Saiyuki i yaoi?

Podforum dla miłośników mangi Saiyuki.
Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » ndz cze 10, 2007 3:27 pm

Sadoko pisze:A do tego jeszcze pojedyncze tomy o każdym bohaterze nam dochodzą... Najbardziej utęsknione...
Jakie pojedyńcze tomy? Tzn cały tom tylko np o Goku bez reszty? Nie słyszałam o czymś takim z Saiyuki.

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » ndz cze 10, 2007 3:37 pm

Tereska pisze:Tzn cały tom tylko np o Goku bez reszty?
Pewnie chodziło o historie w Reload - Burial. Każdy bohater ma chyba 3 rozdziały ze swojej przeszłości, a zebrana całość ma jakieś 2 tomy (jakby kto szukał to w tomie 3 i 4 Reload) Zdecydowanie najciekawsze rozdziały w całej serii =D> Szczególnie historia Sanzo...

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » ndz cze 10, 2007 5:52 pm

Wracając do wątku yaoi.
Jak czytałam pierwsze 2 tomy Saiyuki to żadnych podtekstów nie widziałam. Dopiero jak przeczytałam wasze komentarze na forum to zaczęłam zwracać na to uwagę. Może to też wina tego, że dopiero w dalszych tomach pojawiają się jakieś wyraźniejsze aluzje.

Ostatnio natknęłam się na stronę z doujinami z Saiyuki: http://community.livejournal.com/otakupink/tag/saiyuki
Niezłe jest "Your sin, my rain" (GxH) - kreska jest bardzo podobna do orginału, chociaż jest dość smutnawe.
Znacie jakieś inne linki?

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » ndz cze 10, 2007 8:22 pm

Co do dojczów yaoi z Saiyuki - jakoś nigdy nie lubiłam łączenia Goku i Sanzo.
Lubię ich sobie wyobrażać wyłącznie jak ojca i syna :faja:

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » ndz cze 10, 2007 8:40 pm

Mam podobne zdanie co Kisara. Obecnie odpowiada mi jedynie łączenie Hakkai i Gojyo.

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » ndz cze 10, 2007 9:42 pm

Kisara pisze:Goku i Sanzo.
Tato i synek :kawaii: Ale yaoi nigdy, chociaż niektórzy mogą to tak odbierać. Gojo i Hakkai jakoś nigdy mnie nie interesowali.

Tereska, enjoy :P
http://psychodragon82.livejournal.com/289818.html
(wrzucanie douji jest dozwolone? w sumie to też skany...)

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » ndz cze 10, 2007 10:54 pm

dragon007 pisze:Gojo i Hakkai jakoś nigdy mnie nie interesowali.
A ja wlasnie lubie ta parke najbardziej :D
(wrzucanie douji jest dozwolone? w sumie to też skany...)
Przede wszystkim nie można umieszczac skanow do rzeczy wydawanych w Polsce i tego sie trzymajmy :wink:

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » pn cze 11, 2007 8:29 am

Dzięki dragon. :)
Zastanawia mnie tylko dlaczego Hakkai w doji musi być zwykle taki biedny, smutny i zapłakany. :?:

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pn cze 11, 2007 10:52 am

Tereska pisze:Hakkai w doji musi być zwykle taki biedny, smutny i zapłakany.
W ogóle i Gojo i Hakkai to skorpiony zodiakalne, więc czemu w tych dojczach zawsze Kappa dominuje.... zna ktoś inny? :wink:

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » pn cze 11, 2007 1:18 pm

Tereska pisze:Zastanawia mnie tylko dlaczego Hakkai w doji musi być zwykle taki biedny, smutny i zapłakany
Gojo ma silny charakter, trudno go zagiąć 8-) i na uke mało się nadaje. A Hakkai... tak to się już sprawy potoczyły i uraz zostanie do końca życia. Żal mi go niekiedy.
Kisara pisze:W ogóle i Gojo i Hakkai to skorpiony zodiakalne
Serio? Nawet nie zauważyłam ^^" Ale trudno mi sobie wyobrazić Hakkai'a w roli seme. Gojo jest jak Sanzo, nie da się tak łatwo.

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » pn cze 11, 2007 6:12 pm

Kisara pisze:czemu w tych dojczach zawsze Kappa dominuje.... zna ktoś inny?
Doji mało widziałam, więc nie znam. Ale trafiłam na fanfiki HxG, gdzie Gojyo był "na dole", to była odmiana ;D.

Sadoko
Status: Offline

Post autor: Sadoko » wt cze 26, 2007 11:06 pm

Tereska pisze:Jakie pojedyńcze tomy? Tzn cały tom tylko np o Goku bez reszty?
dragon007 pisze:"]ewnie chodziło o historie w Reload - Burial.
Nie, chodziło mi jak najbardziej o Saiyuki Gaiden. Każdemu Bohaterowi przypisany jest jeden tomik, w którym on jest głównym bohaterem. Hakkai jest reinkarnacją Tenpo Gensui, Gojo- Kenren Taisho, Sanzo- Konzen (upss chyba doushi...) Goku jest oczywiście ten sam.
Tereska pisze:Doji mało widziałam, więc nie znam
Wejdź na Grono, i poszukaj w działach yaoi. ^^ tam na pewno są yaojce z Saiyuki...
Kisara pisze:W ogóle i Gojo i Hakkai to skorpiony zodiakalne
A wcale nie bo Hakkai to panna :P
dragon007 pisze:trudno mi sobie wyobrazić Hakkai'a w roli seme.
popieram! Ale jaki słodki w roli uke! mało jest takich doujinów oj mało, najczęściej robią z niego bezwzględnego gwałciciela Sanzo ( :roll: :lol: )_ ale jak się trafi jako ukeś... chronić klawiaturę przed zaślinieniem... :mrgreen: :mrgreen:

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » ndz wrz 16, 2007 6:42 pm

Widzę, że nie jestem oryginalna jeśli chodzi o pairing Gojo-Hakkai xD
To chyba wynika z tego, że obu lubię i nie umiem się zdecydować którego bardziej xP
Też bym chętnie odkryła jakąś stronę z doujinshi G-H, najlepiej przetłumaczonymi na angielski. Heh... ^^"

Sadoko
Status: Offline

Post autor: Sadoko » śr paź 17, 2007 6:12 pm

Tereska pisze:Zastanawia mnie tylko dlaczego Hakkai w doji musi być zwykle taki biedny, smutny i zapłakany.
Hehe na serio tylko na takie trafiałaś? :D Zazdroszczę. Pamiętasz jakieś tytuły? Pytam bo ja niestety trafiam na yaojce, w których Hakkai jest zimnym draniem lub bezwzględnym gwałcicielem. :shock: Bleeeeee, wywaliłam wszyściutko.

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » ndz kwie 06, 2008 12:15 pm

Saiyuki i yaoi... Jak dla mnie trzeba chyba nigdy w życiu nie zahaczyć o żadne shounen-ai, żeby sie takich podtekstów w tej serii NIE dopatrzeć. :P W niektórych tomach to jest wręcz fanserwis na fanserwisie (tu ktoś kogoś złapie, tam ktoś kogoś obroni i tak co sekundę). A co do pairingów, to może jestem dziwna, ale z tak zwanego "kanonu" to lubię tylko, jak już gdzieś wspominałam, Sanzo x Goku (jednak tylko w wydaniu shounen-ai, zresztą czyste yaoi samo w sobie jest gatunkiem, którego nie lubię - i myślcie sobie o mnie co chcecie, ale jestem przy tym normalną dziewczyną :P ). Poza tym Sanzo x Gojyo, a co za tym idzie - nie lubię Gojyo x Hakkai (teraz to mnie dopiero forumowiczki zagryzą :wink: ). Dziwnym trafem za to przemówiło do mnie Qing/Chin x Hakkai, zapewne dlatego, że lubię takie chore relacje...
Swoją drogą, przydałoby się więcej dziewczyn w Saiyuki, jak tak patrzę.

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » ndz kwie 06, 2008 12:51 pm

Mai-Takeru pisze:W niektórych tomach to jest wręcz fanserwis na fanserwisie
Jak to Minekura 8-) Wolę jednak jak w mandze zachowują się "normalnie", a tego typu akcje są na śmiechy, a nie na poważnie. Co do parowania to:
Mai-Takeru pisze:Gojyo x Hakkai
Nie przepadam, ale według mnie dobrze pasują ^^
Mai-Takeru pisze:Sanzo x Gojyo
Jestem na nie. Nie potrafię sobie ich wyobrazić bez wyzwisk, strzelania i przekleństw xD Do tego żaden nie nadaje się na uke.
Mai-Takeru pisze:Sanzo x Goku
Tylko w relacjach ojciec-syn, yaoi w tym przypadku jest nie na miejscu.

W necie czasami można się też natknąć na ciekawy pomysł Ukoku/Koumyou o_o"

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » ndz kwie 06, 2008 12:57 pm

Tylko w relacjach ojciec-syn, yaoi w tym przypadku jest nie na miejscu.
Zgadzam się. W sumie, nigdy nie wyobrażałam sobie ich w innych relacjach. Taką, jaką tworzą, czyli właśnie ojciec - syn jest idealna ;)

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » ndz kwie 06, 2008 7:02 pm

Trochę dziwny ten ojciec w wykonaniu Sanzo, ale to mniejsza. xD Co do Ukoku/Koumyou, to kompletnie nie mam pojęcia, o kogo chodzi... A jeśli chodzi o shounen-aiowe pary, to ja właśnie lubię, jak nie ma "typowego seme" i "typowego uke", bo wtedy nie jest zbyt sztampowo. Zresztą, rozróżnienie na seme i uke ma znaczenie tylko w sprawach łóżkowych, a co do tego też można sie kłócić i zmieniać (vide "Color", gdzie zostało to dość zabawnie pokazane), więc nie widzę problemu. xD
Ogólnie dla mnie yaoi-pary są zwykle interesujące właśnie dlatego, że są inne - ot, kobieta inaczej myśli, okazuje uczucia, itp. niż mężczyzna. Co za tym idzie, nie znoszę jednowymiarowych, babskich facetów, których przeznaczeniem jest być uke - ludzie, w życiu tak nie ma. = ='

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » ndz kwie 06, 2008 9:01 pm

Mai-Takeru pisze:Co do Ukoku/Koumyou, to kompletnie nie mam pojęcia, o kogo chodzi...
Ukoku - nasz doktorek Ni Jianyi
Koumyou - mistrz naszego Sanzo, ten co go odnalazł
Ta dwójka, wbrew pozorom, ma wiele wspólnego. Ale też nie jestem zwolenniczką tej pary oO
Jedyna para z Saiyuki, która ma u mnie prawo bytu, to GojyoxHakkai. Wypowiadałam się o tym już milion razy i nie chce mi się powtarzać xD W dużym skrócie: wg mnie są dla siebie stworzeni ^^

SanzoxGoku: Podchodzi mi trochę pod shoutę (pal licho, że Goku ma ponad 500 lat) ^^" Sanzo poza tym chyba obowiązuje celibat i wątpię, by Goku w ogóle chciał tego typu związek. To jak WłaścicielxMałpka... Rzeczywiście, bliżej relacji ojciec i syn. Słodkie, ale z jakąś granicą proszę...

SanzoxGojyo: Nie. Już to widzę, jak kappa się stara, a Sanzo tylko narzeka xDDD Nie. Nie T_T Widać na wielu przykładach, że Sanzo coś nie bardzo lubi być dotykany przez kogokolwiek, zwłaszcza przez Gojyo...

SanzoxHakkai: ... Pan i Sługa? ^^" Nie. Choć Hakkai jest jedyny w grupie, któremu Sanzo nie grozi bronią, ani nie wali go harisenem po głowie, to jednak... Nie uśmiecha mi się to.

GojyoxGoku: ... Pfff... xDDD To trzeba być wariatem, by na to wpaść xDD Prędzej by się zgodzili obaj na kastrację niż taki związek xDD

HakkaixGoku: Nauczyciel i uczeń. Nic poza tym. Wolę sobie tego nawet nie wyobrażać T_T

No, chyba innych pairingów nie wykombinuję już... Kougaiji i Dokugakuiji na szczęście mają spokój, jeśli chodzi o fanowską twórczość ;)

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » ndz kwie 06, 2008 9:16 pm

Sadoko pisze:A wcale nie bo Hakkai to panna
Ja gdzieś czytałam, że to oba skorpiony.....
W sumie, Hakkai pasuje na pannę... :roll:
Silvera pisze:Podchodzi mi trochę pod shoutę
The same, bo Goku naprawdę wygląda młodo... nie mniej, temu paringowi mówię nie...
Silvera pisze:jak kappa się stara, a Sanzo tylko narzeka
Hahahhaha xDDDDDDDD Ja to widzę tak:
Kappa: Kurde, byś chociaż wyraził zadowolenie [-(
Sanzo: Nie, bo nawet dobrze "piepr*yć" nie potrafisz" :roll:

:cojest:

[ Dodano: Nie 06 Kwi, 2008 ]
Jeśli chodzi o horoskopy, skorpion i strzelec jako para to kompletna porażka... :|

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Saiyuki"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości