Saiyuki 4

Podforum dla miłośników mangi Saiyuki.
dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » pn sty 01, 2007 1:43 pm

Pamiętam, że w którymś tomiku na obwolucie (3 lub 2) było wyjaśnienie, czemu Goku wołał "Kappa" =='

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pn sty 01, 2007 2:24 pm

Pamiętam, że w którymś tomiku na obwolucie (3 lub 2) było wyjaśnienie, czemu Goku wołał "Kappa" =='
Aha, już kapuje czemu, dzięki ;)

Beryl
Status: Offline

Post autor: Beryl » pn sty 01, 2007 4:42 pm

A mnie się i tak wydaje, że prosiaczek by do tego pana lepiej pasował, niż pustelnik.^^ Choć z drugiej strony faktycznie to Hakkai miał kobitę.

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » pn sty 01, 2007 5:35 pm

Kobitę miał, ale to prawda byłą z tą siostrą O_O' ?! Myślałam, że ten demon powiedział o tym żeby Hakkaia wkurzyć, czy też to ja się mylę =='

Beryl
Status: Offline

Post autor: Beryl » pn sty 01, 2007 5:42 pm

Mam wrażenie, że jakby to nie była prawda, to by się tak nie zdenerwował.

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » ndz sty 07, 2007 12:56 am

Tomik świetny, najciekawszy z tych, które do tej pory wyszły. No i jest poświecony głównie Hakkai, którego lubię najbardziej^^. Humoru też nie brakuje. Akcja jest niezwykle dynamiczna i szybka, a rysunki jakby ładniejsze. Chociaż może mi się wydawać, może po prostu się przyzwycaiłam do tego stylu, który z początku mnie trochę raził.

Podoba mi się tłumaczenie. Nie mam jak sprawdzić czy jest dobre, ale wszystko rozumiem, więc jest OK :). Wulgaryzmy są odpowiednio wyważone. Podoba mi się to, że język nie jest przesadnie ugłaskany i wycenzurowany.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » ndz sty 07, 2007 1:17 am

dokladnie. Primo - Hakkai rzadzi *_*
po drugie, tlumaczenie jest swietne i naprawde za plus biore fakt ze taki Gojo potrafi sie wyrazic a nie cenzuruja tego na jakies misiowe przeklenstewka ;D
no i krecha sie Minekurze poprawila od Igo tomu X3

swoja droga to ciekawe jak mozna sie z dnia na dzien stac fanem tytulu xD

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » ndz sty 07, 2007 1:52 pm

baka-oni-ri pisze:dokladnie. Primo - Hakkai rzadzi *_*
po drugie, tlumaczenie jest swietne i naprawde za plus biore fakt ze taki Gojo potrafi sie wyrazic a nie cenzuruja tego na jakies misiowe przeklenstewka ;D
no i krecha sie Minekurze poprawila od Igo tomu X3

swoja droga to ciekawe jak mozna sie z dnia na dzien stac fanem tytulu xD
Jak zwykle się z tobą zgadzam xD
I Kappa to mój ulubieniec :]

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » ndz sty 07, 2007 2:44 pm

Najlepsza była akcja "to ja zabiłem Sanzo" xD Nawet myślałam, że on naprawdę kopnął w kalendarz. Z Sanzo to nawet porządny aktorzyna, a Rysiek z Klanu się chowa xD

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » ndz sty 07, 2007 11:22 pm

Słodziutka była scenka ze smoczkiem, kiedy ciągnął Goku za rękaw. Takie fajne, kochane zwierzątko^^ I jakie praktyczne - samochód na zawołanie :)

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pn sty 08, 2007 12:20 am

kupcie mi takie na urki ;D
musze powiedziec ze zawsze mialam slabosc do wszelkich przeszkadzajek o typie zwierzęcym. A Jeep ma swoj urok bo nie dosc ze jest przeszkadzajką to jeszcze białym mini smokiem *_*

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pn sty 08, 2007 9:26 pm

dragon007 pisze:Z Sanzo to nawet porządny aktorzyna, a Rysiek z Klanu się chowa xD
Uważaj, bo zaraz nakręce nową telenowelkę xD
baka-oni-ri pisze:kupcie mi takie na urki ;D
A będziesz grzeczna ;)

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pn sty 08, 2007 10:11 pm

Kisara pisze:A będziesz grzeczna ;)
jestem grzeczna! *kaszl*

jutro przeczytam wreszcie ten tomik do konca ^^"
I Hakkai to zdecydowanie moj fav *_* (a jak jest na jednym kadrze z Gojo to juz zywcem odlot *_*)

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » pn sty 08, 2007 11:23 pm

baka-oni-ri pisze:I Hakkai to zdecydowanie moj fav *_* (a jak jest na jednym kadrze z Gojo to juz zywcem odlot *_*)
Popieram, popieram... :)

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » wt sty 09, 2007 11:06 am

A mnie ciekawi taka jedna sprawa... Nigdzie nie mogę znaleźć wzmianki, skąd Hakkai ma naszego smoczka ^^ Wiem tyle, że jak się cała czwórka pierwszy raz spotkała, to smocza nie było, a dalej to też ani słowa...

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr sty 10, 2007 1:22 pm

moze sie wyjasni pozniej albo w innej serii? Oo

Beryl
Status: Offline

Post autor: Beryl » czw sty 11, 2007 9:37 pm

baka-oni-ri pisze:moze sie wyjasni pozniej albo w innej serii? Oo
Nie. Jak dotąd nie potwierdzili nawet, czy ten smok serio jest tą osobą, o którą większość fanów go podejrzewa.
Ale przypuszczam, że dostali od zleceniodawców podróży razem z środkiem płatniczym.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » czw sty 11, 2007 9:48 pm

Beryl pisze:Ale przypuszczam, że dostali od zleceniodawców podróży razem z środkiem płatniczym
Też tak chce....

Beryl
Status: Offline

Post autor: Beryl » czw sty 11, 2007 10:09 pm

Kisara pisze: Też tak chce....
Ja bym wolała taką wersję full, z dołączoną przemianą w seksowną tancerkę z mieczem.^^

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » pt sty 12, 2007 12:14 am

Bardzo lubię Saiyuki ( o czym pisałam już wielokrotnie), ale niektóre stwierdzenia w 4 tomie mnie raziły np to że "każdą krew można zmazać". Czyli co? Bij, zażynaj, piekła nie ma? To trochę zbyt drastyczne. Chociaż mogę to zrozumieć, w końcu bohaterowie żyją w trudnych czasach w brutalnym świecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Saiyuki"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości