Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Itachi Uchiha » pt sty 25, 2019 8:10 pm

Alzea pisze:
pt sty 25, 2019 7:51 pm
A ja dalej kminie czy SJG czy kontynuowac wydanie angielskie...
I to jest świetne pytanie. Ja postanowiłem iż zamówię sobie preordera na trzy pierwsze by zobaczyć czy warto [najbardziej zależy mi tylko na tych dodatkach :P ], a czy będę dublował to szczerze sam nie wiem, mam już 15 tomów [16 właśnie dziś został wysłany]...
Także gratuluję tym, którzy cierpliwie wyczekiwali tego dnia. :angel:

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alzea » pt sty 25, 2019 8:11 pm

No ja mam 11 i tak sie zastanawiam, zamowie moze preorder i zobacze... :>

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » pt sty 25, 2019 8:59 pm

Z chęcią wezme Yone bo z tych trzech długich shoujo to ona do mnie przemawia. Nawet kiedyś przeczytałam wszystkie skany po polsku a potem czytałam po angielsku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt sty 25, 2019 9:01 pm

Podejrzewałam, że SJG wyda Yonę. Już się nie mogę doczekać premiery :D Dla mnie 2/3, yaoi sobie jeszcze zgarnę :)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Reviolli » pt sty 25, 2019 9:22 pm

Ja zastanowię się na yaoicem.
LWA raczej nie, jeśli to adaptacja anime to chyba nie ma sensu, bo raczej nie będzie lepsze.
Yona to nie moja bajka.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » pt sty 25, 2019 10:06 pm

Ciekawe jak zrobią z pierwszymi 11 tomami Yony. Zostawią jako paski czy tak jak w wydaniu angielskim?
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: zandam » pt sty 25, 2019 10:26 pm

W kwietniu wyjdzie 17. tom Yony (Vizowej), więc nie widzę sensu w dublowaniu wydań, chyba że okładka polskiego wydania mi się spodoba, a w środku będzie jakaś kolorowa strona. :P

Pozostałe zapowiedzi mnie nie interesują.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Pajęcza_Lilia » pt sty 25, 2019 10:33 pm

Meliona pisze:
pt sty 25, 2019 6:37 pm
Gdy Waneko ją ogłaszało, ona już była od jakiegoś czasu nasza, choć nie mieliśmy podpisanego kontraktu, więc jej nie ogłaszaliśmy i nie mogliśmy nic oficjalnie sprostować. Zamieszanie, które z tego wszystkiego powstało trzeba było niestety długo odkręcać, dlatego dopiero teraz możemy głośno powiedzieć: Yona będzie wydana.
:lol:
Ach, karma, nierychliwa, ale po swoje zawsze się upomni. :lol:

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kocurzyca » pt sty 25, 2019 11:26 pm

Dla mnie tylko Yona. 1/3. Zero zdziwienia z mojej strony jeśli chodzi o zapowiedzi, Yona była w zasadzie pewniakiem, jednotomowe yaoi trafiają się non stop a LWA mimo wszystko ma jakieś grono fanów więc była duża szansa, że któreś wydawnictwo to wyda.

Ja nie narzekam na format Yony, mimo wszystko chyba standard JG jest odrobinkę większy od Waneko, a ja nawet jakoś niespecjalnie lubię mangi w dużych wydaniach. Takie jak JG albo Kotori/Dango mi odpowiada.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt sty 25, 2019 11:45 pm

Tak się zastanawiam czy SJG uda się wydawać 4 tytuły co 1.5 miesiąca. Śnieżka, Natsume, Bóstwo i teraz jeszcze Yona. Z jednej strony się cieszę, a z drugiej obawiam, że mogą być spore obsuwy.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Naama » sob sty 26, 2019 12:05 am

YONA <3 W końcu jakieś dobre wieści... Obstawiam, że raczej będzie co 2 miesiące, ale co tam. Na pewno pierwszy tom kupię na Pyrkonie, a jak :D A potem się zobaczy czy dodatki skuszą.
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Matii » sob sty 26, 2019 9:32 am

Biorę Yone. Tak na spróbowanie tak jak pisałem gdy ogłaszało ją Waneko. Ważne że w końcu się wyjaśniło kto ukradł Kotkowi Yone i jest odpowiedzialny za dramę z tamtego roku xD
Mam nadzieję że utrzymają ten tryb. Dla mnie najgorsze jest to że chciałem ograniczać wszelakie zbieranie wszystkiego, a tu się po prostu nie da bo rynek funkcjonuje coraz lepiej.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ajsza » sob sty 26, 2019 9:44 am

miaka88 pisze:
pt sty 25, 2019 10:06 pm
Ciekawe jak zrobią z pierwszymi 11 tomami Yony. Zostawią jako paski czy tak jak w wydaniu angielskim?
Powinni raczej pójść w stronę wersji amerykańskiej, skoro już wiadomo że paski zniknęły... Ale pewno wszystko się rozbije o nastawienie Japonii.

Standardowy format Studia JG mi osobiście się bardzo podoba, ani za mały, ani za duży - więc cieszy mnie fakt, że to oni właśnie wydają Shirayuki...

A co do Yony - dawno temu czytałam kilka rozdziałów i nie wciągnęłam się, więc na razie sobie odpuszczam. A że ostatecznie SJG ma ten tytuł... trochę dziwnie że nabrali sobie tyle długich, konkurencyjnych ze sobą shoujców... Oby nie potknęli się na tym...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Cavaliere » sob sty 26, 2019 12:56 pm

Ajsza pisze:
sob sty 26, 2019 9:44 am
Standardowy format Studia JG mi osobiście się bardzo podoba, ani za mały, ani za duży -
Też tak twierdze, wiec miałam wielka nadzieje, że to oni wydadzą MAGI ;/

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yerdiee » sob sty 26, 2019 1:20 pm

No wreszcie ta nieszczęsna Yona :D Yonę biorę na bank, reszta mnie nie interesuje, tak więc 1/3.
Ciekawa jestem jak z tłumaczeniem tytułu, bo osobiście nie wyobrażam sobie innego niż Świt/Brzask Yony..
Yuriko pisze:
pt sty 25, 2019 11:45 pm
Tak się zastanawiam czy SJG uda się wydawać 4 tytuły co 1.5 miesiąca. Śnieżka, Natsume, Bóstwo i teraz jeszcze Yona. Z jednej strony się cieszę, a z drugiej obawiam, że mogą być spore obsuwy.
Jeszcze Fairy Tail ma tryb 1,5-miesięczny :P

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Lunatyczka » sob sty 26, 2019 3:25 pm

No cóż, dla mnie nic tym razem (zastanawiałam się nad LWA, ale obawiam się, że może być dla mnie zbyt dziecinna), jednakże nie jestem nimi zawiedziona, bo zapowiedzi są nawet fajne ^^.Czekam teraz na tę czwartą nowość, która nie zdążyła na wczoraj, mam nadzieję, że będzie już niedługo. :P

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » sob sty 26, 2019 3:35 pm

Yerdiee pisze:
sob sty 26, 2019 1:20 pm
Yuriko pisze:
pt sty 25, 2019 11:45 pm
Tak się zastanawiam czy SJG uda się wydawać 4 tytuły co 1.5 miesiąca. Śnieżka, Natsume, Bóstwo i teraz jeszcze Yona. Z jednej strony się cieszę, a z drugiej obawiam, że mogą być spore obsuwy.
Jeszcze Fairy Tail ma tryb 1,5-miesięczny :P
czyli 5 tytułów, więc jednak nie robię sobie nadziei, że się wyrobią :/

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » sob sty 26, 2019 5:01 pm

ZEMSTA ZA KUROSHIT!

Wiedziałam, że będzie to Yona. Zawiodłam się do pozostałych zapowiedziach. Nic dla mnie. LWA podobały mi się filmy. Niestety anime jakoś nie mogłam skończyć. Zbyt dziecinne i przez to męcząca. Marna kopia Pottera. :?

Yonę wezmę... Kuszą mnie najbardziej dodatki. Przeczytałam 156 rozdziałów. Mam nadzieję, że nadal będzie mnie tak samo bawić jak za pierwszym razem. ;)

BL jednotomowe. Nie interesuję mnie. Przeważnie to i tak czytam tylko raz i nie wracam do tego.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kocurzyca » sob sty 26, 2019 5:44 pm

Yerdiee pisze:
sob sty 26, 2019 1:20 pm
Ciekawa jestem jak z tłumaczeniem tytułu, bo osobiście nie wyobrażam sobie innego niż Świt/Brzask Yony..
Mi się w sumie podoba Yona - w blasku świtu albo coś w tym guście.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: amsterdream » sob sty 26, 2019 7:47 pm

I znowu nic dla mnie. W tym momencie nie kupuję już żadnej serii od SJG (OPM nawet nie liczę bo to wychodzi raz na ruski rok). Nie podoba mi się kierunek jaki obrało wydawnictwo. Ostatnio stali się bardziej monotematyczni niż Waneko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości