Monster

Tutaj zajmujemy się mangami i książkami od Hanami

Gdyby manga ukazała się w Polsce, kupił(a)byś ją?

Tak
75
72%
Może
13
13%
Nie
16
15%
 
Liczba głosów: 104

Rixin
Status: Offline

Monster

Post autor: Rixin » sob wrz 11, 2010 3:54 pm

Na pewno wiele z was zna tą mange (http://manga.tanuki.pl/strony/manga/229-monster/rec/177 recenzja). Manga ma 18 tomów (czyli nie jakiś gigantyczny tasiemiec...) patrząc na "KRYTERIA WYBORU NOWYCH MANG" mówię że nie jest najłatwiej znaleźć skanlacji i mimo że ostatni tom był wydany w 2001 roku uważam że to klasyk i na pewno wiele osób skusi się po taki tytuł...

A co wy sądzicie?
Ostatnio zmieniony czw maja 09, 2013 1:55 pm przez Rixin, łącznie zmieniany 1 raz.

Zupka Chińska
Status: Offline

Post autor: Zupka Chińska » sob wrz 11, 2010 7:52 pm

Tak, ale ja osobiście bym wolał 20th Century Boys tego samego autora.
Monster ma zbyt dobrą adaptacje w serii TV anime.

Rixin
Status: Offline

Post autor: Rixin » pt wrz 17, 2010 1:26 pm

eh mało osób się wypowiada...

h1rek
Status: Offline

Post autor: h1rek » pt wrz 17, 2010 4:33 pm

nie chciałbym żeby waneko wydało monster zdecydowanie za dużo czasu zajmuje im wydanie 1 mangi a ta jest tak dobra że ciężko było by wytrzymać kilka miesięcy bez następnego tomu :p

Rixin
Status: Offline

Post autor: Rixin » pt wrz 17, 2010 6:04 pm

hmm... Jest w tym trochę racji ale z polskich wydawnictw jedynymi, które mogą wydać tą mangę to JPF i Waneko, z czego w JPF-ie myślę że wcześniej wydadzą D-Grayman-a, Soul Eater-a lub One piec-a, i w dodatku zanim skończą jakąś mangę którą teraz wydają to minie jakieś 8 miesięcy... więc myślę że Waneko jest lepszym pomysłem i niemało na tym zarobi...

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » pt wrz 17, 2010 7:19 pm

Kokosów na pewno na Monsterze nikt nie zbije...

Z racji tego, że tytuł ten pojawił się w ankiecie JPFu, przeczytałam 1 rozdział i zapowiada się nieźle. Największe szanse, że wyda ktoś ten tytuł to chyba ma Hanami, które zapowiedziało już inny tytuł tego autora - Pluto. Jeśli on się sprzeda, zapewne sięgną po następne pozycje Urasawy.

18 tomów to wbrew pozorom dużo, a skany Monstera można łatwo znaleźć.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pt wrz 17, 2010 8:44 pm

Mam po ang, wiec nie kupiłabym polskiego wydania.
Ale jedno jest pewne - dzieła spod jego ręki są warte swojej ceny :)

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » sob lut 19, 2011 12:37 pm

Ile mógłby maksymalnie kosztować polski tom?
Pytaliśmy o ten tytuł ale problem jest kosztach wydania mangi z tłoczonymi literami i efektami na pierwszej stronie, bo Japonia chce żeby polskie wydanie było identyczne z japońskim.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » sob lut 19, 2011 12:47 pm

A gdyby wydawać to w cegłach pod dwa tomy, to dałoby radę zmieścić się w powiedzmy 35 złotych za egzemplarz?

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » sob lut 19, 2011 12:53 pm

Potrafię dać 80zł za wydania Egmontu, to i 30 bym dał za jeden tomik Monstera z bajerami. Za podwójny oczywiście odpowiednio więcej ;)

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » sob lut 19, 2011 12:54 pm

Ty tak, ale potrzeba jeszcze chyba ze 2 tysiące innych kupujących, by w ogóle brać to pod uwagę...

moonlight
Status: Offline

Post autor: moonlight » sob lut 19, 2011 3:00 pm

30zł bym dała, za mangi Hanami tyle płacę i nie płaczę :]
Krzych_Ayanami pisze:Ty tak, ale potrzeba jeszcze chyba ze 2 tysiące innych kupujących, by w ogóle brać to pod uwagę...
Ja też tak, więc jeszcze tylko 1 999 osób nam potrzeba :P

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » ndz lut 20, 2011 11:41 am

30 złotych daję za mangi po angielsku, więc czemu nie za dobre wydanie dobrego tytułu po polsku...
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » ndz lut 20, 2011 12:18 pm

Płaciłem 10 dolarów za angielskie wydanie (a teraz płacę nawet więcej za 20th Century Boys) i manga jest zdecydowanie warta tych pieniędzy. Jakby format był większy, taki jak mangi Hanami to myślę, że nie byłoby problemu nawet jakby jeden tom kosztował około 30 zł.
Ja już mam komplet wszystkich tomów, więc polskiego wydania bym nie kupił, ale bardzo fajnie by było jakby ten kapitalny tytuł był dostępny w Polsce i zdobywał rzesze nowych fanów ;)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

sokolb
Status: Offline

Post autor: sokolb » pn lut 21, 2011 3:06 pm

Szczerze powiedziawszy wolałbym 20th Century Boys (aktualnie mam 3 tomy po ang, ale proste że wolałbym po pol), lecz Monster też jest świetny i też byłbym w stanie zapłacić trochę więcej, gdyby wydanie było dobrej jakości.

Kana24
Status: Offline

Post autor: Kana24 » pn lut 21, 2011 3:47 pm

Kupiłabym na 100%. Pluto ma chyba kosztować koło 30 zł, więc Monster pewnie też gdzieś w tych okolicach. Przecież i tak by nie wychodził co miesiąc, tylko co dwa lub 3 pewnie, więc nie widzę problemu.

Silla
Status: Offline

Post autor: Silla » pn lut 21, 2011 4:32 pm

Mangi nie znam, słyszałam tylko, że anime jest świetne. Ale gdyby po przeczytaniu pierwszego tomu historia by mnie wciągnęła, to również byłabym skłonna dać te 30 zł za ładne wydanie.

nerwen85
Status: Offline

Post autor: nerwen85 » śr mar 02, 2011 2:28 pm

Ja również na 100% zakupiłabym zarówno Monstera, jak i 20th Century Boys. Od lat czekam na ich wydanie w kraju nad Wisłą, mam nadzieję, że moja cierpliwość zostanie w końcu wynagrodzona :D Osobiście wolałabym tańsze wydanie, ale jeśli nie ma innego wyjścia, to zakupię również to bardziej "luksusowe".

Renusek
Status: Offline

Post autor: Renusek » ndz cze 12, 2011 12:52 am

Kupiłbym całą serię. Jestem za!

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » wt cze 21, 2011 9:31 pm

Zdecydowanie za, seria jest świetna. Kupiłabym na pewno.

Zablokowany

Wróć do „Hanami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości