Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Gina89
Adept
Posty: 182
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gina89 » śr mar 13, 2024 7:42 pm

Po tym Hikaru szedł 5 dni roboczych, odpuszczam współpracę z pocztą polską. Jeżeli Yatta i inne sklepy nie wprowadzą paczki w ruchu albo nizszej ceny na paczkomat to przerzucam sie w całości na allegro i gildia. Bo tam wiem że paczka dotrze w dobe od wysyłki

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3306
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » śr mar 13, 2024 7:57 pm

Każdy kurier* zapewnia dostawę w następny dzień roboczy. PP idąca do mnie 5 dni roboczych to norma. Baaardzo rzadko się zdarza bym dostał wcześniej lub później. Kotori ma chyba Orlen Paczkę (Paczka w Ruchu jeszcze istnieje? :o ), ale z niej nie korzystam odkąd najbliższy punkt odbioru przenieśli z kiosku na rogu, do zapyziałego lombardu :evil:


*Z wyłączeniem FedEx - to są partacze, szkoda że korzysta z nich JPF jako formy darmowej przesyłki

Gina89
Adept
Posty: 182
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gina89 » śr mar 13, 2024 8:41 pm

Alexandrus888 pisze:
śr mar 13, 2024 7:57 pm
Każdy kurier* zapewnia dostawę w następny dzień roboczy. PP idąca do mnie 5 dni roboczych to norma. Baaardzo rzadko się zdarza bym dostał wcześniej lub później. Kotori ma chyba Orlen Paczkę (Paczka w Ruchu jeszcze istnieje? :o ), ale z niej nie korzystam odkąd najbliższy punkt odbioru przenieśli z kiosku na rogu, do zapyziałego lombardu :evil:


*Z wyłączeniem FedEx - to są partacze, szkoda że korzysta z nich JPF jako formy darmowej przesyłki
Dla mnie paczki w ruchu i orlen to to samo :oops: . Zwłaszcza że odbieram je w kiosku ruchu. A do punktu mam 5 sekund drogi pieszo od miejsa pracy 8-).
Z pocztą jest też ten problem ze jak paczka nie zmieści sie do skrzynki to: a) trafi do sąsiadki która odbiera nam paczki, b) awizo i czekanie godzine na poczcie. Więc 50% szans na lipe totalną.

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: nover » śr mar 13, 2024 9:03 pm

Gina89 pisze:
śr mar 13, 2024 7:42 pm
Po tym Hikaru szedł 5 dni roboczych, odpuszczam współpracę z pocztą polską.
Gdzie tak szybko dochodzi? Serio. Mnie ostatni tomik Grzeszników od Waneko szedł przez PP 18 dni roboczych i w zasadzie już miałam pisać do wydawnictwa, ale mąż mi przytargał zawartość skrzynki :roll: Ciągle boli mnie, że kupując u nich preorder nie mogę wybrać przesyłki paczkomatem a wstrzymanie przesyłki mnie nie interesuje...
Alexandrus888 pisze:
śr mar 13, 2024 7:57 pm
*Z wyłączeniem FedEx - to są partacze, szkoda że korzysta z nich JPF jako formy darmowej przesyłki
A to nie pamiętasz że mieli kiedyś UPS? To BYŁA (i nadal jest jako firma) najgorszy kurier ever z jakiego miałam okazję korzystać choć wcale tego nie chciałam.
sano2 pisze:
śr mar 13, 2024 5:58 pm
Najbardziej pazerne wydawnictwo znowu w akcji.
Nie oceniałam bym tak surowo. W końcu podwyżki Inpostu wszystkich dotkną :roll:

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 635
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Tequilka » pt mar 15, 2024 9:19 am

Gina89 pisze:
śr mar 13, 2024 7:42 pm
Po tym Hikaru szedł 5 dni roboczych, odpuszczam współpracę z pocztą polską. Jeżeli Yatta i inne sklepy nie wprowadzą paczki w ruchu albo nizszej ceny na paczkomat to przerzucam sie w całości na allegro i gildia. Bo tam wiem że paczka dotrze w dobe od wysyłki
U mnie prenumeraty przeważnie idą 2 tygodnie, więc byłabym zachwycona tymi 5 dniami, ale ja mieszkam na zad*piu więc pewnie przez to :x

Gina89
Adept
Posty: 182
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gina89 » pt mar 15, 2024 10:55 am

Tequilka pisze:
pt mar 15, 2024 9:19 am
Gina89 pisze:
śr mar 13, 2024 7:42 pm
Po tym Hikaru szedł 5 dni roboczych, odpuszczam współpracę z pocztą polską. Jeżeli Yatta i inne sklepy nie wprowadzą paczki w ruchu albo nizszej ceny na paczkomat to przerzucam sie w całości na allegro i gildia. Bo tam wiem że paczka dotrze w dobe od wysyłki
U mnie prenumeraty przeważnie idą 2 tygodnie, więc byłabym zachwycona tymi 5 dniami, ale ja mieszkam na zad*piu więc pewnie przez to :x

Oj to ja bym tak nie mogła. Ja to z tych co zaraz po nadaniu już wyczekują listonosza w oknie :oops: u mnie dwie doby to max mojej cierpliwości

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1271
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » śr mar 27, 2024 4:12 pm

ASK:
Szkoda, że rezygnujecie z Kekkai Sensen. To naprawdę fajna seria i może z czasem lepiej się sprzeda. Chociaż też rozumiem, wydawnictwo to nie instytucja charytatywna
marzec 26, 2024
SJG: BBB to jedna z najsłabiej sprzedających się serii w naszej ofercie, a przy okazji jedna z najtrudniejszych w tłumaczeniu, korekcie i składzie, więc tu po prostu nie bardzo są podstawy, żeby sięgnąć po sequel - za mało ludzi na to czeka :/
2:
Będzie na pyrkon koniec końców zapowiedź do macek?
marzec 26, 2024
SJG: Chcielibyśmy, ale wciąż się przeciągają formalności licencyjne, więęęc niewykluczone, że będzie musiało się to ogłoszenie ciut odciągnąć :/ Ale jeszcze nie jest ta opcja zupełnie przekreślona.
No, szkoda... :cry: Bardzo liczyłem na jakąś fajną zapowiedź dla 8Macek.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1172
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kuroneko » śr kwie 17, 2024 7:17 pm

Mam pytanie do wstrzymywania prenumerat. Najpierw trzeba je zamówić, a po premierze samodzielnie dodać do koszyka.
1. Trzeba od razu je opłacić? Czy płaci się dopiero, gdy są w koszyku (po premierze)?
2. A jak się zbierze kilka prenumerat bez dodatkowego zamówienia, np. chce się połączyć trzy prenumeraty. Czy wtedy powstają koszty dostawy?
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3306
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » śr kwie 17, 2024 7:34 pm

Po zakupie i opłaceniu prenumeraty istnieje opcja jej wstrzymania (albo od razu można z tą opcją kupić), więc odpowiedź na pierwsze pytanie: trzeba najpierw opłacić. Po premierze dodajesz je z poziomu koszyka, są za 0zł bo już je kupiłaś.

Ad 2 Każda wysyłka wymaga opłacenia kosztów dostawy. Chyba, że przekroczysz wartość darmowej dostawy. Dodatkowo każda prenumerata wstrzymana i dodana do koszyka po premierze obniża koszt wysyłki o (chyba) 2zł.
To znaczy jeżeli składasz zamówienie z samych odblokowanych 3 preorderów, to wybrana forma przesyłki będzie niższa o 3x 2zł = 6zł. Z tego co pamiętam by była darmowa wysyłka prenumerat trzeba nazbierać ich 4 lub 5 przy najtańszej opcji wysyłki.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1172
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kuroneko » śr kwie 17, 2024 7:38 pm

Dzięki za odpowiedź :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1271
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » pt kwie 26, 2024 4:00 pm

Będzie drukowana wersja "Elden Ring":
Na dobry początek weekendu mamy dla Was fantastyczną nowość - tomikowe wydanie mangi „Elden Ring: Droga do Złotego Drzewa"! ⚔️ Jest to prawdziwa gratka dla fanów gry, którzy w komiksie odnajdą znajome postacie i lokacje, ale też świetna pozycja dla amatorów zwariowanych komedii. Ta historia idealnie i z niesamowitym dystansem łączy powagę i grozę oryginału z prześmiewczym podejściem do konwencji. 🏰🧙🏻‍♂️ Pierwszy tom w powiększonym formacie ukaże się już w czerwcu!

🎁 Tradycyjnie, jeśli zdecydujecie się na zakup prenumerat na Yatta.pl do poniedziałku włącznie i posłużycie się kodem rabatowym ⭐ELDENRING⭐, otrzymacie dodatkowe 5% rabatu!
yatta.pl/Mangi_Elden_Ring_Droga_do_Zlotego_Dr,1...

⚔️ „Elden Ring: Droga do Złotego Drzewa"! ⚔️

Zmateo trafia do Pogrobna na terenach Ziem Pomiędzy bez broni, ekwipunku... czy choćby spodni. Trudne warunki oraz prześladujący go pech niemal od razu wpędzają mężczyznę do grobu - wtedy jednak staje przed nim tajemnicza kobieta imieniem Melina. Nakazuje mu podążać za przewodnictwem łaski i udać się w stronę Złotego Drzewa. Niezwykła podróż bohatera obfitować będzie w najdziwniejsze wyzwania, a na jego drodze stawać będą coraz to nowe osobliwości - Blaidd Półwilk, Margit, Upadły Omen, Godrick Zszywaniec czy wiedźma Ranni. Lecz najważniejsze pytanie brzmi: czy Zmateo zdoła dotrzeć do Zamku Burzowego Całunu w jednym kawałku?

Autor: Nikiichi Tobita
Gatunek: seinen, fantastyka, komedia
Liczba tomów: 5+
Format: A5
Cykl wydawniczy: trzymiesięczny
Kategoria wiekowa: 14+
Premiera: czerwiec
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Koichi » pt kwie 26, 2024 7:13 pm

Melina - moje ulubione imię.

Kupuje.

Gina89
Adept
Posty: 182
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gina89 » pt kwie 26, 2024 7:32 pm

Koichi pisze:
pt kwie 26, 2024 7:13 pm
Melina - moje ulubione imię.

Kupuje.
I jakie szlachetne :lol:

Awatar użytkownika
Shounen
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 02, 2021 11:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Shounen » pt kwie 26, 2024 10:28 pm

Mr.Chiquita pisze:
pt kwie 26, 2024 4:00 pm
Będzie drukowana wersja "Elden Ring"
A darmowe rozdziały w ich readerze zostaną?
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 507
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gokiburi » ndz kwie 28, 2024 1:55 am

Meh. Pas. Nie dla mnie

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 635
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Tequilka » ndz kwie 28, 2024 9:27 am

Ja również odpuszczam :x

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1271
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » pn kwie 29, 2024 3:19 am

Shounen pisze:
pt kwie 26, 2024 10:28 pm
A darmowe rozdziały w ich readerze zostaną?
Nic nie pisali na ten temat. Nawet nie pomyślałem, żeby zapytać. Bo i tak wolę wersję drukowaną.

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 547
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: NWW_Station » pn maja 13, 2024 10:35 pm

Mam pytanie takie, bo szukam odpowiedzi i liczę na wyjaśnienie bez zbędnej uszczypliwości w stosunku do Studia JG, bo naprawdę mnie to intryguje. Czemu oni wydali/wydają tę serię "Zniewolony książę"? Chodzi mi o to, że to nie jest manga/light novel... W ogóle nie ma związku z Japonia czy jakąś animacją tam popularną, czy czymś takim. Nawet te pseudo japońskie obrazki (jeśli można to tak nazwać) występują tylko w naszym, rodzimym wydaniu. Po prostu szukam odpowiedzi, jak to się stało, że to u nich wylądowało, bo aż mnie to zaciekawiło.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 645
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: MrOrochimaru » pn maja 13, 2024 11:34 pm

Bardzo proste wyjaśnienie: Bo studio JG wydaje nie tylko japońskie mangi/książki/novele. Swego czasu wydawali też komiksy z serii Pora na Przygodę, pewnie coś tam jeszcze wydawali, ale nie śledziłem

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 635
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Tequilka » śr maja 15, 2024 1:34 pm

Jeżeli chodzi o "Zniewolonego księcia" to mogli pójść w to, że BL się sprzedaje. A te parę lat temu raczej nie było takiego wielkiego boom jeżeli chodzi o książki z tą tematyką. Duży sukces odniosła seria "Hearthstoper", "Red, White & Royal Blue", "Mo Dao Zu Shi" oraz inne novelki tego typu.
Jak wystawiłam swoje trzy tomy w limitowanych obwolutach to w ciągu godziny były już sprzedane. Teraz dodatkowo ma być jakaś super pro ekskluzywna wersja więc tym bardziej coś takiego kusi.
Gdyby nie sądzili, że seria się dobrze sprzeda to nie robili wokół tego takiej otoczki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości