Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kocurzyca » wt sty 21, 2020 9:22 pm

Sebek pisze:
pn sty 20, 2020 3:11 pm
A co do tych tytulow, ktore mialy znikome szanse na polskie wydanie, to ktore Twoim zdaniem? Chetnie poznam tytuly :D
Z góry uprzedzam, że to subiektywna opinia. Każdy może tak myśleć o różnych mangach i na pewno ktoś na te mangi, które podam, stwierdzi "ja tam sądziłem, że ktoś je wyda" albo coś. To tylko to, co mi się wydaje.

Chociażby Jojo, serio nie sądziłam, że ktoś to wyda, a przynajmniej nie teraz. Tak samo zdziwiło mnie zapowiedzenie Higurashi no naku koro ni, LN Log Horizon (jakoś tak wydawało mi się, że jak mamy SAO to tego nikt nie wyda przez najbliższy czas), Honto Yajuu (długie, nieskończone i powoli wychodzące yaoi bez gwałtów, różnicy wieku i dramatów, w dodatku komedia-obyczajówka. A jednak mamy XD <3), CardCaptor Sakura (zdziwiła mnie dużo bardziej od Fruits Basket które podejrzewałam, że ktoś kiedyś W KOŃCU wyda), Berserk (ta manga ciągnie się wieki i idzie powoli...). Hmmm. Może jeszcze jakieś jednotomówki, ale nie chce mi się lecieć po tytułach.

Zdziwiła mnie tez Śnieżka i Yona niemalże jednocześnie. Myślałam, że jeśli coś dostaniemy, to jeden z tych tytułów na raz.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Lou » czw sty 23, 2020 1:16 pm

Sebek, ale po co czekać tyle czasu na polskie wydanie? Kupiłbyś anglojęzyczne, na które często jest promocja, które wygląda ładnie i miałbyś już w kolekcji. To jest świetna historia, której żal nie mieć na półce.
Weź przykład ze mnie ;) Ja nie czekam na ŻADNE yuri po polsku.
Mr.Chiquita pisze:
ndz sty 19, 2020 11:49 am
Wątpię, żeby SJG zaryzykowało wydanie w twardej oprawie "Otouto..." .
A niby czemu nie? Już "Moje lesbijskie..." wydali w twardej. Generalnie polityka JG przyciągania komiksiarzy ekskluzywnością wydań. Tyle, że pewną tematyką się ich nie przyciągnie.

Zgadzam się również z Dembolem, że przeciętny mangowiec nie wie co to bara i jak wygląda.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Sebek » czw sty 23, 2020 2:19 pm

Lou pisze:
czw sty 23, 2020 1:16 pm
ale po co czekać tyle czasu na polskie wydanie? Kupiłbyś anglojęzyczne, na które często jest promocja, które wygląda ładnie i miałbyś już w kolekcji. To jest świetna historia, której żal nie mieć na półce.
A mozna wiedziec z jakiego sklepu kupowalas? Patrze sobie teraz na amazon.es i widze, ze pierwszy tom jest 14,32 e. To chyba dobra cena, bo omijaja mnie koszta przesylki z racji tego, ze mam amazon prime. Btw. przed chwilka zlozylem zamowienie na gildii, bo jest fajna promocja!
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: ociesek » czw sty 23, 2020 2:26 pm

Sebek, zerknij na Book Depository, oni też mają darmową wysyłkę.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Lou » czw sty 23, 2020 3:11 pm

Sebek, kupowałam w Book Depository. Widzę, że mają z Amazonem podobne ceny. Tylko przy zamawianiu zwróć uwagę na wydawcę, bo Anglia ma swoje wydanie, a USA swoje i one się trochę różnią. A w lutym wyjdzie omnibus :D
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: ociesek » czw sty 23, 2020 3:46 pm

Lou pisze:
czw sty 23, 2020 3:11 pm
A w lutym wyjdzie omnibus
Wszystkie tomy w jednym?

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Lou » czw sty 23, 2020 4:01 pm

ociesek, tak. Ponad 700 stron za $25. Tylko okładkę mogli dać lepszą.
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Sebek » czw sty 23, 2020 4:50 pm

Lou pisze:
czw sty 23, 2020 3:11 pm
Sebek, kupowałam w Book Depository. Widzę, że mają z Amazonem podobne ceny. Tylko przy zamawianiu zwróć uwagę na wydawcę, bo Anglia ma swoje wydanie, a USA swoje i one się trochę różnią. A w lutym wyjdzie omnibus :D
Editor: Blackfriars na pewno to jest ta angielska, nie? Amerykanska wersja na pewno bylaby drozsza. A czym dokladnie one sie roznia?
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » czw sty 23, 2020 5:19 pm

Niczym poza papierem. Angielska wersja jest ładniejsza (pierwszy tom mam amerykański, a drugi angielski). Środki i wielkość tomików jest taka sama. I grzbiety są trochę inne.
Polecam wersję angielską od Blackfriars, wygląda duużo lepiej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Sebek » czw sty 23, 2020 5:35 pm

Meliona pisze:
czw sty 23, 2020 5:19 pm
Niczym poza papierem. Angielska wersja jest ładniejsza (pierwszy tom mam amerykański, a drugi angielski). Środki i wielkość tomików jest taka sama. I grzbiety są trochę inne.
Polecam wersję angielską od Blackfriars, wygląda duużo lepiej.
Dzieki za wyjasnienie, akurat na amazon.es w zjadliwych cenach sa wlasnie od Blackfriars. W weekend sobie sprawie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » pt sty 24, 2020 12:36 am

Z ASKa:
Kiedy będą zapowiedzi? Będzie ich kilka na raz?
SJG: Prawdopodobnie jutro. Jedna. Z jedną mangusią. :3
[...] Jutrzejsza nie będzie do macek, od razu uprzedzę.
Czyżby kolejny exclusive? Albo coś nietypowego.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt sty 24, 2020 12:55 am

Raczej wątpię, że to exlusive, a skoro do macek również nie, to pewnie na Pyrkon. Tylko "jedna mangusia", to jedna seria, czy jeden tom? Bo w takim razie to może być wszystko.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » pt sty 24, 2020 5:22 pm

Jednak exclusive:
Dziś mamy dla Was kolejną pyrkonową nowość, a co więcej - tym razem w podwójnym wydaniu! Przed Wami "Toshokan no Daimajutsushi" - przepięknie narysowana manga z gatunku fantasy, która wciągnie Was do niesamowitego świata książek, magów i niezwykłych przygód. Tytuł będzie dostępny w ogólnej sprzedaży w powiększonym formacie i miękkiej oprawie, zaś dla zapalonych zbieraczy przygotujemy również limitowaną wersję w twardej oprawie. Gorąco polecamy tę niezwykłą opowieść, która oczarowała nas już od pierwszego tomu!

TOSHOKAN NO DAIMAJUTSUSHI
Świat pogrążył się w chaosie. Straszliwa katastrofa zaczęła pustoszyć kolejne krainy, zwracając przeciwko sobie wszystkie rasy w walce o ocalałe tereny. Niszczono zabytki kultury, przepadały cenne księgozbiory, a gdy wreszcie nastał upragniony pokój, wydawało się, że pamięć świata przepadła na zawsze. Aby ochronić resztki spuścizny przodków wzniesiono ogromną bibliotekę, w której gromadzić zaczęto teksty i księgi z całego świata. Od tamtego czasu przybytku strzegą wybitnie wykształceni i potężni magowie. Pokój bowiem nie może trwać wiecznie...

Blisko sto lat później, w jednym z małych miasteczek, sześcioletni Theo mimo swojej ogromnej pasji do książek, nie ma wstępu do lokalnej biblioteki. Jako sierota, mieszkaniec dzielnicy biedoty, a na dodatek półelf, traktowany jest jak wyrzutek. Pewnego dnia, gdy Theo ponownie pada ofiarą napaści rówieśników, z pomocą przychodzi mu Sedona, władająca magią strażniczka z Wielkiej Biblioteki, która akurat odwiedza miasto. Jednak marzenie chłopca o tajemniczym nieznajomym, który wyrwie go z jego dotychczasowego życia, nie spełnia się. Kobieta zamiast wziąć Theo pod swoją opiekę, zostawia go z wyjątkową książką i obietnicą, którą ten poprzysięga wypełnić. Tak oto rozpoczyna się epicka opowieść o magu, który odmieni losy świata.

Autor: Mitsu Izumi
Gatunek: fantasy, przygodowy
Liczba tomów: 3+
Premiera: maj 2020 (Pyrkon)
Tryb: trzymiesięczny
► Pokaż Spoiler
Ciekawe, że tym razem będzie w 2-óch wersjach do wyboru.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Akiho » pt sty 24, 2020 5:25 pm

Magowie i fantasy? Mnie nie trzeba przekonywać biorę prenumeratę w twardej ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mormicc » pt sty 24, 2020 5:26 pm

Jestem na nie. Te wszystkie magiczno-obyczajowe tytuły zlewają mi się już w jedną całość.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » pt sty 24, 2020 5:30 pm

Hmm... Ogólnie brzmi super. Uwielbiam fantasy i książki. Ale ostatnio kilka tytułów od Studia JG mi tak brzmiało, a po pierwszym tomie stwierdziłam, że to nie to. Nie wiem, jak będzie tutaj. Najpierw przeczytam skany, nim podejmę decyzję. Tutaj to ważne, bo jak mi się spodoba, to kupię w twardej oprawie.

Ogólnie podoba mi się pomysł wyboru - w twardej czy miękkiej.
Ale ja wciąż czekam na Kusuriyę. :P
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Maur » pt sty 24, 2020 5:30 pm

Raczej nie dla mnie. Mam już dość serii wychodzących, a jeśli wezmę to w miękkiej oprawie (dzięki za wybór). Autor ten sam co zapowiedzianej niedawno Anohany.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt sty 24, 2020 5:32 pm

Tytuł dla mnie. Uwielbiam fantasy i magię :D

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Online

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » pt sty 24, 2020 5:41 pm

Żegnaj wypłato, witaj nowa serio na półce. Gdzieś cię jeszcze wcisnę, na pewno. Zmieszczę... D:
Dla mnie szkoda tylko, że jest wybór: twarda miękka - oznacza to, że twarda zniknie, więc będę musiał kupować na bieżąco... A to już kolejna taka seria T-T

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: usagisensei » pt sty 24, 2020 5:52 pm

DarkNighty pisze:
pt sty 24, 2020 5:30 pm
Najpierw przeczytam skany, nim podejmę decyzję. Tutaj to ważne, bo jak mi się spodoba, to kupię w twardej oprawie.

Ogólnie podoba mi się pomysł wyboru - w twardej czy miękkiej.
+1 :)
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości