Saiyuki Reload

Podforum dla miłośników mangi Saiyuki.
Hisui
Status: Offline

Saiyuki Reload

Post autor: Hisui » pn sty 12, 2009 4:44 pm

Info o Saiyuki Reload. Nowe i stare postacie, obrazki itd. Dyskusje na temat wydania po polsku =D

[ Dodano: Pon 12 Sty, 2009 ]
No to piszecie coś :wink:
Ja mam wogóle pytanie: kto to jest Koumyou? Bo coś mi się wydaje że to mistrz Sanzo, ale nie wiem, to się pytam ^^
I czy Reload zostanie wogóle wydane po polsku? Bo się doczekać nie mogę :|

Kottie
Status: Offline

Re: Saiyuki Reload

Post autor: Kottie » pn sty 12, 2009 6:45 pm

Hisui pisze: Ja mam wogóle pytanie: kto to jest Koumyou? Bo coś mi się wydaje że to mistrz Sanzo, ale nie wiem, to się pytam ^^
Tak to on :P

Ja czekam sama z niecierpliwościa na jakies info, bo ostatnio bardzo korci kupienie importów Reloada...

Hisui
Status: Offline

Post autor: Hisui » śr sty 14, 2009 1:58 pm

Dzięki za odpowiedź ^^

No to może się wypowiecie, co sądzicie na temat głównych postaci: czy się zmieniły, kto doszedł kto odszedł i czyje tajemnice w końcy zostaną objawione światu =D
Ja sama nie czytałam wiec chętnie dowiem się... eee czegoś xD Myślę że Reload będzie ciekawe, o ile nie bardziej od 1 serii czy jak to się tam nazywa :wink:
No i ogólnie możecie cos napisać o Reload :)

[ Dodano: Pią 16 Sty, 2009 ]
I wogóle mam pytanie, ale nie wiem, gdzie je zadać, to tu napiszę :D
Chodzi mi o te "kupony kolekcjonerskie Saiyuki". Czy to można je jeszcze wysłać? I czy mogą być jakby nie pokoleji czyli np. z tomików 1,3,4,6 i 7, czy po koleji czyli np.1-5? Z góry dzięki za odp. ^^

Adelaide
Status: Offline

Post autor: Adelaide » ndz lut 08, 2009 12:21 am

Co się zmieniło w Reload?:
Styl Minekury "wydoroślał", podchodzi pięknie pod jej WAdapter i jestem z autorki dumna, bo ciągle nam ślicznie rysuje, mimo przebytej operacji.

Czyje tajemnice zostaną objawione? Mega spojlery:

Wiadomo - wreszcie fani zobaczą Hakkai jako youkai, dostajemy piękny jego sparing z Seiten Taisei (alias Goku).
W okolicy tomu 8-9 wreszcie polubiłam Hazela, a to dzięki jego podwójnej osobowości. Ukoku przygląda się masakrze, śmieje się i pierze tyłek blondmnicha jak przystało. Sanzo się nawet kiedyś tam w Reload szczerze (!!!) uśmiecha.


Reload jest, moim skromnym zdaniem, o wiele ciekawszy niż 1seria. Jakoby przy tomach 8 i 9 coś się zaczęło dziać, tak przy Reload coś się wreszcie dzieje. A gagi i Buriale są wyśmienitym dodatkiem do tomików.

Hisui
Status: Offline

Post autor: Hisui » pn lut 16, 2009 4:15 pm

Acha, no to fajnie =D

Naprawdę? Sanzo się uśmiecha? To może wypadałoby jakieś święto z tego zrobić? xD

Właściwie to ostatnio mało coś o Saiyuki tu jest x_X Wiem, nie ma o czym pisać. Ale czy czepiać się nie wolno? xD I ogólnie to ma ktoś link do strony gdzie można Reload przeczytać? Może być po angielsku (inaczej to chyba nie ma ..)
I co się stanie z Kogaijim? Dalej będzie "marionetką"? Przeciw małym spojlerom nic nie mam ;D

Freequ
Status: Offline

Post autor: Freequ » śr sie 26, 2009 5:43 pm

Witajcie, drodzy czytelnicy! Już wiadomo co będzie jako "NOWY TYTUL". A więc (fanfary) są to Vampire Knight, Saiyuki Reload oraz CARD CAPTOR SAKURA! Tak, postanowiliśmy w końcu wydać tomikową wersję. Pozdrawiamy!
A więc Waneko wyda te wyżej mangi :) Doczekaliśmy się Saiyuki.

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » sob sie 29, 2009 1:26 am

Nie, jest sprostowanie, ze ten wpis w ksiedze gosci byl niemardym zartem.
Takze, dalej przyjdzie nam czekac:)

Adelaide
Status: Offline

Post autor: Adelaide » pt sty 01, 2010 8:08 pm

Uwaga, uwaga...

W dniu 24.12, tak na święta, pani Kazuya Minekura obdarowała nas wstępem do pierwszego chapteru Saiyuki Reload Blast, publikowanego na bieżąco w magazynie Ward.
Kolejna porcja stron zapowiadana jest na początek lutego. :D


Spoiler

Chłopcy wreszcie docierają do Indii!! Wszyscy mają dłuższe włosy...

Hisui
Status: Offline

Post autor: Hisui » czw kwie 15, 2010 9:31 pm

Jejku, naprawdę? To świetnie. xD W końcu dotarli do tych Indii, a nie powiem, droga była długa. :] Jak patrzę teraz na rysunki z tej serii, to czy mi się wydaje, czy Goku wygląda dojrzalej? *w* No i poza tym kreska jak zawsze cudowna. Ach... ^^ A z tymi dłuższymi włosami rzeczywiście wyglądają strasznie fajnie. xD Nie wiem czy mogę tutaj wrzucić link dwóch skanów, właśnie bohaterów z dłuższymi włosami, które udało mi się znaleźć. Hm.. No cóż, jakby co, to usunę. xD
Link 1 oraz Link 2.

No ale skoro rozpoczęła się właśnie kontynuacja Reload'a to kiedy w Polsce zostanie wydany sam Reload? :[ Nie mogę się tego doczekać, a ile można w kółko czytać pierwszą serię? xD

Adelaide
Status: Offline

Post autor: Adelaide » pt kwie 23, 2010 1:56 pm

Kreska się poprawia, fabuła nowa już się zaostrza od kolejnych czapterków.
Nic tylko zacierać rąsie i czytać, czytać, czytać gdzieś na angielskich stronach skanlacyjnych, bo Waneko jak widać brnie do przodu jak mucha w smole.

Ogólnie na Konecon zbiera się mała ekipa z Saiyuki.

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » sob kwie 24, 2010 12:29 pm

Ja już nie liczę na polską wersję; nawet jeśli Waneko w końcu ją wyda, to będą wypuszczali jeden tomik na rok.

Zakupiłam 9 tomów Reloada w wersji angielskiej (a co z dziesiątym...?) o jestem całkowicie usatysfakcjonowana jakością wydania i tłumaczeniem.

Za to mogliby wydać Gaiden, jako że a) nie ma go po angielsku, b) to tylko 5 tomów (albo 4, skleroza napada), więc aż tak by się nie ciągnęło.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Adelaide
Status: Offline

Post autor: Adelaide » wt kwie 27, 2010 9:15 pm

Gaiden ma tomów 4. Reload kończy się na 9, po czym następuje Reload Blast.
Z Ibun'em jeszcze nic nie wiadomo, na razie oczekuję trzeciego(?) chaptera.
Ja tak czekam na Gaidena od Waneko ;____; *nadal ma (złudne?) nadzieje, że się pojawi*

Tłumaczenia by Waneko, wiadomo, mają błędy. Jeden z nieciekawych na samym końcu Gensomaden Saiyuki to stwierdzenie Sanzo "Ty jesteś Ukoku", kiedy powinno być coś zupełnie innego. Nieźle to fabułę Reloada miesza, bo tam nagle się owy pan pojawia.
Po angielsku mam Wild Adapter pani Minekury, z Tokyopop i jestem bardzo zadowolona.

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » śr kwie 28, 2010 1:07 pm

9 tomów Reload? No proszę, byłam przekonana, że jest ich więcej (na końcu 9-tego tomu mamy 'Coming Soon in 10 Volume of Saiyuki Reload') :P Dziwne miejsce na przerwanie serii - praktycznie w połowie starcia - ale przynajmniej oznacza to, ze juz mogę zabierać się za Reload Blast.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Adelaide
Status: Offline

Post autor: Adelaide » śr kwie 28, 2010 2:15 pm

HMMMM...
Z tego, co piszesz to wynika, że jest jednak 10... A byłam święcie przekonana, że 9 to ostatni.

Spoilery, bo muszę się przekonać:

Kończy się chyba na tym jak Ukoku dostaje kulkę od Sanzo, Hazel spada w przepaść i budzi się odratowany gdzieś we wsi

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » śr kwie 28, 2010 2:43 pm

Adelaide pisze:HMMMM...
Z tego, co piszesz to wynika, że jest jednak 10... A byłam święcie przekonana, że 9 to ostatni.

Spoilery, bo muszę się przekonać:

Kończy się chyba na tym jak Ukoku dostaje kulkę od Sanzo, Hazel spada w przepaść i budzi się odratowany gdzieś we wsi
Z tego co piszesz, wynika, że Amerykanie podzielili tom 9 na 2 części. Ich wersja tomu 9 kończy się na tym, jak Goku, Gojo i Hakkai przybywają uratować Sanzo przed Ukoku. Jest zapowiedziane, że w następnym tomie Ukoku zabierze się za Hazela. Jest jeszcze ten dodatek z parodią turnieju walk z Dragon Balla.

Jak dla mnie zabieg bez sensu; chcą pewnie zarobić kasę za 'dodatkowy' tom. Tak czy siak, tom 9 został wydany po angielsku we wrześniu 2009, więc liczę na to, ze wkrótce ujrzę końcówkę.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » śr kwie 28, 2010 7:52 pm

Saiyuki Reload ma 10 tomów. 10 tom w USA mógł jeszcze nie wyjść, nie wiem, ale na pewno jest ich 10.

Adelaide
Status: Offline

Post autor: Adelaide » śr kwie 28, 2010 10:40 pm

The Saiyuki manga comprises five separate series:

* Gensoumaden Saiyuki, 9 volumes, complete. This manga was serialized in the shōnen manga magazine Monthly GFantasy.
* Saiyuki Reload, 10 volumes, complete. It was serialized in the monthly Japanese shōjo manga magazine Monthly Comic Zero Sum and completed its run in the August edition of 2009
* Saiyuki Reload Blast is currently serialized in Monthly Comic Zero Sum
* Saiyuki Gaiden, completed at 4 volumes, was published quarterly in Japanese shōjo manga magazine Zero Sum WARD. Saiyuki Gaiden was completed in May 2009. This series takes place in Heaven, 500 years before the first Saiyuki series. The plot is based around the four main characters of Saiyuki in their past lives, and details exactly what it was they did to get thrown out of heaven.
* Saiyuki Ibun, currently running in Zero Sum Ward follows Priest Koumyou Sanzo in his days before inheriting the Sanzo Title.


Poszłam na dokształt.
Tomów po angielsku jest 10 (dziękuję dziewczyny za kopnięcie mnie i uświadomienie), z tym, że ja znam wersję nieoficjalną 9tomową. A dlaczego? Bo 10tom nie wyszedł, a skany z niego są zawarte w tomie 9 (to samo, co stało się z chapterami 40+ z Wild Adapter, czyli przesunięcie względem tomów).
Po prostu grupy skanlacyjne nie wiedzą, który tom skanują. Osz, okropni...


http://img26.tx.us.mangafox.com/store/m ... w31.06.jpg
A to na pocieszenie...

kare_reiko
Status: Offline

Post autor: kare_reiko » śr lip 21, 2010 7:34 pm

Nadal cisza o Reload albo Gaidene, szkoda bo człowiek nie wie czy czekać czy kupić sobie po angielsku a jednak wydanie Waneko było bardzo wysokiej jakości za małą cenę jak za mangę z kolorowymi stronami i wysokiej jakości papierze.

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » czw lip 22, 2010 9:31 am

kare_reiko pisze:Nadal cisza o Reload albo Gaidene, szkoda bo człowiek nie wie czy czekać czy kupić sobie po angielsku a jednak wydanie Waneko było bardzo wysokiej jakości za małą cenę jak za mangę z kolorowymi stronami i wysokiej jakości papierze.
Zgadzam się. DO tego tłumaczenie mi się podoba.

Ale tempo wydawania mang przez Waneko w ostatnich czasach... khem... pozostawia wiele do życzenia.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » czw lip 22, 2010 9:35 pm

Me-ouch pisze:DO tego tłumaczenie mi się podoba.
Oj tak, tłumaczenie było naprawdę bardzo dobre... aż miło się czytało...
Me-ouch pisze:Ale tempo wydawania mang przez Waneko w ostatnich czasach... khem... pozostawia wiele do życzenia.
To też prawda, ale jak się kocha - to się czeka... a jaka radość była jak w końcu wychodził kolejny tomik...
A taki Gaiden... bodajże 4 tomy... w rok można spokojnie wydać...

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Saiyuki"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość