Maszinga

Tutaj zajmujemy się mangami i książkami od Hanami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » śr lis 09, 2016 3:29 pm

Meliona pisze:
Mormicc pisze: Maszinga bo lubię kolekcjonować
O, możesz krótko ocenić to mangopolo i zrobić ze dwa zdjęcia środka, bo chciałabym wiedzieć jak to w środku wygląda, a żadnych przykładowych stron nie pokazano? Malutkie toto.
Pierwsze wrażenie po zetknięciu się z Maszingą było średnie. Okładka jest wykonana z taniej dwuwarstwowej tektury (która na brzegach już zaczęła się rozwarstwiać) ale za to grzbiet jest solidny. Papier jest bardziej kremowy i miękki niż ten używany standardowo w mangach.
Każdy komiks w Maszindze jest inny jednak ogólny styl rysunków nawiązuje do "mangi alternatywnej" ale widać że nie były one rysowane przez Japończyków.
Niektóre komiksy były nawet ciekawe, ale z powodu tego że czytam głównie mangę jestem przyzwyczajony do czegoś innego i ciężko mi je oceniać.
Używam słowa komiksy a nie mangi gdyż we wstępie jest powiedziane że nie są to mangi. Poza tym wszystko czytamy od lewej do prawej.

Podrzucę też link do artykułu o genezie Maszingi:
http://turucorp.blogspot.com/2016/10/pr ... dziec.html

[spoiler]Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/spoiler]
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr lis 09, 2016 3:40 pm

Dzięki. *patrzy na kreskę* łe, takie bazgroły to nawet ja umiem narysować.
Obrazek

Kuro23
Status: Offline

Post autor: Kuro23 » śr lis 09, 2016 5:15 pm

Meliona pisze:takie bazgroły to nawet ja umiem narysować.

O tym samym pomyślałam kiedy to zobaczyłam :lol:

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » śr lis 09, 2016 5:31 pm

Tylko przypomnę, że autorzy to kolektyw wydający ziny. A Rzecznik, jak i Świdziński to laureaci komiksowych nagród. Ot taka różnica, wśród mangowców bazgrołki, a wśród komiksiarzy nagrody. Awangarda moi drodzy, awangarda :v
Obrazek

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » czw lis 10, 2016 12:05 am

To narysuj i z sensem i wydaj i odnieś sukces, a nie pluj na darmowym internetowym forum. :evil:
Nie, żeby mnie zachwycały pojedyncze strony bez kontekstu, ale doprowadza mnie do szału brak szacunku do czyjejś pracy.
EDIT Ja piję do TEGO:
Kuro23 pisze:
Meliona pisze:takie bazgroły to nawet ja umiem narysować.

O tym samym pomyślałam kiedy to zobaczyłam :lol:
a nie do samego krytykowania. No skoro też tak umiecie, to proszę bardzo. :roll:
Ostatnio zmieniony czw lis 10, 2016 6:00 pm przez Likorys, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » czw lis 10, 2016 12:28 am

Nie mam zamiaru rozpętywać wojny, ale chyba nie widzicie, że obie strony mają rację.

Kunsztowo-technicznie jest to niewymagający obraz (z perspektywy stworzenia, odtworzenia, nakładów poświęconego czasu jedynie na rysunek) - odrzucając kontekst, dzięki któremu takie dzieło wznosi się z poziomu bazgrołu do pierwszych miejsc konkursów.

To tak jak ze sztuką współczesną - awangarda tego rodzaju samym obrazem się nie obroni.

Ergo dyskutując jedynie o nim - czyni się krzywdę i autorom i tworowi.
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem rozkładania na części pierwsze czegoś, co istnieje tylko jako całość. Holistycznie.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » czw lis 10, 2016 8:21 am

Likorys pisze:To narysuj i z sensem i wydaj i odnieś sukces, a nie pluj na darmowym internetowym forum. :evil:
Nie, żeby mnie zachwycały pojedyncze strony bez kontekstu, ale doprowadza mnie do szału brak szacunku do czyjejś pracy.
Czekaj, czekaj, czekaj. Stwierdziłam tylko fakt, że to bazgroły, a ty zaraz, że "pluję jadem" :shock: I jeszcze argument "zrób sama", wspaniale, czuję się przekonana, że to dzieła sztuki i zaraz lecę kupić. Sorry, że dla mnie ten cały styl wygląda na "a, no wiesz... rysować to ja nie umiem, ale bardzo lubię i trochę grosza też by się przydało... wmówmy ludziom, że to taki nowy styl". Albo "słuchaj Janusz, nudzą mnie ciągle te same rysunki, zróbmy to inaczej, nie przejmując się niczym, będziemy rysować komiksy w godzinę i może ludzie to nawet kupią". Jak ktoś lubi takie rysunki - proszę bardzo, lubcie sobie, kochajcie, ale nie wymagajcie, by cały świat się nimi zachwycał. Prosty lud też ma jakiś gust. Ja kiedyś pisałam, że polskie komiksy oceniam po kresce, bo zupełnie nie spodziewam się w nich dobrej fabuły.
Obrazek

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » czw lis 10, 2016 10:58 am

Likorys pisze:To narysuj i z sensem i wydaj i odnieś sukces, a nie pluj na darmowym internetowym forum. :evil:
Nie, żeby mnie zachwycały pojedyncze strony bez kontekstu, ale doprowadza mnie do szału brak szacunku do czyjejś pracy.
Vox populi, vox Dei...
To nie sama praca jest ważna, tylko jej jakość.
A tutaj to jakoś nadzwyczajnie to nie wygląda.
Twoim zdaniem już zupełnie nie można takich rzeczy oceniać?

Awatar użytkownika
Krylan
Adept
Posty: 253
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Krylan » czw lis 10, 2016 11:41 am

Likorys pisze:To narysuj i z sensem i wydaj i odnieś sukces, a nie pluj na darmowym internetowym forum. :evil:
Nie, żeby mnie zachwycały pojedyncze strony bez kontekstu, ale doprowadza mnie do szału brak szacunku do czyjejś pracy.
"Zrób lepsze/Sam zrób takie" to razem z "o gustach się nie dyskutuje" najdurniejszy argument jakiejkolwiek dyskusji o sztuce. Nie wolno Ci powiedzieć, że film był słaby, bo nie jesteś reżyserem. Czyjegoś rysunku też nie nie wolno Ci skrytykować, no bo przecież nie jesteś rysownikiem. Natomiast zachwycać się i wychwalać to każdemu wolno, niezależnie od tego kim jesteś, co za logika xD

Nikt nie neguje tego, że ktoś się nie napracował. Ale jeśli pracę wykonał słabo, to chyba można powiedzieć, że jest słabo, nie?
Poza tym &#8211; jeśli ktoś nie umie rysować... to czemu robi komiks?
Jest cała masa sposobów przekazu historii. Jeśli fabuła tego komiksu jest dobra, bo ktoś skupiał się na historii, to czemu nie zrobił tego w formie opowiadania/wiersza/czegokolwiek innego? W innym przypadku mógłby współpracować z inną osobą, która zajęłaby się rysunkami i byłoby okay. A jak wyszło to co wyszło, to chyba możemy to ocenić i powiedzieć (na darmowym forum dyskusyjnym!), co o tym sądzimy.

Jest jeszcze jedna opcja, że te rysunki to specjalnie takie, no wiecie, artystyczne. Niestety jednak w wielu pracach to kompletnie nie pasuje. To jest coś w stylu gier indie, które mają brzydką pikselowatą grafikę &#8211; głównie dlatego, że ktoś nie potrafi zrobić lepszej, a nie, że dzięki temu gra jest wyjątkowa. Jak ktoś nie umie rysować/tworzyć historii, to zawsze może się zasłonić tym, że to tak specjalnie było... a inni w to uwierzą.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » czw lis 10, 2016 11:56 am

Marek Raczkowski, Andrzej Milewski (Andrzej rysuje) Bohdan Butenko, Henryk Sawka, Andrzej Mleczko, Jakub "Dem" Dębski, Bartosz Minkiewicz ("Wilq") też tworzą "bazgroły", które teoretycznie każdy może narysować. Komiks to nie tylko styl rysunku.

Rozumiem, że podoba się wam bardziej szczegółowy/realistyczny rysunek i nie musi wam się podobać to co prezentują prezentowane strony, ale nie nazywałbym tego bazgrołami. Warto mieć otwarty umysł i wykroczyć czasem wyobraźnią poza mangowe standardy z Shounen Jumpa.

"Brzydki" rysunek nie oznacza, że ktoś nie potrafi zrobić lepiej. Po prostu czasem pasuje mu taka stylistyka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hanami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość