Saiyuki i yaoi?

Podforum dla miłośników mangi Saiyuki.
Martini_chan
Kontakt:
Status: Offline

Saiyuki i yaoi?

Post autor: Martini_chan » ndz lip 30, 2006 12:50 pm

Wiem, że tym tematem mogę rozpętać małe piekło, ale czas najwyższy rozruszać to podforum ;)

Opinie nt. elementów yaoi w Saiyuki są różne... Na pewno do zapoczątkowania całej tej dysputy przyczyniła się sama osoba autorki i jej dorobek mangowy. Oczywiście głównymi 'ofiarami' tego szaleństwa stała się czwórka głównych bohaterów (jak tu się dziwić - czterech facetów w jednym jeepie pośrodku 'nigdzie' ;)), ale i mniej ważni bohaterowie nie zostali oszczędzeni...

A jakie jest wasze zdanie? Ciekawa jestem wszelkich (uzasadnionych) opinii.
"Dreams permit each and every one of us to be quietly and safely insane every night of our lives."

hitomi kanzaki

Post autor: hitomi kanzaki » śr sie 02, 2006 4:34 pm

Zgadzam się, że w Saiyuki jest naprawdę wiele podtekstów yaoi :D . Jestem ogromną fanką tego gatunku (a co? :twisted: ), a tytułem zainteresowałam sie głównie dzięki podtekstom^.-. Kazuya Minekura znana jest w środowisku jako autorka yaoi, więc spora liczba fanów, już w pierwszym tomie zaczęła szukać czegoś yaoicowatego. Choćby takie wycieranie włosów Goku przez Hakkaia lub Gojyo pochylający się nad śpiącym Hakkaiem^.^ (dobra to nie jest pierwszy tom;-). Nie można też zapomnieć o samej twórczości fanów. Powstała niezliczona ilość fanficów, fanartów i doujinshi z Sai (nie muszę dodawać,że yaoi :wink: ). Tak jak powiedziała Martini_chan "czterech facetów w jednym jeepie pośrodku 'nigdzie' " skłania do różnych dziwnych skojarzeń;-)

Goshkee
Kontakt:

Re: Saiyuki i yaoi?

Post autor: Goshkee » śr sie 02, 2006 7:06 pm

Martini_chan pisze:czterech facetów w jednym jeepie pośrodku 'nigdzie' ;))
Czy to, że np. jadąc z kumplem samochodem do drugiego miasta przez kawałek wsi oznacza, że jesteśmy innej orientacji?

Beryl
Adept
Kontakt:

Post autor: Beryl » śr sie 02, 2006 10:28 pm

Nie, ale jeśli będzie się jechało miesiącami, to ludziom zaczyna się nudzić...^^

A jeśli dodamy do tego te półnagie postaci w pozach jak z Playboya na okładkach poszczególnych tomików, to nic dziwneo, że pannom wyobraźnia szaleje...
Zawsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Kisara
nołlife

Post autor: Kisara » czw sie 03, 2006 7:30 am

Hehe ciekawe, ale yaoi obrazków ani tym podobnych jeszcze nie oglądałam na internecie. Jeżeli jest, jak mówicie (Saiyuki zaraziłam się dopiero po tym, jak je wygrałam z konkursie Valkiria Network) to chyba sobie będe musiała poszukać tych fotów. W każdym razie, zwolenniczką yaoi też jestem, ale wolę sobie poczytać bardziej shounen-ai... tak jakoś, nie wiem czemu;) Jeszcze jedno - miesiącami i zaczyna się nudzić. Mnie by się tam nudziło już po pierwszych dwóch godzinach @-@ 8)

zergadis0

Post autor: zergadis0 » sob sie 05, 2006 2:43 pm

A ja yaoi nienawidzę i mam nadzieję że poziom ilości tego typu scen w Saiyuki się nie powiększy bo jak narazie jest tego na tyle mało że seria mi się jeszcze podoba i ją kupuję.

Kisara
nołlife

Post autor: Kisara » sob sie 05, 2006 9:42 pm

Na twoje szczęście tam nic bardziej udziwnionego się nie wydarzy :) A ja i tak lubię shounen-ai i yaoi ;P

Martini_chan
Kontakt:

Post autor: Martini_chan » ndz sie 06, 2006 8:01 pm

hitomi kanzaki pisze:Choćby takie wycieranie włosów Goku przez Hakkaia lub Gojyo pochylający się nad śpiącym Hakkaiem^.^ (dobra to nie jest pierwszy tom;-).
To pierwsze to raczej zwykła Hakkaiowa troska niż jakiś podtekst, to drugie... Mmmm... To już jest większy przekręt (aż chciałoby się zaspoilerować przyszłe tomy ;)).
zergadis0 pisze:mam nadzieję że poziom ilości tego typu scen w Saiyuki się nie powiększy
Easy, 'Saiyuki' z założenia nie jest mangą yaoi/s-ai (a szkoda ;)). Przypuszczam, że te wszystkie sugestywne momenty w pewnym sensie 'wypsnęły się' autorce. Wiadomo, kwestia przyzwyczajenia...

A skoro już w temacie jestem, to muszę powiedzieć, że się na Saiyuki nieźle nacięłam - w ramach 'ograniczania' swoich skłonności do widzenia yaoi tam, gdzie go nie ma, postanowiłam do tego tytułu podejść jako do zupełnie normalnej i straight mangi... Co z tego wyszło, chyba mówić nie muszę.
"Dreams permit each and every one of us to be quietly and safely insane every night of our lives."

Kisara
nołlife

Post autor: Kisara » ndz sie 06, 2006 8:31 pm

UUUU, a tekst typu - ja widziałem, są czarne (chodzi o pewnego rodzaju włoski hihi)... co do shounen-ai, jeśli już ten temat poruszamy, jestem wielką fanką Gravitation XD :lol: aż tak wielką, że je sobie z Anglii sprowadziłam XD

Martini_chan
Kontakt:

Post autor: Martini_chan » pt sie 25, 2006 4:32 pm

Kisara pisze:UUUU, a tekst typu - ja widziałem, są czarne (chodzi o pewnego rodzaju włoski hihi)...
Tyaa... To było po prostu genialne XD
Tak jak teksty Gojyo z 3-ciego tomu o tym, jakie to Sanzo ma powodzenie ;)
Kisara pisze:co do shounen-ai, jeśli już ten temat poruszamy, jestem wielką fanką Gravitation XD Laughing aż tak wielką, że je sobie z Anglii sprowadziłam XD
Żeby nie offtopować, bąknę tylko, że z Gravika widziałam 4 pierwsze odcinki anime... I chcę więcej ;)

Kisara
nołlife

Post autor: Kisara » pt sie 25, 2006 10:34 pm

Polecam z Gravi serię OAV jeśli się mogę wtrącić ;) 8)

Kazik-chan
Kontakt:

Post autor: Kazik-chan » pt wrz 01, 2006 10:09 am

Eee, yaoi i "Saiyuki"? Jakoś specjalnie moje jestestwo nie wyczuło :) A tako wogóle: s-ai lubię, pozycje yaoi raczej mnie nie interesują. Noo, to byłoby na wszystko... Post krótki, ale nie mam nic więcej do powiedzenia ;)

Pozdrowienia i niech kisiel czosnkowy będzie z Wami ^^
Wy macie rację, ale my mamy karabiny...

Pieniądze szczęścia nie dają, ale pozwalają być wygodnie nieszczęśliwym ^^

Jeść albo nie jeść - oto jest głupie pytanie :)

Chciałabym mieć dziecko, papugę i jednego bake do wyżywania się... Chętni ;)?

Eti-chan
Kontakt:

Post autor: Eti-chan » czw sty 04, 2007 10:08 pm

'podtexty' to najbardziej urocza część Saiyuki - niby nic, a i tak wiadomo kto z kim...
I'm free like a bird in a cage.
- - -
http://eti-chan.deviantart.com/

baka-oni-ri
Fanatyk

Post autor: baka-oni-ri » czw sty 04, 2007 10:41 pm

Sanzo x Goku i Gojo x Hakkai! *________*
··· Demons like feathers ···

Kisara
nołlife

Post autor: Kisara » pt sty 05, 2007 5:34 am

baka-oni-ri pisze:Sanzo x Goku i Gojo x Hakkai!
GxH peace xD

Beryl
Adept
Kontakt:

Post autor: Beryl » sob sty 06, 2007 12:03 pm

Polecam z Gravi serię OAV jeśli się mogę wtrącić
A wiesz, że w mandze jest nawet taki art z Yukim jako Sanzo i Shu z "Spełniającą życzenia żerdzią ze złotymi obręczami - ciężar trzynaście tysięcy pięćset funtów"^^ Hiro jako Gojo + Tohma jako Hakkai, a Ryuichi mógłby zostać Nii.^^
niby nic, a i tak wiadomo kto z kim...
Ale jak im kto coś zasugeruje, to i tak oszczercom po mordach dają...
Sanzo x Goku i Gojo x Hakkai
Drugie popieram, pierwsze nie. Sanzo jest za bardzo taki "swój własny", a do Goku pasuje bardziej taka jedna mała Śpiąca Królewna jednak.
Zawsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Tereska
Adept

Post autor: Tereska » sob sty 06, 2007 12:44 pm

Goku mi do nikogo z pozostałej trójki nie pasuje. Zbyt dziecinny i krzykliwy. Reszta może się mieszać wedle własnego uznania ;) Ale jak już, to najbardziej możliwe jest Hakkai x Gojo albo Hakkai x Sanzo. ;)

Beryl
Adept
Kontakt:

Post autor: Beryl » sob sty 06, 2007 12:54 pm

Goku mi do nikogo z pozostałej trójki nie pasuje.
Nium, własnie "pan Śpiąca Królewna" to go idealnie uzupełnia - jeden drugiego by rozruszał, drugi pierwszego trochę uspokoił.

A jeśli chodzi o pairingi, to bardzo lubię Hazela i Gato jako bohaterów obrazków i ficzków. Morderczy są jako duet. Nie lubię, jak im się na trzeciego dorzuca Sanzo.

dragon007
Wtajemniczony

Post autor: dragon007 » sob sty 06, 2007 1:35 pm

A mi najbardziej do Goku pasuje Homura z animca (kurcze, szkoda, że w mandze go nie zobaczymy T_T).

Raz na jakieś stronce o Saiyukim pisało "If it's not Goku who kisses Sanzo, then, who else would be??" Bo w prawdzie to tylko Goku potrafi coś z naszego mnicha wykrzesać, a Sanzo mimo iż tego nie okazuje, to jakoś mu na nim zależy... jak np. w 4 tomiku się wkurzył, bo (nie pamiętam jak ten demon miał na imię, ale wiecie o co chodzi) nie chciał mu powiedzieć gdzie jest Goku.
"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami"

Jonathan Davis

Beryl
Adept
Kontakt:

Post autor: Beryl » sob sty 06, 2007 1:51 pm

Bo w prawdzie to tylko Goku potrafi coś z naszego mnicha wykrzesać, a Sanzo mimo iż tego nie okazuje, to jakoś mu na nim zależy... jak np. w 4 tomiku się wkurzył, bo (nie pamiętam jak ten demon miał na imię, ale wiecie o co chodzi) nie chciał mu powiedzieć gdzie jest Goku.
Kochająca mamusia z tego Sanzo.^^ Bardzo ładny fanfik na ich temat czytałam, nawiasem mówiąc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Saiyuki"”