Anime

Podforum dla miłośników mangi Saiyuki.
Tereska
Status: Offline

Anime

Post autor: Tereska » ndz maja 06, 2007 3:59 pm

Czy ktoś miał styczność z anime Saiyuki? Ja obejrzałam kilka odcinków na youtube. Początkowe odcinki są identyczne z mangą. Obejrzałam też pare środkowych, które zawierają nowe przygody. Czy serial TV jest bardzo wierny mandze?
Kreska jest zadowalająca, a głosy bohaterów dobrze dobrane. Animacja też jest całkiem przyjemna - to moja opinia po paru odcinkach pierwszej serii.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » ndz maja 06, 2007 5:06 pm

Hmmm co do fabuły, dokładnie nie powiem, bo oglądałam tak wyrywkowo.
Dużo osób nie patrzy na Anime właśnie z powodu kreski, odtrąca ich i mnie trochę też. Uważam, że seria OAV Burial jest godna uwagi, co do poprzedników... chyba możesz sobie darować ^^

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » ndz maja 06, 2007 7:43 pm

Pierwsza seria jest ciekawa ze względu na Homure i jego bande. W mandze tego nie ma, a szkoda :mrgreen: Chyba do 20 odcinka jest zgodnie z mangą ><" Kreskę da się znieść, ale mnie najbardzie raziły różowe włosy kappy i czasem krzywa twarz Sanzo. Oglądałam jakieś 20-30 epów i polecam tylko fanom serii :?
Reload i Gunlock mają super kreskę i muzykę, ale nieco odbiegają od mangi. I nie ma już tego klimatu co w pierwszej :( Teraz poluje na Burial. Kreska powala :mrgreen: W sieci jest na razie tylko opening:
http://www.youtube.com/watch?v=bVBIGEk1m3s
(Nigdzie nie mogę znaleźć pełnej wersji tej piosenki :cry: )

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » ndz maja 06, 2007 7:47 pm

dragon007 pisze:(Nigdzie nie mogę znaleźć pełnej wersji tej piosenki )
Mnie ciekawi kiedy wyjdzie ten cały Burial....
dragon007 pisze:raziły różowe włosy kappy
No i dlatego też i ja to przestałam oglądać ;]

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » ndz maja 06, 2007 7:52 pm

Kisara pisze:Mnie ciekawi kiedy wyjdzie ten cały Burial....
W Japonii wyszło 27 kwietnia >< Wyd. delux i takie tam. W sieci pewnie niedługo będzie...

A widzieliście w Reload "Urasai"? :lol: Na końcu każdego epa jest taka wstawka. Boskie to xD
http://www.youtube.com/watch?v=qcR3NPPQAtw to jest najlepsze. Na You Tubie jest reszta :D

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » ndz maja 06, 2007 10:35 pm

Kisara pisze:Anime właśnie z powodu kreski, odtrąca ich i mnie trochę też.
Dlatego napisałam, że kreska jest zadowalająca, a nie powalajaca czy śliczna. Da się znieść.
Za to bardzo podoba mi się opening - chwytliwa muzyczka.

Urasai jest świetne. :D Na youtube obejrzałam sobie wiele tych króciutkich historyjek. :) Fajnie, że ktoś je wyciął i załadował jako oddzielne. Najfajniejsza jest ta co wspomniała dragon007 jak Hakkai obcina Gojo włosy oraz jak Sanzo niszczy Hakkai'owi i Goku zabawe pacynkami - w trzech odsłonach^^.

Opening OVA Burial też widziałam. Zapowiada sie interesująco. Świetna muzyka i ładna kreska.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pn maja 07, 2007 7:01 am

dragon007 pisze:Wyd. delux i takie tam. W sieci pewnie niedługo będzie...
Znowu torenty i osiołki pójdą w ruch :cojest:
Tereska pisze:Świetna muzyka i ładna kreska
Kreska w porównaniu do poprzednich po prostu zwala z nóg :rotfl:

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » pn maja 07, 2007 9:51 am

dragon007 pisze:Pierwsza seria jest ciekawa ze względu na Homure i jego bande. W mandze tego nie ma, a szkoda
Czy chodzi o jednego rudego, jednego siwego z długimi włosami i jednego czarnego z krótkimi włosami? Natknęłam się na nich oglądając teledyski z Saiyuki i zastanawiałam sie co to za jedni. Wyglądają na 'tych głównych złych' ;). Więc w mandze ich nie ma? A no szkoda.

Widział ktoś kinówke Saiyuki pt. Requiem? Czy jest to jakaś kontytuacja histori w anime czy osobna przygoda? Da się to oglądać będąc na tym etapie mangi, które wydało Waneko?

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pn maja 07, 2007 1:07 pm

Tereska pisze:Widział ktoś kinówke Saiyuki pt. Requiem?
Widziałam, raczej to taka dłuższa odrębna historia. Bardzo śmieszna, grafiką też nie powola. Czy warto dać na nią 50 zeta... tak, ale jeśli kochasz Saiyuki ;]

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » pn maja 07, 2007 1:53 pm

Tereska pisze:Czy chodzi o jednego rudego, jednego siwego z długimi włosami i jednego czarnego z krótkimi włosami?
Niom :mrgreen:
Obrazek
Od góry Homura, Shien, Zenon... Anime robi się naprawdę ciekawe jak ci goście wpadają. W Reload jest tylko jeden mini chapter z Homurą, czyli to co było w anime ale w dużym skrócie. Polecam przełamać się i obejrzeć :D A Homura nieźle namieszał między Sanzo i Goku :P Więcej nie mówię...

Requiem na You Tube widziałam, ale nie zachwyca :?

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pn maja 07, 2007 2:00 pm

dragon007 pisze:Requiem na You Tube widziałam, ale nie zachwyca
Ja bym to kupiła, ale nie dałabym za to więcej niż 30 zeta.... 50 to zdecydowanie za dużo :-k

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » pn maja 07, 2007 4:03 pm

dragon007 - tak właśnie o tych trzech mi chodzi. Pamiętasz może od którego epizodu się pojawiają? :)

Kisara - ja też 50 zł bym nie dała za coś co obejrzę raz i koniec. Może zerknę na youtube, albo sobie ściągne.

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » pn maja 07, 2007 4:11 pm

Tereska pisze:Pamiętasz może od którego epizodu się pojawiają?
Pomyślmy... :-k Nie pamiętam dobrze, ale coś koło 35, 36 epa jak nie wcześniej...
Tereska pisze:Może zerknę na youtube, albo sobie ściągne
Jest pocięte na jakieś 10 części :wink: Ale zgadzam sie z Kisarą, 50zł to troche za dużo jak na "ten" film...

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » pn maja 07, 2007 5:03 pm

dragon007 pisze:Pomyślmy... Nie pamiętam dobrze, ale coś koło 35, 36 epa jak nie wcześniej...
Przelece sobie całą serie TV w wakacje, narazie nie mam tyle czau :)
Eh, 50 odcinków Saiyuki i drugie tyle Saiyuki Reload - będę miała co robić jak będzie mi sie nudzić latem ;)

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pn maja 07, 2007 5:10 pm

Tereska pisze:Przelece sobie całą serie TV w wakacje, narazie nie mam tyle czau
Eh, 50 odcinków Saiyuki i drugie tyle Saiyuki Reload - będę miała co robić jak będzie mi sie nudzić latem
I Burial jeszcze kochana, Burial ;]

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » pn maja 07, 2007 6:08 pm

Kisara pisze:I Burial jeszcze kochana, Burial
Plus kinówka i 2 odcinki jakieś starej OAV'ki :) Czyli 100 epów! I na tym zleci ci połowa wakacji xD

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » pn maja 07, 2007 6:14 pm

Czyli żyć nie umierać :D

Oglądanie teledysków z Saiyuki może się dla mnie źle skończyć. Ostatnio trafiłam na taki, w którym były niezwykle intrygujące scany z mangi Saiyuki Reload z Hakkai i Gojo. Łiiiii. I teraz tylko myślę żeby Waneko to wydało, bo chce sie przekonać o co chodzi. Ja chyba nie wytrzymam nerwowo XD. Tereska zapomnij co widziałaś! XD

Sadoko
Status: Offline

Post autor: Sadoko » wt maja 29, 2007 9:29 am

Kisara pisze:Widziałam, raczej to taka dłuższa odrębna historia. Bardzo śmieszna, grafiką też nie powola.
Nie mogę się z tobą zgodzić bo trzymam Saiyuki Requiem na swojej półce. :/ Historia jest bardzo poważna a elementy humorystyczne to tylko krótkie wstawki, które nie mają wielkiego wpływu na fabułę. Kreska jest przecudowna, powala wszystkie serie na pyski (przepraszam za wyrażenie) A ile kosztowała... ok. 70zł rok temu xD Ale nie żałuję nienienienie....
Ja zainteresowałam się Saiyuki właśnie dzięki pierwszej serii anime. To było bardzo dawno temu, w końcu seria Gensoumaden powstała w 2000 roku. Następne serie mnie skutecznie zniechęciły (co oni zrobili z moim Hakkai'm!) postacie są w większości kadrów przerażające, a animacji daleko do płynności... Ale ilu ludków tyle opinii. :roll:
Tereska pisze:Oglądanie teledysków z Saiyuki może się dla mnie źle skończyć. Ostatnio trafiłam na taki, w którym były niezwykle intrygujące scany z mangi Saiyuki Reload z Hakkai i Gojo. Łiiiii
Prawda ja też nie śpię przez to po nocach! xD :mrgreen:

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » wt maja 29, 2007 3:18 pm

Sadoko pisze:Kreska jest przecudowna, powala wszystkie serie na pyski
Kaszl kaszl kochana, nie napisałam, że fabuła jest marna, tylko że to odrębna historia.
Poza tym piękna grafika? Wybacz, zobaczyć wystarczy proste Air by stwierdzić, że kreska w filmie Saiyuki jest bardzoooo przeciętna.... ;]

[ Dodano: Wto 29 Maj, 2007 ]
Sadoko pisze:Historia jest bardzo poważna
Eee tam, pół na pół, jak dla mnie mogli się bardziej postarać.... ;/
BTW Czy ktoś wie, czy idzie już ściągnąć Burial?

Sadoko
Status: Offline

Post autor: Sadoko » wt maja 29, 2007 9:44 pm

Kisara pisze:kreska w filmie Saiyuki jest bardzoooo przeciętna.... ;]
Przepraszam bardzo, W KTóRYM FILMIE? Tak, w serii Reload i Gunlock grafika jest przeciętna. Nawet w Gensoumaden jak się upszeć. WEDłUG MNIE Reguiem jest jednak od nich oryginalniejsza (czy ty nie pomyliłaś Reguiem z serią telewizyjną? :roll: ) A jak dla mnie mogliby się postarać w serii tv, albo raczej: WOGóLE SIę POSTARAć.
Kisara pisze:nie napisałam, że fabuła jest marna,

Napisałaś, ze fabuła jest bardzo zabawna :shock: czego nie mogłam zrozumieć. Nie przypominam sobie tego cytatu o marnej fabule

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Saiyuki"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości