Morfina

Tutaj zajmujemy się mangami i książkami od Hanami
ODPOWIEDZ
Mixik
Status: Offline

Morfina

Post autor: Mixik » sob maja 23, 2015 7:47 pm

Mój Boże, jakie to było nudne. XD Nudne i durne, a miało być zapewne głębokie jak Rów Mariański. Nic mnie nie przyciągnęło, ani historia, ani bohaterowie. Gdyby nie błędy anatomiczne, to chociaż kreska byłaby w miarę. Ech, będzie sobie stało na półce i ładnie wyglądało, lektura na raz, o ile nie szkoda komuś czasu. :P

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » sob maja 23, 2015 10:42 pm

Aż tak źle? ;---; bo chciałam kkupić

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » sob maja 23, 2015 11:19 pm

asuneko pisze:Aż tak źle? ;---; bo chciałam kkupić
Ja również, przez co zapewne pozostanę przy angielskich skanach :?

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz maja 24, 2015 1:46 am

Tak. Jest źle. Jak tak BARDZO chcecie przeczytać akurat polskie wydanie to pożyczcie od znajomego czy coś. :P

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz maja 24, 2015 8:51 am

asuneko pisze:Aż tak źle? ;---; bo chciałam kkupić
Potwierdzam. "Ludzie bezdomni" czy "Granica" to przy tym porywające, pełne akcji i napięcia pozycje. Generalnie, większość tych joseiów od Hanami (Anagram, Suppli, Beautiful People, dynia z majonezem) to dość nudne i słabe tytuły, a drewno tłumaczeniowe nie poprawia przyjemności ich czytania.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » ndz maja 24, 2015 10:13 am

Widzę, że nie jestem jedyny któremu ten tytuł nie siadł. Hanami ma chyba najwięcej poniżej-przeciętnych mang wydanych na polskim rynku. Jak to w ogóle się im kalkulowało?

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz maja 24, 2015 10:51 am

Canis pisze:Widzę, że nie jestem jedyny któremu ten tytuł nie siadł. Hanami ma chyba najwięcej poniżej-przeciętnych mang wydanych na polskim rynku. Jak to w ogóle się im kalkulowało?
Odkuwali się na słodyczach i książkach kucharskich :)
Plus część osób kupowała z ciekawości, nie wiedząc, co to jest - wszak to jednotomówki, więc ryzyko niewielkie. Inni skuszeni nadziejami, że jak to się sprzeda, to może wydadzą coś ciekawego.

Havoc
Status: Offline

Post autor: Havoc » ndz maja 24, 2015 12:17 pm

Muszę mieć w sobie niezłe pokłady masochizmu, bo mimo że moją pierwszą mangą była Dynia z majonezem, zostałam w fandomie. :lol: (Albo po prostu wszystko uratowały anime, których trochę widziałam, zanim zabrałam się za wersje papierowe).

Morfina zdecydowanie nie jest najlepszym tytułem od Hanami, choć i tak jest lepsza niż Beautiful people czy Samotny smakosz.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » ndz maja 24, 2015 2:36 pm

Widzę, że wszyscy mają złe wspomnienia z tym tytułem. :D

Ja akurat miałem wolne środki i kupiłem 4 tytuły od hanami swego czasu Japan, Król Wilkó, Anagram i Morfina. Co do dzieł Miury to nie czytałem, ale tyle komentarzy opluwało te dwa tomy, że nie chcę sobie psuć rewelacyjnego dla mnie Berserka i kurzą się na półeczce. Co Anagramu i Morfiny, to nie są tytuły genialne, czy coś, co bym polecił. Takie sobie czytadła, które dobrze mi się wspomina, prosta historia z troszeczkę nijakimi bohaterami.

Myślę, że gdyby były skany w sieci to przeczytałbym to w takiej formie i odłożył kasę na coś lepszego, tak jak to mam z niebieskim egzorcystą. :P

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » pn maja 25, 2015 3:30 pm

Jaskol pisze:Widzę, że wszyscy mają złe wspomnienia z tym tytułem. :D

Ja akurat miałem wolne środki i kupiłem 4 tytuły od hanami swego czasu Japan, Król Wilkó, Anagram i Morfina. Co do dzieł Miury to nie czytałem, ale tyle komentarzy opluwało te dwa tomy, że nie chcę sobie psuć rewelacyjnego dla mnie Berserka i kurzą sie na poleczce

Słusznie, nie czytaj tego. Krola Wilkow nie bylo dane mi poznac, ale Japan powaznie naruszyl moje zdrowie psychiczne. Brutale z yakuzy najlepsi ludzie na ziemi, slaby moral, nieciekawa fabula, mizoginia, jednym slowem cojaczytamudiaska.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » pn maja 25, 2015 5:06 pm

Dzięki za opinię c: czyli nie ma jednotomówki dla mnie :")

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pn maja 25, 2015 9:51 pm

mysz pisze:Słusznie, nie czytaj tego. Krola Wilkow nie bylo dane mi poznac, ale Japan powaznie naruszyl moje zdrowie psychiczne. Brutale z yakuzy najlepsi ludzie na ziemi, slaby moral, nieciekawa fabula, mizoginia, jednym slowem cojaczytamudiaska.
Król wilków nie jest lepszy. Polskie wydanie to dwa komiksy złożone w jeden tomik, po przeczytaniu pierwszego, nie miałem ochoty czytać kontynuacji, tylko ją przekartkowałem. Stracone pieniądze.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » pn maja 25, 2015 10:39 pm

Canis pisze:
mysz pisze:Słusznie, nie czytaj tego. Krola Wilkow nie bylo dane mi poznac, ale Japan powaznie naruszyl moje zdrowie psychiczne. Brutale z yakuzy najlepsi ludzie na ziemi, slaby moral, nieciekawa fabula, mizoginia, jednym slowem cojaczytamudiaska.
Król wilków nie jest lepszy. Polskie wydanie to dwa komiksy złożone w jeden tomik, po przeczytaniu pierwszego, nie miałem ochoty czytać kontynuacji, tylko ją przekartkowałem. Stracone pieniądze.
Czyli Monster i Mushishi nie są dla mnie :(

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt maja 26, 2015 9:13 am

Jaskol pisze:
Canis pisze:
mysz pisze:Słusznie, nie czytaj tego. Krola Wilkow nie bylo dane mi poznac, ale Japan powaznie naruszyl moje zdrowie psychiczne. Brutale z yakuzy najlepsi ludzie na ziemi, slaby moral, nieciekawa fabula, mizoginia, jednym slowem cojaczytamudiaska.
Król wilków nie jest lepszy. Polskie wydanie to dwa komiksy złożone w jeden tomik, po przeczytaniu pierwszego, nie miałem ochoty czytać kontynuacji, tylko ją przekartkowałem. Stracone pieniądze.
Czyli Monster i Mushishi nie są dla mnie :(
Monster tak - Mushishi to tłumaczeniowa porażka, więc lepiej nie tykać.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt maja 26, 2015 9:37 am

A ja się zastanawiałem bo mam Osiedle i Solanina i jakoś normalnie mi się to czyta.
Czyli wezmę tylko Muzykę i Nawiedzony Dom.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt maja 26, 2015 10:12 am

Reviolli pisze:A ja się zastanawiałem bo mam Osiedle i Solanina i jakoś normalnie mi się to czyta.
Czyli wezmę tylko Muzykę i Nawiedzony Dom.
Te można brać, trzymają przyzwoity poziom. Podobnie jak Ratownik czy Odległa Dzielnica.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » wt maja 26, 2015 1:19 pm

Ano, mangi Asano fajnie przetlumaczyli. W ogole Solanin to cos naprawde dobrego.
:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hanami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości