Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: zandam » pt cze 15, 2018 11:30 pm

Zabawna sytuacja. Miesiąc, dwa temu Carlsen podawał podpowiedzi do zapowiedzi i wszyscy obstawiali właśnie ten tytuł. Po ogłoszeniu zapowiedzi tylko przelotnie spojrzałam na tytuły i byłam święcie przekonana, przynajmniej przez jakiś czas, że ten tytuł był wśród nich... potem okazało się, że w rzeczywistości chodziło o coś zupełnie innego z podobną nazwą (jakiś słaby shounen z motywami egipskimi), więc byłam rozczarowana, a tu taka niespodzianka. :) Chętnie go kupię i cieszę się, że wypełni lukę między kolejnymi tomami Dziewczynki.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alzea » sob cze 16, 2018 1:14 am

Mile zaskoczenie, nie kupuje za wiele od SJG, wiec sie ciesze i troche martwie, oby wychodzilo faktycznie co te 3 miesiace. Ktos wie ile tomow jest planowanych?
Tym samym bardzo niecierpliwie oczekuje lipcowych zapowiedzi, moze bedzie cos dla mnie ;D

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Nelinnor » sob cze 16, 2018 2:50 am

Jakoś zawsze interesowała mnie historia starożytnego Egiptu więc zaintrygowała mnie ta manga, nie miałem pojęcia że coś takiego w ogóle istnieje. Sprawdzę, jeżeli tytuł jest w miarę "normalny" i nie dorzucono tutaj żadnych czarodziejek, kocich uszek, pokojówek i innych bzdetów, to raczej biorę. :)

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: pittegawll » sob cze 16, 2018 5:26 pm

Alzea, obecnie manga ma 4 tomy ale nie wiem dokładnie na jakim etapie jest sama fabuła i ile to może finalnie mieć tomów. Ogólnie tytuł wychodzi w Japonii bardzo długo, bo tylko 1 tom na rok ok 2015 do 2018.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Nelinnor » ndz cze 17, 2018 8:06 am

Sprawdziłem parę rozdziałów i wygląda to naprawdę ciekawie. Kreska jest przyjemna dla oka i szczegółowa, podejmowane tematy poważne, jeżeli trzeba coś pokazać to jest to pokazane bez autocenzury, ale też nie tak żeby robić coś na siłę, czyli idealnie. Na pewno biorę.

Co do postępów w fabule. Znalazłem taki wywiad przeprowadzony jakiś czas temu z autorką. Wspomina, że rysowała w tamtym momencie tom 4 i jest on trochę dalej niż w połowie historii. Planuje wydać 5 lub 6 tomów i poprowadzić historię aż do śmierci Hatszepsut.

Zobaczyłem też daty na japońskim Amazonie, tom 5 widnieje bez okładki z premierą datowaną na 2018/07. Tom 4 ukazał się 2018/02, tom 3 w 2017/05, tom 2 w 2016/07 i tom 1 w 2015/09. Okazuje się, że tempo nie jest wcale złe, średnio to jakoś nowy tom co 7 miesięcy. Wygląda więc na to, że nie będziemy czekać latami na nowe tomy.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » ndz cze 17, 2018 11:06 am

Będziemy latami czekać na nowe tomy. W końcu to niepisana zasada Studia JG :lol:

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2795
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Łukasz.T » ndz cze 17, 2018 4:43 pm

Manga wygląda ciekawie. Zawsze interesowała mnie historia starożytnego Egiptu i do tego wydanie exlusive. Biorę :twisted: Jedynie co mnie najbardziej przeraża to tempo wydawania JG :roll:

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » ndz cze 17, 2018 5:08 pm

Łukasz.T pisze:
ndz cze 17, 2018 4:43 pm
Jedynie co mnie najbardziej przeraża to tempo wydawania JG :roll:
Oby od razu dostali licencję na 4 tomy, które już wyszły w Japonii. Wtedy jest szansa, że wyjdą u nas w terminie. Studio JG ma głównie problem z nowymi tomikami, które pojawiają się w Japonii.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Asumuel » ndz cze 17, 2018 9:26 pm

Niestety nie dla mnie :/ Manga mi nie podchodzi, a lista zakupów cały czas się nie zmniejsza, więc czuję ulgę, że nie muszę dokładać do niej nic więcej.

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kilgore Trout » pn cze 18, 2018 9:04 am

Miałem malutką nadzieję, że może JPF kiedyś wyda ten tytuł. :/
Na exclusive'ach od Janka już się przejechałem i dlatego poczekam na zakończenie serii i opinie.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » pt cze 22, 2018 11:03 am

ask pisze: Kiedy zapowiecie nowe mangi?
SJG: W połowie lipca :)

Wiem że to pytanie nie na miejscu ale muszę zapytać...:D Jest szansa Może na Trinity Seven?:D albo jakieś nowe echi w tym roku?
SJG: Z góry uprzedzam, że nieoficjalnie nie możemy informować o naszych planach wydawniczych dot. nowości, więc na pierwsze pytanie odpowiedzieć nie mogę. W kwestii ecchi - raczej już w przyszłym roku.

Jeśli sprzedaż Zniewolonego księcia będzie zadowalająca, to sięgniecie po inne książki?
SJG: Możliwe :) To zależy od wielu różnych czynników. Na pewno nie będziemy myśleć nad kolejną książką, dopóki nie zamkniemy "Księcia" (kwiecień 2019) :)

Myślicie może o wydaniu LN No.6 ? proszę o odp.; dodam jeszcze tylko, że naprawdę fajne tytuły wydajecie jeśli chodzi o mangii, w szczególności Ajin – dziękuję (^▽^) i czy będzie kontynuacja uśmiechu Kanoko? (przynajmniej odp. w sprawie LN np.6)
SJG: My również uwielbiamy "Ajina"! ^^ Co do "Kanoko" - nie przewidujemy kontynuacji, ponieważ zainteresowanie serią główną było zbyt małe. W kwestii LN - na razie nie jesteśmy zainteresowani - ogólnie trochę zraziliśmy się trochę do wydawania LN, ponieważ dwie, które wydajemy co rusz spotykają jakieś niesamowite nieszczęścia. Na pewno nie zabierzemy się za żadną nową, dopóki nie zamkniemy tamtych.

Kiedy można spodziewać się 4 tomu Dziewczynki w krainie przeklętych? Będzie na MFKiG czy wcześniej?
SJG: Czwarty tom będzie wydany w sierpniu, piąty w styczniu :)

Czy reszta tomów "Zniewolonego księcia" będzie miało bonusowe obwoluty jak część 1?
SJG: Tak! ^^
Garść info z aska. Mnie najbardziej zainteresowało to, że piąty tom Dziewczynki dopiero w przyszłym roku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Fani » pt cze 22, 2018 11:14 am

Ruch z ecchi logiczny. Potworzyce wychodzą jak wychodzą bo jesteśmy blisko wydania japońskiego. HDxD zaraz się kończy, a Goblina na liczę, choć tam nie ma wiele do wydania. Nie czekam z nadziejami, ale z ewentualnym zaciekawieniem o co tam się starają.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » pt cze 22, 2018 11:36 am

Szkoda, że nie będzie kontynuacji "Uśmiechu Kanoko", uwielbiam tę serię. Choć w sumie i tak straciłam już nadzieje na ciąg dalszy po polsku.
Kuszą mnie te nowości. Studio JG pisało, że będzie na Japan Expo, które kończy się 8 lipca, więc mam nadzieję, że ogłoszą nowości w tygodniu od 9 do 13 lipca :P
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » pt cze 22, 2018 2:55 pm

Meliona pisze:
pt cze 22, 2018 11:03 am
Co do "Kanoko" - nie przewidujemy kontynuacji, ponieważ zainteresowanie serią główną było zbyt małe.
(╥﹏╥)

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: zandam » pt cze 22, 2018 10:45 pm

Meliona pisze:
pt cze 22, 2018 11:03 am
Co do "Kanoko" - nie przewidujemy kontynuacji, ponieważ zainteresowanie serią główną było zbyt małe.
Szkoda, bo kontynuacja - w przeciwieństwie do pierwszych trzech tomów - jest historią ciągłą, nie epizodyczną. :(

Choć, szczerze mówiąc, nie miałam zbyt dużych nadziei, więc zaczęłam sobie zamawiać japońskie wydanie.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Fani » sob cze 23, 2018 10:54 am

Z aska:
Ile serii będziecie zapowiadać w lipcu? Podzielicie je, czy wszystko na raz w jeden dzień
SJG: Nie będziemy dzielić zapowiedzi, ogłosimy tyle, na ile będziemy mieć gotowe wszystkie papiery - szacujemy jakieś 4 tytuły

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KubciO » sob cze 23, 2018 11:02 am

No to może coś się znajdzie dla mnie wśród tych czerech tytułów. Wiadomo kiedy mniej więcej te zapowiedzi (osobiście obstawiam drugą połowę miesiąca)?

EDIT
Doszukałem się. Pare postów wyżej jest informacja - połowa lipca. Musiałem nie doczytać wcześniej.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Fani » wt lip 03, 2018 2:42 pm

Lipiec
► Pokaż Spoiler
Toradora zaraz będzie pół roku wychodziła :lol:

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KubciO » wt lip 03, 2018 3:03 pm

Nic, kompletnie nic dla mnie. Może kiedyś Overlord i Goblin Slayer.
Fani pisze:
wt lip 03, 2018 2:42 pm
Toradora zaraz będzie pół roku wychodziła
Najdłużej wychodzący tytuł na polskim rynku.^^
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » wt lip 03, 2018 3:07 pm

Nie żebym była zdziwiona, ale oczywiście nie ma Erased i Bestii. No nic, dla mnie okrągłe zero w tym miesiącu.
Oby chociaż faktycznie Jenony i Bóstwo wyszły w tym miesiącu. Na Toradorę to chyba nikt już nie liczy. Dobrze, że tego nie zbieram xD
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości