Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Karlan
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Karlan » śr lip 17, 2019 10:56 pm

Yuriko pisze:
śr lip 17, 2019 10:30 pm
Bukafo pisze:
śr lip 17, 2019 10:13 pm
JPF wydaje za to dwie najlepsze serie na świecie: Berserka i One Punch Man'a. :wink: Mogliby jeszcze Gantza, no ale nie można mieć wszystkiego. :P
Prawda, JPF wydaje bardzo dobre serie, aczkolwiek mam wrażenie, że się nie pną w górę jak inne wydawnictwa. Gantz'a to sama bym przygarnęła i właśnie przymierzam się do zakupu Berserka :D
JPF wydaje się popadać w stagnację na tle innych wydawnictw, które coraz bardziej poszerzają swoją ofertę. Po zeszłorocznych eksperymentach z josei i yuri wyraźnie poszli w odgrzewane kotlety (nowe wydania starych serii albo nowe wersje już wydanych, jak light novelka Evangeliona czy Soul Eater Not), i w zasadzie nie wydają nic nowego. No może poza Galaretką :roll:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » śr lip 17, 2019 11:27 pm

Karlan pisze:
śr lip 17, 2019 10:56 pm
PF wydaje się popadać w stagnację na tle innych wydawnictw, które coraz bardziej poszerzają swoją ofertę. Po zeszłorocznych eksperymentach z josei i yuri wyraźnie poszli w odgrzewane kotlety (nowe wydania starych serii albo nowe wersje już wydanych, jak light novelka Evangeliona czy Soul Eater Not), i w zasadzie nie wydają nic nowego. No może poza Galaretką :roll:
Właśnie się zastanawiałam, kiedy wydawali Pietę oraz Miasteczko to gdzieś pisali, że jeżeli się dobrze sprzedadzą to sięgną po więcej z tego gatunku, ale od tamtej pory cisza. Co do Evangeliona i Soul Eatera to w sumie dobrze, ze to wydają, bo przynajmniej jest jakaś szansa na dodatki do serii, które ludzie lubią i chcą zbierać, ale te odgrzewane kotlety jak Alita i inne, to dla mnie wielkie meh. Kupuję Alitę, ale tylko dlatego, że jej wcześniej nie czytałam. Brakuje mi od JPF-u czegoś nowego. Niby wydają Galaretę i Piekielny raj, ale dla mnie to wciąż za mało. Już nie mówąc od tych wszystkich opóźnieniach, eh..

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » czw lip 18, 2019 8:10 am

No i jeszcze wydają Klasę Skrytobójców z tych "nowszych".
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alextasha » czw lip 18, 2019 11:44 am

A reedycji Aż do nieba jak nie było tak nie ma :p ale to temat do innego wydawnictwa ;) także sugeruję wrócić do SJG :P

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » czw lip 18, 2019 2:08 pm

Yuriko pisze:
śr lip 17, 2019 11:27 pm
odgrzewane
Alite to ty szanuj, kolego, bo raz oryginalne wydanie już jest niedostępne; dwa wielki format i twarda oprawa są przepiękne; trzy w tym samym standardzie zostaną wydane obie kontynuacje!

Wracając do JG - nie wiem do jakich bogów się modlą, ale robią to dobrze, bo dostają licencje na rewelacyjne serie.
Dotąd mi nie odpowiedzieli na asku na pytanie o kontynuacje Moich lesbijskich doświadczeń z czego wysuwam śmiałe nadzieje, że już prowadzą negocjacje dla kontynuacji, ba! Może ją jutro ogłoszą. Byłbym mega zadowolony.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KubciO » czw lip 18, 2019 3:18 pm

Alexandrus888 pisze:
czw lip 18, 2019 2:08 pm
szanuj, kolego,
Zwracasz się do Koleżanki, Kolego.
Alexandrus888 pisze:
czw lip 18, 2019 2:08 pm
oryginalne wydanie już jest niedostępne; dwa wielki format i twarda oprawa są przepiękne; trzy w tym samym standardzie zostaną wydane obie kontynuacje!
Sam też biorę Alitę w HC i fajnie, że myślą o kontynuacji w tym formacie. Nie zmienia to faktu, że mogliby zrobić po prostu dodruk, a moce przerobowe rzucić na nowe tytuły. Jeśli już, to reedycje poza głównym planem wydawniczym. Ale to, jak sami się przekonujemy, jakoś nie wychodzi.
Szkoda, że Akira nie dostanie tak wypasione reedycji.

Ja jak najbardziej jestem za dobrymi tytułami, którymi raczy nas Studio. Seria Exclusive, jak na razie, im się udaje. :angel:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: nikotynaimalina » czw lip 18, 2019 4:51 pm

Nie wiem no, mnie pasuje ten odgrzewany kotlet...

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: dehirak » czw lip 18, 2019 6:56 pm

Dla mnie fajną wiadomością jest to, że Studio JG nie ucieka już od bardzo długich i nie ukończonych serii, których wydawania podejmował się do tej pory JPF. A że moce przerobowe ma ograniczone to zaczynam liczyć w duchu na Studio JG - że może spełni kilka moich wesołych życzeń :)
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Itachi Uchiha » pt lip 19, 2019 5:35 pm

Nowości
Obrazek
► Pokaż Spoiler
Nie powiem; zaskoczyli mnie mega pozytywnie, zwłaszcza za Yakuzową gosposię/Gokushufudou. Seria przekomiczna, polecam :twisted: Co do reszty to nie wiem... Może skuszę się kiedyś na Fire Puncha.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Fani » pt lip 19, 2019 5:41 pm

Gosposia wyląduje u mnie na półce :)

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mormicc » pt lip 19, 2019 5:47 pm

Z Fire Punch rezygnuje, ponoć ma słabe zakończenie (ociesek w temacie tej mangi pisał o tym).
Gosposia Yakuza jest chyba jakimś hitem na zachodzie, a i opis mi się podoba więc tak.
Opis Iruma Kun mnie nie zainteresował, wygląda mi jak typowy zapychacz dla nastolatków. Do tego ponad 10 tomów i status serii wychodzącej, więc bez żalu sobie odpuszczam.
1/3 - na nic się nie nastawiałem, więc nie jestem zawiedziony :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Angu » pt lip 19, 2019 5:49 pm

Fire Punch z opisu brzmi jak ciekawy dramat, więc wezmę z chęcią (zobaczymy czy potem rzeczywiście mocno się psuje).
Yakuza - może tak, może nie. Na razie nie mam parcia na tę serię.
To ostatnie - nawet nie patrzę na opis bo raczej nie jestem już targetem. :P

1/3 ale i tak jestem bardzo zadowolona z zapowiedzi :)
Obrazek

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: deffik » pt lip 19, 2019 5:52 pm

Może kiedyś Fire Punch.

Karlan
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Karlan » pt lip 19, 2019 5:57 pm

Oj, tą mangę o gosposiu biorę na pewno :D Zaskoczyli mnie tym kompletnie, nie myślałam że to u nas w ogóle wydadzą. Zbankrutuję przez to Studio :lol:

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Luchael » pt lip 19, 2019 5:58 pm

O żesz, to Studio teraz dowaliło. Potencjalnie wezmę całą trójkę, z Gokushufudo na czele. I fajnie widzieć jakiś konkretniejszy tytuł od Shueishy w postaci Fire Puncha. Teraz mam nadzieję, że kiedyś wezmą się też za Chainsaw Mana od tego samego autora :D

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt lip 19, 2019 6:02 pm

Opis Fire Punch'a mnie bardzo zainteresował, więc na pewno wezmę. Na Gosposia może się skuszę, skoro wiele osób poleca :D Shounen raczej odpada.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Thoreline » pt lip 19, 2019 6:08 pm

Możliwe że wezmę Gokushufudou, wygląda ciekawie.

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Maur » pt lip 19, 2019 6:10 pm

Dla mnie Fire Punch, opis ciekawy i w końcu jakaś zakończona (i niedługa) seria, która mnie zainteresowała.
Studio świetnie wpasowuje się w moje gusta w tym roku, z każdych zapowiedzi biorę co najmniej jeden tytuł.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » pt lip 19, 2019 6:12 pm

Tym razem bez wielkich zachwytów u mnie. Wezmę pewnie Gosposię, przynajmniej pierwszy tom na spróbowanie. Po lekturze stwierdzę, czy to naprawdę takie zabawne i czy warto zbierać dalej.
Fire Punch - nie wiem, nie przekonuje mnie. Wstępnie nie.
Mairimashita - tutaj na pewno nie. Wyrosłam z tego typu shounenów.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Canis » pt lip 19, 2019 6:47 pm

Były yakuza i wnuk demona brzmią nawet interesująco. Na razie nic nie zamierzam z tego kupić, ale jak wyjdzie, to przepatrzę i wtedy zadecyduję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości