Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » czw mar 05, 2020 10:20 pm

Dzien dobry wieczor, czy mam rozumiec, ze do maja nie bedzie juz zadnych zapowiedzi nowosci (bo juz Zapodaliscie wszystko i fin) czy moze jeszcze sie cos pojawi, bo Czekacie na jakies Zaginione Licencje? :)

SJG: A tam koniec - jutro coś nowego będzie. ;)
Takie tam, z aska~

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » czw mar 05, 2020 10:24 pm

O jezuuuuuuuuuu - to o której jutro zapowiedzi? XD
Studio JG
25 minut temu
SJG: Pewnie jakoś między 16 -16.30. :)
Liczę na Chainsaw mana :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » czw mar 05, 2020 10:40 pm

Nie narzekam, że coś jeszcze zapowiedzą, liczę na jakieś josei, chociaż pewnie seria będzie mało znana.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Łukasz.T » czw mar 05, 2020 11:04 pm

Nie nastawiam się na nic ^^

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Sebek » pt mar 06, 2020 7:18 am

Meliona pisze:
czw mar 05, 2020 10:24 pm
Liczę na Chainsaw mana
Fajnie by bylo, ale jak ta manga ma jakies scenki, to raczej Osiem macek, ale tam poki co nic nowego nie bedzie przez jakies dwa lata... Ja licze na jakis tytul nie zwiazany z magia, bo ostatnio sporo takich tytulow JG zapowiedzialo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gotenks » pt mar 06, 2020 8:51 am

Tyle tytułów w marcu, a nic mnie nie interesuje :roll:
Ciekawi mnie co z nowelką Toradora, bo miała wyjść w lutym a do tej pory jej nie widać i w rozpisce też jej nie ma :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » pt mar 06, 2020 8:52 am

Raczej seria mało znana to będzie. Nie nastawiam się na nic.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » pt mar 06, 2020 8:58 am

Sebek pisze:
pt mar 06, 2020 7:18 am
Fajnie by bylo, ale jak ta manga ma jakies scenki, to raczej Osiem macek
Nah, jak już, to normalnie to wydadzą, jak Fire puncha (który jest bardziej powalony). Scenki tworzy drugoplanowa postać z 7 tomu i też nie są +18 (może poza jedną kolorową ilustracją z rozdziału). Ale i tak wiemy już, że tej serii dzisiaj nie zapowiedzą:
A to będzie horror albo komedia?
Studio JG
około 10 godzin temu
SJG: Nie, żadne z tych, ale więcej nie zdradzamy. ;)

Co do ln Toradory pisali ostatnio w komentarzach na fb:
Tak, musieliśmy poprawić pliki, przez co wyskoczył nasz slot z kolejki (ogólnie obłożenie drukarni w tych tygodniach jest niepojęte i nawet małe przesunięcie skutkuje poważnymi przesunięciami) - gdy tylko dostaniemy nowy termin, od razu go podamy. Oczywiście jeśli ktoś życzy sobie zrezygnować z prenumeraty, to nie ma najmniejszego problemu, doskonale zdajemy sobie sprawę, że to oczekiwanie jest frustrujące i jest nam bardzo przykro z tego powodu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » pt mar 06, 2020 9:57 am

"Chainsaw Mana" to spodziewałbym się dopiero po tym, jak zakończą "Fire Puncha".

Ciekawe, ile tych zapowiedzi będzie? Jeśli jedna, to najprawdopodobniej znów exclusive. Najlepiej, żeby to były kontynuacje "Emamon" lub "Moich lesbijskich doświadczeń...". Bo 8Macek jest raczej przyblokowane na dłuższy czas. Chyba, że byłyby to dodatki do "Goblin Slayera". Mogłyby wychodzić naprzemiennie z główną serią, co pozwoliłoby zachować większą ciągłość tytułu. Ale chyba bardziej realne są jakieś normalne shorty lub one-shoty. Nie zdziwię się, jeśli wśród nich będzie jakaś BL'ka.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » pt mar 06, 2020 10:14 am

Mr.Chiquita, przecież napisali, że nie będzie to horror, więc Goblin Slayer z góry odpada. Choć nie powiem, bardzo byłbym rad, gdyby w niedalekiej przyszłości zapowiedzieli Side Story Year One.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » pt mar 06, 2020 10:27 am

Myślę, że wykluczyli coś stricte horrorowego. "Goblin Slayer" horrorem nie jest. Nie sugerowałbym się pewną stroną, która to sobie wrzuciła w tagach. :roll:

Generalnie, na nic fajnego się nie nastawiam.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt mar 06, 2020 11:20 am

Ooo tak, dodatki do Goblina chętnie bym przygarnęła, ale patrząc jak "doganiają" japońskie wydanie podstawki, to raczej małe szanse.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » pt mar 06, 2020 11:34 am

Mr.Chiquita, a ja bym radził ci wpierw sprawdzić samą definicję tego gatunku, a nie pieprzyć farmazony jak to masz w zwyczaju. Goblin Slayer jest horrorem, nieważne czy zawiera na tej Twojej stronce w tagach ten gatunek, czy nie. Bo to, że się nie bałeś podczas czytania, czy oglądania serii, to jeszcze o niczym nie świadczy. No chyba, że nawet nie miałeś styczności z nią, to nawet nie ma o czym gadać.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: ociesek » pt mar 06, 2020 11:58 am

Mr.Chiquita pisze:
pt mar 06, 2020 10:27 am
Generalnie, na nic fajnego się nie nastawiam.
Zajebiste podejście.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » pt mar 06, 2020 11:59 am

Mr.Chiquita pisze:
pt mar 06, 2020 9:57 am
"Chainsaw Mana" to spodziewałbym się dopiero po tym, jak zakończą "Fire Puncha".
Nie sądzę, by na to tak patrzyli, skoro teraz zapowiedzieli wydanie dwóch tytułów tej samej autorki jednocześnie. Generalnie wielkich nadziei na rychłe wydanie w Polsce nie mam, bo hajpu na tę serię nie stwierdziłam xD Może jeśli zapowiedzą anime?

Mogą też dzisiaj zapowiedzieć jakiś amerykański komiks, kek.
Obrazek

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: asuneko » pt mar 06, 2020 12:57 pm

Bukafo pisze:
pt mar 06, 2020 11:34 am
Mr.Chiquita, a ja bym radził ci wpierw sprawdzić samą definicję tego gatunku, a nie pieprzyć farmazony jak to masz w zwyczaju. Goblin Slayer jest horrorem, nieważne czy zawiera na tej Twojej stronce w tagach ten gatunek, czy nie. Bo to, że się nie bałeś podczas czytania, czy oglądania serii, to jeszcze o niczym nie świadczy. No chyba, że nawet nie miałeś styczności z nią, to nawet nie ma o czym gadać.
Moim zdaniem Goblin jest bliższy jakiemuś Dark fantasy a nie horrorowi🙃

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » pt mar 06, 2020 1:08 pm

Bukafo, definicja z wikipedii: Horror, fantastyka grozy – odmiana fantastyki polegająca na budowaniu świata przedstawionego na wzór rzeczywistości i praw nią rządzących po to, aby wprowadzić w jego obręb zjawiska kwestionujące te prawa i nie dające się wytłumaczyć bez odwoływania się do zjawisk nadprzyrodzonych.

Także tego... co prawda miałem styczność tylko z pierwszymi odcinkami anime, ale na horror całkowicie to to nie wyglądało.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mormicc » pt mar 06, 2020 1:12 pm

Dark fantasy w Goblinie to był pierwszy rozdział/pierwszy odcinek. Potem to było już tylko zwykłe fantasy >D
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » pt mar 06, 2020 1:48 pm

Bukafo pisze:
pt mar 06, 2020 11:34 am
a ja bym radził ci wpierw sprawdzić samą definicję tego gatunku, a nie pieprzyć farmazony jak to masz w zwyczaju.
To ty pieprzysz. Zbieram ten tytuł, także wiem o czym piszę. To nie jest horror, co najwyżej dark fantasy (ale naciągane). Poza tym, nawet jeśli jakaś seria zawiera elementy horroru, z definicji nim być nie musi. Bardziej martwiłbym się o to, ze ta seria może nie sprzedawać się na tyle, żeby zdecydowali się na dodatki.
ociesek pisze:
pt mar 06, 2020 11:58 am
Zajebiste podejście.
Mam co kupować. Sporo już zostało zapowiedziane, poza tym ostatnio mocniej wszedłem w wiele nowych serii z importu.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » pt mar 06, 2020 4:19 pm

To "tylko" spotkanie z mangaką na Pyrkonie, który jest zagrożony odwołaniem.
SPOTKAJ SIĘ Z AUTORKĄ
„OBLUBIENICY CZARNOKSIĘŻNIKA”!
Wraz z organizatorami Festiwalu Fantastyki Pyrkon mamy zaszczyt zaprosić Was na spotkanie z Kore Yamazaki, autorką mangi „Oblubienica czarnoksiężnika”!

Artystka już w maju odwiedzi Polskę i będzie naszym gościem na tegorocznej edycji konwentu. Będziecie mogli nie tylko zdobyć autograf autorki, ale również wziąć udział w spotkaniu panelowym, na którym Pani Yamazaki opowie o swojej pracy, a także odpowie na pytania czytelników! Regulamin rozdawania autografów, inicjatywy powiązane z wydarzeniem i szczegóły wizyty zostaną zamieszczone już wkrótce.

KORE YAMAZAKI
Urodzona na Hokkaido autorka popularnych mang. Jej flagowy tytuł „Oblubienica czarnoksiężnika” zaczął ukazywać się w magazynie „Monthly Comic Blade” (wyd. Mag Garden) w 2013 roku. Artystka pracuje nad dalszymi rozdziałami serii, którą można przeczytać na łamach „Monthly Comic Garden” oraz na platformie Manga-doa.

Od czasu premiery manga stała się hitem, który podbił serca fanów na całym świecie. Historia została zekranizowana w postaci anime, powstało także wiele różnych projektów osadzonych w uniwersum „Oblubienicy”.

W Polsce manga ukazuje się od 2015 roku nakładem wydawnictwa Studio JG.
http://studiojg.pl/oblubienica/?fbclid= ... btkYKP8oNI
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości