Odległa dzielnica

Tutaj zajmujemy się mangami i książkami od Hanami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Odległa dzielnica

Post autor: Gotenks » sob lis 28, 2009 10:16 am

[center]Odległa dzielnica - Jirō Taniguchi

Obrazek [/center]
Hanami pisze:Nakahara Hiroshi jest businessmanem mieszkającym z żoną i dziećmi w Tokio. W drodze do domu wsiada do niewłaściwego pociągu, który zamiast do stolicy zmierza do Kurayoshi – rodzinnego miasta głównego bohatera. Powoli odżywają wspomnienia z dawnych lat… Wykorzystując wolny czas, jaki miałby bezczynnie spędzić na dworcu, Nakahara udaje się na grób matki. Podczas modlitwy niespodziewanie przenosi się w czasie, by jako czternastolatek znów przeżyć tamte chwile, tym razem jednak z wiedzą dorosłego i pamięcią o tamtym okresie.

Odległa dzielnica została nagrodzona za najlepszy scenariusz najbardziej prestiżową nagrodą w branży komiksowej - Alph`Art podczas festiwalu w Angoulême w 2003 roku.


Jirō Taniguchi – urodził się w 1947 roku w prefekturze Tottori w Japonii. Zadebiutował w 1971 roku w magazynie Young Comic. Dwa lata później otrzymał nagrodę Big Comic za nowelę graficzną Tōi koe (Odległy głos). Kolejne dzieła przyniosły mu coraz większy rozgłos i liczne wyróżnienia. W 1997 roku razem z Jeanem „Moebiusem” Giraud (którego spotkał po raz pierwszy w 1974) tworzy Ikare (Ikar), komiks uważany za jedną z najważniejszych (o ile nie najważniejszą) koprodukcji europejsko-japońskich. Do początku XXI wieku zdobył lub był nominowany do niemalże wszystkich światowych nagród (Shōgakkan Manga Shō, Nihon Mangaka Kyōkai Shō, Alph`Art - Festival d`Angoulême, Eisner Award itd.). Taniguchi tworzy komiksy o różnorodnej tematyce, jednakże najczęściej przewijającymi się wątkami są natura i życie codzienne Japończyków.

W 2009 roku Jirō Taniguchi otrzymał kolejną nominację do Eisner Award tym razem za komiks Sōsakusha (Ratownik).
Format: 150 x 210 mm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Papier: Kredowy
Cena okładkowa: 54 zł
ISBN 978-83-60740-35-4
Data publikacji: marzec 2010

--------------------------------------------------

Komiks ma normalnie 2 tomy, ale dowiedziałem się na Twitterze, że Hanami wyda całość w wydaniu zbiorczym (w sumie będzie ponad 400 stron) - stąd ta cena ;)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt sie 25, 2015 3:37 pm

Jestem już po lekturze i sam nie wiem jak to opisać. Porównując do innych pozycji Hanami które mam np. Osiedle czy Solanin to mniej mi się podołano. Podobnie jak Muzyka jest po prostu inne. Nie lubię takich sytuacji gdy nie mogę konkretnie powiedzieć "tak podoba mi się" lub "nie słabe to było".

O czym to jest? Chyba o "zmianie lub jej braku" ale to moje zdanie.


Czy jestem zadowolony z zakupy to nie wiem, wiem za to że nie jestem rozczarowany.

Ps) Dużo osób zachwala, ale tu zapomniały się wypowiedzieć.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Hame
Status: Offline

Post autor: Hame » śr sie 26, 2015 8:56 am

Obawiam się, że Taniguchi w swoich obyczajówkach porusza problemy na miarę czytelników mniej więcej w wieku głównych bohaterów ;). W Zoo zimą mamy młodego chłopaka, który chce zostać mangaką - ot, najsilniej odbiorą tę historię ludzie, którzy sami stoją obecnie u progu życiowych wyborów. Tu z kolei mamy dojrzałego człowieka, który jakoś z połowę życia ma już za sobą i zostaje w przedziwny sposób zmuszony do jakiegoś jego podsumowania i zastanowienia się, czy gdyby jeszcze raz przeżył ten czas, wyglądałby on inaczej. Trudno oczekiwać, że osoby plus-minus 20-letnie zrozumieją tęsknotę za młodością ;). Jedyne, co możemy z tego wyciągnąć to przestrogę, żeby nie skończyć jak ten pan i nie musieć potem życzyć sobie powrotu do przeszłości, żeby wszystko naprawić ;).

Poza tym ogólnie styl Taniguchiego nijak nie da się porównać do Asano, więc nawet nie próbuj, to zupełnie nie te same bajki ;). Przeczytaj jeszcze jakiś inny jego tytuł i sam zdecyduj, czy Ci odpowiada, czy nie ;).

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » czw sie 27, 2015 1:20 pm

"Poczułem, że jestem z ojcem bardzo blisko.
Po raz pierwszy ojciec mnie uderzył, pierwszy raz też odbyliśmy taką rozmowę we dwóch."
:lol: Bardzo bliska znajomość dłoni z twarzą.
Odległa dzielnica mi się podobała, ale jest nieco słabsza od innych mang Taniguchiego wydanych w Polsce (oprócz gorszego Samotnego Smakosza i Ikara, którego jeszcze nie czytałam).
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hanami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości