Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: NWW_Station » sob paź 01, 2022 10:25 pm

Trochę zmienię temat, ale... Ktoś coś wie o tym tytule "Tokyo tarareba musume"? Ktoś poleca? Czemu to jest takie drogie? To 2in1? W ogóle 16+? Za język? :P

W tej rozpisce z września najbardziej mnie Zielarka rozbawiła. Nie dlatego, że bym jej nie chciał, wręcz przeciwnie, bo mam pre-ordery na nią zamrożone na parę lat pewnie, ale dlatego, że wiedziałem, że to się nie uda xD

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » pn paź 03, 2022 1:08 pm

Tak to tu zostawię...

Obrazek

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 628
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Tequilka » pn paź 03, 2022 4:42 pm

"I ich tęgie rozkminy" :|
Ogólnie czcionka mi się bardzo podoba.

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KAWAIILOVE » pn paź 03, 2022 9:23 pm

'Rozkminy' XDDD

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 166
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: MonsterBebe » wt paź 04, 2022 9:04 am

Logo i w ogóle okładka bardzo me gusta, a tytuł tak mnie rozbawił, że kupię przynajmniej pierwszy tom na próbę.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 821
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Thoreline » wt paź 04, 2022 2:43 pm

Okładka ładna, tytuł też przyciąga... ale po przejrzeniu skanów stwierdzam że to nie dla mnie (okropne rozwiązanie tych 'rozkmin').

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: NWW_Station » śr paź 05, 2022 6:51 pm

Jak zobaczyłem rozpiskę Studia JG na październik, to śmiechłem. Najlepiej wrzucić wszystko, co się nie udało i dodać drugie tyle. To już wychodzi prawie, że codziennie coś powinni wydawać? xD

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KAWAIILOVE » śr paź 05, 2022 7:31 pm

Rozpiska miesięczna w wydaniu studia JG to zawsze żart. :lol:
Chociaż dzięki temu jeszcze pamiętam co ewentualnie zbieram. Może u nich jest podobnie w wydawnictwie i jak przychodzi początek miesiąca to dostają taką żarówaczką, że mają tyle tytułów gdzie niektóre serie dawno nie miały nowego tomu no i w sumie to, żeby nie było dodadzą je do rozpiski, ale w rzeczywistości wydadzą z 1,5 miesięcznym 'opóźnieniem'.

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ginny » śr paź 05, 2022 11:55 pm

Ciekawe, czy jest szansa na ostatni tom "Wotakoi" w tym roku. "Absolutnie doskonały" też już zalicza obsuwę. "Shirayuki" to niedługo zagraniczna wersja przegoni naszą, choć zaczęli później wydawać.
Z nowości biorę jedną na próbę, o singielkach z Tokio.

Awatar użytkownika
Just
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt mar 12, 2021 12:54 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Just » czw paź 06, 2022 1:02 am

Łatwiej policzyć to co nie ma obsuwy - myślę, że palce jednej ręki by wystarczyły. Co do Wotakoi to w kwietniu podali informację, że oba niewydane tomy już są w korekcie, więc pewnie jeszcze z pół roku i się doczekamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1374
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Koichi » czw paź 06, 2022 1:20 am

Thoreline pisze:
wt paź 04, 2022 2:43 pm
Okładka ładna, tytuł też przyciąga... ale po przejrzeniu skanów stwierdzam że to nie dla mnie (okropne rozwiązanie tych 'rozkmin').
Czyżby adopcja kota? (Sorry, nie mogłem się powstrzymać :mrgreen: )

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 166
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: MonsterBebe » czw paź 06, 2022 5:33 am

NWW_Station pisze:
śr paź 05, 2022 6:51 pm
Jak zobaczyłem rozpiskę Studia JG na październik, to śmiechłem. Najlepiej wrzucić wszystko, co się nie udało i dodać drugie tyle. To już wychodzi prawie, że codziennie coś powinni wydawać? xD
Oj, no bo to jest technika medytacyjna. Patrzą potem na taką rozpiskę w skupieniu, siedząc w pozycji kwiatu lotosu, i intensywnie myślą o wydaniu. A nuż się uda i myśl sprawcza spowoduje ruch w interesie? Podobno odpowiednio ćwiczona technika potrafi sprawić, że człowiek zacznie lewitować albo topić wokół siebie śnieg, jeśli go posadzić na mrozie. Tu zamiast zwyczajowego "oummmm" powtarzają mantrę "niech samo się wyda, niech samo się wyda, niech samo się wyda".
A tak na poważnie to osobiście przeczuwałam taki obrót rzeczy, kiedy Studio zaczęło gonić Waneko w kwestii ilości wydawanych miesięcznie tomów. Już wcześniej potrafili mieć gigantyczne obsuwy, potem na chwilę się to uspokoiło, a teraz znów wrócili do poprzedniej niefajnej praktyki. Coś ewidentnie szwankuje w kwestiach organizacyjnych. Patrząc po tym, co czasem piszą wydawcy o tym, jak wygląda przygotowanie jednego tomu mangi do druku, to ogarnięcie takiej liczby tomików miesięcznie to jest jakaś gigantyczna akcja. Organizacyjnie można na tym się wyłożyć koncertowo, jak chociaż jedno ogniwo z tej machiny wyskoczy.

Pozostaje tylko czekać cierpliwie na wydanie tego, co się zbiera, a przy następnych nowościach mocno się zastanowić, czy na pewno chce się dalej brnąć w zbieranie serii latami.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 628
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Tequilka » czw paź 06, 2022 10:01 am

MonsterBebe pisze:
czw paź 06, 2022 5:33 am
NWW_Station pisze:
śr paź 05, 2022 6:51 pm
Pozostaje tylko czekać cierpliwie na wydanie tego, co się zbiera, a przy następnych nowościach mocno się zastanowić, czy na pewno chce się dalej brnąć w zbieranie serii latami.
Dlatego ja póki co przestałam zbierać parę serii od nich - Pasożyt, Łowcy Dusz, Metamorfozy, Długo i szczęśliwie na 1 tomikach - nie ma sensu. Poczekam aż wydadzą więcej albo do końca serii i dopiero wtedy zacznę nadrabiać. Nie mam ochoty czekać pół roku na tomik w ciągłej niewiedzy. Chociaż tyle, że Metamorfozy zaraz się kończą :P

Ale to co mnie najbardziej boli to Oko Horusa. 8 tom został wydany w styczniu a o 9 OSTATNIM nie ma ani słowa... Rozumiem, że twarda oprawa, ale inne w twardej jakoś nie mają prawie roku obsuwy. ;/

Dziwi mnie to <w sumie wcale, bo wiadomo co ma priorytet w takich wypadkach> że nowości festiwalowe jakoś zawsze dają radę przygotować na czas a na tomiki niektórych serii czekamy miesiącami.

Awatar użytkownika
Raegnorwi
Posty: 42
Rejestracja: sob kwie 30, 2022 11:17 am
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Raegnorwi » czw paź 06, 2022 1:02 pm

Wydania festiwalowe mają ewidentnie wyższy priorytet xd Niestety od Studia interesuje mnie najwięcej serii na rynku więc te zbiory to takie mocno nieregularne, już nawet tego nie pilnuję. Jak znalazłam w skrzynce kaiju 5 to było kompletne zaskoczenie xD

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » ndz paź 09, 2022 8:16 am

Jak inne wydania w twardej nie mają takich obsów? Na ostatni tom Dziewczynki też czekamy ponad pół roku, a o Pannie młodej jak zawsze nie słychać i więcej niż 1 tomu rocznie nie wydadzą, więc nigdy nie dogonimy Japonii
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: mika » śr paź 12, 2022 5:01 pm

Zapomnę, że na Pannę Młodą mam pre-order. Bo ro był chyba ten tom, co nie? Zapowiadany gdzieś na pierwszą połowę roku... Albo mi się już lata mylą... Lepiej sprawdzę te swoje preordery, bo z nimi pamięci do nich braknie :roll:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » czw paź 20, 2022 11:04 am

Moje nr kart (tak już mam paczuchę :3 )

Zew nocy 304
singielki 186
Sakamoto 224
Potworna słodycz 260
Morderca 257
Gwiazda 290
LoK 262
Zombie 232
JFM 237

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Sebek » czw paź 20, 2022 11:24 am

Calkiem nieskie numery. Jak patrzylem to i do mnie dotarla paczuszka, ale dobiore sie do niej dopiero w grudniu...
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KubciO » czw paź 20, 2022 1:08 pm

Moja paczucha na mnie czeka w sklepie. Może dzisiaj uda mi się odebrać, to porównamy sobie numerki :lol:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 695
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Krzych Ayanami » czw paź 20, 2022 1:22 pm

U mnie numerki są w granicach trzeciej i czwartej setki.
I swoją przesyłkę wyjąłem wczoraj z paczkomatu.
Na razie przeczytałem Sakamoto i Zew Nocy. Obie mangi mi się podobają.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 17 gości