Česary

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
baka-oni-ri
Status: Offline

Česary

Post autor: baka-oni-ri » pn paź 22, 2007 2:06 pm

Hitohai, guru moje...

To jest zdecydowanie przeznaczone dla bardzo wąskiego targetu ^^" Niemniej uznałam, że się w tym targecie mieszczę. No bo i kreska i fabuła raz mhhoczna i zua, a raz absurdalna i chaotyczna mi się podobały. Nie wiem, jakoś lubię takie historię ^^"
Oczywiście nie wspomnę nawet że chciałabym położyć łapy na "Jo", no ale jakoś się nigdy w całości nie złożyło i widziałam tylko parę pierwszych rozdziałów, wiec mi ciężko było do końca złapać o co biegało w Česarym ^^" Autorka ma specyficzny styl prowadzenia historii O_o
No i nie wiem czy mam polecić, bo ja polecę, a inni będą mnie potem wyklinać XD

seiya
Status: Offline

Post autor: seiya » śr paź 24, 2007 10:36 pm

może spróbuj konkretniej określić target i polecić targetowi? '^__^;

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr paź 24, 2007 10:42 pm

nooo, target = przyzwyczajeni do prac hitohaia? XD No bo są ludzie lubiący skrajne A i są ludzie lubiący skrajne B i są ludzie lubiący zazębiające się A+B i to jest ten target XD .......... nie wiem no, trzeba przeczytać i samemu ocenić, o!

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Česary

Post autor: Meliona » ndz kwie 01, 2018 11:53 am

Odkopuję temat, w którym ostatni post został napisany... ponad 10 lat temu. Nieźle.

JG napisało na fb, jakie dodatki znajdą się w drugim wydaniu tego komiksu:
Premiera Wielkiej Reedycji HITOHAI zbliża się wielkimi krokami. Uchylamy rąbka tajemnicy odnośnie materiałów dodatkowych, jakie znajdą się w pierwszym tomie "Cesarego": HITOWERSUM - rozmowa z autorką
- Historia Kei i Nezumiego z "Io" (komiks)
- Historia Akiry i Kenjiego z "Io" (komiks)
To aż 22 dodatkowe strony niepublikowanych dotąd materiałów!

Dziś ujawniamy dodatkowe materiały, które wejdą w skład drugiego tomu "Cesarego" w Wielkiej Reedycji Hitohai! Oprócz rozmowy z autorką, w środku dołączony zostanie niepublikowany dotąd komiks "Historia Akiry" pokazujący przeszłość bohatera. To aż 50 stron dodatkowych materiałów!

Kolejna porcja informacji na temat Wielkiej Reedycji Hitohai! W trzecim tomie "Cesarego" znajdziecie dodatkowe, niepublikowane wcześniej komiksy: "Etiuda z Akirą i Eliasem" i "Historia Achazu z komiksu Axis Mundi". Prezentujemy też przykładowy fragment jednej z rozmów z Hitohai, które znajdą się w tomikach
► Pokaż Spoiler
Zdecydowałam się kupić prenumeratę na wszystkie tomy (bo była to najtańsza opcja), ale zupełnie nie wiem, czy mi się spodoba...
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Česary

Post autor: miaka88 » pn kwie 02, 2018 12:59 pm

Też kupiłam prenumerate, wiele razy były jej dzieła zachwalane nawet na tanuki. Mam nadzieje, że mi sie spodoba.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Česary

Post autor: Meliona » śr kwie 18, 2018 12:45 pm

Zrobiłam sobie maraton Cesarego z Materią Dziwactwa. Kilka lat czekałam na możliwość przeczytania tego komiksu, o którym szczęściarze mający szansę go przeczytać, tak dobrze pisali. :wink:
Historia w pierwszym tomie to istny chaos. Czytelnik zostaje wrzucony w sam środek akcji, do tego pojawiają się na przemian historie kilku bohaterów. Skupiłam się więc na rozróżnianiu postaci i czytałam dalej z nadzieją, że sens przyjdzie potem. Muszę stwierdzić, że po tym tomie zaczęłam się dziwić pozytywnym recenzjom :P Na szczęście faktycznie sens przyszedł potem, bo już w połowie drugiego tomu zaczęłam powoli rozumieć, o co w tym chodzi. Dzięki retrospekcjom, pojawiającym się głównie w tomie trzecim, wszystko zaczęło być logiczne (jeśli można nazwać tak cokolwiek z tego szalonego świata) i jasne. Zaczęłam odczuwać satysfakcję z czytania i rozwiązywania tej pogmatwanej historii. Wątki zaczęły się łączyć, a postacie konfrontować ze sobą. Zakończenie pokończyło ładnie wszystkie wątki. Mam ochotę przeczytać całą serię raz jeszcze, by się przekonać, jak teraz odebrałabym wydarzenia z tomu pierwszego.
Cesary jest komedią, więc i o humorze słów kilka. Zaśmiałam się raz, w pierwszym tomie, potem długo nic i dopiero trzeci zaczął mnie naprawdę rozbawiać. Myślę, że musiałam się do tego typu humoru zwyczajnie przyzwyczaić.
To komiks absolutnie szalony i nie traktujący się poważnie. Są tu aniołowie, demony, żywe pomniki i gadające zwierzęta. A to tylko wierzchołek góry lodowej. Myślę, że te trzy kadry dobrze to podsumowują:
► Pokaż Spoiler
Kreska jest bardzo specyficzna. Im dalej w strony, tym bardziej mi się ona podobała.
Dialogi są pisane odręcznie. Da się wszystko bez problemu rozczytać, chociaż pojawia się drobne rozpikselowanie (największe w tomie pierwszym). Dwie postacie mówią specyficznie - w miejscu litery "A" znajdują się pentagramy. Uznałam to za urocze :wink:
Co chwilę pojawiają się zwroty/onomatopeje z angielskiego, japońskiego, czy francuskiego, czasem też japońskie sufiksy. To pasuje do ogólnego szaleństwa i pokręconego świata. :wink:


Śmiało mogę nazwać Cesarego naprawdę udanym komiksem.

Na koniec dodam, że istnieje spin-off (tak to nazwę) do tego komiksu, opowiadający o losach dwóch postaci, których wątek pojawia się i kończy w trzecim tomie Cesarego. Piszę tu o Materii Dziwactwa. Śmiało można czytać Cesarego bez znajomości Materii, bo wszystko, co potrzeba, zostało wyjaśnione. Jednak Materię bez chęci kupna i przeczytania Cesarego nie ma sensu czytać, bo, zakończenie historii z tej jednotomówki, pojawia się dopiero w tym drugim komiksie.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Česary

Post autor: miaka88 » sob lis 03, 2018 2:35 pm

Zastanawiam się co zrobić z kompletem Hitohai. Czytało się nawet przyjemnie ale czegoś mi zabrakło. I tak myśle czy poczekać pare lat i sprzedać gdy nie będzie już w sprzedaży albo teraz czy dać jeszcze szanse i ponownie przeczytać całość?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości