Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 628
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Tequilka » wt maja 16, 2023 9:43 am

U mnie wszystkie numerki były 400+
Teraz czekam na normalną paczkę z yatta z tymi gratisami festiwalowymi. Tradycyjnie - jest napisane wysyłka w 2 dni a czekam od 11 i zero informacji, że jest pakowana czy coś a brałam nowe i dostępne tomiki ;3
Widzę, że nic się tam nie zmieniło od ostatniego czasu jak zamawiałam.

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: neiki » wt maja 16, 2023 10:00 am

Tequilka pisze:
wt maja 16, 2023 9:43 am
Tradycyjnie - jest napisane wysyłka w 2 dni a czekam od 11 i zero informacji, że jest pakowana czy coś a brałam nowe i dostępne tomiki ;3
Serio? Jak składałam zamówienie, to nawet produkty z "szybką wysyłką" miały termin realizacji do 6 dni, a w koszyku dodatkowo wyświetlała się informacja o możliwych opóźnieniach w realizacji, akurat pod tym względem uważam że poprawili komunikację.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Sebek » wt maja 16, 2023 10:48 am

neiki pisze:
wt maja 16, 2023 10:00 am
Jak składałam zamówienie, to nawet produkty z "szybką wysyłką" miały termin realizacji do 6 dni, a w koszyku dodatkowo wyświetlała się informacja o możliwych opóźnieniach w realizacji, akurat pod tym względem uważam że poprawili komunikację.
U mnie bylo tak samo. Skladalem zamowienie 12-ego okolo 10 i od razu byla mowa, ze wysylka troche potrwa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » wt maja 16, 2023 10:55 am

Tequilka, raczej jest to opóźnione ze względu na festiwal. Paczki festiwalowe maja priorytet.

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: nover » śr maja 17, 2023 3:16 pm

Mr.Chiquita pisze:
pn maja 15, 2023 11:23 pm
NWW_Station pisze:
pn maja 15, 2023 10:25 pm
Coś mi się zdaje, że na jesień się pojawi Trigun Maximum w twardej oprawie, ale zobaczymy
Raczej nie. Na panelu na żywo mówili, że chcieliby, ale aktualnie japoński wydawca nie przyjmuje ofert.
Raczej...
to jak widzę takiego newsa: https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... on/.198067
to tak sobie myślę, że chyba nie do końca albo mówili prawdę na panelu. Albo jesteśmy na jakiejś bliżej nieokreślonej czarnej liście wydawniczej :P

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1252
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » śr maja 17, 2023 5:43 pm

Hmm... Tutaj moment wypowiedzi na ten temat. Może chwila już minęła? :P

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 342
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: lexis » czw maja 18, 2023 12:51 pm

Oby, oby... Bo jednak wolałabym mieć polską wersję :angel:

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: mika » czw maja 18, 2023 6:06 pm

mika pisze:
wt maja 09, 2023 10:07 pm
Mangi Studia pojawiły się w jednej z hurtowni
Świat się kończy, dziś w nowościach znalazłam parę tomików Waneko :shock:

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 361
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Łajza » pt maja 19, 2023 7:38 am

Czytając Wasze posty, zaczynam cieszyć się, że mnie nie interesują te festiwalowe gratisy, bo by mnie szlag jasny trafił, gdybym miała czekać na wysyłkę paczki 6 dni.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 342
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: lexis » wt maja 30, 2023 10:31 pm

Info z aska.
Będziecie jeszcze walczyć o tokyo toy box czy się już poddaliście?
Nie bardzo jest jak o niego walczyć na ten moment, bo autor zerwał współpracę z japońskim wydawcą. Być może kiedyś sytuacja licencyjna się zmieni i będzie można ponownie się o niego starać (i na pewno wtedy poważnie rozważymy jej ponowny zakup, bo to bardzo szczególny dla nas tytuł), ale tym czasem nic nie da się zrobić. :/
Czy na ten moment staracie się o jakąś ln'ke?
W tym momencie nie^^
A czy to 3-tomowe bl to seria zamknięta czy ongoing? Za dlugo ją ogłosicie?
To seria wciąż kontynuowana, ale jeszcze czekamy na papiery, więc przed nią wpadnie klika innych zapowiedzi z tego gatunku.^^
To BL trzytomowe to yaoi czy shonen-ai?
Zdecydowanie yaoi XD
Jakie jest TOP 3 mang z tegorocznego WFM?
W zasadzie przy tym festiwalu podawanie topki niewiele się przełoży na sprawdzenie popularności serii. To pierwszy taki festiwal, gdzie prenumeraty sprzedały się tak równo - pomiędzy niektórymi miejscami jest dosłownie 5-10 prenumerat różnicy - dość powiedzieć, że między pierwszym a ostatnim miejscem nie ma dużego skoku. Wszystkie 8 tytułów świetnie się sprzedało - to też pokazuje, że ten festiwal był chyba najlepiej zrównoważony w doborze tytułów i gatunków, bo każda pozycja trafiła do swoich odbiorców i miała swoją szansę. Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni z takiego obrotu spraw :)
Na live festiwalowym wspominaliście, że będzie tytuł 2w1 w twardej oprawie. Pojawi się on jeszcze w tym roku?
Była mowa o tym, że będzie jakiś tytuł w twardej oprawie i będą tytuły 2 w 1. Ale nie dotyczy to tej samej mangi. W twardej mamy kilka jednotomówek (jedną z nich ogłosimy już może nawet w czerwcu), a tytuł 2w1 pojawi się pod koniec roku i będzie w miękkiej oprawie^^
A te jednotomówki w twardej oprawie to będzie coś dłuższego niż standardowa jednotomówka (+-200 stron)? Bo szczerze nie rozumiem bo co w coś tak krótkiego pakować HC skoro zajmie ona 2x więcej miejsca
Nie, nie będą to wydania dwa w jednym, a ich twarda oprawa nie wynika z liczny stron - to po prostu bardzo niszowe pozycje dla wąskiego grona odbiorców.
Ostatnie pytanie troche retoryczne, ale czemu nie. Znajdzie się coś w tym roku w zapowiedziach co jest w top100 mang na malu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oho! Jakie podchwytliwe pytanie XD Nawet nie będę sprawdzać, bo jak dobrze pamiętam to w tej setce tytuły są już dość mocno przesiane i nie wiem, czy nie większość już jest wydana w Polsce, więc gdyby okazało się, że jednak jakiś niezapowiedziany nasz tytuł tam jest, podałabym Wam odpowiedź jak na tacy. Więc tak jak mówię - nie sprawdzam... ale doceniam spryt ;]
A gdyby zawęzić do top 200? To już chyba całkiem spore pole do popisu
Tak czułam, że takie będzie Twoje następne pytanie XD Ale niech Ci będzie... będzie. ;)
Kiedy jakieś zapowiedzi na drugą połowę roku?
Może już w czerwcu coś wpadnie :)
gdy mówiliście o przesunięciach w kwietniu, mówiliście że problemem był golden week -a to się nie dzieje co roku? zapomnieliście o tym teraz czy coś?
W poście dotyczącym zmian w modelu dystrybucji wymieniliśmy Golden Week jako jeden z wielu czynników, które zaważyły na tym przesunięciu, ale to nie takie proste. GW to coś, na co zawsze my, jak i Japonia przygotowujemy się z wyprzedzeniem - deadline'y na przesyłanie rzeczy do procesowania są wyznaczane na długo przed tym czasem i się tego trzymamy. Ale w tym roku nawet trzymając się tych dat trochę zakorkowaliśmy system. Prawda jest taka, że weszliśmy z naprawdę potężną zmianą chyba w najgorszym możliwym momencie i też zdawaliśmy sobie z tego sprawę, że może się kilka rzeczy posypać, ale z drugiej strony, ta zmiana była naprawdę konieczna i nie było na co czekać. W ostatecznym rozrachunku z punktu widzenia Czytelnika dystrybucja książkowa to same plusy. Nam daje przede wszystkim większą elastyczność w nadrabianiu przesunięć niektórych serii jeszcze z zeszłego roku, a fakt, że nie musimy odczekiwać pełnego cyklu przed wprowadzeniem nowego tomu gwarantuje większość stabilność dla planu
Czy w czerwcu też będzie jakaś podwójna premiera?
Taki jest plan, ale potwierdzimy jeszcze na początku miesiąca.^^

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: NWW_Station » ndz cze 04, 2023 8:11 pm

Tak a propos mangi Miraculous... To jest lepsze od oryginału, lol:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 821
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Thoreline » ndz cze 04, 2023 8:17 pm

NWW_Station pisze:
ndz cze 04, 2023 8:11 pm
Tak a propos mangi Miraculous... To jest lepsze od oryginału, lol:
► Pokaż Spoiler
Zdecydowałam się jednak wsiąść właśnie tylko dla ładnych rysunków :D (i dlatego iż puki co wychodzi jeden tom na rok, więc jeszcze znajdę na tą serie pieniądze).

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 342
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: lexis » czw cze 29, 2023 5:05 pm

Niusy z aska.
Wspomniana na Panelu WFM seria 2w1 będzie ogłoszona osobno, na JFM, czy dopiero w przyszłym roku?
SJG: To będzie zależało od tego, jak szybko dostaniemy komplet materiałów, bo na ten moment każdy z powyższych scenariuszy jest możliwy.^^
Będzie w tym roku jakaś szojka nowa?
SJG: Będzie i to niedługo, ale taka malo szojkowata (tak jak Natsume jest szojką - mało klasycznie romansowe^^'). Ale strasznie fajna!
Planujecie jakas zapowiedz na piatek?
SJG: Istnieje takie prawdopodobieństwo...
Czy macie już wybrane mangi na jesienny festiwal mangowy?
SJG: Mamy :) Będzie ciekawy zestaw i choć wielu serii możecie jeszcze nie znać to mamy nadzieję, że dacie im szansę, bo wyszukaliśmy dla Was kilka naprawdę ciekawych historii. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.^^

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » czw cze 29, 2023 5:49 pm

Cóż, przez te festiwale SJG zgarnęli sporo serii i powoli nie maja co wydawac xD ale wciąż czekam na Tegami bachi.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1252
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » czw cze 29, 2023 6:15 pm

W lipcowej rozpisce napisali, że w piątek "deszcz mang". Czyli, pewnie pierwsze ogłoszenia na JFM.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » czw cze 29, 2023 9:30 pm

Mr.Chiquita pisze:
czw cze 29, 2023 6:15 pm
W lipcowej rozpisce napisali, że w piątek "deszcz mang". Czyli, pewnie pierwsze ogłoszenia na JFM.
A to nie raczej, że spodziewają się wiele tomików z drukarni? Ja to tak odebrałam, bo inaczej nie ma sensu ten dopisek o rozpisce na lipiec.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Dembol » czw cze 29, 2023 11:48 pm

Właśnie. Mają jeszcze z 10 tomów do wydania, które zostały zapowiedziane na ten miesiąc. A dzień został tylko jeden.

Gryzoniak
Posty: 51
Rejestracja: pt gru 30, 2022 8:38 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gryzoniak » czw cze 29, 2023 11:57 pm

Jutro pewnie zaczną rzucać festiwalowymi nowościami, z aska wynika, że nie będą to tytuły mainstreamowe, liczę na miłe zaskoczenie.

Macie może pomysły co może być mało szojkowata szojką?

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Desponia » pt cze 30, 2023 11:28 am

Jeszcze nie przeczytałam wszystkich tomów, które kupiłam podczas Wiosennego Festiwalu, a Wy mi mówicie, że dzisiaj będą ogłoszenia tytułów na kolejny :lol:

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 342
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: lexis » pt cze 30, 2023 12:05 pm

Gryzoniak pisze:
czw cze 29, 2023 11:57 pm
Macie może pomysły co może być mało szojkowata szojką?
Romantic Killer. Miało niedawno anime i ma tylko 4 tomy. Co prawda technicznie rzecz biorąc nie jest shoujo, bo wychodziło cyfrowo na Jump+, ale wątpię, żeby JG bawiło się w takie szczegóły. Jedyny problem może być w tym, że jest w całości w kolorze, ale z drugiej strony jeśli sobie pozwalać na taki eksperyment, to najlepiej z czymś krótkim i zamkniętym właśnie.

Nie za bardzo mam nadzieję na cokolwiek innego. Moooże Kageki Shoujo, bo też w miarę niedawno miało anime i bardziej niż na romansie skupia się na karierze. Ale jest dłuższe i nadal wychodzi (no i musieliby razem z nim wydać dwutomowy prequel, ale to nie jest chyba jakiś wielki problem).

Nic innego mi do głowy nie przychodzi, bo w rzeczy w rodzaju Banana Fish albo Umi ga Hashiru End Roll kompletnie nie wierzę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości