Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 821
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Thoreline » sob kwie 07, 2018 3:03 pm

deffik pisze:
sob kwie 07, 2018 10:30 am
Bo LN* kupią tylko weeby, a książkę bez mangowych rysunków również inni ludzie? Szersza pula potencjalnych klientów = większa szansa na zarobek.
Nie znałam wcześniej tego tytułu i przeglądając informacje w internecie przyciągnęły moją uwagę ilustracje. Ale skoro są one tylko w LN a nie w książce to moje początkowe zaciekawienie tym tytułem trochę spadło.
Ame pisze:
sob kwie 07, 2018 2:40 pm
Przecież wczoraj pisali, że zapowiedzą książkę. Gdyby mieliby zapowiedzieć LN to by napisali :Za powiedziemy dziś LN...
Nie o to mi chodziło.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: zandam » sob kwie 07, 2018 4:27 pm

ociesek pisze:
sob kwie 07, 2018 5:34 am
Nie bardzo też rozumiem po co JG się za to zabrało. Niech najpierw zaczną ogarniać to, co wychodzi
Greyowate książki zawsze dobrze się sprzedają (a nawet bardzo dobrze, dlatego jest ich cała masa), choć SJG chyba jako pierwsze - jeśli się mylę, poprawcie mnie - wyda Greyowate yaoi, więc albo rozbiją bank, albo sami się o niego rozbiją. >D

Żeby nie było, sam fakt wydania przez SJG książki mnie zainteresował, fabuła już trochę mniej, ale nadrobiły to pozytywne recenzje, aż nie zobaczyłam tych bardzo negatywnych, które ostatecznie mnie przekonały (były jeszcze dosadniejsze od tego cytatu, który pokazałam wcześniej), żeby tego nie kupować. Zresztą, już od dłuższego czasu opieram swoje decyzje zakupowe na negatywnych recenzjach i jak na razie nie żałuję. Przykład 3. tomu Dworów Sarah J. Maas (i opinii o tym tomie) mi pokazał, że pozytywne recenzje fanów mają niewiele wspólnego z prawdziwym poziomem ocenianej książki.

A co do nowości, to dla mnie tylko "twoje imię.", które - coś czuję - pojawi się w następnym miesiącu, potem pozostanie mi czekać za kolejnym tomem Dziewczynek albo Zakuro ( :lol: nadzieja umiera ostatnia! :P ), więc SJG mam na bardzo długo z głowy.

Zastanawiałam się do wczoraj nad "Goblin Slayerem", ale skany mnie nie zainteresowały, więc sobie odpuszczam.

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kirion » sob kwie 07, 2018 4:35 pm

.
Ostatnio zmieniony śr gru 20, 2023 6:04 pm przez Kirion, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Skolopendrokot » sob kwie 07, 2018 4:38 pm

Greyowate książki zawsze dobrze się sprzedają (a nawet bardzo dobrze, dlatego jest ich cała masa), choć SJG chyba jako pierwsze - jeśli się mylę, poprawcie mnie - wyda Greyowate yaoi, więc albo rozbiją bank, albo sami się o niego rozbiją. >D
To fakt. Zwykle wydanie yaoi to klucz do sukcesu, ale takie bez obrazków pewnie zniechęci połowę potencjalnych klientek.

Książkę pewnie z ciekawości kupię, chociaż już teraz wiem, że to będzie prawdopodobnie bardzo, bardzo nieprzyjemna lektura (nie sądzę, żeby wydawnictwo, które wydaje mangi ze sporą ilością błędów, dobrze wydało książkę. Po prostu nie wierzę).

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Shiki » sob kwie 07, 2018 5:46 pm

zandam, wydaje mi sie że Yumegari wydało dawno temu jakaś książkę yaoi. Chyba Pedagog ale nie dam sobie ręki uciąć.
Edit: i jeszcze Kotori Lalkarza.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Skolopendrokot » sob kwie 07, 2018 5:49 pm

Kotori wydało jeszcze "Pieść dla Feniksa" - powieść yaoi, której zalety kończą się na ładnej okładce.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Katori » sob kwie 07, 2018 7:53 pm

Cóż, to new adult (nie young adult, jak to SJG skomentowało na fb, jest różnica), więc będzie stało obok książek Colleen Hoover i innych romansów. (Brr November 9)
Z jednej strony fajnie, że wychodzą u nas książki z głównymi wątkami lgbt, a z drugiej szkoda, że to coś takiego. Niby wydają u nas identyczne mangi, od gwałtu do miłości itd i są z jakiegoś powodu szalenie popularne i to akurat smuci. Plus ta anatomia i realizm podczas scen seksu...
Moja ulubiona recenzentka z Goodreads dała 3/5 gwiazdek o dziwo, może to nie takie złe, ale czytać tego nie zamierzam.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » sob kwie 07, 2018 9:52 pm

Tutaj nie będzie chociaż tej wewnętrznej bogini... :lol:

A tak na serio jeśli sceny będą tak opisywane jak w Greyu to odpuszczam bo to obok erotyki stało.
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Matii » ndz kwie 08, 2018 3:19 pm

Nie dla mnie. Może ktoś z moich znajomych kupi to pożycze i przeczytam ile dam rade.
Co do JG i książki to kiepsko to widzę, nie tylko tlunaczenie ale i terminowość. Toradory bie tłumaczą bo dużo roboty itp. A książkę chca wydać... Dla mnie ta zapowiedź jest szokiem ale na minus.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Nelinnor » ndz kwie 08, 2018 7:56 pm

Oj nie, zdecydowanie nie. Mimo wszystko jestem ciekawy co z tego wyniknie, życzę powodzenia z nowym projektem. Dziwię się jedynie, że Studio JG nie zdecydowało się na imprint i odcięcie się od Yatty. Widać, że wiedzą jak ludzie potrafią reagować na wszystko co japońskie, więc podjęli pewne starania takie jak rezygnacja z wersji LN czy specjalna strona internetowa do zamówień żeby poszerzyć target. Szkoda tylko, że widnieje na niej odnośnik do Yatty, sklepu którego design jest... ekstremalnie skrajny, delikatnie mówiąc.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kocurzyca » sob kwie 21, 2018 12:37 am

Przyszedł do mnie preorder wszystkich dzieł hitohai i dzisiaj otworzyłam paczkę. Myślałam, że nie wytrzymam z radości gdy zobaczyłam, że wśród pocztówek jest jedna z DJ Zarą :D boże, uwielbiam go i miałam nadzieję, że jakis dodatek będzie z nim.

Wydanie bardzo mi się podoba i komiksy cudnie się ze sobą razem prezentują. Czytałam tylko Red Dadę, ale szybko postaram się nadrobić resztę.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » wt kwie 24, 2018 9:34 pm

facebook Studia JG pisze:Będziemy mieć nowości z różnych gatunków - tamten zestaw, cóż, akurat mieliśmy na niego całą papierologię i tak się złożyło, że były w nim prezenty dla różnych nisz. Nie wiemy, kiedy ogłosimy kolejny zestaw, bo na razie wciąż nie zakończyły się procesy licencyjne, ale mamy już kilka fajnych tytułów w ręku (żaden z nich to nie BL :) Więc w tym roku na pewno możecie się od nas spodziewać kilku fajnych zapowiedzi.
Tak przy okazji kolejnych nowości. Niby nic konkretnego, ale zawsze jakaś informacja.
Ciekawe, czy Studio JG zaskoczy nas jakimś hitem. W ostatnim czasie nie ogłosili niczego z efektem "łał" (a przynajmniej tak mi się wydaje).

PS: W komentarzu Studio JG nawiązuje do ostatnich ogłoszeń, gdzie były same horrory i BL. I cóż, tak jak przy horrorach można podyskutować, tak nie uważam, by odbiorcy BL należeli do wspomnianych "nisz" :lol:
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KubciO » wt kwie 24, 2018 9:38 pm

No zobaczymy czym nas zaskoczą. Tyle dobrze, że to nie BL.^^
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Fani » wt kwie 24, 2018 9:55 pm

Przy ostatniej częstotliwości zapowiadania BL wszystkie pozostałe gatunki wyglądają na niszowe xD.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: zandam » wt kwie 24, 2018 10:06 pm

Horror, nawalanka fantasy i BL to nisze...? :roll: Aż strach pomyśleć, co tą "niszą" nie jest. :P

Z moim szczęściem do tytułów SJG, to jednak mam nadzieję, że już nic więcej mnie od nich nie zainteresuje. Mają ładne wydania, ale zbieram (?) od nich tylko Zakuro i Dziewczynkę, a czekanie na kolejne tomy wystarcza mi aż nadto...

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alextasha » wt kwie 24, 2018 10:54 pm

Skoro BL to nisza to GL faktycznie nie istnieje...

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Katori » pt kwie 27, 2018 10:03 pm

Czemu oni tyle ogłaszają co chwilę, a nie potrafią ogarnąć tego, co już mają to lepsza zagadka od tych zapowiedzi. :)

Otai
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Otai » sob kwie 28, 2018 7:19 pm

Akurat BLe, które zapowiedzieli są całkiem niszowe jak dla mnie, zwłaszcza we współczesnym przekonaniu, że seksy w BLach to rzecz kluczowa to jednak miło, że w Poslce pojawia się coraz więcej tytułów z gałęzi głównie nastawionych na okruchy życia - do tej pory były to głównie jednotomówki, teraz w końcu jest więcej takich serii. Tak, że ja jako fan tego typu tytułów czuję się usatysfakcjonowana ;).

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Fani » pn maja 07, 2018 5:51 pm

Z komentarzy na fb (bo jak inaczej dać znać, prawda?):
Kiedy pokażecie infografikę na maj?
JG: Chwilowo jesteśmy połknięci przez domykanie pyrkonowych premier do druku, ale na dniach damy znać, czy w maju pojawi się coś więcej ponad pyrkonowe premiery.
Oczywiście jak zwykle, jeśli czytelnik nie interesuje się ich pyrkonowymi nowościami to może spadać na drzewo... Mam już ich autentycznie dość. Toradory jak nie było tak nie ma - teraz czekam tylko na wymówkę czemu i tym razem nie udało się w jej wydać w terminie (?).

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: pittegawll » pn maja 07, 2018 6:48 pm

Fani pisze:
pn maja 07, 2018 5:51 pm
Z komentarzy na fb (bo jak inaczej dać znać, prawda?):
Kiedy pokażecie infografikę na maj?
JG: Chwilowo jesteśmy połknięci przez domykanie pyrkonowych premier do druku, ale na dniach damy znać, czy w maju pojawi się coś więcej ponad pyrkonowe premiery.
Oczywiście jak zwykle, jeśli czytelnik nie interesuje się ich pyrkonowymi nowościami to może spadać na drzewo... Mam już ich autentycznie dość. Toradory jak nie było tak nie ma - teraz czekam tylko na wymówkę czemu i tym razem nie udało się w jej wydać w terminie (?).
No to już trochę słabe. Ja wiem, że Pyrkon itd. Najważniejszy konwent dla wydawnictw, premiery itd, ale Toradora i jakieś 2 inne tomiki mogliby wcisnąć. Istnieje świat oprócz Pyrkonu chyba? i ludzie czekający miesiącami na zaległe serie, które kiedyś tak radośnie ogłaszali. No widocznie się nie wyrobili. Tylko, że potem niech się nie tłumaczą, że nowe serie nie mają wpływu na regularne. Już mi się nie chce w to wierzyć. Ile aktualnie zawieszonych tytułów? 5,6? Nawpychać do planu, wydać kilka tomów i zostawić bez słowa na pół roku i dłużej, oto całe SJG. I jak zawsze żadnego info. Jak się nikt nie doprosi na fb, to sami nie napiszą co się dzieje. Mam nadzieję, że jednak jest szansa na Toradorę i Dziewczynkę, o której pisali niedawno na fb. Wrrr, zeźliłem się. I to tak na lajcie napisane, że może dadzą znać czy coś wyjdzie w maju innego niż na Pyrkon :D wow

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości