Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alzea » ndz lut 18, 2018 11:51 am

6 zapowiedzi i nic dla mnie, no coz, pozostaje mi Erased i Fairy Tail (bo OPM i S&W nie licze). Po opisie zastanawialam sie nad Goblin Slayer, ale przeczytalam komentarze tutaj, siegnelam po ten nieszczesny pierwszy rozdzial, pozostal niesmak i mocne nie :/
Jedyny plus za forme zapowiedzi, bez podchodów ;)

kolega335
Posty: 99
Rejestracja: pt sty 22, 2016 12:14 am
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: kolega335 » ndz lut 18, 2018 7:22 pm

https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... me/.127950 Nie wiem czy wcześniej było wiadomo, że ma wyjść anime, w każdym razie teraz jest potwierdzone. Studio chyba się poszczęściło, najpierw Oblubienica teraz to.

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Luchael » ndz lut 18, 2018 8:40 pm

Oblubienicę akurat zaczęli wydawać 2 lata przed jakąkolwiek zapowiedzią anime. Ale z Goblin Slayerem się zgadzam, farta mają. Tyle że dawanie tego pod imprint Ośmiu Macek jest trochę nie na miejscu. Idąc tą logiką J.P.F powinien reklamować Berserka jako tytuł ecchi...

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Nelinnor » ndz lut 18, 2018 8:51 pm

Może to nie przypadek, w relacjach biznesowych jednak można domniemywać, że takie dane mogą być dostępne wcześniej niż wysyła się je do informacji publicznej.

Tak czy inaczej dla mnie te zapowiedzi to także ogromny zawód, yaoi albo się lubi albo nie, mangowe adaptacje LN to siódma woda po kisielu, zostaje więc jedynie ten horror, ale raczej nie jestem zainteresowany.

Nie jestem jakoś wielkim fanem wydawania "sezonówek", ale mamy mangi które są naprawdę w porządku, a dzięki anime po prostu stają się bardziej popularne i mają w końcu szansę na wydanie. Lub w drugą stronę, dzięki anime odkrywa się coś co warto czytać dalej. W 2016 roku jakoś nie było z tym problemu, mamy Erased, Akademię, Klasę, ReLife, Drifters, Ajina, Re:Zero i pewnie jeszcze inne.

Nadszedł 2018 rok, liczyłem że powoli zaczną się zapowiedzi co ciekawszych premier z 2017 (bo wiadomo, że czas oczekiwania na licencje itd), a tutaj dostajemy... takie coś. Takie zapowiedzi to jak dostać w twarz. Mam nadzieję, że inne wydawnictwo ma w zanadrzu przynajmniej Made in Abyss.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KubciO » ndz lut 18, 2018 8:58 pm

Nelinnor pisze:
ndz lut 18, 2018 8:51 pm
Mam nadzieję, że inne wydawnictwo ma w zanadrzu przynajmniej Made in Abyss.
+1
To by była gorąca zapowiedź. :twisted:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Canis » ndz lut 18, 2018 9:11 pm

Właśnie mnie olśniło. Osiem macek to nie imprint z ecchi, tylko imprint gdzie Studio wrzuca wszystko, co może zgorszyć i zszargać reputacje wydawnictwa. Te macki to tak przypadkiem, bo pasowały do Potworzyc.
W sumie ciężko mieć pretensje do SJG, że wydaje coś, czego normalnie by nie ruszyło.

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: deffik » ndz lut 18, 2018 9:15 pm

Nelinnor pisze:
ndz lut 18, 2018 8:51 pm
Takie zapowiedzi to jak dostać w twarz.
Niektórzy chyba zbyt poważnie podchodzą do tematu, lol. Świat się nie kończy jak wydawnictwo nie wyda nic interesującego dla danej osoby, nawet większego grona osób.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Akiho » pn lut 19, 2018 11:07 am

Ja tam bardziej jestem zadowolona z zapowiedzi JG niż kotori, dla odmiany większości :P Póki co jestem wstepnie zainterowana wszystkimi, choć waham się co do overlorda i nie podoba mi się, że znowu cena wyższa. Goblin Slayera znam i naprawdę nie ma co się zrażać po pierwszym rozdziale, mi się tam całkiem nieźle czytało i lubię dark fantasy. Niektórzy za bardzo przejmują się tymi zapowiedziami xd
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: pittegawll » pn lut 19, 2018 11:33 am

deffik pisze:
ndz lut 18, 2018 9:15 pm
Niektórzy chyba zbyt poważnie podchodzą do tematu, lol. Świat się nie kończy jak wydawnictwo nie wyda nic interesującego dla danej osoby, nawet większego grona osób.
Moim zdaniem nie chodzi tutaj tylko o to, że większości osób ogłoszone tytuły raczej słabo przypadły do gustu, ale o to że w tym roku nie mieli żadnej bomby. Co roku Studio przyzwyczaiło ludzi, że na Pyrkon mają coś szałowego. Tym razem tego zabrakło i nawet jeżeli nie zbieram Fairy Taila, czy nie kupiłem serii seinenów albo Dziewczynki, to po ogłoszeniu tytułów zrobiłem wielkie oczy i byłem pod wrażeniem.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kocurzyca » pn lut 19, 2018 12:23 pm

Ja natomiast w przerwach od uczenia się do poprawek zerknęlam do skanów BL (Entrangera) i stwierdzilam że akurat te serie kupię. Co prawda pierwszy tom jest taki sobie ale w kontynuacji im dalej tym fajniej, Mio jest fantastyczny, okazał się zupełnie inna postacią niż się spodziewałem oraz w jednym momencie się popłakałam bo trafiło w moja czuła strunę. ;) więc 1/6 albo 2/7 zależy jak traktować Entrangera.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: ninna » pn lut 19, 2018 4:48 pm

deffik pisze:
ndz lut 18, 2018 9:15 pm
Nelinnor pisze:
ndz lut 18, 2018 8:51 pm
Takie zapowiedzi to jak dostać w twarz.
Niektórzy chyba zbyt poważnie podchodzą do tematu, lol.
To samo pomyślałam. Problemy pierwszego świata :roll:.

Mnie dla odmiany właśnie zapowiedzi Studia bardziej podobają. Owszem, nie ma "efektu WOW" ale czy zawsze musi on być? Ja tam wolę rzeczy mniej popularne, hiciory z reguły mnie nie kręcą.

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Lunatyczka » pn lut 19, 2018 5:45 pm

Dla mnie zapowiedzi też słabe, ale nie narzekam, i tak chcę zacząć wydawać mniej, a w dodatku dochodzi mi drogi koszt nowej Ality... Jedyne co mnie choć trochę zainteresowało to Torikago no Tsugai, ale i tak nie jestem jeszcze pewna czy będę go kupować, raczej poczekam na opinie.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: gg gonia » pn lut 19, 2018 6:38 pm

Ej.... a może ludzie lubią wyolbrzymiać i ogólnie w internecie jest tendencja do przejaskrawiania zachowań??? To że ktoś piszę "ale to było śmieszne beka XD XD XD ahahha itp." nie znaczy że właśnie się zwija na podłodze ze śmiechu ani też gdy ktoś pisze "maskara, koniec świata, co tu się ***" nie znaczy że właśnie mdleje z wrażenia/przerażenia.

Przejrzałam pierwsze 3 rozdziały tego goblin slayer bo wydawało mi się że kiedyś obił mi się tytuł o uszy i delikatnie mówiąc jest obrzydliwy i miałam ochotę puścić pawia (tak naprawdę to nie, ale chciałam wyrazić metaforycznie/obrazowo swoje emocje takie jak m.in. głębokie zniesmaczenie).
gwałty na moe dziewczynkach przez potwory; scena jak bohaterka niczym mary sue ubiera się w sielance na śniadanie (cycki, bielizna); znowu gwałty .....lul not, nigdy więcej.

Co do mangi overlord, to jak dla mnie więcej sensu miałoby wydanie tego właśnie w tym samym czasie co kotori 1 tom. Bo jak ktoś nie przepada za stylem ln to sięgnąłby po mange a tak, zapewne widząc że jest tylko ln a wydawnictwa nie przepadają za wydawaniem serii "od innych" uznali że to jedyna opcja poznania historii i znając ją już raczej nie będą dublować.

Osobiście zbieram z ln tylko Drrr (bo manga jest bardzo okrojona) ale lubię mangi za ich styl wiec jak mam wybór książka- manga to wolę mangi. Bo czytam je oprócz świetnej historii również dla świetnych rysunków.
Ponadto uważam że to co działa w mandze czyli -przesadzone reakcje, humor ecchi (typu reakcje bohaterów na płeć przeciwną), ogólnie kreskówkowy humor, nie działa w książce. Brzmi to dziwnie i żenująco a japończycy uwielbiają przekładać 1 do 1 na różne medium np. live action (np. filmowa wersja ourana... masakra) co po prostu według mnie nie działa dobrze.

mam nadzieję że rozumiecie co mam na myśli.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: vishaad » pn lut 19, 2018 8:29 pm

Zobaczyłem wczoraj informacje o anime Goblin Slayera i sięgnąłem po mangę, nawet nie sprawdzałem komentarzy na forum. Pierwszy rozdział faktycznie jest obrzydliwy. Serio, moe dziewczynki gwałcone przez zmutowane smerfy. Gdyby nie to, to seria byłaby ok. Autor to jakiś niezły mizogin, bo potem te porywane dziewczęta
► Pokaż Spoiler
W sumie szkoda, bo kreska w tej mandze jest całkiem schludna.
Kupić i tak nie zamierzam. Już mniej się boję yaoi trzymać w pokoju, łatwiej będzie wytłumaczyć, lol.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Katori » pn lut 19, 2018 11:44 pm

Dla mnie zero, a do Goblin Slayera zniecheciliscie do reszty :lol: Lepiej wiedzieć, niż wyrzucać pieniądze w błoto.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » wt lut 20, 2018 2:23 pm

gg gonia pisze:
pn lut 19, 2018 6:38 pm
(np. filmowa wersja ourana... masakra)
Filmowy Ouran był spoko.
gg gonia pisze:
pn lut 19, 2018 6:38 pm
Co do mangi overlord, to jak dla mnie więcej sensu miałoby wydanie tego właśnie w tym samym czasie co kotori 1 tom. Bo jak ktoś nie przepada za stylem ln to sięgnąłby po mange a tak, zapewne widząc że jest tylko ln a wydawnictwa nie przepadają za wydawaniem serii "od innych" uznali że to jedyna opcja poznania historii i znając ją już raczej nie będą dublować.
Tak samo pomyślałam. Mniej tekstu, a młodzi raczej nie przepadają za książkami.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » czw lut 22, 2018 11:07 am

ask pisze: Bardzo dziękuję za wszystkie BL, które wydajecie. Są cudowne. <3 A macie może na oku jakieś mocniejsze BL? Przydałoby się małe urozmaicenie w przyszłości. ;)
wczoraj
SJG: Dziękujemy!^^ Dla fanów BL mamy w tym roku w planach coś naprawdę extra, ale czekamy wciąż na dopełnienie formalności. Ogłosimy to pewnie na przestrzeni dwóch miesięcy. Warto czekać :D

A jak rozumiecie "mocniejsze"? Mocniejsze w sensie seksów czy fabuły?
około 11 godzin temu
SJG: Po prostu świetny tytuł ;) Jesteśmy przeszczęśliwi, że go dostaliśmy i mamy nadzieję, że po ogłoszeniu Wam również się spodoba :)

To świetna wiadomość! Mam nadzieję, że to coś extra naprawdę się takie okaże. ^^ A zdradzicie, czy to jednotomówka, czy coś dłuższego? :)
około 11 godzin temu
SJG: Więcej niż jeden, ale nie chcemy dużo zdradzać na razie ;)
SJG wyda Priapusa? :wink: Tak mi się skojarzyło, ale nie siedzę teraz w tych nowo popularnych yaojach i nie wiem, co innego to mogłoby być.
A! Może to coś, za czym ludzie szaleją z bliżej nieznanych mi przyczyn - In these words?
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » czw lut 22, 2018 11:42 am

Meliona pisze:
czw lut 22, 2018 11:07 am
A! Może to coś, za czym ludzie szaleją z bliżej nieznanych mi przyczyn - In these words?
O! Bym się cieszyła gdyby to wydali. Bo wydanie angielskie jest... kiepskie.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » czw lut 22, 2018 6:36 pm

Dodali, że to manga od autora, który nie był jeszcze wydany.
Też stawiam na In These Words.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » czw lut 22, 2018 6:43 pm

Meliona pisze:
czw lut 22, 2018 11:07 am
SJG wyda Priapusa? :wink:
Chyba nie ma szans, bo nie wychodzi w formie tomikowej, a pojedynczych rozdziałów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości