Vagabond // oraz azjatyckie zapowiedzi Mandragory

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu Mandragora
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Vagabond // oraz azjatyckie zapowiedzi Mandragory

Post autor: Gotenks » pn lip 04, 2005 1:31 pm

Założyłem taki temat na MF, więc tutaj zrobię to samo :)

Już we wrześniu wydawnictwo Mandragora debiutuje na rynku mangowym. A uderzają nie z byle czym - "Vagabond" autorstwa Takehiko Inoue (autor znany z koszykarskiej mangi Slamdunk).
Seria na dzień dzisiejszy liczy 20 tomów, w Polsce będą wychodzić co dwa miesiące. Manga kosztować będzie 19,90 PLN.

Opis mangi ze strony aleja-komiksu.pl :

Pośród panującego wszem i wobec zamieszania młody człowiek postanawia wyruszyć w podróż, która pomoże mu odnaleźć duchowe oświecenie. Wstapiwszy na drogę miecza gotów jest zabić każdego, kto mu na niej stanie.

Takehiko Inoue, korzystając z biogrfii Musashiego Miyamoto pióra Eijiego Yoshikawy maluje przed czytelnikiem obraz czasów, w jakich żył, i przypadków, "świętego od miecza".

W pierwszym tomie (który będzie miał 248 stron!):
Po bitwie pod Sekigaharą Takezô i jego przyjaciel Matahachi odnajdują schronienie w domu kobiety imieniem Okô. Tsujikaze Tenma, przywódca lokalnej bandy przypuszcza atak - jednak Takezo udaje się pokonać Tenmę, w międzyczasie Matahachi umyka z Okô i jej córką Akemi.

Oddzielony od przyjaciela, Takezô powraca do swej rodzinnej wsi Musashi gdzie okazuje się, że poszukiwany jest jako bandyta...


Czytałem pierwsze 19 tomów wydania amerykańskiego i jest to jedna z moich ulubionych mang. Czekam z niecierpliwością!!!
Żeby tylko tłumaczenie i jakość wydania były dobre.
Ciekawy czy dadzą kolorowe strony tak jak w wydaniu amerykańskim :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » pn lip 04, 2005 5:04 pm

Krążą plotki (które, jak to plotki, każdy interpretuje inaczej i nie każdy daje im wiarę), że manga ukaże się u nas w układzie europejskim.

Zresztą przeczytałem pierwszy tom i średnio mi się podoba, nie wiem czym się wszyscy tak zachwycają.

Little Pony
Status: Offline

Post autor: Little Pony » pn lip 04, 2005 10:45 pm

Ja muszę nieco przystopować... W tym miesiącu na mangi pójdzie 250 zeta (gdyby nie zniżka w matrasie to bym pewnie z 300 zapłaciła). W przyszłym jest reanimka. Kasy brak. Mowy nie ma o zaczęciu kolejnej serii (i to takiej dłuuugiej i takiej drogiej :shock: ).

Sino
Status: Offline

Post autor: Sino » wt lip 05, 2005 8:49 am

Hmm ... też nic o tym nie słyszałem :roll:
Ale sądząc po stanie mojego portfela , to nawet jakby to raczej nic :wink:
Ale zapoznać się można ...

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt lip 05, 2005 3:33 pm

Wysłałem do Mandragory maila z paroma pytaniami i przed chwilą dostałem odpowiedź (aż sam się zdziwiłem, że tak szybko :) ).

Wbrew chodzącym po necie plotkach manga będzie miała japoński układ stron, tłumaczenie również będzie bezpośrednio z japońskiego. Nazwisko tłumacza nie jest jeszcze znane, choć są prowadzone rozmowy z kimś znającym się na rzeczy. Ku mojej uciesze w mandze będą kolorowe strony. Nie wiadomo natomiast jak będzie z ceną za dalsze tomiki (są trochę cieńsze), sprawa wyjaśni się w przeciągu dwóch miesięcy.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » czw lip 07, 2005 2:19 pm

A ja ten tytuł kojarzę, ale tylko z tytułu, bo grafikę ani treść nie jestem w stanie sobie przypomnieć. Chociaż tytuł może sugerować jakiś schemat fabularny.

kodzio
Status: Offline

Post autor: kodzio » pt lip 08, 2005 3:52 pm

Tylko nie układ europejski!

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt lip 08, 2005 5:12 pm

Kodzio czytaj uważniej, przecież napisałem wyraźnie, że układ stron będzie japoński :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

kodzio
Status: Offline

Post autor: kodzio » ndz lip 10, 2005 1:10 pm

Gotenks>Ok, będę uważał mam -3,25 dioptri w prawym oku

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pn paź 10, 2005 5:40 pm

Jakby co, manga jest już dostępna. :)
Wydanie jest naprawdę przyzwoite, obwoluta, kolorowe strony, świetny druk.
Warto wydać te 20 zetów 8)

EDIT.

A swoją drogą chodzą sluchy, ze Mandragora chce wydawac jakies dwie manhwy.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Suboshi-kun
Status: Offline

Post autor: Suboshi-kun » śr paź 12, 2005 3:14 pm

Wydanie jest naprawde dobre,mam nadzieje że Mandragora bedzie wydawać więcej mang, tylko jakoś mnie ta chistoria nie wciągneła. Poczekam, moze się rozkreci w nastepnych tomach to kupie od razu kilka naraz.

EDIT 1:
Nudziło mi się więc kupiłem. Jutro przeczytam.

EDIT 2:
Przeczytałem i mi sie spodobało. Czytałem kiedyś biografie Miyamoto Musashi'ego w mangazynie. Nie moge się doczekać natępnego tomu. Jedynie obwoluta mogła by byc lepszej jakości.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob lis 26, 2005 8:59 pm

Tom drugi jest juz dostepny.

Obrazek
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Lavamancer
Status: Offline

Post autor: Lavamancer » pn lis 28, 2005 8:07 pm

Gotenks pisze: A swoją drogą chodzą sluchy, ze Mandragora chce wydawac jakies dwie manhwy.
Ta nie plota, sam na MFK pytałem Wróbla o tytuły, niestety nazwy które spisałem ze słuchu niczego w guglu nie wypluły. Ale za dużo się nie spodziewajcie, obie to fantasy z domieszką czegoś (nie pamiętam już), brzmiało raczej jak tytuły dla 12-14 latków (co nawet pasowałoby do obecnej polityki Mandry).

Eti-chan
Status: Offline

Post autor: Eti-chan » ndz gru 11, 2005 4:19 pm

pierwszy tom kupilam przypadkiem - dostałam pierwsza w zyciu tak duuuuużą wypłate i nie mogłam się powstrzymać przed zrobieniem 'małych" zakupów ^-^' - rysunki powaliły mnie na kolana - cena niestety też :( a 2 tom niestety kosztuje tyle samo co pierwszy.. *chlip* :cry:
ale znając siebie będe kupować dalej - jedyna moja nadzieja w karcie rabatowej . . .

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » czw gru 22, 2005 9:43 am

Lavamancer pisze: Ta nie plota, sam na MFK pytałem Wróbla o tytuły, niestety nazwy które spisałem ze słuchu niczego w guglu nie wypluły. Ale za dużo się nie spodziewajcie, obie to fantasy z domieszką czegoś (nie pamiętam już), brzmiało raczej jak tytuły dla 12-14 latków (co nawet pasowałoby do obecnej polityki Mandry).
Wyslalem kiedys do Mandry maila z pytaniem o nazwy tych serii, ale do dzisiaj nie otrzymalem odpowiedzi. Musze wyslac kolejnego :)

A wczoraj przeczytalem tom drugi.
Kreska jak zwykle kapitalna, wiecej czasu zajelo mi gapienie sie na rysunki niz czytanie tekstu :D
Zastanawia mnie tylko dlaczego dalej mamy placic za mange 20 zl, jesli nie dostajemy w niej kolorowych stron (w wydanie amerykanskim byly). Np w rozdziale drugim, nie dosc ze ich nie ma, to jeszcze w czerni i bieli wyglada to nie za ciekawie :roll:
Ale tak sie tylko czepiam, bo reszta jest na najwyzszym poziomie 8)

EDIT
Okladka trzeciego tomu, ktory wyjdzie na dniach.
Obrazek
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Lavamancer
Status: Offline

Post autor: Lavamancer » wt sty 31, 2006 5:10 pm

Got, te serie to : YONGBI i CHONCHU, masz jakieś nędzne linki:
http://www.centralparkmedia.com/cpmpress/yongbi.cfm
http://www.hyjoo.com/sujet-8114.html

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt sty 31, 2006 8:22 pm

Dzieki Lava :)
Graficznie jest niezle, pewnie kupie pierwsze tomy. Ciekawe tylko jak bedzie z cena, zeby nie wyskoczyli znowu z 20 patykami :roll:

BTW. Vagabond tom 3 jest juz dostepny.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi Mandragory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości