Yami no Matsuei 6

Pozycja, w której siły nadprzyrodzone stykają się ze współczesnym światem, a pełne dramatyzmu, mroczne wydarzenia przeplatane są czasem sympatyczną komedią.
Kisara
Status: Offline

Yami no Matsuei 6

Post autor: Kisara » pn sty 28, 2008 6:19 pm

Na Komikslandi już można kupić nowy tom.
Na stronie głównej nie widnieje jeszcze oficjalna wiadomość, ale myślę, że można przyjąć, że za niedługo, do tygodnia pojawi się YnM na półkach sklepowych ;)

Victoria Negro
Status: Offline

Post autor: Victoria Negro » wt sty 29, 2008 12:05 am

Ja też mam taką nadzieję.
Jadę jutro do empiku patrzeć za szóstym tomikiem. Czekam niecierpliwie. Ostatecznie jak nie dziś to jutro, ale aby było w tych dniach.

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » wt sty 29, 2008 11:44 am

Tomik można już zakupić w sklepiku Waneko.
Już wiem po co w piątek się wybiorę do empiku na odstresowanie po egzaminie ;P
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » śr sty 30, 2008 11:22 am

Ja kupiłam wczoraj w Komikslandii ^^ (nie wiem co bym bez tego sklepu zrobiła...)
Ogólne odczucia: Polubiłam bardziej Tatsumiego i Hisokę xD Ale nadal Tsuzuki i Muraki (którego zabrakło w tym tomie T_T) są moimi ulubieńcami.
Ach, Wakabę polubiłam bardziej xD W ogóle jest powrót wcześniej przedstawionych postaci (z 4 tomu konkretnie).
Historyjka pierwsza mnie rozbroiła xD Ostatnia jest przesłodka ^^ Ta po środku wciąga, a pod koniec też zwala z nóg (choć znowu odnoszę wrażenie, że mangaka coś zaczęła i nie skończyła przyzwoicie, ale to może wpływ przyzwyczajenia?).
No, póki większość osób nie ma tomiku w rękach, to powstrzymam się od zdradzania fabuły ^^"

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr sty 30, 2008 2:10 pm

tak sobie myślę, że jak mam po raz -nasty czytać ten tom to mi się nie chce, ale i tak przeczytałam ;D i śmiem stwierdzić, że moja amatorska skanlacja do Child & I zrobiona niegdyś miała lepsze tłumaczenie XDDDDD

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » śr sty 30, 2008 3:49 pm

baka-oni-ri pisze:i śmiem stwierdzić, że moja amatorska skanlacja do Child & I zrobiona niegdyś miała lepsze tłumaczenie XDDDDD
Nie rozumiem? Złe tłumaczenie czy co?
Ja dziś dorwałam mój tom w Matrasie i nie widzę żadnych mankamentów w tłumaczeniu...?

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr sty 30, 2008 4:28 pm

Wygłupiam sie XD chodzi mi tak ogólnie o styl ;D

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » śr sty 30, 2008 4:49 pm

Już wiem, czemu Tsuzuki ucieka przed Murakim!!
Bo Muraki to strzelec (Tsuzuki ryba) a według horoskopów urodzeniowych i partnerskich ryba się nie dogada w długotrwałym związku z strzelcem. Ryby często szukają partnerów stałych delikatnych, a strzelce po prostu takie nie zawsze bywają. Najgorzej podobno jest z ich wiernością, gdyż rzekomo to one najbardziej zdradzają...
.... to taka moja mała uwaga na temat opisu postaci jakie były w 6 tomie YnM.
...btw... nigdy się nie czułam niewierna jak na strzelca :mrafroamerykanin:

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » śr sty 30, 2008 5:23 pm

Ja jestem wagą jak Hisoka xD I mam dzień później urodziny ^^
Czy jestem tak sarkastyczna jak on? Pewnie nie, ale kilka rzeczy nas łączy ^^ (wstręt do ciuchów z Pink House'u xDD)
Mam grupę krwi B jak Tsuzuki ^____^ To rzadkość żeby główny bohater miał taką grupę, zwykle ci główni mają grupę krwi A (wtedy zwykle "jest ich pełno", np. Lina ze "Slayers") lub 0 (np. Haruhi z "Ouran High School Host Club"). Do grupy krwi Japończycy przykładają większą wagę niż do horoskopu. Bohaterowie z grupą B to byli zazwyczaj najlepsi przyjaciele głównej postaci, zawsze na drugim planie, ale zawsze oddani, etc... W każdym razie coś mnie z Tsuzukim łączy xDD
A grupa krwi AB charakteryzuje się tym, że... (wiem to z Ourana xDD)... lepiej ich nie budzić gdy śpią, bo są wtedy baaaardzo źliiii xP To akurat do Hisoki wyjątkowo pasuje, udowodniła to pierwsza historia xD

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » śr sty 30, 2008 5:38 pm

Silvera pisze:Ja jestem wagą jak Hisoka xD I mam dzień później urodziny ^^
Tak samo jak w moim przypadku z Murakim... O_o""..... x D
Silvera pisze:Mam grupę krwi B jak Tsuzuki ^____^
Ja nawet tą samą co Muraki.. i czy mam wnioskować coś z tego podobieństwa? x D
Silvera pisze:A grupa krwi AB charakteryzuje się tym, że...
Przepraszam, że nie na temat, ale czy ktoś może mi podać stronę, gdzie jest opisane jakie są osoby z charakteru danej grupy krwi...? :|

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » śr sty 30, 2008 6:30 pm

Kisara pisze: Przepraszam, że nie na temat, ale czy ktoś może mi podać stronę, gdzie jest opisane jakie są osoby z charakteru danej grupy krwi...? :|
O tym są nawet książki xD Ale możesz zajrzeć np. tutaj: http://tokyobynight.pl/2006/04/jak-masz-grup-krwi.html
Z tego co moja nauczycielka japońskiego mówiła, to był kiedyś test na dzieciach robiony. Dzieci podzielono na 4 grupy, wg grup krwi. Każda grupa miała po jednej dużej kartce papieru i kazano im wypełnić ją jakimiś malowidłami.
A -> byli perfekcyjni i ułożeni, współpracowali ze sobą i ogólnie wypadli w teście najlepiej.
B -> każdy rysował "sobie" (czyli tacy indywidualiści), ale ogólnie stworzyli niezłą całość
AB -> przyznaje bez bicia, nie pamiętam o.o"
0 -> kłócili sie xDD

No, mały offtop ^^"

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr sty 30, 2008 6:47 pm

http://b50.grono.net/135/67/gallery-200 ... 00x500.jpg chodźmy z tym do "siemy" co wy na to? :3

Btw... ChiTzuru? >_> Czy ona nie miała na imię ChiZuru? aż wezme i sprawdż *sprawdza* no oczywiście że chizuru, co prawda zu pisane przez つ゛ ale to nadal czyta się "zu" v_v
Jak to się wymawia? xD Chitszszszszuru XD

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » śr sty 30, 2008 7:43 pm

ten obrazek mnie powalił xDD
Wiesz, może został taki zapis Chitzuru, żeby zaznaczyć, że udźwięczniony został znak "tsu" a nie "su"? Jeszcze z udźwięcznieniem tego znaku się nie spotkałam, więc też nie jestem pewna jak się wtedy wymawia. Poza tym są różne formy zapisu na romaji, nie wykluczone że ta jest poprawna (podobnie jest z "Gojo" zamiast "Gojyo" - kwestia przyjęcia jakiegoś zapisu, co nie zmienia faktu, że i to i to jest poprawne).
Dobra, już się nie wymądrzam ^^"
Ale dziś offtopuję, przepraszam T_T

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr sty 30, 2008 8:01 pm

Silvera pisze:więc też nie jestem pewna jak się wtedy wymawia
wymawia sie tak samo, bo pytałam senseia gdy szukałam kanji dla tsu" :3 "dzu". Chodzi o to że t jest bezdźwięczne i nie dość że dziwnie wygląda to się jeszcze wymówić nie da XD
Zapisów romanji się nie da czepić, bo są ich setki XD kumpela się na mnie wydarła czemu piszę Shaoran a nie Syaoran - a no dlatego, że Shao jestem w stanie zapisać w hiraganie ;D tak samo tenou - tenoh itd.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pt lut 01, 2008 5:06 pm

A co sądzicie o fan-artach? Mi się podoba ten Tsuzuki z widelcem i sake *-*. By Kimcia xD. Pozostałe też najs. A jak wy myślicie?

Animola
Status: Offline

Post autor: Animola » sob lut 02, 2008 11:25 pm

Un, ja osobiście nie przepadam za fanartami xD

Tomiku jeszcze nie przeczytałam, ale po przejrzeniu mogę stwierdzić, że mi się podoba^^ Szczególnie s. 179 xDD

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » ndz lut 03, 2008 1:16 am

Mi też jakoś średnio przypadły do gustu. Z resztą, rzadko którym fanartem umieszczonym w mandze się zachwycam... Chyba, że są to fanarty typu... Ekhem, Muraki xDDD (do dziś zerkam na ten fanarcik Riziaczka, kiedy jest mi smutno... Od razu robi mi się lepiej xD)

Strona 179? *sprawdza* O żesz ty świntuchu xDD Tak, mnie ta scena też rozwaliła... Choć OCZY Tsuzukiego (nie chce mi się sprawdzać która strona :P) jak prosił Tatsumiego - to było bezbłędne xD Jak czytałam to w metrze, to ludzie dziwnie się na mnie patrzyli, bo wydałam ciche "oooooch xD".
Ludzie... Nie czytajcie Yami w środkach komunikacji miejskiej, to niebezpieczne xD

Animola
Status: Offline

Post autor: Animola » ndz lut 03, 2008 1:38 am

Tak, tak, mi na widok tych oczu to głośne "iiiiik!" się wyrwało (ale w domu byłam, to nikt się nie zdziwił) xDD

Un, taak, ten Muraki to zabójczy jest >:3

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » ndz lut 03, 2008 5:24 pm

Przyznam,że dawno nie miałam okazji się pośmiać czytając mangę a w przypadku tego tomiku momentami zrywałam boki ze śmiechu. Pomijam moje standardowe reakcje na wspominane już wcześniej oczy Tsuzukiego
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Layla
Status: Offline

Post autor: Layla » śr lut 20, 2008 8:49 pm

6 tom troche mnie zaskoczył.
Spodziewałam się czegoś podobnego jak w poprzednich tomach - noga, ręka, mózg na ścianie. Ale w sumie miło było poczytać coś co lubię, a co jest trochę w innym klimacie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Yami no Matsuei"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości