Balsamista

Tutaj zajmujemy się mangami i książkami od Hanami
Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » sob kwie 19, 2008 8:29 am

Polecam, jak dla mnie Balsamista to najlepszy z trzech tytułów, jaki obecnie został wydany przez Hanami ;)

Kottie
Status: Offline

Post autor: Kottie » śr kwie 23, 2008 7:25 pm

Kupiłam, przeczytałam, nie dość że kreska śliczna to i sama manga bardzo interesująca, mogę to tylko polecić :)

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » śr kwie 23, 2008 8:28 pm

Wszyscy zachwalają, jeszcze w tym tyg. zakupię :P
Btw czy kupował już ktoś w Empiku?

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pn maja 05, 2008 1:56 pm

Od Hanami

Przesyłamy przykładowe plansze z 2 tomu komiksu "Balsamista" oraz okładkę i opis tomu 3.

Balsamista 3

Czasem, aby zrozumieć, jak bardzo coś jest ważne, trzeba to stracić. Niestety, niektórzy muszą pozostać zupełnie sami, aby pojąć, że to, co mieli, było naprawdę wyjątkowe. Konflikt z ojcem, śmierć matki, smutne wspomnienia z dzieciństwa - wszystko to mocno wpłynęło na Mamiyę. Mimo tego mężczyzna zdecydował się zostać balsamistą.

Dlaczego postanowił zdobyć profesję, której tak bardzo nienawidził?

Data premiery: 29 września 2008!


Prosimy o zamieszczenie przy planszach następującego tekstu:
SHIGESHOUSHI volume 2C 2004 year by Mitsukazu Mihara
All rights reserved. First published in Japan in 2004 year by

SHODENSHA, Tokyo.
Polish translation rights in Poland arranged with SHODENSHA
through Tuttle-Mori Agency, Inc., Tokyo.
C Copyright for the Polish edition by Hanami - Radosław Bolałek.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bluszcz
Status: Offline

Post autor: Bluszcz » wt maja 20, 2008 12:53 pm

wlasnie tez chcialam sie o to zapytac, czy w empiku bedzie ta manga dostepna? bo chcialam kupic.

Kottie
Status: Offline

Post autor: Kottie » wt maja 20, 2008 12:54 pm

ja w Empiku widziałam ale w Warszawie...

Bluszcz
Status: Offline

Post autor: Bluszcz » wt maja 20, 2008 9:39 pm

mysle ze skoro u Was w Wawie jest to w Łodzi tez powinna byc =]

MeiMei
Status: Offline

Post autor: MeiMei » pn sty 26, 2009 9:00 pm

och...
Nie jestem w stanie czytać tej mangi na jeden raz. Zawsze tylko po jednym rozdziale. Czasami nawet nie jestem w stanie dobrnąć do końca tego jednego rozdziału, bo mam oczy tak pełne łez ze już nic nie widzę.
Może dlatego że straciłam już tyle ważnych dla mnie osób, więc czytam z zupełnie innej perspektywy.
Zawsze mam depresje po tej mandze . . .

Merida
Status: Offline

Post autor: Merida » czw sty 10, 2013 9:03 pm

Przyłączam się do zachwytów nad Balsamistą.
Uwielbiam !! Cenie sobie tytuły, które głęboko zapadają w duszę.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw sty 10, 2013 9:47 pm

Ja stanęłam na drugim tomie i jakoś szczególnie nie ciągnie mnie do kontynuowania... Czy dalej jest coś interesującego?
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » czw sty 10, 2013 9:54 pm

dejikos pisze:Ja stanęłam na drugim tomie i jakoś szczególnie nie ciągnie mnie do kontynuowania... Czy dalej jest coś interesującego?
Odrobinę. Kopernikańskich przewrotów się nie spodziewaj.

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » pt sty 11, 2013 10:22 am

Czytało mi się ten tytuł bardzo dobrze, aczkolwiek jakoś specjalnie nie powalił mnie głębią. Co nie zmienia faktu, że jest to jeden z tych tytułów, do których wracam chętnie.

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » ndz lut 17, 2013 9:52 pm

Info z fejsbuka

"Prawdopodobnie w tym roku pojawi się kolejny tom "Balsamisty"! Od lutowego numeru "Feel Young" seria ruszyła ponownie. Razem z numerem marcowym są już 4 rozdziały, a przeciętny tom ma 5-6. My postaramy się go wydać w jak najkrótszym czasie po ukazaniu się w Japonii!"
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » sob paź 19, 2013 5:46 pm

Mamy okładkę siódmego (ostatniego) tomu "Balsamisty":
Obrazek
Jak na razie zapowiada się, że na 90% tytul trafi do sprzedaży 15 listopada.
I opis ze strony wydawcy:
Po ostatnim wyznaniu Shinjurō, Azuki nie może się pozbierać. Dodatkowo w podjęciu decyzji nie pomaga miły, sympatyczny i oddany pan Wao. Bycie balsamistą to nie praca, to posługa.

Również Mamiya nie radzi sobie z uczuciami. Miłość przeplata się z trudnymi pytaniami. Czy Shinjurō byłby w stanie zabalsamować ukochaną osobę?
Okładka podoba mi się mimo, że dość znacznie odstaje od pozostałych. A może po prostu cieszę się, że wreszcie będzie mi dane poznać zakończenie? :P. Muszę zrobić sobie powtórkę z poprzednich tomów bo już prawie nic z tego nie pamiętam.

moojej
Status: Offline

Post autor: moojej » ndz gru 01, 2013 8:58 pm

Dorwałam ostatni tom Balsamisty. Albo to ja dorosłam i była zbyt długa przerwa, albo to ten tom... Wcześniej choc na jednej historii roniłam łzę, a tu przeczytałam, trochę filozofowania i tyle. Spodziewałam się innego zakończenia, bardziej dramatycznego i wstrząsającego, abym zapamiętała to na dłużej. Zostawia mnie z mieszanymi uczuciami. Może jak znów przeczytam wszystkie tomy na raz, to coś zaskoczy.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » ndz gru 01, 2013 9:09 pm

Mnie z kolei tom bardzo pozytywnie zaskoczył. Wcześniej bywało różnie - bardzo dobre opowieści przeplatały się z tymi przeciętnymi (trochę taki "syndrom Ikigami"). Tak szczerze to najbardziej zapadły mi w pamięć te z pierwszego tomu... Zapamiętałam też, że w "szóstce" wreszcie coś ruszyło w sferze uczuciowej. Bardzo liczyłam na happy end. Nie przepadałam co prawda za Azuki, ale niech już Mamiyi będzie... A w ostatnim tomie nawet nabrałam do dziewczyny trochę sympatii. No i pięknie wyglądała na końcu w sukni ślubnej.

Ja wiem, że wyszło jak w amerykańskich filmach. Ale ja lubię amerykańskie filmy :D.

moojej
Status: Offline

Post autor: moojej » ndz gru 01, 2013 9:56 pm

Ogólnie bardzo lubię happy end i niech będzie wszędzie, tylko kurde tu mi nie pasuje... Nie obraziłabym się jakby musiał zrobic to czego tak bardzo nie mógłby. Popłakałabym sobie i to byłoby ukoronowaniem serii dla mnie ;)
Mam kilka opowiadań, które zapisały mi sie na stałe w pamięci i chyba przez ich pryzmat będę oceniac całą serię.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » ndz gru 01, 2013 11:07 pm

moojej pisze:Nie obraziłabym się jakby musiał zrobic to czego tak bardzo nie mógłby. Popłakałabym sobie i to byłoby ukoronowaniem serii dla mnie ;)
Ja bardzo obawiałam się takiego zakończenia. Lubię Mamiyę więc chciałam by był szczęśliwy. Już dość się w życiu nacierpiał. A że ma kiepski gust do kobiet, to swoją drogą :wink:. Grunt, że on jest zadowolony.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw sty 01, 2015 2:47 pm

Bardzo dobry tytuł. Mi tam się podobał, Kreska fajna, bohaterowie ciekawi. Jedyne co mi przeszkadzało to ten trupek, jego śmieszny wygląd nie pasował mi do koncepcji. Niestety okładka ostatniego tomu wyłamuje się z ciemnej tonacji.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hanami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości