Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Koichi » ndz sty 21, 2024 4:42 pm

Gokiburi pisze:
sob sty 20, 2024 10:20 pm
Nic dla mnie. Aż się ucieszyłam.
To tak jak ja :mrgreen:

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: lexis » pn sty 22, 2024 11:10 pm

Dla mnie też nic.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » pt sty 26, 2024 10:59 am

Dzisiaj zapowiedź BLki. Info z ASK:
papiery dotarły? jutro ogłaszacie pozostałe nowości festiwalowe? :D
styczeń 25, 2024
SJG: Nie, nie dotarły, więc jeszcze chwilę trzeba będzie poczekać^^ Ale możemy na otarcie łez zapowiedzieć jednotomóweczkę BL, która będzie miała premierę na Pyrkonie :)
...............................................................
Czy będzie w tym roku jakiś josei? Może na ten festiwal?
styczeń 25, 2024
SJG: Na wiosenny festiwal nie, ale w tym roku coś jeszcze wpadnie z tego gatunku. Aczkolwiek - czy joseie mogłyby się w końcu zacząć sprzedawać? XD Jest tyle świetnych serii, ale sprzedaże naprawdę wpędzają w depresję... Ale brniemy, brniemy, nadzieja umiera ostatnia...
Ech, szkoda. :/ Z jednej strony wiedziałem, że ze sprzedażą josei, jest u nas tragicznie. Że wydają je tylko z dobrej woli. Ale z drugiej, człowiek się łudził, że nastąpiła jakaś poprawa. Po wydaniu tych paru tytułów. Że może na Festiwalu będzie kolejna seria Higashimury. Albo nawet coś innego. A tutaj wychodzi, że dobra wola się skończyła. W końcu, ile można coś forsować? :(

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Itachi Uchiha » pt sty 26, 2024 3:34 pm

Dziś mamy dla Was małą, ale jakże sympatyczną zapowiedź!🥰 Już w czerwcu premierę będzie miało „Darlin', iikagen ni shiyagare” – jednotomowa manga z gatunku boys’ love autorstwa Minty Suzumaru, którą mogliście poznać przy okazji lektury „Golden Sparkle”.✨ Jeśli macie ochotę na nieskomplikowany romans z parą sympatycznych bohaterów, ten tytuł będzie dla Was idealną odskocznią i poprawiaczem humoru!😊 W końcu co się dzieje na farmie, zostaje... na dobre?👨🌾
💸Tradycyjnie, jeśli zdecydujecie się na zakup prenumerat na Yatta.pl do poniedziałku włącznie i posłużycie się kodem rabatowym DARLIN, otrzymacie dodatkowe 5% rabatu!💸
👨‍❤️‍👨DARLIN', IIKAGEN NI SHIYAGARE👨‍❤️‍👨
Wychowany w zamożnej japońsko-włoskiej rodzinie Kokoro wreszcie spełnia swoje marzenie o przyjeździe do Kraju Kwitnącej Wiśni. Postanawia zamieszkać w małej wiosce, gdzie już pierwszego dnia poznaje Haijiego – młodego mężczyznę o nieco gburowatym charakterze, który okazuje się jego sąsiadem. Kokoro mimo swojej pogodnej natury, przerażająco niejapońskiej otwartości i niegasnącego zapału do pomocy na farmie, okazuje się być zupełnie nieprzystosowany do normalnego życia. O dziwo jednak ta nieporadność wcale nie irytuje Haijiego, a wręcz wzbudza w nim... instynkt opiekuńczy? A może coś więcej? Czyżby tego lata na jego farmie miały zakwitnąć nie tylko pomidorki, ale i zupełnie nowe uczucia?
❤Autor: Minta Suzumaru
❤Gatunek: yaoi, romans, obyczajowy
❤Liczba tomów: 1
❤Format: B6+
❤Kategoria wiekowa: 18+
❤Premiera: czerwiec
❤Prenumerata: https://yatta.pl/Prenumerata_Darlin_iik ... _shiyagare...
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Koichi » pt sty 26, 2024 6:42 pm

Widzę, że Studio ściga się z Dango kto wyda więcej mang od Minty Suzumaru :mrgreen:

Ale nie mam nic przeciwko takiemu wyścigowi, nawet się cieszę, bo bardzo lubię tą autorkę (chyba się powtarzam :P )

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Monsterlight » pt sty 26, 2024 7:50 pm

Meh, zero zainteresowania z mojej strony.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt sty 26, 2024 8:48 pm

Od Minty biorę wszystko :)

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Desponia » sob sty 27, 2024 12:06 pm

Też na pewno kupię :D

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: lexis » pn sty 29, 2024 6:32 pm

Ja natomiast odpuszcza ^^

Ask~
Czy w ogóle rozważaliście dodanie dwóch tytułów do festiwalu nowego? I musieliście wyrzucać je po tym, jak na jesieni uznaliście, że nie ma sensu 10? Z jakim wyprzedzeniem zapada decyzja o tym co będzie w danym festiwalu?
SJG: Nieee, zawsze planujemy festiwal na 8 pozycji (raz było mniej, raz jeszcze dodatkowo wpadł artbook), jesienią po prostu dorzuciliśmy 2 z bieżących premier. W teorii teraz też mogliśmy włączyć naszą Solistkę lub Dentystkę jako dodatkowe pozycje w puli, ale nie ma sensu, Ogólnie decyzję o tym, co wchodzi do festiwalu podejmujemy tak z rok wcześniej, a czasem i 1,5 roku wcześniej, więc to nie jest tak, że w jakiś sposób następujące po sobie festiwale mają na siebie jakikolwiek wpływ. Jesienny tego roku też już jest zaplanowany, bo po prostu takie rzeczy robi się z dużym wyprzedzeniem^^
Nie spodziewalem sie "Dai Dark" tak szybko. Dziekuje za ten tytul. Wogole pierwsze 3 zapowiedzi sa bardzo solidne i kazdy o nich slyszal. Czy w drugim rzucie bedzie cos mniej znanego, moze cos niszowego? Czeka nas jeszcze jakis seinen? Moze jakis horror? :)
SJG: Limit na horrory chwilowo został wyczerpany - przynajmniej na tę połowę roku^^ Ale co do doboru tytułów - trudno powiedzieć, bo to bardzo zależy od gustu. Seinen będzie, ale zakładam, że to niewiele mówi, bo gatunkowo daje to sporą rozpiętość. W sumie to, gdy ktoś ostatnio pytał o obyczajówkę, trochę mi wypadł z głowy pewien tytuł, a zdecydowanie można go pod to podciągnąć. Będzie w każdym razie kilka nieoczywistych wyborów, więc ostatecznie wszystko rozbije się o indywidualne gusta. Dla nas są to naprawdę godne polecenia pozycje, a Wy nasze rekomendacje ocenicie już wkrótce ^^
A jakieś ecchi będzie zapowiadane?
SJG: Będzie, ale dopiero na Pyrkon :)
Napisaliście, że średni nakład mangi w Polsce to 20 tysięcy. Przyznam, że mnie to zdziwiło. Czy to trend ostatnich lat, czy zawsze tak było?
SJG: Oj, trochę sobie chyba dopowiedziałeś/aś^^ Kiedy wspominaliśmy o 20 tysiącach, użyliśmy tej liczby w bardzo konkretnym kontekście i nie pisaliśmy, ani nie sugerowaliśmy, że to średni nakład. Użyliśmy tego odnośnika w kontekście sprzedaży 100 tys. Hanako, jako liczba realna do osiągnięcia w pierwszych miesiącach (powiedzmy 5-6 miesięcy) dla największych hitów, ale nie dość mocna, aby robić z tego wielkie halo (w opozycji do wyniku Hanako, który był dla nas pewnego rodzaju ewenementem). Nie mówiąc już o tym, że nawet jeśli tytuł osiąga kilkanaście tysięcy sprzedanych egzemplarzy to raczej nigdy nie jest to nakład początkowy - praktykuje się raczej pewne bezpieczne szacunki "z górką", a następnie robi racjonalne dodruki, aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie, a jednocześnie nie mrozić kapitału. Jest to zresztą powszechna praktyka zarówno w Japonii, jak i na świecie. Dlatego też termin "średni nakład" jest nieprecyzyjny - nakład początkowy, a ilość sprzedanych egzemplarzy w danym okresie to nieraz diametralnie różne liczby ;)
Kiedy będziecie zapowiadać kolejne festiwalowe nowości?
SJG: Jeszcze nie jesteśmy pewni. Wciąż czekamy na kontrakt ostatniego tytułu, który chcielibyśmy włączyć do tej puli, więc dużo zależy od tego, kiedy przyjdą. Ale na pewno zapowiemy je w najbliższych tygodniach^^
A kiedy zapowiecie jakąś trzytomową BL-kę? ;)
SJG: Dopiero co wpadło kilkutomowe omegaverse^^ Kolejna BL-ka z większą liczbą tomów niż jeden wpadnie już raczej nie w tym półroczu :)

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » wt sty 30, 2024 4:28 pm

Ze sprzedażą szojek też widać, jest słabo. Zauważyłem, że Natsume czy Shirayuki w prenumeracie już kosztują po 29.99zł. Yona tylko odrobinę mniej, bo 28,99zł. Spore podwyżki.

Wypowiedź SJG na ten temat, gdy ktoś zapytał o nową cenę Shirayuki:
Tak jak uprzedzaliśmy - niektóre mangi ze względu na bardzo niski nakład i słabą sprzedaż są trochę droższe - utrzymanie tak długiej serii jak Shirayuki w dodrukach w sytuacji znikomej sprzedaży wymusza wyliczanie jej ceny na podstawie realnych kosztów tych druków. Nie ma wiele serii tego typu, ale niestety Shirayuki się do nich zalicza. Oczywiście dotyczy to tylko nowych druków - do wyczerpania zapasów poprzednie tomy są wciąż dostępne po starej cenie.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: lexis » wt sty 30, 2024 7:17 pm

Z Shirayuki będzie już tylko gorzej, bo fani się wykruszają przez wolne tempo historii i ciągłe przerwy w wydawaniu w Japonii. Natsume może się minimalnie poprawi, bo niedługo kolejny sezon anime.
Szkoda, że nie wypisali, co ma podwyżkę i trzeba samemu patrzeć. Widzę, że jeszcze Noragami dobiło do 28,99.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » wt sty 30, 2024 8:06 pm

Nie wypisali, bo poprzednie takie posty spotkały się z dużą krytyką. I wyryły w pamięci wizerunek, że to oni są najdrożsi. Był tylko ogólny wpis, że w nowym roku ceny mogą ulec zmianie. I podawali tylko zakres.

"Dorohedoro" też zaliczył spory skok z 29,99zł na 34,99zł.
"Niech śmierć nas rozdzieli" - z 29,99 na 32.99
"Tokijskie singielki i ich tęgie rozkminy" - z 32.99 na 34.99
"Grand Blue", "Goblin Slayer" - z 25,99 na 28,99
"Nie drocz się ze mną, Nagatoro!", "Projekt: cosplay", "Love of Kill" - z 25,99 na 27,99
"Znaki naszych uczuć" - z 26,99 na 27,99

Nie jestem w stanie wszystkiego przytoczyć, bo nie zbieram, i nie pamiętam poprzednich cen. Ale też nie wszystko wzrosło.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 629
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Tequilka » czw lut 01, 2024 10:11 am

Masakra ;/ Niedługo większość mang od JG będzie miało po prostu 3 z przodu. Ja i tak przez te ciągłe podwyżki zrezygnowałam ze zbierania paru serii od nich. Dawniej człowiek rzucał się na wszystko co jest, teraz trzeba już myśleć, czy faktycznie warto brnąć w tyle serii.

Na głównej stronie JG jest już rozpiska na marzec. Całe szczęście jest i Iruma i Cosplay, myślałam, że nie doczekam :roll:

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » czw lut 01, 2024 11:51 am

Tymczasem, prawdopodobnie jutro kolejne Festiwalowe zapowiedzi. ASK:
Szykuja sie zapowiedzi na ten piatek?
styczeń 31, 2024
SJG: Szykują się :) Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w piątek ogłosimy ostatnie nowości na festiwal^^
Jakieś typy?

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 629
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Tequilka » czw lut 01, 2024 2:45 pm

Chciałabym oczywiście coś z mojej listy życzeń, ale obstawiam bardziej jakiś romansik np. "Yamada kun to lv999", "Tomo-chan", "Hibi Chouchou" chociaż osobiście chciałabym "Kaoru Hana wa Rin to Saku" najbardziej lub "Koi to Uso".
Z takich bardziej akcyjnych nie mam pomysłu, wiadomo, że mnóstwo osób chciałoby "Solo leveling", ale póki co adaptacje webtoonów jedynie w marzeniach.
"Yokohama Kaidashi Kikou" też jest popularna, może by się skusili, ale ja bym i tak nie kupiła. "Taishou Otome Otogibanashi" ma tylko 5 tomów, a historia naprawdę wciągająca, miało też anime.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » czw lut 01, 2024 3:32 pm

Dla mnie, tym razem pewniaczkiem może być "Youchien Wars". Bo to tytuł, który szybko zyskuje na popularności. I jest o często używanym ostatnio motywie zabójców, podobnie jak "Spy Family", czy "Sakamoto Days". I raczej "Gokurakugai", bo już wiemy od autora, że będzie polskie wydanie. Może się spodobać, z racji na śliczną kreskę.

Na pewno będzie też coś od Square Enix. Bo zawsze jest na Festiwalu. Może "Watashi no Shiawase na Kekkon"? Tylko, czy nie za wcześnie?

I raczej coś w klimatach horrorowych. Ale tutaj nie orientuję się na tyle, żeby obstawiać, co ma szansę. Może jeszcze "Kage no Jitsuryokusha ni Naritakute". Chociaż, tego akurat nie stawiałbym w roli pewniaka.

Natomiast, osobiście najbardziej liczę na "Amagami-san Chi no Enmusubi". Będzie anime, więc kto wie?

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Itachi Uchiha » pt lut 02, 2024 3:02 pm

Obrazek
► Pokaż Spoiler
Dla mnie tylko Klejnoty, ale zacznę nadrabiać kiedy wyjdzie więcej tomów.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » pt lut 02, 2024 3:11 pm

Zajebiste zapowiedzi. Jest nawet moja propozycja "Super no Ura de Yani Suu Futari". Wszystkie tytuły w moim guście, i co najmniej dobre. Jedna z najlepszych odsłon Festiwalu się szykuje. Interesuje mnie wstępnie wszystko. :D

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Monsterlight » pt lut 02, 2024 3:35 pm

Dobre zapowiedzi xD Szkoda, że od Studia, bo będzie drogo i nieregularnie :roll: Dla mnie Palacze, Małżeństwo i Mona Lisa.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Łukasz.T » pt lut 02, 2024 3:36 pm

Houseki no Kuni biorę na pewno :twisted: Co do pozostałych tytułów to na razie NIE.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości