Balsamista

Tutaj zajmujemy się mangami i książkami od Hanami
Kisara
Status: Offline

Balsamista

Post autor: Kisara » pn sty 28, 2008 7:31 am

18 kwietnia 2008 trafi do sprzedaży pierwszy tom komiksu "Balsamista" autorstwa Mitsukazu Mihara.

"Balsamista" to opowieść o śmierci, a raczej o tym, co czują ludzie, kiedy odchodzi, ktoś bliski. Smutek, żal, rozgoryczenie te bolesne doświadczenia ciężko jest opisać. Balsamowanie zwłok daje żyjącym możliwość pożegnania się i pomaga w zachowaniu jak najlepszych wspomnień o zmarłym. Dla Mamiya Shinjiro bycie balsamistą to coś więcej niż praca. Wdzięczność rodzin zmarłych i poczucie robienia czegoś ważnego to pozytywne strony tego zawodu. Jednakże jest jeszcze aspekt negatywny wynikający z codziennego obcowania ze śmiercią...

W 2007 roku na podstawie komiksu Balsamista powstał serial telewizyjny, który wyemitowała telewizja TV Tokyo.

Mitsukazu Mihara urodziła się w 1970 roku. W 1994 roku zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie dla debiutantów organizowanym przez czasopismo "Feel Young". Prace Mistukazu wyróżniają się mocnym kontrastem a także nawiązaniami do stylistyki gotyckiej i literatury japońskiej. Poza regularnymi publikacjami w magazynach komiksowych Mihara współpracowała również z czasopismem "Gothic & Lolita Bible", na potrzeby, którego przygotowywała arty (jej rysunki zdobiły okładki) oraz krótkie, zamknięte formy komiksowe.

Dotychczas z pracami Mistukazu mogli zapoznać się czytelnicy w Stanach Zjednoczonych, Korei i Niemczech.

Seria "Balsamista" liczy 4 tomy.
Format: 150 x 210 mm
Objętość: 176
Oprawa: Miękka lakierowana punktowo
Cena okładkowa: 25 zł

Kolejne zapowiedzi komiksowe zaprezentowane zostaną wiosną 2008.

Obrazek

[ Dodano: Pon Sty 28, 2008 8:10 am ]
Dla porównania 1 tom od TokyoPop
Ostatnio zmieniony pn sty 28, 2008 2:00 pm przez Kisara, łącznie zmieniany 1 raz.

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » pn sty 28, 2008 12:39 pm

Opis bardzo mnie zachęcił, jak się uda to na pewno zakupię bo 4 tomy to w końcu nie dużo...
Polska okładka bardziej mi sie podoba niż tokyopopowa.

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » pn sty 28, 2008 1:56 pm

Kisara popraw tytul tematu, bo smieszny ci wyszedl :D

Widzę właśnie cholera jasna... sorrasy : p
Ostatnio zmieniony pn sty 28, 2008 2:08 pm przez Kira the Demon, łącznie zmieniany 1 raz.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pn sty 28, 2008 3:04 pm

Okładki Amerykańskie:
Tom 1:
Obrazek
Tom 2:
Obrazek
Tom 3:
Obrazek
Tom 4:
Obrazek

Okładki Japońskie:
Tom 1:
Obrazek
Tom 2:
Obrazek
Tom 3:
Obrazek
Tom 4:
Obrazek

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pn sty 28, 2008 4:00 pm

Chyba się skuszę, bisz jest prze *____*

[ Dodano: Pon 28 Sty, 2008 ]
tylko kurde, takie te okładki ładne, a nasze MUSZĄ być czarne? ^^"

Awatar użytkownika
Lisa
Adept
Posty: 180
Rejestracja: pn maja 29, 2006 4:55 pm
Status: Offline

Post autor: Lisa » sob mar 01, 2008 8:12 pm

Okładka mi sie podoba! *___* Opis zachęca do kupna, ale poczekam jak pojawia sie pokazowe strony. Wtedy dopiero zdecyduje czy wydać na to kasiorke :P

Kottie
Status: Offline

Post autor: Kottie » sob mar 01, 2008 10:35 pm

kupię bo Hanami jednak fajne tytuły wybiera :) jeszcze by się Bus Gamer przydał skoro już wydają dla starszej młodzieży :P

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » ndz mar 02, 2008 11:57 am

Kottie pisze:Bus Gamer
Jeśli chodzi Ci o Bus Gamera od Minekury to rzeczywiście byłoby super :D Zaczynam już odkładać kasę na Balsamistę, jest to dla mnie pozycja obowiązkowa.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » śr mar 05, 2008 2:04 pm

Plansze dla moich grzecznych pociech ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dobra, oficjalnie ten biszek miażdży wszystko.... *_________________*

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » śr mar 05, 2008 2:23 pm

Dziękować :D
Kisara pisze:Dobra, oficjalnie ten biszek miażdży wszystko.... *_________________*
Zgadzam się *q* Na początku to mi się ze Sweeney Toddem skojarzył (ta jego fryzura jest świetna), a kreska bardzo mi się podoba.

Awatar użytkownika
Lisa
Adept
Posty: 180
Rejestracja: pn maja 29, 2006 4:55 pm
Status: Offline

Post autor: Lisa » śr mar 05, 2008 6:24 pm

Kisara pisze:Plansze dla moich grzecznych pociech
... które 'biją' wszystko co widziałam.... O_O <mówie o kresce xD''>

*szok....* Teraz to juz tą mangę kupię na bank. Nawet koleżanka mnie do tego namawia.... Mogłaby mi dać kasę na to xD.......
Kisara pisze:Dobra, oficjalnie ten biszek miażdży wszystko.... *_________________*
I agree!! *_______________________________________*
Ostatnio zmieniony sob mar 08, 2008 4:04 pm przez Lisa, łącznie zmieniany 1 raz.

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » śr mar 05, 2008 9:08 pm

Ja także uważam, że kreska (nie tylko główny bohater :P ) jest ładna... Naprawdę muszę oblukać tę mangę, jak już wyjdzie.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » czw mar 13, 2008 7:40 am

Hanami pisze:Uległ zmianie design okładki komiksu "Balsamista". Przesyłamy
ostateczną wersję okładki
Obrazek





Nie widzę jakichś porażających zmian... :roll:

Serafina
Status: Offline

Post autor: Serafina » czw mar 13, 2008 10:01 am

Mi natomiast ten rodzaj kreski niezbyt odpowiada, ale przeciez najwazniejsza jest fabuła :wink:

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » czw mar 13, 2008 3:46 pm

Kisara pisze: Nie widzę jakichś porażających zmian... :roll:
Zmienili tylko zdjecie w tle. Nie wiem co w tamtym bylo zlego :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » czw mar 13, 2008 7:40 pm

Mnie to bez różnicy, chociaż to zielone tło odrobinę bardziej mi sie podoba...

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » śr mar 19, 2008 10:05 pm

Znowu się grzecznie bawiliście - za to, macie nagrodę - druga okładka Balsamisty :P

Obrazek
Każdy, kto stracił kogoś bliskiego, musi zmierzyć się z uczuciem żalu i pustki.
Inaczej cierpi matka, której umarło dziecko, inaczej kobieta żegnająca ukochanego. Przystosowanie się do nowego stanu rzeczy bywa trudne, czasem wręcz niemożliwe. Zdarzają się również sytuacje, kiedy czyjaś śmieć pozwala żyjącym rozpocząć nowy etap w życiu.
Mamiya Shinjiro wykonując swoją pracę pomaga nie tyle zmarłym, co ich żyjącym krewnym. Kiedyś on też potrzebował zrozumienia i akceptacji. Wtedy na jego drodze pojawiła się ekscentryczna i niezwykła osoba.

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » czw mar 20, 2008 1:08 pm

Polskie okładki całkiem ładnie wychodzą, ale trochę się boje o 3 tom. Mam nadzieje, że ten różowy będzie jakoś przyzwoicie wyglądał...

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pt kwie 18, 2008 6:07 pm

Dobra, i ja mam już Balsamistę za sobą. O tyle, że Duds Hunt średnio mi się podobało, to Balsamista dostaje u mnie 8,5/10 .
Co mnie zaskoczyło - przede wszystkim fabuła. Moje wyobrażenie było takie, że będzie to historia o smutnym 30-latku, który nie prowadzi życia prywatnego, jest zdziwaczałym dupkiem-prawiczkiem i w ogóle nic nie robi tylko myśli o swoim zawodzie.
W oryginalne, dostajemy całkiem przyzwoitą obyczajówkę z elementami humorystycznymi, jak i bardziej poważnymi.
Podoba mi się koncepcja osi fabularnej - nie jest to przybijająca historia, ale sam bohater jest specyficzny i bardzo sympatyczny (mimo, że codziennie ma inną kobietę do łóżka). W sumie to, jaki ma stosunek do życia i to, że jest on całkowitym przeciwieństwem do zawodu jaki wykonuje, powoduje, że Balsamista jest godny polecenia.
Charptery tak naprawdę się ze sobą nie łączą, każdy opowiada osobną historię jakiejś osoby, która prędzej czy później przeszła przez ręce balsamisty. Najbardziej spodobała mi się historia ojca i jego dziecka - może jestem wrażliwą jednostką w naszym społeczeństwie, ale deczko mnie to poruszyło ;)

Polecam, polecam i jeszcze raz polecam ;)

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » pt kwie 18, 2008 11:02 pm

Wygląda na niezły stuff, obadam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hanami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości