Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pn lip 22, 2019 10:18 pm

Wiem, że to bezczelne pytanie, ale kiedy następne zapowiedzi? Nie mogę się już doczekać :)

SJG: A czemu bezczelne? :) Została nam jeszcze jedna manga na jesień, więc kolejna zapowiedź prawdopodobnie już w ten piątek. :)
Hmm.. SJG szaleje :D

Karlan
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Karlan » pn lip 22, 2019 11:05 pm

O nie, niech ktoś ich zatrzyma!!! :P

Ale na serio: fajnie, ciekawe co tam mają w zanadrzu.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » wt lip 23, 2019 8:12 am

Do głowy przyszła mi na myśl jedna dojrzała seria 10 tomowa. Ciekaw jestem czy trafię. 8-)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Karlan
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Karlan » wt lip 23, 2019 8:32 am

Studio nam się wczoraj rozgadało na Asku :angel: Wrzucam co ciekawsze odpowiedzi odnośnie kilku serii:
Czy 20 tom Noragami wyjdzie planowo za 2 miesiące czy też będzie dłuższa przerwa zważając że premiera tego tomu była w Japonii nie aż tak dawno? Pozdrawiam :)
about 11 hours ago
SJG: Raczej nie spodziewamy się opóźnienia - kończymy załatwiać formalności. :)
Ma to sens, biorąc pod uwagę fakt, że na listopad planują wydać dodatek, więc tak czy inaczej do tego czasu muszą się wyrobić z serią główną.
Następne wasze zapowiedzi będę już Pyrkonowymi?
about 12 hours ago
SJG: Hoho, do Pyrkonu to jeszcze zostało trochę czasu. Pyrkon będziemy zapowiadać pewnie w lutym dopiero. Do tego czasu jeszcze coś wpadnie, spokojnie. :)
Studio jak widać jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa :D Oby nie wzięli na siebie za dużo.
Następne tomy Natsume będą miały opóźnienia? skoro jeszcze nie ma prenumerat na kolejne tomy...
about 12 hours ago
SJG: Jeżeli już to 7 tom może się odrobinę przesunąć, bo czekamy na materiały i papiery licencyjne do kolejnego pakietu, ale tomik załatwiliśmy sobie wcześniej, więc tłumaczenie idzie zgodnie z harmonogramem. Na zakup prenumerat zbiorczych będziemy chcieli dać minimum miesiąc czasu, więc tylko z uwagi na to odstęp między 6 a 7 tomem może urosnąć z 1,5 miesiąca do 2. Kolejne tomy będą już leciały co 1,5 miesiąca.
Trochę przykro, ale przynajmniej wiemy na czym stoimy.
Da radę Ajin 13 w sierpniu?
about 12 hours ago
SJG: Jest na to duża szansa, ale damy znać dopiero na początku miesiąca.
A tom 12 był... w grudniu? Najwyższa pora!
Czy pojawią się zbiorcze tomy prenumeraty Shirayuki w promocyjnej cenie?
about 12 hours ago
SJG: Tak, lada dzień, bo papiery licencyjne zostały nadane do nas jakiś tydzień temu. :)
Przynajmniej dobra wiadomość dla prenumeratorów Shirayuki :angel:
Kiedy będą Jenoty i ostatni tom Księcia Piekieł?
about 12 hours ago
SJG: Wkrótce będziemy w stanie ustalić daty obydwu premier, ale na razie wciąż załatwiamy formalności.
Jak widać jest szansa że "Książę Piekieł" nie podzieli losu "Toradory" :P
Kiedy premiera 13 tomu Servampa?
about 12 hours ago
SJG: Dostaliśmy już tomik, ale czekamy wciąż na materiały. Najprawdopodobniej w okolicach września. Gdyby się coś zmieniło, damy znać.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » wt lip 23, 2019 8:41 am

Ciekawe czy 6-ty tom Goblin Slayera wyjdzie w sierpniu... :?
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3296
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » wt lip 23, 2019 12:05 pm

Jeszcze nie koniec zapowiedzi?! Studio idzie jak burza. No ale oni zawsze mieli na bogato Pyrkon i MFGiK.

Karlan
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Karlan » wt lip 23, 2019 12:15 pm

Ja jestem ciekawa, kiedy pojawi się 6 tom "Dziewczynki w Krainie Przeklętych"... Średnio wychodzą dwa tomy na rok, a 5 był jakoś w lutym, o ile pamiętam, więc najwyższa pora.

Bo "Oblubienica Czarnoksiężnika" też wychodzi dwa razy do roku, i limit na ten rok został już wyczerpany, więc na 10 tom nie mamy chyba w tym roku co liczyć... :P

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KubciO » wt lip 23, 2019 2:40 pm

Karlan pisze:
wt lip 23, 2019 12:15 pm
Ja jestem ciekawa, kiedy pojawi się 6 tom "Dziewczynki w Krainie Przeklętych"... Średnio wychodzą dwa tomy na rok, a 5 był jakoś w lutym, o ile pamiętam, więc najwyższa pora.
Otóż to. Mamy dwa tomy do nadrobienia, więc mogliby ten 6. w tym roku wydać.
Ja to bym jeszcze chciał Opowieść Panny Młodej, ale u nas to jeden tom na rok, a ostatni był w marcu. Czyli zapewne z tomu 11. nici w tym roku. :P
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » wt lip 23, 2019 2:53 pm

Liczę na Goblina w sierpniu, albo przynajmniej we wrześniu.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3296
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » śr lip 24, 2019 6:32 pm

Studio zarzuciło prenumeratami. Trochę jest ciekawych rzeczy: WRESZCIE pojawiła się prenumerata zbiorcza na Księgę przyjaciół. Jest też zbiorówka na Shirayuki. Na uwagę zasługuje 11 pPanny młodej, czyżby miał się ukazać w tym roku drugi tom? :shock:
Na koniec przyjaciel z dawnych lat - Haganai już można kupować. Premiera pewnie niedługo. Ile to już minęło od tomu 16?

Karlan
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Karlan » śr lip 24, 2019 6:45 pm

Wreszcie :D Widzę też prenumeraty na 7 tom "Dziewczynki" i 11 "Oblubienicy". No to bye, bye, najbliższa wypłato :P

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Angu » śr lip 24, 2019 6:57 pm

Nowa prenumerata na Natsume nawet tańsza od poprzedniej?
Obrazek

Edit: nvm już poprawili
Ostatnio zmieniony śr lip 24, 2019 9:17 pm przez Angu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » śr lip 24, 2019 7:09 pm

16 tom Haganai wyszedł w marcu tego roku (źródło: Tanuki).
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3296
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » śr lip 24, 2019 7:13 pm

To coś mi się pomyliło, myślałem że już szło to w lata... Ale na tytule utknąłem w okolicach 6 tomu i nie śledziłem dokładnie jak wychodziło. Zarejestrowałem tylko, że rzadko.

Karlan
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Karlan » pt lip 26, 2019 7:41 am

Ale to Studio gadatliwe ostatnio... :)
Ile będzie w piątek zapowiedzi? Jeden tytuł?
about 8 hours ago
SJG: Tak, jeden tytuł. :)
Z jakiego gatunku będzie jutrzejsza zapowiedź?
about 8 hours ago
SJG: Ta manga łączy w sobie wiele gatunków. Mogę powiedzieć tylko, że to będzie coś raczej dla starszego czytelnika. ;)
No, ciekawe, ciekawe... Jakoś tak od dłuższego czasu ich zapowiedzi najbardziej przypadają mi do gustu. Zobaczymy po południu/wieczorem :angel:
A czy nie mieliście przypadkiem na jesień ogłosić jakiegoś shoujo?
about 7 hours ago
SJG: Nie, na początku roku, na pytanie, czy będzie w tym roku jakieś szkolne shojo, mówiliśmy, że najwcześniej na jesieni (bo wtedy mieliśmy jeszcze wolny slot) będziemy mogli dopiero zapowiedzieć "jakieś szkolne krótkie shojo", ale to w zależności od tego czy dostaniemy licencję, o którą się staraliśmy. Na jesieni nie pojawi się żadne shojo. :)
Szojek nigdy nie za wiele :angel:
Wiem, że jeszcze daleko, ale czy planujecie też taki wysyp nowości na przyszłoroczny Pyrkon?
about 6 hours ago
SJG: W przyszłym roku nie będziemy wprowadzać już pewnie bardzo długich serii, ponieważ będziemy kontynuować te, które zaczęły się w przeciągu ostatniego roku (zwłaszcza że sporo ma tryb 6-tygodniowy i wpadają częściej). W tym roku po prostu sporo tytułów zamknęliśmy. Na pewno będzie nowy tytuł do serii exclusive, trochę krótszych serii, pewnie coś do Ośmiu Macek - jeszcze się to klaruje, ale na pewno przygotujemy kilka ciekawych premier. :)
Szczerze, bardzo dobrze, bo gdyby zapowiedzieli tyle mang co w tym roku, to by się chyba nie wyrobili z planem wydawniczym :P Z drugiej strony to na razie przekreśla szanse paru fajnych dłuższych tytułów, ale kto wie? SJG ostatnio ciągle czymś zaskakuje.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KubciO » pt lip 26, 2019 11:30 am

to będzie coś raczej dla starszego czytelnika. ;)
Ciekawe, czy mnie zainteresuje tą dzisiejszą zapowiedź.
Na pewno będzie nowy tytuł do serii exclusive
I to jest wiadomość. Czekam. 8-)
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt lip 26, 2019 12:29 pm

Mam nadzieję, że dzisiaj coś fajnego wpadnie :D

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Pajęcza_Lilia » pt lip 26, 2019 1:33 pm

Karlan pisze:
pt lip 26, 2019 7:41 am
A czy nie mieliście przypadkiem na jesień ogłosić jakiegoś shoujo?
about 7 hours ago
SJG: Nie, na początku roku, na pytanie, czy będzie w tym roku jakieś szkolne shojo, mówiliśmy, że najwcześniej na jesieni (bo wtedy mieliśmy jeszcze wolny slot) będziemy mogli dopiero zapowiedzieć "jakieś szkolne krótkie shojo", ale to w zależności od tego czy dostaniemy licencję, o którą się staraliśmy. Na jesieni nie pojawi się żadne shojo. :)
Szojek nigdy nie za wiele :angel:
A idź ty, mnie nowe rozdziały Yona tak skrzywdziły, że mam ochotę pluć na wszystkich co zachwycali się na forum i skłonili mnie do przeczytania... :evil:

Karlan
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Karlan » pt lip 26, 2019 2:17 pm

Pajęcza_Lilia, ale zanim my się doczekamy u nas tych rozdziałów... :D (dej spojlery na priv, bo jestem nie w temacie :twisted: )

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt lip 26, 2019 3:38 pm

Ogłoszenie będzie o 16. Tak przynajmniej podali na instastory. Chyba pierwszy raz SJG podało konkretną godzinę zapowiedzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości