Saiyuki 8

Podforum dla miłośników mangi Saiyuki.
Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » śr kwie 09, 2008 4:45 pm

Minekura propaguje zakazane związki. Do tego, że Hakkai był z własną siostrą zdążyłam się już przyzwyczaić, ale to, że Jien był z własną matką było dla mnie małym szokiem. Ja nie chcę wiedzieć z kim spotyka się sama Minekura XD

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » śr kwie 09, 2008 5:26 pm

Nie chcę nic mówić, ale Minekura niedawno wychodziła za mąż ;) Ponoć był to chłopak, z którym od dawna się znała i który zachęcał ją (może nawet zainspirował? xD) do zaistnienia jako mangaka. Brawa dla obecnego męża Minekury-sensei ^^ (tylko niech nie zmienia nazwiska...) Takich to za świecą szukać ;)
Nie mówiąc już o brawach dla samej pani Kazuyi Minekury, ale to się rozumie samo przez sie ;)
Och, a tak w ogóle nasze bóstwo/hermafrodyta o imieniu Kanzenon się nie pojawiło w tym tomiku :P

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » śr kwie 09, 2008 6:20 pm

Silvera pisze:Och, a tak w ogóle nasze bóstwo/hermafrodyta o imieniu Kanzenon się nie pojawiło w tym tomiku :P
Jak ja za nią tęsknię! D: Nie ma co, jedna z najlepszych postaci drugo(trzecio?)planowych. xD
Co do małżeństwa Minekury-sensei, to nie miałam o tym zielonego pojęcia, ale pozostaje tylko pogratulować. :D

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » śr kwie 09, 2008 6:34 pm

Tereska pisze:Minekura propaguje zakazane związki. Do tego, że Hakkai był z własną siostrą zdążyłam się już przyzwyczaić, ale to, że Jien był z własną matką było dla mnie małym szokiem. Ja nie chcę wiedzieć z kim spotyka się sama Minekura XD
Same here. Kazirodztwo miedzy rodzeństwem mnie nie rusza, ale pairing rodzic-dziecko jest just ewww... Niby już pod koniec poprzedniego tomu było to zasugerowane, ale miałam nadzieję, ze to jednak nie będzie to.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » śr kwie 09, 2008 8:57 pm

Dla mnie to było przegięcie - no ile traum może być w tej naszej rodzince Sha? Bez przesady....

Serafina
Status: Offline

Post autor: Serafina » czw kwie 10, 2008 9:44 am

Tereska pisze:ale to, że Jien był z własną matką było dla mnie małym szokiem
Mnie też to trochę zszokowało. Na związek Hakkai i jego siostry można zawsze przymknąc oko (ten motyw wszak często pojawia się w mangach) ale syn i matka :shock:

Awatar użytkownika
Lisa
Adept
Posty: 180
Rejestracja: pn maja 29, 2006 4:55 pm
Status: Offline

Post autor: Lisa » pt kwie 11, 2008 5:13 pm

Wczoraj byłam w matrasie i nie było Saiyuki, ani Utenki... ;______; Jeśli przejadę się w tym miechu do Torunia to pewnie dorew tomik w empiku, a jak nie to najwyzej dorwe na pierniconie....

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pn kwie 14, 2008 7:58 am

W sobotę wróciłam z kompletem Saiyuki z Komiksiarni. 8 tom dla mnie wypada świetnie. Ulubione sceny - kiedy Sanzo i ekipa walczą z "nieprawdziwym" Kappą i końcowa, jak Sanzo (znowu!) chce się wyczołgać z łóżka.
W sumie, to już czekam na 9 tom, gdzie cała nasza czwórka będzie na okładce :)

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » pn kwie 14, 2008 4:46 pm

Kisara pisze:W sumie, to już czekam na 9 tom, gdzie cała nasza czwórka będzie na okładce :)
Oh noes, a ja właśnie chciałam mieć zaskoczkę, jak to będzie z tą ostatnią okładką! 8DDD He, he, oczywiście żartowałam - to było jasne, że będzie cała ekipa. Ale i tak nigdzie sobie dokładnie arta nie oblukam, bo lubię nie wiedzieć, jakie są poszczególne okładki i mieć niespodziankę. :wink:
Widzę, że scena z fałszywym Gojyo, choć tak oklepana, wszystkim się podobała... xD

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » pn kwie 14, 2008 5:00 pm

Wiesz, bo to jednak było coś nowego. Każdy czytelnik mógł się połapać, że ten Gojyo, co schodził ze schodów, nie był prawdziwy i trzeba było być nieźle naiwnym, żeby się na to dać nabrać... Reakcja bohaterów wskazywała na to, że się tego właśnie domyślili... A tu nagle ich tekst "To on nie był prawdziwy?!" + zawiedziona mina xDD
Podobało mi się również "Goku... Tylko ty możesz to zrobić..." xD Biedna małpka, musiała poświęcić swoje ciało... Jakkolwiek to nie brzmi xD

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » pn kwie 14, 2008 6:34 pm

Silvera pisze:reakcja bohaterów wskazywała na to, że się tego właśnie domyślili... A tu nagle ich tekst "To on nie był prawdziwy?!" + zawiedziona mina xDD
Właśnie to jest typowe... Że wspomnę OAVkę FMA. xD

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » pn kwie 14, 2008 7:08 pm

Cicho, nie wszyscy FMA oglądali... xD
Ech... Poczekać do czerwca... x_x I mam nadzieję, że przez ten czas wyjaśni się czy pierwszy wyjdzie Gaiden czy Reload, czy w ogóle uda się oba tytuły załatwić...
A z fanartów na końcu bardzo spodobał mi się rysunek Makiawielki... Hej, ja ją znam z innego forum o.o" Lol, mam sławnych znajomych xD

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » pn kwie 14, 2008 7:31 pm

Makiawielka to ta, co narysowała Goku-demona? *nie chce jej się wyciągać tomiku i sprawdzać* Ano masz, sami recenzenci otakowi! ;D
Masz rację, sama spoilerkusia małego zapodałam! O3O Ja! JA!
...Powieście mnie, nadszedł koniec świata.

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » wt kwie 15, 2008 10:52 pm

Zapewne sie powtorze- ale oczywiscie, tomik bardzo mi sie podobal ^_____________^ zwlaszcza moment- "to on nie byl prawdziwy?" :twisted: maly Kappa wyglada tak nieporadnie, ze az zal serce sciska, nic tylko nakarmic i przytulic (no co, dla mnie wyglada na glodne dziecko :wink: ). Oczywiscie sie zdziwilam, jak wyszlo na jaw ze jego brat sypial z matka i dopiero jak przeczytalam powtornie 7 tom zobaczylam scenke, ktora na to wskazuje. Wychodzi na to, ze za szybko czytam i nie zwracam uwagi na szczegoly :roll:
Tomik ogolnie bardzo mi sie podobal i nie moge doczekac sie kolejnych :mrgreen:

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » śr kwie 16, 2008 3:51 pm

Sheril pisze:maly Kappa wyglada tak nieporadnie, ze az zal serce sciska, nic tylko nakarmic i przytulic (no co, dla mnie wyglada na glodne dziecko :wink: ).
Dokładnie, też miałam takie wrażenie. Nasz biedny, niekochany Gojyo! Co za wyrodna matka! ;___; Nie dziecka wina, skąd się wzięło...
Sheril pisze:Oczywiscie sie zdziwilam, jak wyszlo na jaw ze jego brat sypial z matka i dopiero jak przeczytalam powtornie 7 tom zobaczylam scenke, ktora na to wskazuje.
Właśnie, ja też jakoś wtedy tego nie skapowałam. O.o' Hmm...

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » ndz kwie 20, 2008 5:27 pm

Sheril pisze:Oczywiscie sie zdziwilam, jak wyszlo na jaw ze jego brat sypial z matka i dopiero jak przeczytalam powtornie 7 tom zobaczylam scenke, ktora na to wskazuje
W 7 tomie kiedy trafiłam te tę scenę i przeczytałam to "skrzyp, skrzyp" i tekst o wzdychającej kobiecie to oświeciła mi się w głowie mała żaróweczka, jednak szybko ją zgasiłam: " Nieee, to niemożliwe. Mamy już tu miłość między rodzeństwem. W jednej mandze nie może być przecież aż tyle patologii". A jednak....

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » ndz kwie 20, 2008 5:40 pm

Wiecie, ale to by wyjaśniało czemu Gojyo niespecjalnie zdziwił się, kiedy Hakkai mu powiedział, że Kanan jest "w drugiej połowie siostrą". Powiedział tylko "bywa i tak". Będąc świadkiem związku syna z matką, to związek brat-siostra wydał się chyba już mniej... patologiczny.

tynka
Status: Offline

Post autor: tynka » ndz kwie 20, 2008 10:03 pm

Mam pytanie, "wydaje mi się" że mój egzemplarz tomu 8 ma defekt, brak w nim stron od 65 do 80, zamiast tego powtórzone są strony 49-64. Czy tylko ja mam taki problem? Zamówiłam tomik w sklepiku internetowym no i nie wiem, może powinnam go odesłać i poprosić o nowy?
proszę o pomoc

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » ndz kwie 20, 2008 10:59 pm

Najlepiej zadzwonic do wydawnictwa i sie spytac- badz napisac maila, aczkolwiek telefon bedzie szybszy i pewniejszy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Saiyuki"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość