Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Gina89
Adept
Posty: 155
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gina89 » śr mar 13, 2024 7:42 pm

Po tym Hikaru szedł 5 dni roboczych, odpuszczam współpracę z pocztą polską. Jeżeli Yatta i inne sklepy nie wprowadzą paczki w ruchu albo nizszej ceny na paczkomat to przerzucam sie w całości na allegro i gildia. Bo tam wiem że paczka dotrze w dobe od wysyłki

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » śr mar 13, 2024 7:57 pm

Każdy kurier* zapewnia dostawę w następny dzień roboczy. PP idąca do mnie 5 dni roboczych to norma. Baaardzo rzadko się zdarza bym dostał wcześniej lub później. Kotori ma chyba Orlen Paczkę (Paczka w Ruchu jeszcze istnieje? :o ), ale z niej nie korzystam odkąd najbliższy punkt odbioru przenieśli z kiosku na rogu, do zapyziałego lombardu :evil:


*Z wyłączeniem FedEx - to są partacze, szkoda że korzysta z nich JPF jako formy darmowej przesyłki

Gina89
Adept
Posty: 155
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gina89 » śr mar 13, 2024 8:41 pm

Alexandrus888 pisze:
śr mar 13, 2024 7:57 pm
Każdy kurier* zapewnia dostawę w następny dzień roboczy. PP idąca do mnie 5 dni roboczych to norma. Baaardzo rzadko się zdarza bym dostał wcześniej lub później. Kotori ma chyba Orlen Paczkę (Paczka w Ruchu jeszcze istnieje? :o ), ale z niej nie korzystam odkąd najbliższy punkt odbioru przenieśli z kiosku na rogu, do zapyziałego lombardu :evil:


*Z wyłączeniem FedEx - to są partacze, szkoda że korzysta z nich JPF jako formy darmowej przesyłki
Dla mnie paczki w ruchu i orlen to to samo :oops: . Zwłaszcza że odbieram je w kiosku ruchu. A do punktu mam 5 sekund drogi pieszo od miejsa pracy 8-).
Z pocztą jest też ten problem ze jak paczka nie zmieści sie do skrzynki to: a) trafi do sąsiadki która odbiera nam paczki, b) awizo i czekanie godzine na poczcie. Więc 50% szans na lipe totalną.

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: nover » śr mar 13, 2024 9:03 pm

Gina89 pisze:
śr mar 13, 2024 7:42 pm
Po tym Hikaru szedł 5 dni roboczych, odpuszczam współpracę z pocztą polską.
Gdzie tak szybko dochodzi? Serio. Mnie ostatni tomik Grzeszników od Waneko szedł przez PP 18 dni roboczych i w zasadzie już miałam pisać do wydawnictwa, ale mąż mi przytargał zawartość skrzynki :roll: Ciągle boli mnie, że kupując u nich preorder nie mogę wybrać przesyłki paczkomatem a wstrzymanie przesyłki mnie nie interesuje...
Alexandrus888 pisze:
śr mar 13, 2024 7:57 pm
*Z wyłączeniem FedEx - to są partacze, szkoda że korzysta z nich JPF jako formy darmowej przesyłki
A to nie pamiętasz że mieli kiedyś UPS? To BYŁA (i nadal jest jako firma) najgorszy kurier ever z jakiego miałam okazję korzystać choć wcale tego nie chciałam.
sano2 pisze:
śr mar 13, 2024 5:58 pm
Najbardziej pazerne wydawnictwo znowu w akcji.
Nie oceniałam bym tak surowo. W końcu podwyżki Inpostu wszystkich dotkną :roll:

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 628
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Tequilka » pt mar 15, 2024 9:19 am

Gina89 pisze:
śr mar 13, 2024 7:42 pm
Po tym Hikaru szedł 5 dni roboczych, odpuszczam współpracę z pocztą polską. Jeżeli Yatta i inne sklepy nie wprowadzą paczki w ruchu albo nizszej ceny na paczkomat to przerzucam sie w całości na allegro i gildia. Bo tam wiem że paczka dotrze w dobe od wysyłki
U mnie prenumeraty przeważnie idą 2 tygodnie, więc byłabym zachwycona tymi 5 dniami, ale ja mieszkam na zad*piu więc pewnie przez to :x

Gina89
Adept
Posty: 155
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gina89 » pt mar 15, 2024 10:55 am

Tequilka pisze:
pt mar 15, 2024 9:19 am
Gina89 pisze:
śr mar 13, 2024 7:42 pm
Po tym Hikaru szedł 5 dni roboczych, odpuszczam współpracę z pocztą polską. Jeżeli Yatta i inne sklepy nie wprowadzą paczki w ruchu albo nizszej ceny na paczkomat to przerzucam sie w całości na allegro i gildia. Bo tam wiem że paczka dotrze w dobe od wysyłki
U mnie prenumeraty przeważnie idą 2 tygodnie, więc byłabym zachwycona tymi 5 dniami, ale ja mieszkam na zad*piu więc pewnie przez to :x

Oj to ja bym tak nie mogła. Ja to z tych co zaraz po nadaniu już wyczekują listonosza w oknie :oops: u mnie dwie doby to max mojej cierpliwości

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » śr mar 27, 2024 4:12 pm

ASK:
Szkoda, że rezygnujecie z Kekkai Sensen. To naprawdę fajna seria i może z czasem lepiej się sprzeda. Chociaż też rozumiem, wydawnictwo to nie instytucja charytatywna
marzec 26, 2024
SJG: BBB to jedna z najsłabiej sprzedających się serii w naszej ofercie, a przy okazji jedna z najtrudniejszych w tłumaczeniu, korekcie i składzie, więc tu po prostu nie bardzo są podstawy, żeby sięgnąć po sequel - za mało ludzi na to czeka :/
2:
Będzie na pyrkon koniec końców zapowiedź do macek?
marzec 26, 2024
SJG: Chcielibyśmy, ale wciąż się przeciągają formalności licencyjne, więęęc niewykluczone, że będzie musiało się to ogłoszenie ciut odciągnąć :/ Ale jeszcze nie jest ta opcja zupełnie przekreślona.
No, szkoda... :cry: Bardzo liczyłem na jakąś fajną zapowiedź dla 8Macek.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kuroneko » śr kwie 17, 2024 7:17 pm

Mam pytanie do wstrzymywania prenumerat. Najpierw trzeba je zamówić, a po premierze samodzielnie dodać do koszyka.
1. Trzeba od razu je opłacić? Czy płaci się dopiero, gdy są w koszyku (po premierze)?
2. A jak się zbierze kilka prenumerat bez dodatkowego zamówienia, np. chce się połączyć trzy prenumeraty. Czy wtedy powstają koszty dostawy?
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » śr kwie 17, 2024 7:34 pm

Po zakupie i opłaceniu prenumeraty istnieje opcja jej wstrzymania (albo od razu można z tą opcją kupić), więc odpowiedź na pierwsze pytanie: trzeba najpierw opłacić. Po premierze dodajesz je z poziomu koszyka, są za 0zł bo już je kupiłaś.

Ad 2 Każda wysyłka wymaga opłacenia kosztów dostawy. Chyba, że przekroczysz wartość darmowej dostawy. Dodatkowo każda prenumerata wstrzymana i dodana do koszyka po premierze obniża koszt wysyłki o (chyba) 2zł.
To znaczy jeżeli składasz zamówienie z samych odblokowanych 3 preorderów, to wybrana forma przesyłki będzie niższa o 3x 2zł = 6zł. Z tego co pamiętam by była darmowa wysyłka prenumerat trzeba nazbierać ich 4 lub 5 przy najtańszej opcji wysyłki.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kuroneko » śr kwie 17, 2024 7:38 pm

Dzięki za odpowiedź :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » pt kwie 26, 2024 4:00 pm

Będzie drukowana wersja "Elden Ring":
Na dobry początek weekendu mamy dla Was fantastyczną nowość - tomikowe wydanie mangi „Elden Ring: Droga do Złotego Drzewa"! ⚔️ Jest to prawdziwa gratka dla fanów gry, którzy w komiksie odnajdą znajome postacie i lokacje, ale też świetna pozycja dla amatorów zwariowanych komedii. Ta historia idealnie i z niesamowitym dystansem łączy powagę i grozę oryginału z prześmiewczym podejściem do konwencji. 🏰🧙🏻‍♂️ Pierwszy tom w powiększonym formacie ukaże się już w czerwcu!

🎁 Tradycyjnie, jeśli zdecydujecie się na zakup prenumerat na Yatta.pl do poniedziałku włącznie i posłużycie się kodem rabatowym ⭐ELDENRING⭐, otrzymacie dodatkowe 5% rabatu!
yatta.pl/Mangi_Elden_Ring_Droga_do_Zlotego_Dr,1...

⚔️ „Elden Ring: Droga do Złotego Drzewa"! ⚔️

Zmateo trafia do Pogrobna na terenach Ziem Pomiędzy bez broni, ekwipunku... czy choćby spodni. Trudne warunki oraz prześladujący go pech niemal od razu wpędzają mężczyznę do grobu - wtedy jednak staje przed nim tajemnicza kobieta imieniem Melina. Nakazuje mu podążać za przewodnictwem łaski i udać się w stronę Złotego Drzewa. Niezwykła podróż bohatera obfitować będzie w najdziwniejsze wyzwania, a na jego drodze stawać będą coraz to nowe osobliwości - Blaidd Półwilk, Margit, Upadły Omen, Godrick Zszywaniec czy wiedźma Ranni. Lecz najważniejsze pytanie brzmi: czy Zmateo zdoła dotrzeć do Zamku Burzowego Całunu w jednym kawałku?

Autor: Nikiichi Tobita
Gatunek: seinen, fantastyka, komedia
Liczba tomów: 5+
Format: A5
Cykl wydawniczy: trzymiesięczny
Kategoria wiekowa: 14+
Premiera: czerwiec
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Koichi » pt kwie 26, 2024 7:13 pm

Melina - moje ulubione imię.

Kupuje.

Gina89
Adept
Posty: 155
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gina89 » pt kwie 26, 2024 7:32 pm

Koichi pisze:
pt kwie 26, 2024 7:13 pm
Melina - moje ulubione imię.

Kupuje.
I jakie szlachetne :lol:

Awatar użytkownika
Shounen
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 02, 2021 11:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Shounen » pt kwie 26, 2024 10:28 pm

Mr.Chiquita pisze:
pt kwie 26, 2024 4:00 pm
Będzie drukowana wersja "Elden Ring"
A darmowe rozdziały w ich readerze zostaną?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości