Temat ogólny

Tutaj zajmujemy się mangami i książkami od Hanami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » ndz sty 29, 2017 11:58 am

Na 20th Century Boys i Oyasumi Punpun czekam od nich bo wydają tytuły tych autorów więc licze, że doczekamy się wersji 2w1 tak jak po angielsku wychodzą,
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » ndz sty 29, 2017 12:11 pm

Jeśli dobrze pamiętam, to mówili, że chcą wydać Chłopców tak jak Monstera, czyli też w wersji 2w1. Ogólnie nie zdziwiłabym się (chociaż tutaj już wybiegam bardzo w przyszłość), gdyby po Chłopcach wydali Billy Bat i mielibyśmy na polskim rynku wszystkie najlepsze dzieła Urasawy od Hanami <3
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » ndz sty 29, 2017 12:13 pm

Dla mnie było by to coś pięknego. Miec wszystkie tytuły Urasawy ^^ mam nadzieję ze kiedyś nadejda takie czasy ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

GekainoShi
Status: Offline

Post autor: GekainoShi » czw mar 02, 2017 5:29 pm

No to teraz tylko czekać na zastępcę Monstera :)

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » czw mar 02, 2017 5:37 pm

Czytają komentarze pod postem Hanami natrafiłem na coś takiego. Ciekawe kiedy możemy spodziewać się jakiejś zapowiedzi ;)
Pytanie kogoś z Fb:
Kiedy jakieś jednotomówki? :)
Odpowiedź Hanami:
Myślimy o wrześniu i MFKiG. :)
Liczę że będzie to coś co mnie zainteresuje. Bo w sumie dawno Hanami nie wydawało żadnej jednotomowej mangi.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » pt mar 03, 2017 7:53 pm

Mam nadzieje na Shut Hell, ale nie wiem czy by ten tytuł pasowałby do Hanami...
(ogólnie mam nadzieje, że tytuł zostanie u nas wydany:D )

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » wt mar 21, 2017 8:32 pm

facebook Hanami pisze:Czy planujecie ogłosić nowy tytuł, który wejdzie w miejsce Mushishi? Jeśli tak, to czy już się o niego staracie? :)
Na razie wypełnimy miejsce po MONSTERze :) Po "Mushishi" prawdopodobnie będzie trochę jednotomowych :)
Trochę szkoda, ale przynajmniej wychodzi Saga Winlandzka, na na jesień dostaniemy pewnie Chłopców. Szkoda, że dopiero pod koniec roku, jednak pan Urasawa ma własne tempo podpisywania umów :D
Ostatnio zmieniony wt mar 21, 2017 8:52 pm przez DarkNighty, łącznie zmieniany 1 raz.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » wt mar 21, 2017 8:50 pm

DarkNighty, Ja sie cieszę że zaczną wydawać jednotomówki. Bo Hanami na dobry gust jeśli o nie chodzi ^^
A co do pana Urasawy to wystarczy czekać. Mnie cieszy fakt że coś od niego dostaniemy, a ja wezmę od niego każdą rzecz :P
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » wt mar 21, 2017 8:54 pm

Osobiście nie czekam na praktycznie żadne jednotomówki, ale może Hanami mnie czymś zaciekawi. Poczekamy, zobaczymy :) Na razie mój portfel odpocznie od mang Hanami (tak sobie pomyślałam, co będzie, jak wszystkie mangi Hanami będzie trzeba kupować zgodnie z ceną okładkową :x).
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Post autor: Zugai. » śr mar 22, 2017 12:24 am

Fajnie że wrócą jednotomówki :), może nawet trafi się wśród nich jakieś josei? I ciekawe, jak długo planują ich wydawanie, może pod koniec roku zapowiedzą dłuższą serię (punpun!)?

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » śr mar 22, 2017 9:52 am

Zugai., Co do dłuższej serii to powątpiewam czy zapowiedzą. Bo mają już SV i "coś od pana Urasawy". Czyli dwie dłuższe serie. Na kolejną dłuższą serię nastawiałbym się dopiero w przyszłym roku jak dogonią SV. Chociaż jeśli Hamani wyda jeszcze jedną dłuższą serię to będę szczęśliwy ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » śr mar 22, 2017 11:03 am

Zugai. pisze:może pod koniec roku zapowiedzą dłuższą serię (punpun!)?
Oby nie. Nie chcę już żadnej serii, na której mi zależy, w języku bolałkowskim.
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Post autor: Zugai. » śr mar 22, 2017 3:20 pm

romanova pisze:
Zugai. pisze:może pod koniec roku zapowiedzą dłuższą serię (punpun!)?
Oby nie. Nie chcę już żadnej serii, na której mi zależy, w języku bolałkowskim.
Też bym wolał od kogoś innego (jpf plz) ale hanami jako jedyne wydało coś Asano, do tego punpun jest popularny i pasuje jak ulał do profilu wydawnictwa. Jeśli nikt inny nie dostanie licencji, to pewnie tylko kwestia czasu az hanami sie skusi.

GekainoShi
Status: Offline

Post autor: GekainoShi » ndz mar 26, 2017 9:58 pm

Jednotomowki Hanami <3 czekam na ogloszenia ^^

Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Post autor: Ten który myśli » ndz cze 04, 2017 3:17 pm

Informacje w kwestii dalszych tomów" Mój rok "
" Dziś udało się porozmawiać chwilę z Jean-Davidem Morvanem. Scenariusz do drugiej i trzeciej części "Mojego roku" jest gotowy, jest szansa na kontynuację. A my jeszcze tylko dziś zapraszamy na nasze stoisko! "

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » ndz cze 04, 2017 6:39 pm

Ciekawe w takim razie kto to będzie ilustrował. I czy 2018 to realna data na edycję frankofońską.
Obrazek

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: vishaad » pn sie 14, 2017 1:31 pm

Czy Hanami nie zapowiedziało przypadkiem jakiejś mangi?
"Aruku hito (Idący człowiek) jest często wskazywany jako jedno z najważniejszych dzieł Jirō Taniguchiego i jako utwór, który przyniósł mu sławę w Europie, później także w USA. W Polsce pozostaje jednak nieznany, choć wydawnictwo Hanami zaprezentowało czytelnikom dużą liczbę prac tego twórcy."
Tak pisał profesor Jerzy Szyłak, najważniejszy polski badacz komiksu, w swojej książce "Coś więcej, czegoś mniej". A to drugie zdanie wkrótce będzie nieaktualne.

PS. Polskie wydanie będzie się różnić nieco od tego na obrazku.
PS2. Jeśli wiatry będą wikingom sprzyjać, drugi tom "Sagi winlandzkiej" trafi w tym tygodniu do drukarni.
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5A1D99AC

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Kilgore Trout » pn sie 14, 2017 2:18 pm

Miałem już kilka podejść do Taniguchiego i za każdym razem było raczej średnio, a manga o spacerującym i rozmyślającym panu raczej tego nie zmieni. Hanami i tak niewiele publikuje, także wolałbym, żeby trochę szybciej ogarniali wydawanie Vinland Sagi i 20th Century Boys.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Matii » pn sie 14, 2017 4:42 pm

vishaad, tak chyba zapowiedziało ale nie mogę mam pewności xD
Ja się w sumie bardzo cieszę lubię Jiro i z chęcią kupie tą mangę tym bardziej że Hanami wspomniała tak w komentarzu:
Mamy nadzieję, że czytelnicy będą zachwyceni. To obok "Odległej dzielnicy" jeden z jego najwyżej ocenianych komiksów.
Nic tylko czekać ^^ Ale nie wiem jak inni bo ja nie jestem pewien czy Hanami ma już akcept tego tytułu czy jeszcze nie. Bo w poscie piszą tak jakby go mieli już, a tu taki komentarz pod postem jakby jeszcze czekali. Więc ja nie wiem czy już mają papiery czy jeszcze?
Mamy nadzieję, że materiały cyfrowe, a później akceptację, dostaniemy w trybie ekspresowym.
Tu jeszcze dodatkowe pozytywne informacje z komentarzy Hanami:
Nie chcieliśmy jeszcze pisać, że Mushishi też wkroczył na dobrą drogę... Żeby niektórzy czytelnicy nie dostali zawału ze szczęścia :D
W tym momencie walczymy o MFKiG, ale priorytety są następujące: Saga winlandzka 2, Mushishi 9, Idący człowiek.
Mamy taką małą zajawkę plan wydawniczego na najbliższy czas. Liczę że SV uda się wydać w sierpniu. Szkoda że narazie cisza co do "pana od pluto". Ciekawe czy dostaną akcept jeszcze w tym roku i czy w tym roku jeszcze zobaczymy 1 tomik. No ale i tak mnie cieszy najbardziej to że Hanami wraca do gry i zaczynają działać ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: DarkNighty » pn sie 14, 2017 4:59 pm

Raczej jednotomówka od pana Taniguchiego nie dla mnie. Mam od niego tylko "Podniebnego Orła" i mangę całkiem dobrze się czytało, ale tylko tyle. Ogólnie za szybko zapominam o czym były jednotomówki (z drobnymi wyjątkami). Wolę dłuższe serie.
Skończyłam Monstera i teraz nie zbieram niczego od Hanami :( Saga Winlandzka i Mushishi nie dla mnie, chociaż chciałabym, by serie ruszyły dalej. Z Mushishi zostały już tylko dwa tomy. Oczywiście cały czas czekam na Chłopców.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hanami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości