Saiyuki 8

Podforum dla miłośników mangi Saiyuki.
Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » sob kwie 05, 2008 9:41 pm

Sadoko pisze:Tomik jak zwykle przecudny. Szczególnie "język" jakim posługiwali się bohaterowie wydał mi się inny niż w poprzednich tomach. ^_^
Też odniosłam takie wrażenie. Było więcej "kurw..." i "skurr...", no i zdziwiło mnie zastosowanie stwierdzenia "o Jezu" (dwa lub trzy razy w tym tomiku). Skąd oni niby znają takie wyrażenie? :)

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » sob kwie 05, 2008 10:07 pm

Tereska pisze:Skąd oni niby znają takie wyrażenie? :)
A dlaczego mieliby nie znać? Saiyuki to nie jest bynajmniej powieść historyczna ;) Nie ma właściwie określonego czasu akcji (samochód, zapalniczki vs fantasy xP)... Nie widzę przeszkód, by mówili to, co im ślina na język przyniesie :P
Ostatnio zmieniony sob kwie 05, 2008 10:28 pm przez Silvera, łącznie zmieniany 1 raz.

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » sob kwie 05, 2008 10:26 pm

No tak, ale tamte tereny to raczej kojarzą mi się z buddyzmem.

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » sob kwie 05, 2008 10:49 pm

Sadoko pisze: A nie jesteś ciekawa za co Goku był uwięziony przez tyle lat? Ba, nawet to jak wygląda obecnie życie dróżyny Sanzo ma związek z wydarzeniami sprzed pięciuset lat.
Pewno, że jestem, ale wg mnie takie rzeczy są na tyle istotne, że autorka powinna je wyjaśniac sukcesywnie w głównej serii, no ale to inna sprawa, że tak nie zrobiła. :?
A co do spodni Gojyo - kurdeee, a mi się właśnie to jego pokraczne ubranko podobało! :mrafroamerykanin: Jak ja zniosę brak opaski ze znakiem i zasłonięte ramionka?! I brak balonowych spodni?! xD Oh noes... Tylko jemu się tak drastycznie zmienił design ubrania...
Tereska - dla mnie też "O Jezu" zabrzmiało sztucznie, ale tylko wtedy, gdy wypowiedział to "Bóg". Kto jak kto, ale osoba o takiej ksywie Jezusa wołać nie powinna. :P

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » sob kwie 05, 2008 11:22 pm

Mai-Takeru pisze:A co do spodni Gojyo - kurdeee, a mi się właśnie to jego pokraczne ubranko podobało! :mrafroamerykanin: Jak ja zniosę brak opaski ze znakiem i zasłonięte ramionka?! I brak balonowych spodni?! xD Oh noes... Tylko jemu się tak drastycznie zmienił design ubrania...
Fakt, ale u Goku zmiana również jest widoczna. Niestety na gorsze; ach, te pokraczne poszarpane nogawki do pół łydki...
Tereska - dla mnie też "O Jezu" zabrzmiało sztucznie, ale tylko wtedy, gdy wypowiedział to "Bóg". Kto jak kto, ale osoba o takiej ksywie Jezusa wołać nie powinna. :P
Może po prostu wołał synka? :P
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » sob kwie 05, 2008 11:31 pm

Me-ouch pisze:
Mai-Takeru pisze:A co do spodni Gojyo - kurdeee, a mi się właśnie to jego pokraczne ubranko podobało! :mrafroamerykanin: Jak ja zniosę brak opaski ze znakiem i zasłonięte ramionka?! I brak balonowych spodni?! xD Oh noes... Tylko jemu się tak drastycznie zmienił design ubrania...
Fakt, ale u Goku zmiana również jest widoczna. Niestety na gorsze; ach, te pokraczne poszarpane nogawki do pół łydki...
Mi się podoba nowy strój Goku - pasuje bardziej do takiej niesfornej małpki xP
No, ale Gojyo w brązowej kurtce i normalnych spodniach... Mrau ^_^
Hakkai za to prawie w ogóle się nie zmienił, tylko ma nieco dłuższą bluzę (której już nie wkłada do spodni - zmiana na lepsze ;) ) i odrobinę krótsze rękawy.
A już w ogóle najbardziej "zmienił się" strój Sanzo...
W Reload nosi BUTY D: Niesamowite... Tradycja wymagałaby do jego stroju noszenie sandałów, a tu... BUTY D:

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » ndz kwie 06, 2008 9:46 am

Buty to zuuuoooo... xD A mnie też jakoś spodnie Goku w Reload się mniej podobają. No, ale może skończymy, bo niedługo trza będzie wydzielić temat o dość głupim zagadnieniu "ciuchy bohaterów Saiyuki w Reload". *gleba*

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » ndz kwie 06, 2008 10:55 am

Wszystkie jesteśmy tu kobietami, więc to naturalne, że zwracamy uwagę na ciuchy. Gdyby wypowiadał się tu jakiś facet to pewnie stwierdziłby, że jemu to jest wszystko jedno co noszą bohaterowie mangi, którą czyta. :)

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » ndz kwie 06, 2008 11:15 am

No wiem, wiem, tylko, że to temat o tomiku # 8, a nie o Saiyuki ogólnie. ^_~
A właśnie, mnie to denerwuje, że nagromadziło się tyle wątków (Kogaiji; Nataku, o którym nic nie wiadomo, "Bóg"; porwanie Lirin i w ogóle Gyumao), a skoro do końca serii pozostał tylko jeden tomik, wydaje mi się oczywistym, że nie wszystkie zostaną rozwiązane. To z kolei jest jak dla mnie trochę nie fair, bo po zakończeniu serii oczekuję rozwiązania wszystkich ważniejszych wątków, a od kontynuacji - zupełnie nowej historii, a nie takie przeciąganie tego samego w dwóch seriach. No, ale Saiyuki to Saiyuki - manga o niczym, ale i tak wciąga, więc w sumie czego ja się czepiam. :wink:
BTW - "wszystkie jesteśmy tu kobietami" - I się wydało, Saiyuki to podrasowane shoujo! :mrgreen:

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » ndz kwie 06, 2008 11:21 am

W sumie to nie za bardzo ten temat, ale muszę się przyznać, że w piątek jadę po komplet Saiyuki do Komiksiarni.
Skończyłam na 6 tomie, sprzedałam go, jednak jak zobaczyłam 8 tom wczoraj, coś mnie targnęło i..... jednak want it....
Możecie być ze mnie dumni ;)

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » ndz kwie 06, 2008 11:34 am

Saiyuki to po prostu shounen dla pań ;) Każda z nas ma po jakimś czasie dość oglądania nudnych bijatyk jakichś poczwar, robotów czy lasek, które nie wiadomo po co się wpychają na pierwszy plan... A tak mamy nie dość, że wciągającą fabułę, to od czasu do czasu fanserwis na osłodę xD
Mai ma tutaj niestety rację - też mnie na początku irytowało, że Kazuya Minekura coś zaczyna i nie kończy, albo wyjaśniają się pewne wcześniejsze wątki w innych seriach. No mnie np dobiło kiedy się dowiedziałam w którym tomie dowiadujemy się skąd Gojyo i Goku mają swoją broń ^^" Kwestię odnalezienia Jeepa przez Hakkai'a pomijam, to nadal w mandze się nie pojawiło (tylko w powieści jest)... A dlaczego Goku został uwięziony? No, niby w którymś tomie Gaidena jest pokazane co zrobił, ale przecież seria ta nie jest skończona i jeszcze może się coś innego wydarzyć. A o Kou-chanie i Lirin to już lepiej nic nie powiem, przynajmniej dopóki pierwsza seria nie dobiegnie końca... Naprawdę, dla mnie rozmieszczenie wydarzeń jest zbyt chaotyczne ^^"
Ale i tak kochamy Saiyuki, nie? ;) W sumie może nawet przez ten mały chaosik jest lepiej - czytelnik ma wiele pytań i za każdym razem pojawia się coś, co skłania do dalszego czytania ^^
Żeby nie było totalnego offtopu - jak wam się podobał Sanzo-zombie? xD Fajnie w anime pokazano tę scenę: Sanzo chce odzyskać sutrę i czołga się po tej podłodze i czołga... xD Swoją drogą - słodko go Gojyo potraktował :P (coś dla fanek SanzoxGojyo, ja jednak jestem na NIE jeśli chodzi o ten pairing ^^")

[ Dodano: Nie 06 Kwi, 2008 ]
Kisara pisze: Możecie być ze mnie dumni ;)
:kawaii: :kawaii: :kawaii:
Jestem z Ciebie bardzo dumna ^^ :*

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » ndz kwie 06, 2008 11:56 am

Kisara, tak trzymać! Jedyna słuszna decyzja. :wink: Ja bym Saiyuki w życiu nie sprzedała... Jeszcze jeden tomik do końca serii, a ja już mam ochotę całość od nowa poczytać.
Sanzo-zombie... Hmm, taka desperacja to zupełnie nie w jego stylu, tym bardziej mnie to jakoś poruszyło. Co do tego GojyoxSanzo to nie bardzo to tak wyglądało, bo Gojyo go na to łóżko dość nieuprzejmie rzucił. :P (oj, przydałaby się dieta...? *ucieka, zanim dostanie kulką w łeb*)
Choć ja akurat właśnie lubię ten pairing... I zaliczyłam wielkie "awww" na "papierosowej" scenie z drugiego endingu (który sam w sobie jest jednym wielkim fanserwisem). <3

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » ndz kwie 06, 2008 12:08 pm

Ja tam znam kolesi, którzy czytaja Saiyuki (i się nieziemsko wkurzają, kiedy ktoś mówi ze to łzawy yaoiec dla pań etc.) :D
Silvera pisze:A już w ogóle najbardziej "zmienił się" strój Sanzo...
W Reload nosi BUTY D: Niesamowite... Tradycja wymagałaby do jego stroju noszenie sandałów, a tu... BUTY D:
Czytałam i oglądałam dużą część Reloada, mam od groma artbooków, a jakoś nigdy tych butów nie zauważałam. Fail jak stąd do Japonii. Usprawiedliwiam się tym, że nie gapienie na buty było mi w głowie :P

Uch, niezależnie czy najpierw wydadzą Gaiden czy Reload, ma to wyjść dopiero w przyszłym roku. Się naczekam :(
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » ndz kwie 06, 2008 12:18 pm

Me-ouch pisze:Uch, niezależnie czy najpierw wydadzą Gaiden czy Reload, ma to wyjść dopiero w przyszłym roku. Się naczekam :(
Ale za to wydadzą na pewno - a mogli przecież po serii "podstawowej" zrezygnować z innych Saiyuki, skoro sprzedaż ponoć spadla. Za to lubię Waneko. :D

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » ndz kwie 06, 2008 12:42 pm

Ło Jeeezu, ile postów xD

Najlepsze "Jezu" to wyrwało się Goku jak sie kapnął, że ten las to zmyła :)
Co się tyczy butów Sanzo, to ja też bym nie zwróciła uwagi, gdyby nie zabawna historyjka bodajże w 1szym tomie Reload. Co do poszarpanych spodni Goku to ta zmiana wyszła mu właśnie na lepsze i małpka wygląda bardziej groźnie. O Goju już pisałam, lepiej gdy wygląda normalnie i przez to zaczyna mi się podobać :P
Sadoko pisze:Nie martw się, przecież Konzen prócz dłuższych włosów i gejczykowatego wdzianka niczym od Sanzo się nie różni.
Czytałam Gaidena i według mnie jest mniej porywczy i spokojniejszy od Sanzo, za co trochę traci (może to przez to, że nie ma pod ręką broni?). Złoty loczek aż się kusi o pociągnięcie ^_^ Uwielbiam też jak tak siedzi znudzony i stempluje papiery :lol: W sumie to ma u mnie plusa za tą swoją odrobinę uczuć, z których Sanzo jest wyprany. Widok jak trzymał małego Goku w ramionach jest przesłodki...
Kisara pisze:Możecie być ze mnie dumni
:* Coś czułam że jednak się nie oprzesz :D

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » ndz kwie 06, 2008 1:06 pm

Mai-Takeru pisze:Co do tego GojyoxSanzo to nie bardzo to tak wyglądało, bo Gojyo go na to łóżko dość nieuprzejmie rzucił. :P (oj, przydałaby się dieta...? *ucieka, zanim dostanie kulką w łeb*)
Choć ja akurat właśnie lubię ten pairing... I zaliczyłam wielkie "awww" na "papierosowej" scenie z drugiego endingu (który sam w sobie jest jednym wielkim fanserwisem). <3
No właśnie ten rzut Sanzo na łóżko + kopniak było "słodkie" xD
Jestem na nie, jeśli chodzi o tę dwójkę, bo... tak. I już. Nie znoszą się przecież. Pozabijaliby się w łóżku xDD Tradycyjnie zostaję wierna parze 58.
A drugi ending wyjątkowo mi się nie podoba (tak samo jak drugi opening -.-)... Za dużo Goku i kreska okropna...

Na buty zwróciłam właśnie uwagę po 1 tomie Reload, jak była historyjka "let's change clothes" ;) Swoją drogą dziwiłam się jak Sanzo mógł chodzić ciągle w tych sandałach... Niewygodne to musiało być ^^"

Konzen -> mi się właśnie bardziej podoba taka forma Sanzo jak w Gaiden... Jest jakiś bardziej ludzki. I nie wyżywa się na małpce, tylko tak... opiekuje się nim ^^ Tylko fryzurę ma paskudną, długie włosy mu wyjątkowo nie pasują, imo. Ale i tak najbardziej lubię Kenrena ^^ Wiadomo, raz że to dawny Gojyo, dwa że ma ładny fryz, trzy... no, jako brunet też jest... bardzo... mrrr ^^ (nie wybaczę twórcom anime, że zrobili mu w tych kilku odcinkach różowe włosy zamiast czarnych... przecież Kenren to nie dziecko tabu T_T)

Ech, im bliżej ostatniego tomu, tym większy offtop się robi, co? xD

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » ndz kwie 06, 2008 4:36 pm

Tak z ciekawostek to zauważyłyście, że tylko Hakkai trafił na okładkę tomu, który odpowiada przyporządkowanej mu cyfrze, czyli "8"? :)

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » ndz kwie 06, 2008 7:08 pm

Tereska pisze:Tak z ciekawostek to zauważyłyście, że tylko Hakkai trafił na okładkę tomu, który odpowiada przyporządkowanej mu cyfrze, czyli "8"? :)
Weź przestań, ja do dzisiaj nie wiem, kto ma jaką cyfrę... x////D
Silvera pisze: Jestem na nie, jeśli chodzi o tę dwójkę, bo... tak. I już.
Spoko, każdy ma prawo do własnego zdania, no i o gustach (w takich kwestiach zwłaszcza xD) się nie dyskutuje ponoć. :wink:
Silvera pisze:Nie znoszą się przecież. Pozabijaliby się w łóżku xDD
No cóż, a ja wyznaję zasadę "kto się czubi, ten się lubi" i im bardziej jakaś dwójka bohaterów się kłóci, tym bardziej lubię tworzyć z nich parę. 8-) Oczywiście nie zawsze tak mam, np. Ed x Roy czy Ed x Envy to dla mnie jeden wielki zgon.

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » ndz kwie 06, 2008 8:36 pm

Tereska pisze:Tak z ciekawostek to zauważyłyście, że tylko Hakkai trafił na okładkę tomu, który odpowiada przyporządkowanej mu cyfrze, czyli "8"? :)
Ano, faktycznie ^^ Wyznając tę zasadę to Sanzo powinien być na okładce 3 tomu, Gojyo na 5, a Goku na 5 lub 9 (a skoro 5 zajęta, to prędzej 9 ^^")... Czyli tylko Hakkai'owi się udało tak naprawdę ;) Swoją drogą to dzięki Hakkai'owi zapamiętałam kanji na 8 i znak "ha" w katakanie - taki prosty i wdzięczny ^^
Mai-Takeru pisze:No cóż, a ja wyznaję zasadę "kto się czubi, ten się lubi" i im bardziej jakaś dwójka bohaterów się kłóci, tym bardziej lubię tworzyć z nich parę.
Widać, tu się naprawdę różnimy ;) Taką zasadę wyznaję tylko przy związkach hetero. Natomiast jeśli ma być shounen ai lub yaoi to preferuję jednak albo styl "oni po prostu są dla siebie stworzeni" (np GojyoxHakkai ;) taki już los ich powiązał, a co się działo jak Hakkai mieszkał u Gojyo... Ach, wyobraźnia twórców doujinshi bywa różna xD) albo coś sadystycznego a'la MurakixTsuzuki (no, niestety, taka moja natura :oops: ).

Ach, ja chcę już 9 tomik *_* I zaraz po nim Gaiden *_*

Sadoko
Status: Offline

Post autor: Sadoko » ndz kwie 06, 2008 8:50 pm

Silvera pisze:Konzen -> mi się właśnie bardziej podoba taka forma Sanzo jak w Gaiden... Jest jakiś bardziej ludzki. I nie wyżywa się na małpce, tylko tak... opiekuje się nim ^^
Hahaha, no tak ja przecież wciąż mam przed oczami scenę w anime, w której Konzen przetacza się przez niebiański pałac z efektem bomby jądrowej. :D :D Wydał mi się wtedy taki swojski. ^__^
Tereska pisze:eż odniosłam takie wrażenie. Było więcej "kurw..." i "skurr...", no i zdziwiło mnie zastosowanie stwierdzenia "o Jezu" (dwa lub trzy razy w tym tomiku). Skąd oni niby znają takie wyrażenie?
Nie miałam na myśli przekleństw... :D :D But never mind. :mrgreen:
Silvera pisze:Swoją drogą - słodko go Gojyo potraktował (coś dla fanek SanzoxGojyo, ja jednak jestem na NIE jeśli chodzi o ten pairing ^^")
Ta, ja też nie lubie tego pairingu... Ale właśnie przez TAKIE sytuacje jest to chyba najbardziej lubiana parka w Saiyuki. Przynajmniej ja mam nieszczęście trafiać na takie doujiny... ^^"

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Saiyuki"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości