Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2698
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Angu » pt sty 25, 2019 5:11 pm

Gratki dla fanów yony :D Ja kiedyś tam przeczytałam pierwszy tom i nic mnie do serii na razie nie ciągnie. (taa domyślam się, że to tylko wprowadzenie, ale nadal nie chce się pakować w kolejne długie shoujo)

Yaoi brzmi ok, jest potencjał na fajna komedię. Widzę, że jest jakiś prequel, ale wyszedł dopiero po wyjściu historii z dzieckiem, więc kupię Kazoku ni Narouyo, z nadzieją na wydanie dodatkowego tomiku.

Little witch akademia - raczej obejrzę anime jak już.

Oby Studio się nie przeliczyło i utrzymało tyle serii w 6-tygodniowym trybie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2795
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Łukasz.T » pt sty 25, 2019 5:17 pm

Biorę Little Witch Akademia :twisted:

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » pt sty 25, 2019 5:22 pm

Czułam, że będzie dzisiaj Yona <3 Nie mogę powiedzieć, żebym była bardzo zaskoczona, ale i tak jestem mega szczęśliwa <3 Niech jeszcze tylko pojawią się prenumeraty, to przynajmniej będę miała pewność, że to nie pomyłka :lol:
W sumie dobrze się stało, ponieważ przynajmniej postawię Yonę koło Shirayuki na półce. Dwie moje ukochane shoujo koło siebie, od jednego wydawnictwa. Tak jak już napisałam na FB, mam tylko nadzieję, że Studio JG zrobi coś z grzbietami. Jeśli znowu zdecydują się na białe tło i czerwone litery, to te serie będą się strasznie zlewać.
Dodatkowo od Studia JG będą pewnie jakieś dodatki. Co prawda nic o tym nie napisali, ale mam nadzieję, że tak będzie. Tak samo jak przy Shirayuki i Natsume.

Co do reszty zapowiedzi, które gdzieś zupełnie giną w blasku Yony :P
Yaoi jestem wstępnie zainteresowania. Nie znam tej mangi, ale jakoś dobrze czyta mi się BL, w których występują dzieci, więc jestem pozytywnie nastawiona. Chociaż najpierw przeczytam skany, a potem pomyślę.
Little Witch Academia - zupełnie nie dla mnie. Widziałam anime i wystarczy.

Czyli 1,5/3. Dobry wynik. Mogłoby jednak być nawet 1/100, a Yona i tak zrobiłaby mi cały rok <3
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alextasha » pt sty 25, 2019 5:25 pm

DarkNighty pisze:
pt sty 25, 2019 5:22 pm
Dodatkowo od Studia JG będą pewnie jakieś dodatki. Co prawda nic o tym nie napisali, ale mam nadzieję, że tak będzie.
Przecież napisali:
Wszyscy, którzy zakupią te trzy mangi w prenumeracie, otrzymają do każdego tomiku specjalny dodatek z serii.
Sprzedaż prenumerat ruszy w przeciągu 30 minut.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: pittegawll » pt sty 25, 2019 5:29 pm

Obrazek

Szoczek! :D Naprawdę dobry numer wywinęli. Biorę Yonę i trzymam kciuki żeby im się udało systematycznie wydawać tyle długich serii. I nieco zastanawia mnie dlaczego wybrali 2 tak podobne serie jednocześnie? W każdym razie tajemnica się wyjaśniła :D Czekam na ostatnią zapowiedź, oby na dniach tak jak napisali.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » pt sty 25, 2019 5:33 pm

Alextasha pisze:
pt sty 25, 2019 5:25 pm
DarkNighty pisze:
pt sty 25, 2019 5:22 pm
Dodatkowo od Studia JG będą pewnie jakieś dodatki. Co prawda nic o tym nie napisali, ale mam nadzieję, że tak będzie.
Przecież napisali:
Wszyscy, którzy zakupią te trzy mangi w prenumeracie, otrzymają do każdego tomiku specjalny dodatek z serii.
Sprzedaż prenumerat ruszy w przeciągu 30 minut.
Nie wiem, jak pominęłam to zdanie xD To pewnie z tego podekscytowania :P
W każdym razie dzięki - przynajmniej mogę być spokojna. Będą jakieś dodatki :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2962
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: ninna » pt sty 25, 2019 5:35 pm

A mnie dzisiejsze zapowiedzi trochę rozczarowały. "Yony" się w sumie spodziewałam więc nie zaskoczyła mnie ona specjalnie. Ani mnie te nowości ziębią, ani grzeją ale wezmę boys love. Sądząc po opisie może to być sympatyczna opowieść.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » pt sty 25, 2019 5:38 pm

No nieee, znowu jednotomowe yaoi. Nie wiem, co z takimi robić, bo potem na koniec roku okazuje się, że kupiłam dwadzieścia nowych tytułów (już w tym roku to czwarta taka zapowiedź leżąca w kręgu moich planów zakupowych) :shock: A zdecydowana większość z takich mang należy do kategorii "przyjemne, ale bez szału" i Smacznego, kocham cię od tej autorki też takie było. Reszta zapowiedzi kompletnie mnie nie interesuje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Cavaliere » pt sty 25, 2019 5:50 pm

Yona XDDDDDDDDD Kisnę w środku, a waneko bylo takie pewne XD
0/3
Yaoi nie kupuje bo za stara jestem na to
Yona jest okej, ciesze się z osobami, które czekaly na te serie! Mi Magi jako tasiemiec wystarczy, mam nadzieje, że yona bedzie dobrze wydana.
Little Witch academia obejrzalam anime, ale czy ktos z was wie czy jest na podstawie mangi?

Co do zapowiedzi, SJG wydało bardzo fajne tytuły, które na pewno będą sie ładnie prezentować. :)
Ostatnio zmieniony pt sty 25, 2019 5:56 pm przez Cavaliere, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 821
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Thoreline » pt sty 25, 2019 5:51 pm

Yona a jednak, ale i tak mnie nie interesuję.
Jednotomowym yaoi mówię nie, przejadły mi się, więc podziękuję.
Czarownice wezmę natomiast :), więc 1/3.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » pt sty 25, 2019 5:58 pm

niksz pisze:
pt sty 25, 2019 5:45 pm
Chociaż tak teraz spojrzałam na format, B6+. Ktoś mógłyby porównać z inną mangą wydawaną przez Studio? Bo wydaję się być dość mała, a szkoda :(
A to nie jest ich standardowy format? Taki jak Shirayuki, ERASED czy Natsume.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Canis » pt sty 25, 2019 6:11 pm

Hehe, Studio podprowadziło księżniczkę Kotkowi. :lol:
Z zapowiedzi nic dla mnie.

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Madness » pt sty 25, 2019 6:26 pm

Dobrze, że w końcu się wszystko wyjaśniło. :wink: Oczywiście biorę Yonę i niecierpliwie czekam na pierwszy tomik. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mormicc » pt sty 25, 2019 6:32 pm

Czyli jednak :P
Miałem brać Shirayuki, do tej pory jej nie kupiłem i nie zapowiada się, żebym miał to zrobić w najbliższej przyszłości. Z Yoną pewnie będzie tak samo :lol:
Yaoi może, zobaczę jeszcze.
0,5+0,5/3
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » pt sty 25, 2019 6:37 pm

Gdy Waneko ją ogłaszało, ona już była od jakiegoś czasu nasza, choć nie mieliśmy podpisanego kontraktu, więc jej nie ogłaszaliśmy i nie mogliśmy nic oficjalnie sprostować. Zamieszanie, które z tego wszystkiego powstało trzeba było niestety długo odkręcać, dlatego dopiero teraz możemy głośno powiedzieć: Yona będzie wydana.
:lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Canis » pt sty 25, 2019 6:41 pm

Meliona pisze:
pt sty 25, 2019 6:37 pm
Gdy Waneko ją ogłaszało, ona już była od jakiegoś czasu nasza, choć nie mieliśmy podpisanego kontraktu, więc jej nie ogłaszaliśmy i nie mogliśmy nic oficjalnie sprostować. Zamieszanie, które z tego wszystkiego powstało trzeba było niestety długo odkręcać, dlatego dopiero teraz możemy głośno powiedzieć: Yona będzie wydana.
:lol:
Moja reakcja:
► Pokaż Spoiler

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Nelinnor » pt sty 25, 2019 6:49 pm

Oj, ale słabo, 0/3. Nie miałem żadnych oczekiwań, a i tak się zawiodłem, mam nadzieję że to nie wszystkie nowości na Pyrkon. Yona to był dzisiaj niemal pewniak, ale niestety nie dla mnie, BL odpada, a krótkie mangowe adaptacje anime mnie nie interesują, nic to nie wnosi, nikomu to niepotrzebne, nie widzę sensu w zapychaniu planu wydawniczego takim czymś kiedy w kolejce stoi tyle dobrych mang.
Cavaliere pisze:
pt sty 25, 2019 5:50 pm
Little Witch academia obejrzalam anime, ale czy ktos z was wie czy jest na podstawie mangi?
Jak wyżej, niestety to tylko krótka adaptacja. Anime było pierwsze, film z 2013 roku, ostatnia edycja TV to bardziej rozbudowana wersja, ta manga powstała gdzieś pomiędzy, chwilę przed serią TV i z tego co widzę w miarę się pokrywa. Pewnie będzie to kilka pierwszych odcinków i tyle.

Awatar użytkownika
Ogi
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 15, 2015 12:16 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ogi » pt sty 25, 2019 7:00 pm

Yone wezmę, bo lubię i chętnie zobaczę ciąg dalszy tej opowieści, a skanów nie czytam. LWA też lubię, ale ile razy można oglądać alternatywne wersje tej samej historii :lol: Z tego co widzę na malu to nie jest powiązane ani z serią tv, ani z wcześniejszymi krótkometrażówkami. Tak więc pewnie zastanowię się bliżej premiery, bo to w sumie tylko trzy tomy.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » pt sty 25, 2019 7:24 pm

Studio JG pisze:Ja: Miałam maleńką nadzieję na powiększony format. Patrząc jednak na pozytywy (gdzie już największą zaletą jest samo wydanie Yony :D), przynajmniej manga będzie pięknie wyglądała koło Shirayuki na półce. I jak już o tym piszę... Proszę (mam nadzieję, że czytacie komentarze), zróbcie coś z grzbietem. Jeśli będzie biały z czerwonymi napisami, to będzie się strasznie zlewał ze Śnieżką. Jestem pewna, że nie tylko ja będę miała te dwie serie koło siebie na półce. Pomyślcie o pięknej czerwieni <3
Studio JG: W kwestii grzbietów - tego jeszcze nie jesteśmy w stanie powiedzieć, bo czekamy na materiały, żeby zrobić projekt, ale chyba nie będą białe :) Format powiększony odrzuciliśmy, bo Yona to dość tasiemcowaty szojek, który dużo ludzi z różnym budżetem będzie chciało nabyć, nie ma co podnosić ceny - nasz format standardowy też nie jest znowu taki mały. :)
niksz, więc standardowy format :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alzea » pt sty 25, 2019 7:51 pm

A ja dalej kminie czy SJG czy kontynuowac wydanie angielskie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości