Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Skolopendrokot » wt lis 14, 2017 5:32 pm

Też mnie to zastanawia. Dlaczego tylko Studio JG ma aż tak duże problemy z tak dużą ilością swoich tytułów?

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Maur » wt lis 14, 2017 5:51 pm

Mnie też to zastanawia. Ale może nie dotyczy to samych problemów, tylko ich rozwiązywania. Bo nie wierzę, że Waneko nie ma problemów - ale wierzę w to, że potrafią je rozwiązać w sposób nieobciążający klientów, nieraniący ich wizerunku. Nie wiem czy to kwestia pracowników, umiejętności, czy doświadczenia. Jedna rzecz jest natomiast (dla mnie) pewna - Waneko jest najlepiej prosperującym, najbardziej dbającym o czytelników wydawnictwem (a piszę to pomimo ich przeszłości i początkowej niechęci do nich). Natomiast Studia ma teraz jakiś kryzys i życzę im jedego - powodzenia w przyszłym roku, serio. Mam nadzieję, że obdarzą nas ciekawymi tytułami, wydanymi w planowanym terminie.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Skolopendrokot » wt lis 14, 2017 5:55 pm

Studio ma kryzysy co jakiś czas. W sumie ostatnio ma chyba więcej okresów kryzysów niż normalnego, prawidłowego funkcjonowania. Wiem, że to zabrzmi brutalnie, ale w pewien sposób żałuję, że wydają tyle fajnych tytułów.

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Maur » wt lis 14, 2017 6:00 pm

Skolopendrokot pisze:
wt lis 14, 2017 5:55 pm
Wiem, że to zabrzmi brutalnie, ale w pewien sposób żałuję, że wydają tyle fajnych tytułów.
To samo mi przeszło przez głowę. Życzę im jak najlepiej, ale to prawda - czytelnicy są ofiarami (faktycznie brzmi to śmiecznie, ale chyba większość się ze mną zgodzi).

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: ociesek » wt lis 14, 2017 6:24 pm

Ja również życzę im wszystkiego najlepszego. Był już okres wzrostu, gdy zaczynało wszystko wracać na właściwe tory. A tutaj nagle znowu równia pochyła w dół. Smutne.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alextasha » wt lis 14, 2017 6:50 pm

ociesek pisze:
wt lis 14, 2017 6:24 pm
Był już okres wzrostu, gdy zaczynało wszystko wracać na właściwe tory. A tutaj nagle znowu równia pochyła w dół.
No bo teraz koniec roku to z górki :D :D :D :D

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: dejikos » wt lis 14, 2017 7:31 pm

Już od dłuższego czasu zastanawia mnie, czy wy siedzicie z kalendarzykiem w ręce i odliczacie dni do premiery, spisujecie wszystkie wpadki i niewypały? Dlaczego z takim entuzjazmem wytykacie wszystkie potknięcia? To jak jest każdy widzi, nie trzeba tego wałkować co miesiąc. Że gadanie coś tutaj zmieni? A skąd. Nie macie obowiązku kupowania ich publikacji, jak nie podoba się wam ich polityka sprzedaży. Mówienie, że klienci są ofiarami jest śmieszne. Jak stracą zaufanie czytelników, to odpłynie im gotóweczka.
Nie wiem też, czy macie klapki na oczach, czy to jakaś specjalna zawiść w stosunku do SJG, ale (aktualnie) tylko Waneko (i może Dango) wydaje cokolwiek w określonym przez siebie terminie.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » wt lis 14, 2017 7:52 pm

dejikos pisze:
wt lis 14, 2017 7:31 pm
Że gadanie coś tutaj zmieni? A skąd.
Po co w ogóle coś pisać... Od tego jest forum...
Maur pisze:
wt lis 14, 2017 5:51 pm
najbardziej dbającym o czytelników wydawnictwem
Echem... 1 tom LN NGNL. I w Zero były liczne literówki. Zepsuło mi to przyjemność czytania, bo było tego mnóstwo. Gdyby tak dbali jak mówisz to by tego nie przepuścili. :( Wolę mieć później niż w terminie i podczas czytania co stronę widzieć błędy. :roll:

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Maur » wt lis 14, 2017 7:58 pm

dejikos, ja siebie uznawałem za ofiarę, kiedy na przykład czekałem na Ajina. Nie jest łaską wydawnictwa, że wyda coś w Polsce. I nie, nie siedzę z kalendarzykiem w ręce. Najzwyczajniej w świecie, jako klient, mam prawo narzekać, wyrażać swoje zdanie - to moje prawo, szczególnie tu na forum, nawet jeśli innym się to nie podoba. A Studiu się dostało, bo najwyraźniej podpadło - i tak było (liczne opóźnienia, przesuwanie publikacji, brak info)
P.S. Nie wiem jak Ty, ale ja nie wyczułem nigdzie entuzjazmu, dlatego powtarzam jeszcze raz! Całemu Studiu i Ekipie życzę powodzenia, udanego przyszłego roku!

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Maur » wt lis 14, 2017 7:59 pm

Ame pisze:
wt lis 14, 2017 7:52 pm
Echem... 1 tom LN NGNL. I w Zero były liczne literówki. Zepsuło mi to przyjemność czytania, bo było tego mnóstwo. Gdyby tak dbali jak mówisz to by tego nie przepuścili. Wolę mieć później niż w terminie i podczas czytania co stronę widzieć błędy
Wiem :oops: , ale skupiłem się najbardziej na terminowości - a tej Waneko nie brakuje.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Skolopendrokot » wt lis 14, 2017 8:01 pm

Nie macie obowiązku kupowania ich publikacji, jak nie podoba się wam ich polityka sprzedaży.
To byłoby do zrobienia, gdyby tytuły wydawane przez Studio JG wydawały też inne wydawnictwa. Osoby, które zbierają Oblubienicę, OPM czy Księcia Piekieł i chcą te serie dozbierać, są skazane na politykę wydawniczą Studia. I mają w pełni zrozumiałe i naturalne prawo do krytykowania tej polityki, jeśli godzi ona w ich interesy. Już pomijając fakt, że wieczne opóźnienia, podawanie nieprawdziwych informacji dotyczących ilości wydawanych w danym miesiącu tomów, długi brak wyjaśnień i niewywiązywanie się z planów wydawniczych to nie jest swoista polityka wydawnicza, a fakt świadczący o tym, że w samym wydawnictwie niezbyt dobrze się dzieje. Nie mówimy tutaj o jednym czy dwóch potknięciach, ale o ich całej serii.
Nie wiem też, czy macie klapki na oczach, czy to jakaś specjalna zawiść w stosunku do SJG, ale (aktualnie) tylko Waneko (i może Dango) wydaje cokolwiek w określonym przez siebie terminie.
Jak Dango wchodziło na rynek, to było hejtowane z góry do dołu, ale udało mu się wybronić i obecnie jest chyba jednym z najbardziej lubianych i terminowych wydawnictw.
Studio JG zaczynało znacznie lepiej, a hejty pojawiły się, kiedy zaczynało strzelać sobie w kolano. Niestety zaufanie ma to do siebie, że łatwo się je traci i trudno odbudowuje. Gdyby nie popełniali wyżej wymienionych przeze mnie błędów (i wielu innych), to nikt by na nich obecnie nie narzekał. Więc to nie jest tak, że ludzie uwzięli się na Studio, bo są źli i niedobrzy - to wydawnictwo bardzo wytrwale sobie na to zapracowało. JPF przynajmniej miał odwagę przyznać, że przyczyna opóźnień leży w nich (niewystarczająca ilość pracowników), a Yumegari imho jest zbyt małym wydawnictwem, żeby tego typu porównanie miało większy sens.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: dejikos » wt lis 14, 2017 8:49 pm

Ame pisze:
wt lis 14, 2017 7:52 pm
Po co w ogóle coś pisać... Od tego jest forum...
Jest konstruktywna krytyka i krytyka dla samej krytyki.
Skolopendrokot pisze:
wt lis 14, 2017 8:01 pm
To byłoby do zrobienia, gdyby tytuły wydawane przez Studio JG wydawały też inne wydawnictwa. Osoby, które zbierają Oblubienicę, OPM czy Księcia Piekieł i chcą te serie dozbierać, są skazane na politykę wydawniczą Studia.
Są wydania zagraniczne. Ostatecznie zostają skany z neta. Ja bardzo chciałam przeczytać po polsku Mushishi, ale wydało je Hanami, które cechuje się niezwykłą drętwością tłumaczenia, było mi ciężko, ale nie kupiłam i nie kupię.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Skolopendrokot » wt lis 14, 2017 9:01 pm

Nie każdy jednak chce zbierać zagraniczne wydanie. Dla mnie na przykład to ostateczna ostateczność, kiedy nie ma szans na to, żeby dany tytuł zagościł na polskim rynku.

Poza tym istnieje szansa, że wskutek krytyki (całkowicie słusznej i zrozumiałej) wydawnictwo uświadomi sobie, jak bardzo zawiodło swoich klientów (również tych potencjalnych) i podejmie działania, które będą miały na celu odbudowanie zaufania.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Fani » wt lis 14, 2017 9:16 pm

Imo JG jest po prostu trochę problematyczne i samo często się prosi o negatywne komentarze pod swoim adresem. Wydaje mi się, że raczej nikt nie siedzi z przyjemności z kalendarzem w ręce i odlicza czas kiedy jego manga ma wyjść... Ale poniekąd czytelnicy zostają do tego zmuszeni. Studio jako jedyne (z tych większych wydawnictw) nie ma długodystansowego planu wydawniczego jedynie te miesięczne, które i tak zwykle się spóźniają i są niedokładne. Kiedy nie wychodzi coś w swoim trybie to padają pytania o tę serię. I tu kolejny zarzut do JG, gdyż porównując to co piszą (często w komentarzach bo trzeba się dopytywać) do rzeczywistości, niejednokrotnie gdzieś to się rozmija i czytelnik nie wie nic, więc dopytuje dalej. W taki sposób błędne koło się zamyka i niezadowolenie rośnie. Główny mój zarzut do JG to jest ten przekaz informacji, który widocznie szwankuje, bo pod względem technicznym wszystko jest cacy albo nawet lepiej.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Akiho » wt lis 14, 2017 10:31 pm

Jako klient JG a raczej były, bo już nigdy więcej nie zamierzam zamawiać u nich prenumeraty... Nie podoba mi się, że traktują swoich czytelników i klientów odgórnie. Zawsze jakiekolwiek info trzeba od nich wydusić w komentarzach albo czekać jak im się nazbiera więcej rzeczy by napisać jakiś zbiorowy post czemu jest tak a nie inaczej. JPF zachowuje się bardzo profesjonalnie i potrafi się przyznać do błędu za co czuje do nich respekt. Kontakt z nimi jest naprawdę dobry czy to tu czy na fb. JG zazwyczaj obiera okrężna drogę i wiecznie muszę dociekać kiedy oblubienica, loveless czy panna młoda albo czy w terminie ukaże się Noragami i bestia. Jest to naprawdę niewygodne.

ociesek, Tak naprawdę napisał prawdę i nie zauważyłam by to była krytyka dla samej krytyki. Myślę, że trochę przesadzasz. Zgadzam się w zupełności z tym co napisał, zwłaszcza na temat oczekiwania na nowe tomy Oblubienicy czy Panny młodej. Jakoś inne wydawnictwa mogą, JG jak zwykle nie
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » wt lis 14, 2017 11:12 pm

Też miałam u nich prenumerate na Lovelessa. Ale po 4 tomach i ponad rocznej przerwie zrezygnowałam. W sumie i dobrze bo po 8 tomach znowu mamy przerwę 10 miesięczna i końca nie widać. Dlatego kupuje u nich tylko 1 lub 2 tomówki głównie. Po za OPM i Dziewczynka (na grudzień chyba nie ma co liczyć...) bo dla tych serii warto zacisnąć zęby i czekać.
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: mika » wt lis 14, 2017 11:30 pm

miaka88 pisze:
wt lis 14, 2017 11:12 pm
Po za OPM i Dziewczynka (na grudzień chyba nie ma co liczyć...) bo dla tych serii warto zacisnąć zęby i czekać.
A potem wychodzą takie niedoróbki jakie były w tym roku. W sumie to mnie zniechęciło nieco do tej jedynej mangi jaką od SJG zbieram i zamówiłam ją dopiero teraz, pod koniec roku, licząc, że po drodze zdarzył się dodruk i drżąc co do mnie w ogóle przyjdzie.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: ociesek » śr lis 15, 2017 7:34 am

I o to mi właśnie chodziło z tymi problemami ze wszystkim, ten mój "nędzny komentarz" .

JG ma problemy z kontaktem z klientem. Z terminowością. Z jakością wydań. Z drukarnią. Z Japonią. Z tłumaczem i korektą. W zasadzie łatwiej jest wymienić, z czym problemów nie mają, ale nic mi nie przychodzi do głowy. Nie chce mi się wierzyć, że inne wydawnictwa tych problemów nie mają. Waneko i JPF też wydają z tych samych wydawnictw, ale jakoś im się udaje. Jakoś to załatwiają, a to oznacza jedno - że się da, że można inaczej, że jest sposob, tylko JG o nim nie wie/nie widzi go.

Jako klient czuję się zwyczajnie oszukany. Dostaję niejako "obietnicę", że będę miał możliwość kupna co dwa miesiące. Obietnica i terminy się rozciągają, jak niekończąca się guma. Pamiętam, że był czas, gdy JG było masywnie krytykowane i wtedy trochę się ogarnęli. Nie mieli takich problemów z aż tyloma tytułami. Dlaczego znowu się zepsuło? Zero wyjaśnień, o wszystko trzeba dopytywać. Czemu ja się mam wkurzać jako klient?

Argument o głosowaniu portfelem można sobie wsadzić w... nos. Oczywiście, starsze, pracujące pokolenie może pokazać, ale młodzież? Skąd oni mają brać kasę na wydania obcojęzyczne, gdy często nawet tych języków nie znają?
dejikos pisze:
wt lis 14, 2017 7:31 pm
Już od dłuższego czasu zastanawia mnie, czy wy siedzicie z kalendarzykiem w ręce i odliczacie dni do premiery, spisujecie wszystkie wpadki i niewypały?
Nawet jeśli, to mamy do tego pełne prawo. Z resztą, nie powinno Cię obchodzić to, co robimy. Otrzymaliśmy obietnicę, że coś będzie, nie dziw się, że czujemy się rozżaleni. Popatrz na Waneko, które zaliczyło w przeszłości kilka wpadek, a odbija się to na nich do dzisiaj (1 tom NGNL). Łatwo jest wypominać Waneko, zauważyłem tu taką tendencję. Ale żeby spojrzeć na inne wydawnictwa to już przestępstwo?
dejikos pisze:
wt lis 14, 2017 7:31 pm
Mówienie, że klienci są ofiarami jest śmieszne. Jak stracą zaufanie czytelników, to odpłynie im gotóweczka.
Myślenie życzeniowe? Oni mają jeszcze sklepy, często w miejscowościach, gdzie nie ma za bardzo alternatywy. To ich utrzyma. Od kilku lat jakoś nie widać, by "odpływała im gotóweczka".
dejikos pisze:
wt lis 14, 2017 7:31 pm
czy to jakaś specjalna zawiść w stosunku do SJG
Eee tam, a po co to komu?
dejikos pisze:
wt lis 14, 2017 8:49 pm
Jest konstruktywna krytyka i krytyka dla samej krytyki.
Nie wiem, na jakiej podstawie uważasz, że sobie krytykuję ot tak, ale spoko. Twoje prawo.
dejikos pisze:
wt lis 14, 2017 8:49 pm
Są wydania zagraniczne. Ostatecznie zostają skany z neta.
Lul. Tak jak pisałem, nie wszystkich na to stać/znają języki. Argument o skanach jest dla mnie takim facepalm'em, że... No, nie.

I jeszcze słówko Dejikos na temat subiektywnych opinii z innego tematu:
dejikos pisze:
wt lis 14, 2017 7:09 pm
A jaka ma być? W końcu mówię jakie jest moje zdanie, nie jestem recenzentem, żeby brać pod uwagę pierdylion innych czynników
Kurtyna.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: pittegawll » pt gru 01, 2017 4:05 pm

No to zobaczymy co nam Studio wrzuci na grudzień na rozpiskę. Oby nie zwlekali z nią tylko zbyt długo jak ostatnio. Ogromnie mnie ciekawi jak to się wszystko rozwiąże w tym miesiącu.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » pt gru 01, 2017 4:49 pm

Grudniowe premiery:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości