Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Canis » śr sie 01, 2018 8:52 pm

Dla mnie Erased i Dziewczynka.
Pozwolę sobie jeszcze zacytować samego siebie:
Canis pisze:
śr cze 06, 2018 8:29 pm
Tak patrzę na Torkę... znajduje się na końcu listy, co oznacza, że nie pojawi się w tym miesiącu. Obstawiam połowę sierpnia.
To może październik?

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mormicc » śr sie 01, 2018 9:00 pm

0/10 :lol: najbliższym tytułem który od nich wezmę jest Voynich w halloween i wciąż zastanawiam się nad tą nieszczęsną Śnieżką, no nie potrafię odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcę to kupić czy jednak nie :lol:
Z Studiem mam taki problem, że często planuje coś od nich nabyć i na tym się kończy, nie wiem dlaczego xD przykładami tutaj są Noragami i Bestia które miałem brać jak było zaledwie kilka tomów a do dzisiaj tego nie zrobiłem :v
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Matii » śr sie 01, 2018 9:24 pm

Dziewczynka <3 Ta seria jest świetna.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Łukasz.T » śr sie 01, 2018 11:39 pm

Dla mnie tylko Erased i Dziewczynka ^^ Bo Toradora i tak nie wyjdzie :lol:

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » czw sie 02, 2018 1:29 am

0/10
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Lunatyczka » czw sie 02, 2018 3:20 am

Dla mnie Dziewczynka I Noragami, czyli 2/10. :P

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KubciO » czw sie 02, 2018 2:56 pm

3/10 - Erased, Noragami i Dziewczynka.
Matii pisze:
śr sie 01, 2018 9:24 pm
Dziewczynka <3Ta seria jest świetna
Bezsprzecznie! :)
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » czw sie 02, 2018 7:16 pm

Mamy polski tytuł i ostateczny font do Aoi Horus. Ja jestem bardzo zadowolona.
Obrazek
Chciałam wstawić zdjęcie w temacie o tej mandze, ale nigdzie nie mogę go znaleźć. Temat założony przez Kuroneko nie został przerzucony do działu Studia JG?
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Itachi Uchiha » czw sie 02, 2018 7:28 pm

Jaka ładna obwoluta... Już nie mogę się doczekać. :D

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KubciO » czw sie 02, 2018 8:04 pm

Mangą ani trochę nie jestem zainteresowany, ale okładka mi sie bardzo podoba. :angel:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: zandam » czw sie 02, 2018 8:27 pm

DarkNighty pisze:
czw sie 02, 2018 7:16 pm
Chciałam wstawić zdjęcie w temacie o tej mandze, ale nigdzie nie mogę go znaleźć. Temat założony przez Kuroneko nie został przerzucony do działu Studia JG?
Nie, wszystkie tematy z propozycjami zlicencjonowanych tytułów są zamykane i przenoszone do "Otchłani", żeby ich nie mieszać z tematami odnośnie do polskich wydań. (Nie)stety będziesz musiała stworzyć nowy temat, albo poczekać aż zrobi to ktoś inny. :)

A jeśli chodzi o okładkę, to jest bardzo ładna. Czcionka też mi się podoba. Cieszę się, że premiera już niedługo i mam nadzieję, że wkrótce zapowiedzą następny tytuł z tej serii, bo na chwilę obecną wybierają do niej bardzo fajne seineny. :D

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » czw sie 02, 2018 8:28 pm

Tytuł fajny i okładka dobrze zrobiona. Jak będę na MFKiG to chętnie go kupię.
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: pittegawll » czw sie 02, 2018 8:30 pm

Jest ładnie, mnie też się podoba. Zacieram ręce na wrzesień ;)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » czw sie 02, 2018 8:55 pm

DarkNighty pisze:
czw sie 02, 2018 7:16 pm
Chciałam wstawić zdjęcie w temacie o tej mandze, ale nigdzie nie mogę go znaleźć. Temat założony przez Kuroneko nie został przerzucony do działu Studia JG?
Propozycje są teraz w otchłani. A okładki i tak byś nie wrzuciła, bo od razu są tematy te zamykane.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » czw sie 02, 2018 9:54 pm

Podoba mi się. :) Świetnie im wyszło.
Obrazek

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ginny » ndz sie 05, 2018 12:41 am

Tylko Noragami.
Ale jeszcze trochę, a pewnie będzie więcej na miesiąc jak dojdzie Shirayki i Natsume (tyle, że Natsume od tomu 6), czyli będę zbierać 4 tytuły od Studia. Jest jeszcze Oblubienica, ale tego nie kupuję regularnie, na razie stanęłam na 4 tomie.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » pt sie 17, 2018 12:30 pm

Garść ciekawostek z Aska:
Czy poza Shirayuki możemy spodziewać się jakiegoś typowo szkolnego shoujo? :-)
SJG: O matko, po nas to wszystkiego się możecie spodziewać XD Na pewno nie w tym roku, ale... kto wie? ;)

Jak wam się sprzedaje Noragami po tylu tomach? Kiedyś pod każdą zapowiedzią były prośby o ten tytuł - ciekawi mnie, czy dalej jest popularny
SJG: Oczywiście! :D Yatoiści są bardzo wierni swojemu bóstwu! ^^

Czy zamierzacie niedługo ogłosić, na co była tamta umowa na instagramie? Czekamy...

SJG: Była to premiera pyrkonowa, więc ogłoszenie pójdzie z resztą nowości na początku przyszłego roku (my to tak raczej hurtem, sami wiecie). Ta migawka poleciała jako spontan w ramach "co dziś u nas" i dlatego, że chcieliśmy się podzielić z Wami naszą radością. Są licencje, przy których cieszymy się jak małe dzieci ^^

Wydacie dodatkowy tom Bestii z ławki obok? To tylko jeden tom. Bardzo prosimy. Nie bądźcie drugim Waneko. :(

SJG: Nie no, oczywiście^^ Zresztą 13 tom od początku był zapowiadany do wydania, to jest część historii, po prostu w 12 mamy rozwiązanie głównego wątku. 13 tom za dwa miesiące :D

Szukając informacji o mandze Deadlock w internecie znalazłam powiązane z nią tytuły Deadheat i Deadshot, oraz informacje jakoby manga była już zakończona, jak to z nią jest? Manga wydaje się być rozrośnięta do około 5 lub więcej tomów ale zastanawia mnie czy to jakieś dodatki czy tzw sequele? :)
SJG: Manga "Deadlock" jest adaptacją light novel o tym samym tytule. Sama LN składa się z 3 części (Deadlock, Deadheat i Deadshot). Obecnie w Japonii (i w Polsce) mangi "Deadlock" ukazały się 2 tomy, trzeci wciąż się kończy rysować. :) Po więcej niuansów związanych z relacjami tych części odsyłamy do recenzji: https://gekiumahenshin.blogspot.com/201 ... tom-1.html

Skąd pomysł, aby Ichiya mówił "żigolo" zamiast "men"? Bardzo mi się to podoba, idealnie do niego pasuje i jest dużo zabawniejsze niż to "men". Świetna robota. :)
SJG: O rany, Tencia to kopalnia świetnych pomysłów^^ Sami mamy niesamowity ubaw ze sczytywaniem jej tłumaczeń. Postaramy się zrobić śledztwo w sprawie ewentualnych inspiracji

co wy na to aby zmieniać kolor logo aby pasował do poszczególnej serii?
SJG: Raczej tego nie praktykujemy (żeby nie wyglądało zbyt pstrokato) - poza tym rozpoznawalność logo związana jest też z kolorem. Ale zdradzę, że mamy obecnie w akcepcie projekt, w którym wyjątkowo kolor naszego logo został zmieniony, z uwagi na bardzo specyficzny projekt obwoluty (jeśli przejdzie akcept to ją wkrótce pokażemy:)

Będzie jakiś dodatek do prenumeraty drugiego tomu Zniewolonego księcia?
SJG: Tak, będzie na pewno bonusowa obwoluta i do tego jeszcze pewnie zakładka lub pocztówka - będziemy więcej wiedzieć bliżej premiery :)

Które mang z tych z 5 zapowiedzi będę miały ograniczenia wiekowe?
SJG: Najprawdopodobniej żadna nie będzie sprzedawana jako 18+, ale Voynich na pewno będzie mieć adnotację, że tytuł przeznaczony jest dla dojrzałego czytelnika. :)

Wiecie może, czy Natsume zbliża się do końca w oryginale? Uwielbiam Was za ten tytuł <3
SJG: Dziekujemy! ^^ Na razie nie wiemy, na jakim tomie ma się zakończyć manga.

Macie jakieś informację na temat Waszego nowego yuri na ilu tomach się zakończy? będzie to dłuższa seria, czy krótsza?
SJG: Takich informacji nie mamy, ale raczej na tasiemca się nie zapowiada ;)

Mam pytanie odnośnie Shirayuki. Czy planujecie na grzbietach obrazki? Wyglądałoby to świetnie <3 Proszę, rozważcie to.
SJG: Nie, nijak nam się by nie zmieściłyby na grzbiecie T_T (w oryginale też nie ma na grzbietach obrazków). Ale akurat tę obwolutę bardzo przyjemnie nam się projektowało, mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu nasz projekt :)

Macie już koncepcje na tłumaczenie tytułów?
SJG: Wszystkie koncepcje już mamy, teraz czekamy na akcepty obwolut :)

HDxD zaraz się kończy natomiast GS i Potworzyce prawie dogoniły wydania japońskie, szykujecie związku z tym nowe tytuły dla 8M?
SJG: Oczywiście! Obecnie już mamy wybrany tytuł i złożyliśmy na niego ofertę :) Trzymajcie kciuki, żebyśmy go dostali! :D

Dlaczego prenumerata Natsume jest tylko do 6 tomu? Wróci ta do 22, czy po prostu uruchomicie później od tomu 7 do któregoś i tak partiami?
SJG: Najprawdopodobniej będziemy w przypadku Natsume i Shirayuki wprowadzać mniejsze pakiety prenumerat, co jest pomysłem, który powstał, gdy zaczęliśmy z wydawcą opracowywać plan dodatków - czekamy jeszcze na approval, wtedy podamy szczegóły, i pokażemy co się tam szykuje :). Staramy się przygotować sprzedaż najbardziej optymalną dla czytelników - więcej informacji już wkrótce :)
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » pt sie 24, 2018 4:38 pm

Na dobry początek weekendu mamy dla Was świetną komiksową nowość. Już 14 września na Międzynarodowym Festiwali Komiksu i Gier w Łodzi będzie miała premierę "Helena Wiktoria" #1 autorstwa Katarzyny "Panny N" Witerscheim! Dodatkowo, każdy, kto zamówi w naszym sklepie komiks przed datą premiery, otrzyma unikatową pocztówkę z serii. Opis "Heleny Wiktorii" prezentujemy poniżej, zaś zamówienia można składać klikając tutaj:
https://yatta.pl/Helena_Wiktoria,148423.htm
.

"Helena Wiktoria" #1
Bytom, 1875 r. Po śmierci Stanisława Krolla ogromny majątek trafia w ręce jego ośmioletniej siostrzenicy, Heleny Wiktorii Kocik. Mimo sprzeciwów rodziny, w tym żony zmarłego, testamentu nie da się podważyć – huty, kopalnie i ziemie przechodzą w ręce dziewczynki. Wkrótce po pogrzebie Helena Wiktoria wyjeżdża z rodzicami w podróż po Europie. Po dziesięciu latach wraca do kraju jako dziedziczka for¬tuny, a zarazem idealna kandydatka na żonę dla każdego arystokraty pragnącego ratować upadający majątek. Jednak w sercu Heleny rodzą się ambicje daleko wykraczające poza korzystny mariaż – chce godnie zastąpić zmarłego wuja w zarządzaniu majątkiem. Mimo dezaprobaty krewnych odnawia też znajomość z Arturem – ubogim studentem nauk medycznych, a zarazem jej najdroższym przyjacielem z dzieciństwa. Czy w obliczu intryg i spisków wśród najbliższych dziewczyna zdoła wywal¬czyć dla siebie przyszłość, jakiej pragnie?

Katarzyna „Panna N” Witerscheim – rysowniczka, autorka komiksów interne¬towych. W swoim wieloletnim dorobku artystycznym zdołała zgromadzić liczne projekty, z których największy rozgłos przyniósł jej wciąż powstający webko¬miks „Slavonica”, a także nowatorska inicjatywa prowadzona na Instagramie – 1995Regi. Miała okazję współpracować z takimi scenarzystkami jak Kelly Thompson i Magdalene Visaggio przy komiksach „Jem and the Holograms” i „Sex Death Revolution”. Po więcej informacji na temat twórczości autorki zapraszamy na stronę panna-n.com.
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: MrocznyCzajnik » pt sie 24, 2018 4:45 pm

Przyznam szczerze że jestem zaintrygowana tytułem. Myślę że go zakupie.
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » pt sie 24, 2018 6:14 pm

Muszę przyznać, że warstwa graficzna "Slavonici" robi duże wrażenie. Fabularnie już mniejsze, ale może to przez to, że to nie moje klimaty.
https://tapas.io/series/Slavonica Po angielsku, za darmo.
Niestety w przypadku czarno-białej Heleny Wiktorii już tak świetnie nie jest. Do tego cena i oprawa zintegrowana nie zachęcają. Raczej odpadam.
https://tapas.io/episode/811299 - Darmowy początek tego komiksu.
BTW ma mieć 196 stron, info z fb.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości