Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Agatszpagat
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 30, 2016 10:34 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Agatszpagat » pt lut 16, 2018 9:07 pm

Odnośnie "zdublowanego" Overlorda z komentarzy z fb:
Overlorda dostaliśmy niezależnie w tym samym czasie co Kotori LN - uznaliśmy więc, że nie ma sensu, aby zaczynały na rynku równocześnie. Od tamtego czasu przybyły 4 tomy, więc łatwiej będzie je szybko wydać :)

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » pt lut 16, 2018 9:25 pm

ociesek pisze:
pt lut 16, 2018 8:57 pm
Przeczytałem sobie pierwszy rozdział Goblin Slayera...

#$%^&*!
Ja też. I dawno żaden pierwszy rozdział tak bardzo nie odrzucił mnie od serii. Nie chciałabym tej mangi nawet za darmo -.-'
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Reviolli » pt lut 16, 2018 9:30 pm

O ile kocham Overlorda LN, tak mangi nie chcę bo jest po prostu gorsza.

Co do Goblin Slayera to LN bym kupił bo to jest przyzwoite brutalne fantasy, ale w wersji mangowej jest to zło. A podpięcie tego pod osiem macek to trochę chory pomysł. Nie mogę się doczekać reakcji kupujących ten tytuł, którzy pomyślą że to jest radosna komedyjka podobna do Monmosu.

Możliwe że ja też kupię zabójce goblinów, bo lepiej mieć słabą mangę niż nie mieć nic. Bo raczej nikt nie spróbuje wydać tego jako LN. Po piekle jakie się zrobi kiedy manga wyjdzie.

Zastanawiam się jeszcze nad tymi francusko brzmiącymi yaoicami.
Ostatnio zmieniony pt lut 16, 2018 9:46 pm przez Reviolli, łącznie zmieniany 2 razy.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: ociesek » pt lut 16, 2018 9:40 pm

DarkNighty, również miałem odruch wymiotny. Ja wiem, że fantasy jest brutalne itp, ale te sceny były... No złe.
Najgorsze, że sięgną po to dzieciaki, które będą miały z tego radoszkę. Słabo JG. Tracicie u mnie w oczach dużo. I wiem, że mój głos i mój portfel tam guzik znaczy wobec tych milionów monet za piórniczki i przypineczki, ale myślałem, że stać Was na więcej.

To powyżej to tylko i wyłącznie moja subiektywna opinia.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mormicc » pt lut 16, 2018 9:42 pm

Przeczytałem pierwszy rozdział. Co za edgy shit :lol: . O tak, SJG ma moje pieniądze i mówię to całkowicie serio xD (i tak bym wolał LN)
Niezamierzone komedie są moimi ulubionymi, zwłaszcza tego typu (tak wiem, nie powinienem się tym chwalić). Moja znajoma stwierdziła tylko, że nudne i nie ciekawe to to.
Z przedmówcami musze się zgodzić jednak w jednej zasadniczej kwestii - umieszczanie tego w serii Osiem Macek to całkowicie idiotyczny pomysł.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Grey » pt lut 16, 2018 9:48 pm

Ten uczuć gdy kumpel którego zaraziłeś przed laty mangą i anime informuje cię o newsach JG a sam jesteś zielony w temacie xD xD xD
Może się jeszcze dowiem że kurde Kotori wydaje Inumimi czy cuś xD

Jedyne co spoko wygląda to manga Goblin Slayera. Jeszcze nie tak dawno temu wolałbym książkę, ale niestety odpadłem przy 3 tomie. Autor wyraźnie nie wie co z tą serią robić, a w mandze są chociaż obrazki. Głupio to brzmi ale kurde bele, czy ja im zabraniam dobrze pisać? Nie. To niechaj kurde dobrze piszą a jeśli nie potrafią to niech lepiej nie piszą wcale...
Rzekłem :)

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2701
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Angu » pt lut 16, 2018 10:06 pm

Też się zawiodłam zapowiedziami... A ta manga Overlorda, to już w ogóle lol. Nie przekonuje mnie to wyjaśnienie, że dostali to rok temu i czekali bo wydaje im się, że teraz będzie lepiej się sprzedawać...

Overlord - nie, prędzej zapoznam się z novelką.
Goblin Slayer - kojarzę tylko dlatego, że wychodzi to w USA. Z tego co piszecie, to nic dla mnie. Gwałty mnie nie interesują.
Torikago - niby brzmi ok z opisu. Może zaryzykuje, poczekam na opinie.
Yuutsu - niby całkiem lubię Hidakę, ale 7+ to dość sporo. Wolałabym dalsze tomy Nim rozkwitną kwiaty... Raczej sobie odpuszczę.
Umibe - skusze się na pewno na pierwszy tom. Na kolejne nie wiem.

Jak na razie 1/6
Obrazek

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 821
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Thoreline » pt lut 16, 2018 10:52 pm

Wezmę tylko Umibe no Étranger/Harukaze no Étranger, nie znam ale ładnie wygląda. Liczyłam że poza yaoi coś mnie jeszcze zainteresuję ale trudno.

Awatar użytkownika
Gabutek
Posty: 39
Rejestracja: pt lut 16, 2018 7:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gabutek » sob lut 17, 2018 12:03 am

Przejrzałam te długo wyczekiwane zapowiedzi...i...na przejrzeniu się skończyło.
0/6,szczególnie po tym jak spojrzałam na mangę Goblin Slayer.Nie kupuję tej historii ani kreski(a już tym bardziej po 1 rozdziale).
Chyba zostanę na uzupełnianiu brakujących tomów starych serii :roll:

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kuroneko » sob lut 17, 2018 11:02 am

Dla mnie na 100% będą oba yaoi! Na zapowiedź Yuuutsu no Asa już niecierpliwie czekałam. Naprawdę świetna manga. Umibe też mi się podoba, więc wezmę i kontynuację :)

Co do pozotałych tytułów: Adaptacje LN rzadko mi się podobają, więc Overlord i Goblin Slayer raczej odpadają. Poza tym te gobliny naprawdę są paskudne. Jeśli chodzi i Torikago poczekam na opinie. Lubię takie klimaty, ale tylko jeśli zrobione są jakoś ciekawie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Otai
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Otai » sob lut 17, 2018 11:47 am

Nie spodziewałam się Entrangera w Polsce. Niby Dango wydało kilka dobrych tytułów z gatunku "okruchy życia BL", które przypadły ldziom do gustu, ale wydawało mi się, że Entranger nie będzie pasował kreską statystycznej polskiej yaoistce. Ale ktokolwiek wybrał ten tytuł i zdecydował się na jego wydanie ma u mnie naprawdę wielkiego plusa.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: vishaad » sob lut 17, 2018 11:54 am

Nie wiedziałem, że będą jakieś zapowiedzi, zobaczyłem je w nocy na Facebooku. Nie miałem żadnych oczekiwań, ale i tak czuję się rozczarowany...

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ajsza » sob lut 17, 2018 12:31 pm

Jedyny tytuł który mnie w jakikolwiek zainteresował to Torikago no Tsugai, ale nie na tyle by go zbierać. Słabiutko...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ginny » sob lut 17, 2018 12:32 pm

Nic dla mnie :( Yaoi nie czytam, horrorów też nie. Fantasy lubię, ale nie z przemocą. Po Waszych wpisach i po opisach w necie darowałam sobie nawet sprawdzenie kilku skanów Goblin Slayer. Czy oni nie będą mieć problemów z takim tytułem?

Obecnie kupuję tylko dwa tytuły od Studia, Oblubienicę pewnie zacznę powoli też zbierać, choć tam też pewne elementy są dla mnie trudne do zaakceptowania.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Fani » sob lut 17, 2018 1:19 pm

Oczywiście się nie wyłamię - 0/6. Słabiutko JG, totalnie nic interesującego. Trochę mnie boli, że na ogłoszenie czegokolwiek do 8M musiałem czekać dla lata i dostałem Goblina... :cry:. Fani ecchi zdecydowanie nie są w Polsce rozpieszczani. Nawet zerknąłem na pierwszy rozdział, ale to wygląda ohydnie. Gorzej niż nie jeden hentai.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: ninna » sob lut 17, 2018 1:24 pm

Ja byłam w pracy, gdy ogłaszali nowości więc nawet o nich nie wiedziałam. I siłą rzeczy nie nastawiałam się na nic. Cóż, nie czuję się rozczarowana. Trafili do mnie z trzema tytułami.

Wezmę "Torikago" bo krótkie, zakończone i horror. Jeszcze mi się nie znudziły opowieści pokroju "Doubt", "Judge" czy "Gry w Króla", więc i ten wpadnie do kolekcji :D. Lubię takie tytuły, szybko się je czyta i dostarczają prostej rozrywki.
Zainteresowały mnie też opisy obu "Etrangerów". Szkoda, że ten drugi ma status ongoing ale liczę, że nie wyjdzie zbyt długi.

Także jak na razie zapowiedzi Studia wygrały u mnie z zapowiedziami Kotori, z których jak dotąd wezmę tylko tego jaoja.

Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ten który myśli » sob lut 17, 2018 2:18 pm

Polecam przeczytać więcej niż pierwszy rozdział goblina bo jedynie w na samym początku są gwałty potem już ich nie ma na pierwszym planie i zmienia się to w normalne dark fantasy.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » sob lut 17, 2018 2:37 pm

Ale jakiś powód, że jest w 8 mackach być musi... A dark fantasy z motywem przewodnim golizny jakoś niespecjalnie mnie przekonuje :nie:

Awatar użytkownika
Krylan
Adept
Posty: 253
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Krylan » ndz lut 18, 2018 9:47 am

No, ale z zapowiedzią Goblin Slayera wpasowali się chyba znakomicie, ponieważ będzie miał anime.

Mnie żaden z zapowiedzianych tytułów JG nie interesuje, ale fanki yaoi mają z czego się cieszyć.
vishaad pisze:
sob lut 17, 2018 11:54 am
Nie miałem żadnych oczekiwań, ale i tak czuję się rozczarowany...
Dokładnie tak można to opisać
Obrazek

Ale przynajmniej Kotori nie zawiodło i się postarało o coś dla reszty.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » ndz lut 18, 2018 11:24 am

Myślę nad UMIBE NO ÉTRANGER i jego kontynuacją ale poczekam na opinie bo wygląda sympatycznie. Trochę okładka kojarzy mi się z Usłyszeć kształt twojego głosu.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości