Temat ogólny

Tutaj zajmujemy się mangami i książkami od Hanami
ODPOWIEDZ
Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Matii » wt maja 12, 2020 8:30 pm

Sebek, dzięki za info ^^
To tanioszka :D
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Sebek » wt maja 12, 2020 8:43 pm

Yuriko pisze:
wt maja 12, 2020 8:28 pm
Sebek pisze:
wt maja 12, 2020 8:00 pm
"Poranek...", ktory w sklepie Waneko jest w tej chwili po 32,04. Jak ktos nie ma, polecam skorzystac, bo cena niska!
Zdziwiłam się na początku czemu to takie tanie, ale oni się chyba po prostu machnęli z ceną. Moim zdaniem, powinni bardziej uważać takie rzeczy.
Pewnie tak, ale kto wie... Moze mieli jakis dobry deal z Hanami na ten tytul? Pewnie jutro bedzie wiadomo.
Matii pisze:
wt maja 12, 2020 8:30 pm
Sebek, dzięki za info ^^
To tanioszka :D
Nie ma sprawy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Bukafo » wt maja 12, 2020 9:08 pm

Sebek, kurde, gościu! Musiałeś? A miałem już więcej nie wydawać na mangi w tym miesiącu. :x :P
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Sebek » wt maja 12, 2020 9:09 pm

Bukafo pisze:
wt maja 12, 2020 9:08 pm
Sebek, kurde, gościu! Musiałeś? A miałem już więcej nie wydawać na mangi w tym miesiącu. :x :P
Jak mogles zapomniec o "Poranku..." No wiesz co? Biegnij szybko to nadrabiac!
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Bukafo » wt maja 12, 2020 9:15 pm

Sebek pisze:
wt maja 12, 2020 9:09 pm
Jak mogles zapomniec o "Poranku..." No wiesz co? Biegnij szybko to nadrabiac!
A weź nic nie mów. Sagę też muszę nadrobić... *wzdycha*
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Sebek » wt maja 12, 2020 9:25 pm

Bukafo pisze:
wt maja 12, 2020 9:15 pm
Sebek pisze:
wt maja 12, 2020 9:09 pm
Jak mogles zapomniec o "Poranku..." No wiesz co? Biegnij szybko to nadrabiac!
A weź nic nie mów. Sagę też muszę nadrobić... *wzdycha*
Z "Saga..." to juz jestem na bierzaco :), ale za jakis czas zaczne zbierac "Ikigami, bo wydaje mi sie warty uwagi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Yuriko » wt maja 12, 2020 10:11 pm

Sebek pisze:
wt maja 12, 2020 8:43 pm
Pewnie tak, ale kto wie... Moze mieli jakis dobry deal z Hanami na ten tytul? Pewnie jutro bedzie wiadomo.
Jednak żaden deal :P Jak wejdziesz na Poranek, to manga kosztuje 54 złote.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Sebek » wt maja 12, 2020 10:16 pm

Yuriko pisze:
wt maja 12, 2020 10:11 pm
Sebek pisze:
wt maja 12, 2020 8:43 pm
Pewnie tak, ale kto wie... Moze mieli jakis dobry deal z Hanami na ten tytul? Pewnie jutro bedzie wiadomo.
Jednak żaden deal :P Jak wejdziesz na Poranek, to manga kosztuje 54 złote.
Zatem to byl clickbait xD
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Matii » wt maja 12, 2020 11:26 pm

Waneko musiało się pomylić xD
Mi udało się zamówić za to 32 zł xD Czyli miałem farta.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Archerito » wt maja 12, 2020 11:49 pm

Matii pisze:
wt maja 12, 2020 11:26 pm
Mi udało się zamówić za to 32 zł xD Czyli miałem farta.
Nie chcę być czarnowidzem ale czy to nie jest tak, że jak odkryją pomyłkę to po prostu oddadzą Ci kasę albo każą dopłacić? Jeśli dobrze kojarzę już kiedyś był taki cyrk i wydawnictwo nie sprzedało w błędnej cenie.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Bukafo » śr maja 13, 2020 12:11 am

Archerito, ja Ciebie zaraz uduszę normalnie. 🙂

Matii, o, Ty też skorzystałeś z krótkiej promki? 😃
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Matii » śr maja 13, 2020 8:15 am

Archerito, zobaczymy ale według mnie nie powinni tak robić. Gildia nigdy tak nie robiła, a też miała takie wpadki pamiętam że nic nie świadomy też "Czy chcesz zostać starą panną?".

Bukafo, dokładnie ^^ Ale mam wyrzuty sumienia xD Bo za dużo w maju wydałem, a jeszcze muszę wesprzeć akcje JPFu. Miałem już nie kupować pod wpływem chwili xD
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Ren
Posty: 65
Rejestracja: wt lut 11, 2020 8:50 am
Lokalizacja: Pruszków
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Ren » śr maja 13, 2020 9:09 am

Matii pisze:
śr maja 13, 2020 8:15 am
Archerito, zobaczymy ale według mnie nie powinni tak robić. Gildia nigdy tak nie robiła, a też miała takie wpadki pamiętam że nic nie świadomy też "Czy chcesz zostać starą panną?".
Mangarden też tak nie robi. Dwa miesiące temu zamawiałem tam całą Opowieść Panny Młodej po 25,40 zł. za tom. Po moim zamówieniu od razu podnieśli ceny na aktualne, ale żadnej dopłaty z mojej strony nie chcieli.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Bukafo » śr maja 13, 2020 10:34 am

No dla mnie to byłaby już lekka przesada, jakby jeszcze kazali ludziom dopłacać przez swoją pomyłkę. :roll:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Sebek » śr maja 13, 2020 10:38 am

Ren pisze:
śr maja 13, 2020 9:09 am
Matii pisze:
śr maja 13, 2020 8:15 am
Archerito, zobaczymy ale według mnie nie powinni tak robić. Gildia nigdy tak nie robiła, a też miała takie wpadki pamiętam że nic nie świadomy też "Czy chcesz zostać starą panną?".
Mangarden też tak nie robi. Dwa miesiące temu zamawiałem tam całą Opowieść Panny Młodej po 25,40 zł. za tom. Po moim zamówieniu od razu podnieśli ceny na aktualne, ale żadnej dopłaty z mojej strony nie chcieli.
Wydaje mi sie, ze nie moga. W momencie, gdy dokonujemy zakupu na dany produkt, za cene, ktora widzimy, nawiazujemy umowe ze sklepem. Sklep musi sie z tej umowy wywiazac, gdy dokonamy wplaty. Czasami sklep moze po jakims czasie napisac, ze niestety, ale produktu brak, ale tym samym moze sie spodziewac negatywnych opinii, czy tez hejtu ze strony kupujacych.
Swojego czasu na merlinie dosc czesto ktos sie mylil i klientom udawalo sie kupywac produkty po bardzo niskich cenach, ale i tam korekty zostaly wprowadzone bardzo szybko. Jednak swoimi zdobyczami ludzie sie chwalili na forach internetowych. Takze merlin jednak wywiazywal sie z umowy...
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Bukafo » śr maja 13, 2020 10:56 am

This^
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Ren
Posty: 65
Rejestracja: wt lut 11, 2020 8:50 am
Lokalizacja: Pruszków
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Ren » śr maja 13, 2020 11:52 am

Sebek pisze:
śr maja 13, 2020 10:38 am
Wydaje mi sie, ze nie moga.
Jak najbardziej mogą. Art.84 §1 kodeksu cywilnego "w razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej".

Sęk w tym, że przy małych kwotach z przyczyn typowo PRowych to się po prostu nie opłaca. Zwłaszcza w tak małym środowisku jak fandom m&a. Gdyby Mangarden chciało ode mnie dopłatę do zamówienia to w tym konkretnym przypadku nie miałbym problemu, bo i tak chciałem OPM zamówić na Yatta po normalniej cenie.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Archerito » śr maja 13, 2020 8:24 pm

Bukafo pisze:
śr maja 13, 2020 12:11 am
Archerito, ja Ciebie zaraz uduszę normalnie.
Psieplasiam :( Nie kciałem <sniff sniff> ;(
Sebek pisze:
śr maja 13, 2020 10:38 am
Wydaje mi sie, ze nie moga. W momencie, gdy dokonujemy zakupu na dany produkt, za cene, ktora widzimy, nawiazujemy umowe ze sklepem. Sklep musi sie z tej umowy wywiazac, gdy dokonamy wplaty. Czasami sklep moze po jakims czasie napisac, ze niestety, ale produktu brak, ale tym samym moze sie spodziewac negatywnych opinii, czy tez hejtu ze strony kupujacych.
Niestety muszę Cię zmartwić ale mogą i wielokrotnie takie sytuacje się zdarzały. Sytuacja o której wspominasz działa jak najbardziej w przypadku sprzedaży bezpośredniej. Wtedy sprzedający MUSI sprzedać Ci towar po cenie widniejącej na półce. W przypadku sprzedaży internetowej jest ciut inaczej. Mianowicie ważnym jest jak brzmi regulamin sklepu internetowego. Wystarczy, że jest w nim zapis, że sama zapłata za towar nie jest zawarciem umowy kupna-sprzedaży, a jedynie chęcią zakupu. Sama sprzedaż ma natomiast miejsce dopiero po otrzymaniu e-maila zwrotnego od sprzedawcy. I tyle...od tego momentu to jedynie dobra wola sklepu czy pójdzie Ci na rękę czy nie.
Bukafo pisze:
śr maja 13, 2020 10:34 am
No dla mnie to byłaby już lekka przesada, jakby jeszcze kazali ludziom dopłacać przez swoją pomyłkę.
Z jednej strony masz rację. Z drugiej wyobraź sobie, że wkradł się błąd i wszystkie 3 preordery limitek JPFu kosztują 1 zł. I teraz znajdzie się kilku cwaniaków, którzy są w stanie wydać 1000 zł każdy. A JPF MUSI im sprzedać po błędnej cenie. Zdajesz sobie sprawę, że w takim przypadku mogliby zbierać torby i zapierdzielać do Niemiec na ogórki bo z wydawnictwa nic by nie zostało?
Ostatnio zmieniony śr maja 13, 2020 8:28 pm przez Archerito, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Bukafo » czw maja 14, 2020 1:49 pm

Sebek pisze:
wt maja 12, 2020 9:25 pm
za jakis czas zaczne zbierac "Ikigami, bo wydaje mi sie warty uwagi
Akurat na Bonito/Arosie jest dobra promocja na wszystkie tomy tej serii. A na ostanie dwa tomiki 42% zniżka. ;)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Alexandrus888 » czw maja 14, 2020 2:12 pm

Nie kuś :x Już mi brakuje miejsca na półkach, a matula patrzy co raz posępniejszym wzrokiem. NIECH TEN KORONAWIRUS SIĘ JUŻ SKOŃCZY :evil:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hanami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości