś się podoba "Gdy zakwitnie w nas miłość" to jest szansa, że to również przypadnie mu do gustu. Jeśli ktoś szuka ostrzejszych scen, to nie tutaj. :)
Czyli nie ma co się sugerować informacją na ogłoszeniu, bo yuri u nich może się skończyć na trzymaniu się za ręce (mówię to tak ogólnie, nie w kontekście tego tytułu, nie znam go, nie wiem jak to w nim wygląda) :v
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Luchael » pt lis 22, 2019 5:12 pm

I Nettaigyo leci do mnie :angel:. Mówili co prawda, że rozglądają się za nowym GL, ale nie spodziewałem się, że wydadzą to jeszcze przed zakończeniem Yagate. Nastawiałem się dzisiaj na same BL, więc taki obrót sprawy bardzo mnie cieszy.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Thoreline » pt lis 22, 2019 5:57 pm

Tradycyjnie jednotomowym yaoi mówię nie, do tego ten drugi brzmi strasznie.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » pt lis 22, 2019 6:03 pm

Ehh, gdyby to była naprawdę manga yuri, to może bym się nawet zastanowił. Delikatne shoujo ai mnie nie interesuje. :/

Dla mnie nic, tak jak zresztą przewidywałem.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » pt lis 22, 2019 7:00 pm

Nic dla mnie. No cóż spodziewałam się tego. :P

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Lou » pt lis 22, 2019 7:08 pm

Jedyną rzeczą jaką mogłabym wziąć jest yuri, ale mam już wydanie Viz. Poza tym to kolejna nudna historia o nastolatkach. JG oferując takie tytuły chyba uważa, że lesbijki wymierają po ukończeniu 18 lat...
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości