Saiyuki 8

Podforum dla miłośników mangi Saiyuki.
dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » ndz kwie 06, 2008 9:15 pm

Sadoko pisze:Nie miałam na myśli przekleństw...
Ja też czuję jakąś taką różnicę w dialogach (zwłaszcza po "uno momento" :lol:) ale przekleństw rzeczywiście przybyło.

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » ndz kwie 06, 2008 9:24 pm

Sadoko pisze: Ta, ja też nie lubie tego pairingu... Ale właśnie przez TAKIE sytuacje jest to chyba najbardziej lubiana parka w Saiyuki. Przynajmniej ja mam nieszczęście trafiać na takie doujiny... ^^"
Kurde, nikt na tym forum tego nie lubi! O, ja biedna, samotna! *padaka* A tak na serio, najbardziej lubiana parka?! O_O' Eee, pierwsze słyszę. Sądziłam zawsze, że najpopularniejsza to Gojyo x Hakkai albo Sanzo x Goku. :wink:

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » ndz kwie 06, 2008 9:31 pm

dragon007 pisze:
Sadoko pisze:Nie miałam na myśli przekleństw...
Ja też czuję jakąś taką różnicę w dialogach (zwłaszcza po "uno momento" :lol:) ale przekleństw rzeczywiście przybyło.
Może przeczytano recenzję na Tanuki, że bohaterowie w polskim wydaniu "są jacyś zbyt grzeczni"? ;) Mnie np dziwiło jak Gojyo może mówić teksty typu "Niom" ^^" W każdym razie to chyba lepiej, że bohaterowie posługują się już bardziej uniwersalnym (mam na myśli łacinę podwórkową xD) językiem... Byleby tylko nie przesadzić, ale wątpię by do tego doszło ;)

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » ndz kwie 06, 2008 9:54 pm

A takie "niom" jeszcze niedawno by mnie rozwaliło, ale teraz jakoś to toleruję i na upartego nawet słodko brzmi. :wink: Swoją drogą, tak trochę nie na temat, ale... Właśnie słucham "Rockstar" Nickelback i ta piosenka jakoś tak mi się z Gojyo przez tekst kojarzy. I wiecie co? Według mnie głos Chada pasuje do naszego kappy. *^^* Właśnie taki męski głos mi sie widzi do niego, o i tyle (a żadnego anime Saiyuki jeszcze nie widziałam, to nie wiem, jaki dostał). Piosenka z tekstem jakby co tutaj --> Gojyo wants to be a rockstar! xD

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » ndz kwie 06, 2008 10:54 pm

Wg. mojego researchu zdecydowanie najpopularniejsze parki to Sanzo x Goku i Goyjo x Hakkai. Inne kombinacje róznież mają wzięcie, ale te dominują. Najmniej popularna kombinacja z tej czwórki to chyba Hakkai x Goku. Mam do tego doujinshi, ale nie jakieś łupu cupu, tylko coś w stylu Hakkai = opiekun (mamusia? XD)... czyli mniej więcej jak w mandze :)


Co do postaci Boga: nie mogę sobie przypomnieć, o co biegało z tą jego plamą na oku: makijaż, znamię, regularnie sobie podbija oko przy zawiązywaniu sandałów, czy co? Co gorsza, nie pamiętam, czy było to wyjaśnione i czy miało jakiekolwiek znaczenie :P
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » ndz kwie 06, 2008 11:05 pm

Bożek jako dziecko nosił opatrunek i już wtedy miał ten szajs na twarzy, ale też nie pamiętam skąd mu się to coś zrobiło, kto wie, może faktycznie
regularnie sobie podbija oko przy zawiązywaniu sandałów
xDDD. Mało istotne chyba ^^" Makijaż to to na pewno nie jest.

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » ndz kwie 06, 2008 11:26 pm

Silvera pisze:Ano, faktycznie ^^ Wyznając tę zasadę to Sanzo powinien być na okładce 3 tomu, Gojyo na 5, a Goku na 5 lub 9 (a skoro 5 zajęta, to prędzej 9 ^^")... Czyli tylko Hakkai'owi się udało tak naprawdę ;)
A nieprawda, nieprawda :P

Tomik przeczytany 8-)
Czy jestem dziwny, bo ta manga mnie wciągnęła, mimo że jestem facetem? :twisted:

Anyway, tomik ciekawy, "Bóg" jest dziwny, ale mam nadzieję, że jeszcze trochę namiesza. I że w końcu Kog wkroczy do akcji ;d Poza tym tłumaczenie zrobiło się jakby ostrzejsze, przedtem tylko "kurw..., kurw..." a teraz już w całości ;)
Szkoda, ze Waneko znów się zabawiło grzbietem >_<

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » ndz kwie 06, 2008 11:40 pm

biB, pokaż te obrazki w innym linku, bo coś nie wchodzą mi :(

Wiesz, ja znam kilku panów, co Saiyuki uwielbiają, więc nie jesteś jedyny ;) Większość facetów odstraszają yaoistki, które nakładają na ten tytuł (jak i na wiele innych) etykietkę "yaoi" (co ma się jak nos do pięści). A szkoda, że się tak dają ponieść stereotypom, nie? ;) Poza tym faceci też tam znajdą coś dla siebie - dużo akcji, no i choćby hojnie obdarzone przez naturę panie xD

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » pn kwie 07, 2008 7:47 am

bib - mnie chodziło o samotne występowanie na przedniej stronie okładki. Na tomie 3 jest Gojo, a reszta jest na tylnej stronie okładki, natomiast na tomie 9 są wszyscy, a nie tylko Goku. :)

Kottie
Status: Offline

Post autor: Kottie » pn kwie 07, 2008 9:48 am

Lubi&#281; 8 tomik :> ze wzgl&#281;du na akcj&#281; :) ale nie lubi&#281; czeka&#263; na nowe tomiki, bo tomiki Saiyuki lubi&#261; si&#281; bardzo perfidnie ko&#324;czy&#263; :D

Podoba mi si&#281; ostrzejszy j&#281;zyk. To co mog&#281; zarzuci&#263; zawsze tej serii to to &#380;e ci&#261;gle chodz&#261; w tych samych ciuchach :D - tylko Sanzo czasami zdejmuje swoj&#261; nawierzchni&#261; warstw&#281; i chodzi w fajowej czarnej cz&#281;&#347;ci :D

No i pod koniec troch&#281; funservisu w ko&#324;cu :>

Ja ju&#380; chc&#281; mahjonga :D

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » pn kwie 07, 2008 12:28 pm

biB pisze:Poza tym tłumaczenie zrobiło się jakby ostrzejsze, przedtem tylko "kurw..., kurw..." a teraz już w całości ;)
True, a oznaczenie na tomiku dalej wskazuje na to, że dzieci od lat 13 mogą go czytać, więc nie zdziwiłbym się jakby się przypałętała nagle jakaś zbulwersowana mamusia, wydzierająca się, że w komiksach dla dzieci uzywa sie takiego języka :roll:

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » pn kwie 07, 2008 12:48 pm

Nie no, 13 lat to już takie dzieci to nie są... Tak mi się wydaje ^^" Gimnazjalistom na pewno taki język nie jest obcy, a rodzice raczej nie powinni mieć wtedy wglądu w to, co ich pociechy czytają...
Co mnie ciekawi, Tokyopop wydaje Saiyuki z oznaczeniem, że to dla "Older Teen / Age: 16+"... Cóż, albo angielskie prawo jest bardziej rygorystyczne, albo... Sama nie wiem, studentką prawa nie jestem ^^"

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » pn kwie 07, 2008 8:23 pm

Silvera pisze:Nie no, 13 lat to już takie dzieci to nie są... Tak mi się wydaje ^^" Gimnazjalistom na pewno taki język nie jest obcy
Uwierz mi, teraz to taki język nie jest obcy nawet podstawówkowiczom. :?

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » pn kwie 07, 2008 9:30 pm

biB pisze:Szkoda, ze Waneko znów się zabawiło grzbietem >_<
Nie rozumiem o co chodzi. :?:
Silvera pisze:Większość facetów odstraszają yaoistki, które nakładają na ten tytuł (jak i na wiele innych) etykietkę "yaoi" (co ma się jak nos do pięści).
Bo tam gdzie yaoistki widzą wątki yaoi między bohaterami, to faceci widzą po prostu piękną, szczerą męską przyjaźń :)

Wracając do tomiku.
Podobał mi się kadr złowrogiego Sanzo z demonicznym uśmiechem rozwalającego głowę fałszywego Gojo. Tak, tak Sanzo, to cudowne uczucie kiedy marzenia się spełniają, prawda? :)
Z kolei Hakkai pięknie wyglądał na rysunku gdzie łamie Gojo rękę. Ach Hakkai, skąd u Ciebie tyle brutalności? ;). Ale my wiemy, ze prawdziwemu Gojo nie zrobiłbyś krzywdy...znaczy się tak dużej... ;)

Serafina
Status: Offline

Post autor: Serafina » wt kwie 08, 2008 10:38 am

heh jeden z lepszych tomów, kupa smiechu i akcji i do tego ten wnerwiony Hakkai :mrgreen: . Zakończenie powoduje u mnie nieodpartą , narastającą chęc jak najszybszego przeczytania 9 tomu. No a potem mam nadzieję na kolejne serie Saiyuki.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » wt kwie 08, 2008 12:53 pm

motyw z "to on nie jest prawdziwy" mnie zabił XDDDDD coś pieknego XD

natomiast trochę gryzie mnie tak skadrowana okładka T_T oskalpowali mi moje kochanie! xD Hakkai jest mrrrau *O* jeszcze póki myślałam że "on jest prawdziwy" to tekst o jajach sprawił że mnie ciarki przeszły (niby uśmiech a czuć było ZUOOO XD)
Do reszty akcji sie wypowiem pózniej :3

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » wt kwie 08, 2008 4:06 pm

baka-oni-ri pisze:natomiast trochę gryzie mnie tak skadrowana okładka T_T oskalpowali mi moje kochanie! xD
Mnie też to trochę drażni. Biedny Hakkai, wycieli mu mózg.
baka-oni-ri pisze:jeszcze póki myślałam że "on jest prawdziwy" to tekst o jajach sprawił że mnie ciarki przeszły (niby uśmiech a czuć było ZUOOO XD)
Tak, świetna scena :) Szkoda, że prawdziwy Gojo tego nie doświadczył, wtedy już z pewnością więcej już nie odstawiał numeru ze zniknięciem ;)

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » wt kwie 08, 2008 4:30 pm

Tereska pisze:
biB pisze:Szkoda, ze Waneko znów się zabawiło grzbietem >_<
Nie rozumiem o co chodzi. :?:
O to (każdy prostokąt oznacza równy rozmiar napisu). Może nie rzuca się tak bardzo w oczy, ale osobę z linijką w oczach, dla której 1mm to dużo, wręcz kuje :evil:
Może się czepiam, ale takie zabiegi mnie deczko irytują.

Jeszcze jakby się w takie zmiany zaczeli bawić co 4 tomy, to (może) bym to jakoś przebolał :P

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » wt kwie 08, 2008 5:24 pm

Tereska pisze:Mnie też to trochę drażni. Biedny Hakkai, wycieli mu mózg.
OMG TO BYŁO PIĘKNE!! x''D Tereska, kocham Cię za ten tekst! *dostała padaki*

A co do okładek, to trzeba naprawdę być pedantem, żeby te różnice na grzbietach przeszkadzały. >_>

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » wt kwie 08, 2008 8:49 pm

Tereska pisze:Szkoda, że prawdziwy Gojo tego nie doświadczył,
skojarzyła mi się scena "Potrzymasz to, Gojo" i pierwsza strona jak Hakkai patrzył na popielniczkę... AW! TRU LOVE! *O*
Tereska pisze:już nie odstawiał numeru ze zniknięciem
nie, za to Goku wygląda jakby się gdzieś wybierał XD

Bosiu jak jak sie cieszę, że wciągnęłam sie w Saiyuki *_*
biB pisze:Może się czepiam, ale takie zabiegi mnie deczko irytują.
to jeszcze da się znieść, bardziej irytująca jest różna wysokość tomów ^^"
A, wyszło mi w astro charcie że jestem pedantką, mimo mojego ciągłego bajzlu (generalnie każdy bałagan musi być ułożony - rozrzucone kartki pod kątem prostym, długopis równolegle itd xDDDDDD i tak, zauważam rzeczy na okładkach ^^")

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Saiyuki"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości