Saiyuki 7

Podforum dla miłośników mangi Saiyuki.
dragon007
Status: Offline

Saiyuki 7

Post autor: dragon007 » sob wrz 29, 2007 7:41 pm

Jeśli wierzyć temu co piszą w Komikslandii , to nowy tomik pojawi się już w poniedziałek, tak więc zakładam temat.

Trochę mnie to zdziwiło, bo zapowiedziane jest Yami. Pewnie nadal mają problemy z licencją albo to jakaś pomyłka... tak czy inaczej wszystko się za parę dni wyjaśni 8-)

S.S.Owner
Status: Offline

Post autor: S.S.Owner » ndz wrz 30, 2007 3:57 pm

dragon007 pisze:tak czy inaczej wszystko się za parę dni wyjaśni
mam nadzieję, że przynajmniej Yami i Saiyuki wyjdą tak jak sa zaplanowane... Mam taki niedobór mangi we krwi, że szok :( (wszystko przez brak FMA i D.N.Angel :cry: )

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » pn paź 01, 2007 6:10 pm

Troche nie widze sensu zakladania takich tematow :| bo teraz wszyscy moga sobie bezkarnie +jedynkowac jak to widzieli sayiuki 7 u pani zdzisi ale moze mieli zwidy. Gdyby nie to, ze jutro wyjezdzam i nie bedzie mnie przez jakies 3tyg (chyba ze dorwe neta) to zamknelabym z rozkosza ten temat i otworzyla dopiero jak S7 wyjdzie. Nooo,chyba ze sis to zrobi 8-)

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » pn paź 01, 2007 6:27 pm

Sheril pisze: zamknelabym z rozkosza ten temat i otworzyla dopiero jak S7 wyjdzie. Nooo,chyba ze sis to zrobi 8-)
w sumie nie widze problemu :roll:
jak wiadomosc o tym, ze tomik sie ukazał pojawi sie na stronie waneko to go otworze

EDIT:
Na stronie waneko pojawilo sie info o wydaniu 7 tomiku, wiec otwieram temat :roll:

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » pn lis 26, 2007 3:57 pm

Czy TO jest miniatura okładki jaka pojawi się w Polsce? Jeżeli tak, to lol, nieźle rozmazana _^_

(Waneko wydaniem tej serii, skądinąd całkiem fajnej, leci sobie w kulki - najpierw od 4 tomu zmienili rozmiar loga na grzbiecie-niby mało, ale widać, w 6 tomie rypło im się z czarnym, a ten jest rozmazany. Heh, nieźle)

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » pn lis 26, 2007 4:06 pm

W końcu 7 8-)
biB pisze:Jeżeli tak, to lol, nieźle rozmazana
Czy ja wiem? Mnie to nie razi zbytnio.
biB pisze:najpierw od 4 tomu zmienili rozmiar loga na grzbiecie-niby mało, ale widać
lol nie zauważyłam nawet o0"

Jako że nie chce mi się tłuc busem aż do Empiku, poczekam sobie na paczkę ze sklepiku...
btw Ci co chcą zamówić wanekowy kalendarz niech sie przygotują na to, że zostanie on wysłany dopiero pod koniec grudnia :?

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pn lis 26, 2007 4:27 pm

dragon007 pisze:btw Ci co chcą zamówić wanekowy kalendarz niech sie przygotują na to, że zostanie on wysłany dopiero pod koniec grudnia
Hahahaha ohh lol, dobrze, że nie zamawiałam... :roll:
Dzisiaj byłam w empiku i matrasie... oczywiście nie ma... myślę, że do czwartku dojdzie :)
biB pisze:a ten jest rozmazany.
Nie przeszkadza mi...

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » pn lis 26, 2007 4:53 pm

biB pisze:Czy TO jest miniatura okładki jaka pojawi się w Polsce? Jeżeli tak, to lol, nieźle rozmazana _^_
Strasznie duży format tutaj masz. W orginale na pewno lepiej będzie wyglądać uwierz.
biB pisze:4 tomu zmienili rozmiar loga na grzbiecie-niby mało, ale widać,
O rany. Do sądu z nimi! Toć to psuje całą radość z czytania!
dragon007 pisze:Ci co chcą zamówić wanekowy kalendarz niech sie przygotują na to, że zostanie on wysłany dopiero pod koniec grudnia :?
Mogłem zamówić GTO osobno jednak-.-

Kurde nareszcie 7. Już nie miałem co czytać. Achhh dobrze, że nie poszedłem dziś na kebaba xDDD

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » pn lis 26, 2007 8:52 pm

Ja już czytałam 7 tomik...
Cóż...
Muszę dołączyć do tych, którzy trochę narzekają na tłumaczenia. Nie należę do osób cierpliwych, więc przeczytałam angielskie skany... Tak, wiem, shame on me. Po prostu jak mnie tytuł zainteresuje, a mam czekać parę miesięcy, to jednak nie jestem w stanie siedzieć bezczynnie... W każdym razie... Muszę powiedzieć, że sceny i teksty, które mnie śmieszyły po angielsku, w języku polskim wyszły tak średnio ^^" Np.
Sanzo: "It's your choice to spread seeds as your hobby, but don't spread troublesome seeds and get me involved, asshole"
i dalsza część tej konwersacji, która była rozbrajająca... Po polsku jakbym zupełnie co innego przeczytała. Nie mam teraz 7 tomu przy sobie, ale zamiast "rozsiewania nasienia" było coś o "zafajdanym ośle", co zmienia, wg mnie, zupełnie humor sytuacyjno-jezykowy ^^"
No nic to.
Ale fanart pt "Znajdź 5 różnic" (nie będę psuja, więc ci co nie mają jeszcze tomiku, to się później dowiedzą o co chodzi xD) był świetny xDD

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » pn gru 03, 2007 2:53 pm

Właśnie skończyłam czytać. Strasznie szybko mi zleciało, ale w sensie pozytywnym. Do tłumaczenia raczej nic nie mam, ale mam ochotę sobie porównać z z ciekawości z wersją angielską. Kurcze nie wiem czemu, ale jakoś zaczęłam lubić Hakaii'a...
Silvera pisze:Ale fanart pt "Znajdź 5 różnic" był świetny
Haha niezłe to było :mrafroamerykanin:
Pod koniec pojawiła sie zapowiedź Reload, mam nadzieję że mimo wszystko zostanie u nas wydany :kawaii:

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » pn gru 03, 2007 4:20 pm

MEhehehe właśnie kupiłem świeży pachnący tomik 7 ^^ Jeszcze w folii xDDD Biorę się za czytanie ;]

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » pn gru 03, 2007 5:36 pm

dragon007 pisze: Pod koniec pojawiła sie zapowiedź Reload, mam nadzieję że mimo wszystko zostanie u nas wydany :kawaii:
Na Yatta w Blue City właśnie pytałam się kobiety w stoisku Waneko o Reload. Powiedziała mi, że to w dużej mierze zależy od licencji. Tak naprawdę to na każdy tom trzeba licencję otrzymać i dopóki pewna (zadowalająca) kwota pieniędzy nie zostanie dostarczona japońskiemu wydawcy, to można sobie poczekać... Dlatego domyślam się skąd to "zależy od ciebie". Im więcej fanów, tym większy zysk, po prostu seria musi mieć wzięcie, a na razie nie ma aż tak dobrego (jak np. GTO)...
Też bym chciała Reload w Polsce, choć już i tak czytałam to co po angielsku w necie się ukazało xD Gaiden też by się przydał.

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » pn gru 03, 2007 6:24 pm

Silvera pisze:Też bym chciała Reload w Polsce, choć już i tak czytałam to co po angielsku w necie się ukazało xD Gaiden też by się przydał.
Ja też, ale czy to po polsku, czy to w najgorszym razie po angielsku muszę mieć całą serię na półce (chociaz jak patrze na to, co się wyrabia na Empik.com to nie będzie mnie stać na to drugie...) Gaiden to jak na razie 3 tomy, więc mogli by to też jakoś wcisnąć.

Ludzie kupujcie Saiyuki! ;_;

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » pn gru 03, 2007 8:24 pm

Dorwalam moj tomik juz w czwartek ale nie bylo mnie w Sznie zeby cos napisac.
Ogolnie bardzo mi sie podoba okladka i przod i tyl (hehe :] ) i ciesze sie ze wkoncu troche wiecej o Gojo 8-) zostawienie na pastwe losu Sanzo z Gojo to jedna ze smieszniejszych rzeczy z tomiku, super :D

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » wt gru 04, 2007 6:40 pm

Rany jak oni się nie trawią xD Świetny tomik, jednak już moim zdaniem seria zaczyna zbiegać troche w złą stronę. Non stop jakieś głupie przygody, odsłanianie przeszłości i ataki demonów. Troche rozmaitości by się przydało :/

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » wt gru 04, 2007 7:14 pm

Ray pisze:Rany jak oni się nie trawią xD
co Ty opowiadasz?
jak dla mnie to sa najlepszymi przyjaciolmi ^____^
mi tomik jak najbardziej sie podoba, fakt faktem ze staje sie meczace ze zawsze musza na kogos spotkac tego czy owego i wtedy tzw schemat sie powtarza, aczkolwiek mi to jeszcze nie przeszkadza bo za bardzo mnie to wszystko wciaga :]

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » wt gru 04, 2007 9:13 pm

Ja w Saiyuki uwielbiam to, że walki nie są nudne, jak w większości shounen. Prawie zawsze coś głupiego powiedzą, skomentują, albo zrobią i czytelnik się załamuje xD Może być też odwrotnie - zabawne sytuacje mogą nagle w brutalny sposób zostać przerwane i następuje napięcie. Dlatego to jest jedyne shounen jakie widnieje u mnie na półce ^^
A tak poza tym to od relacji Gojo-Sanzo fajniejsza jest tylko relacja Gojo-Goku xD Nie mam tu na myśli yaoi (akurat jestem zwolenniczką innego pairingu z Gojo, no zgadnijcie, został tylko jeden xD), tylko urocze kłótnie i odzywki. Takich braci mieć, ech... xD

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » wt gru 04, 2007 10:04 pm

Silvera pisze: Prawie zawsze coś głupiego powiedzą, skomentują, albo zrobią i czytelnik się załamuje xD
nie wiem czemu, ale bardzo rozbawilo mnie to jak Sanzo nazwal Gojo samcem karalucha XD i jeszcze komentarz o uzywaniu antenek XD

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » śr gru 05, 2007 8:55 am

Silvera pisze:Prawie zawsze coś głupiego powiedzą, skomentują, albo zrobią i czytelnik się załamuje
Np. te regularne skoki w urwiska...
Ray pisze:Non stop jakieś głupie przygody, odsłanianie przeszłości i ataki demonów
Te scenki z przeszłości to jedna z moich ulubionych części, szczególnie Burial z Reload.

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » śr gru 05, 2007 10:18 am

Powiem wam jedno... Znajdź 5 różnic jest strasznie trudne :O Całą noc siedziałem i nic nie znalazłem :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Saiyuki"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości