Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KAWAIILOVE » sob lip 18, 2020 7:07 pm

Dziś nie miałam czasu, więc jutro przysiądę i obejrzę sobie wszystkie panele.
Co do zapowiedzi - zainteresował mnie, ale z tego co czytam na forum i kojarzę tytuł to raczej zrezygnuje.

Od małego byłam fanką wielkich gadzin - czy to smoków czy dinozaurów :P , a tytuł gdzie się je masowo ubija do mnie jakoś nie przemawia. :?

Co do kolejnych zapowiedzi - jestem ciekawa, ale dziwię się, że JG idzie w tyle nowych tytułów, jak większość ich obecnie wydawanych jeszcze ma daleko do końca/dogonienia Japonii. Bo za chwilę to będzie na miesiąc po 20 zapowiedzi, z czego 10 wyjdzie, a pozostałe 10 będzie przesuwane i tak w kółko.
Pożyjemy, zobaczymy :D

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » sob lip 18, 2020 7:11 pm

KAWAIILOVE pisze:
sob lip 18, 2020 7:07 pm
Co do kolejnych zapowiedzi - jestem ciekawa, ale dziwię się, że JG idzie w tyle nowych tytułów, jak większość ich obecnie wydawanych jeszcze ma daleko do końca/dogonienia Japonii.
To samo z początku myślałam, ale wszystkie te zapowiedzi będą mieć premiery na jesieni, a do tego czasu powinny zakończyć lub dogonić takie serie jak: Gdy zakwitnie w nas miłość, Yakuza w fartuszku, Jego wilczy sekret, Jak zostałam bóstwem, Honda sprzedawca i jeżeli nie będzie obsuw, to może Fire punch. Patrząc na to, to trochę im się pozwalnia slotów.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » sob lip 18, 2020 7:22 pm

No nic, czekam w takim razie na pozostałe zapowiedzi. Ten tytuł, mimo, że ma bardzo ładną kreskę, to jednak odrzuca mnie przez ubijanie i jedzenie smoków. :d
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KAWAIILOVE » sob lip 18, 2020 7:24 pm

Yuriko, W sumie racja, tylko wiadomo jak to bywa z Studiem. :lol: Toradora też miała wychodzić, a wiemy jak jest.
Oczywiście liczę na to, że stanie się tak jak mówisz i JG szybko ogarnie sobie wolne luki do swoich nowości. :oops:

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » sob lip 18, 2020 8:20 pm

Zobacze anime bo opis nie zachęca do kupna. Na którym tomie kończy się anime?
Obrazek

Awatar użytkownika
Momomiya
Posty: 91
Rejestracja: ndz gru 23, 2018 10:58 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Momomiya » sob lip 18, 2020 8:42 pm

Ok, przeczytałam 3 pierwsze rozdziały i powiem, że polowanie i gotowanie/oporządzanie to mniej więcej fifty-fifty, do tego dochodzą kulisy życia bohaterów. W sensie, serio, nawet tytuły rozdziałów są zawsze na takiej zasadzie: "smokowy temat & nazwa dania". :lol: W częściach z gotowaniem mamy całe sceny przyrządzania i smakowania, a na koniec rozdziałów są nawet podane pełne przepisy.

Sceny akcji są fajne: smoki naprawdę z wyglądu baaardzo pomysłowe i pięknie narysowane, ich ataki różne i groźne, zwłaszcza walka z 1-szego rozdziału trzymała w napięciu; generalnie super i ja bym tego chciała jeszcze więcej. Jednak choć niby jest pół na pół, to jakoś czuć, że tak naprawdę autora bardziej kręci opowiadanie o gotowaniu. Ale o dziwo jakoś nie narzekam na to, żeby nie było - razem ze scenami przedstawiającymi codzienne życie na podniebnym statku tworzy to pichcenie bardzo przytulną atmosferę, i kontrast z fragmentami walecznymi wypada wtedy tym lepiej. Bohaterowie oprócz głównego ziomka na razie trochę sztampa, ale dają się lubić. A sam Mika (główny), to im dalej w las, tym bardziej mnie rozwala. :) Kurde, słowem spodobało mi się... wybacz, portfelu.
Ostatnio zmieniony ndz lip 19, 2020 1:29 pm przez Momomiya, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » sob lip 18, 2020 8:48 pm

Ja lubię smoki. :oops: Nie dla mnie ta nowość. :|

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: usagisensei » sob lip 18, 2020 9:01 pm

W pierwszym momencie pomyślałam: "twarda to chyba wezmę ale kurcze przesadzają z ilością tych wydań exclusiw bo nie wyrobię" ale po waszych komentarzach skłaniam się jednak na nie. Jeszcze pewnie sprawdzę ale na ten moment odpuszczam.
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » sob lip 18, 2020 9:06 pm

usagisensei pisze:
sob lip 18, 2020 9:01 pm
Jeszcze pewnie sprawdzę ale na ten moment odpuszczam.
Jedna niekupiona manga, to jeden ocalony smok! :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Luchael » sob lip 18, 2020 9:17 pm

Ja nawet nie wiedziałem że ta manga ma takie negatywne opinie. Aż wszedłem na MALa i większość recenzji ją krytykuje, że niby to takie nawiązanie do polowania na wieloryby czy coś. Sam oczywiście tego nie popieram, ale jakoś nie widzę problemu w czytaniu tej serii. Świat jest fantasy, rządzi się swoimi prawami i najważniejsze, jest fikcją.

Lubię klimaty Monster Huntera i lubię gotowanie, więc pewnie kiedyś kupię w miękkiej.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2698
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Angu » sob lip 18, 2020 9:29 pm

Mnie tematy kulinarne mocno odstraszają :/ poza tym cena za tomik w miekkiej to 27zł. Dość dużo.
Nie wiem czy wezmę. Przeczytam pewnie rozdział lub dwa i zadecyduje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 503
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gokiburi » sob lip 18, 2020 10:24 pm

Przejrzałam pierwszy tom na skanach i wydaje się strasznie nudne, bo to wygląda, że oni tylko polują i jedzą i niewiele więcej się tam dzieje. I to ma tak wyglądać przez 8+ tomów?
Odpuszczam.

Awatar użytkownika
mati12.94
Adept
Posty: 269
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 2:14 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: mati12.94 » ndz lip 19, 2020 5:49 am

Dziś sobie nadrobię ten panel wydawniczy a tytuł nie dla mnie. Nie zachęca mnie tutaj nic. Fajne są wydania typu exclusive ale to musi być coś naprawdę dobrego.

Awatar użytkownika
Drechu
Posty: 67
Rejestracja: czw sty 30, 2020 2:55 pm
Lokalizacja: Sopot
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Drechu » ndz lip 19, 2020 11:17 am

Mnie tam tytuł wydaje się ciekawy. Walki ze smokami gdzie każdy będzie się czymś innym wyróżniał, będzie potrzeba obrać innej metody do zabicia go plus interesuje mnie podejście do gotowania, jakie dania autor wymyślił i je przyrządzenie. U mnie większym problemem jest stan finansowy gdzie mam zaczęte 30 tytułów i jeszcze kilka mam na oku nie ułatwia.

Jeszcze chciałbym się odnieść do porównywania tego do kłusownictwa/polowania na wieloryby. Wydaje mnie się to bardzo surowe i nie fair. Problemem kłusownictwa jest fakt, że ludzie polują na zwierzęta zagrożone objęte ochroną gatunkową w celu zarobku materialnego lub rozrywki. A w tym komiksie załoga poluje na smoki, których (chyba) jest pełno w tym świecie. Dodatkowo są „szkodnikami” polują na zwierzęta hodowlane lub bezpośrednio stanowią zagrożenia dla człowieka. No i mamy wątek gotowania czyli nie są zabijane by zabijać tylko też są pokarmem dla człowieka.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Archerito » ndz lip 19, 2020 11:40 am

Drechu pisze:
ndz lip 19, 2020 11:17 am
Jeszcze chciałbym się odnieść do porównywania tego do kłusownictwa/polowania na wieloryby.
Daj spokój. Szkoda "szczępić ryja"...ludziom już się całkowicie w dupach poprzewracało i wszędzie doszukują się siódmego dna. Mnie już naprawdę nic nie zdziwi po tym jak próbowano zrobić ze Żwirka i Muchomorka homoseksualistów, z Teletubisia transwestytę, a Czterech Pancernych zdjęli z anteny bo przekłamuje prawdę historyczną xD

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Sebek » ndz lip 19, 2020 1:07 pm

A mnie nowa zapowiedz zainteresowala.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » ndz lip 19, 2020 5:51 pm

Śmierć smokom! :twisted:
Pewnie, że kupię. Coś dużo mang kulinarnych się zrobiło :o

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kocurzyca » ndz lip 19, 2020 11:09 pm

Ja nie jestem zainteresowana, nie będę kupować.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Nelinnor » pn lip 20, 2020 8:49 am

Widziałem że tytuł ma swoje anime na Netflixie, ale jakoś nie miałem ochoty i czasu je oglądać. Dlatego manga także priorytetem nie jest. Motyw przewodni niespecjalnie mnie interesuje, chociaż jakoś specjalnie też nie razi. Może kiedyś zmienię zdanie jak obejrzę w końcu anime, ale na razie manga jest bardzo daleko w kolejce do zakupu.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » pn lip 20, 2020 11:04 am

Właśnie oglądam anime, chyba siedem odcinków za mną, i jestem zachwycona. Jest przepiękne! Historia sama w sobie okej, dość przyjemna, ale raczej taka na raz, więc pewnie nie sięgnę po mangę. Za to anime... Cudo! Kreska, animacja, kolory... Same ochy i achy. <3
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości