Tom 10

Fantastyczna kraina, piękni kochankowie, walka o miłość - oto intrygujący świat Lauresa i Hildy, oto początek nowej, niesamowitej przygody...
Kisara
Status: Offline

Tom 10

Post autor: Kisara » pn maja 07, 2007 1:36 pm

Ufff obdzwoniłam 2 Empiki i 3 Matrasy w okolicy Rudy i Katowic i nic.
Wiadomość za to mam: Jutro, poinformowali mnie, ma trafić 10 tom do Empiku w Plejadzie w Bytomiu.
Ja się na pewno po niego wybiorę ;]

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » pn maja 07, 2007 8:16 pm

ja byłam w swoim dzisiaj i tez nic... tak samo jak Saihoshi _^_ aaaaghhh, lepiej zeby do srody było >_>

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » wt maja 08, 2007 3:04 pm

OKiiiii, 10 tomik zaliczony^^

Uwaga, mój post będzie zawierał istotne spoilery dotyczące 10 tomu.


SPOILER
Eh, tak jak podejzewałam, Charonkowi się zeszło. Oczywiscie najpierw musiał się pogodzić, z Rodem, samym sobą i całym światem. Miejmy nadzieję, że wreszcie jest szczęśliwy :). A tworzyli z Rodem taką miłą parkę...przyjaciół ;)

Jestem zaskoczona tym, że ta manga skończyła się absolutną sielanką:
1. Zardi wrócił do swojej postaci, Teti ożył i przekonał się do Zardiego - jedna szczęśliwa parka
2. Rod uwolnił się od swojego przeznaczenia, zdobył siłę i wybrał się na wycieczkę krajoznawczą z Asbarem - druga szczęśliwa parka, zwłaszcza ze strony Asbara.
3. Hilda i Laures jako para kochanków, którzy będą się odradzać dopuki im się nie znudzi - trzecia szczęśliwa parka (choć najnudniejsza)

Wieczne wrzaski Hildy i Lauresa trąciły mi ostro Miaką i Tamahome. Rany! Ileż można się tak drzeć i ile razy można spadać ze skały? Niezdara jakaś - i to ma być super tancerka? Tancerki mają chyba zmysł równowagi, nie?
KONIEC SPOILERA[/color
Ostatnio zmieniony wt maja 08, 2007 7:10 pm przez Tereska, łącznie zmieniany 1 raz.

Melmothia
Status: Offline

Post autor: Melmothia » wt maja 08, 2007 3:28 pm

Tereska pisze:Uwaga, mój post będzie zawierał istotne spoilery dotyczące 10 tomu.
Nic nie pomogło, mam za słabą wolę. Ja jestem dopiero na 6 tomie, a wszystko (jeszcze raz od początku) mam zamiar przeczytać na wakacje. Ale wiesz co? Nawet dobrze, że przeczytałam, jakoś takie zakonczenie może nawet być, więc pewnie szybciej się za to zabiorę.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » wt maja 08, 2007 3:41 pm

Tereska pisze:SPOIL
O super, Boże... tego właśnie chciałam :D


Kis,nie cytuj w taki sposob bo spoilki i tak widac,aight?Sheril
Ostatnio zmieniony śr maja 09, 2007 12:58 am przez Kisara, łącznie zmieniany 1 raz.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » wt maja 08, 2007 5:58 pm

jutro ide na kolejną wycieczkę krajoznawczą do Matrasa; I swear, jak nie będzie, to "puszczę" się z empikiem ;D

Najbardziej się cieszę z ZxT... z AxR (jasne XD) tez, choc wolalabym CxR :P a LxH mnie tak totalnie nie interesuje, ze mogłoby ich (jej) nie byc ;D oni faktycznie sa nudni

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » wt maja 08, 2007 6:17 pm

Ej, no! To ja spcjalnie ostrzegam, żebyście nie czytali i nie psuli sobie zakończenia, a Wy mnie nie słuchacie. :)

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » wt maja 08, 2007 6:27 pm

Tereska pisze:Ej, no! To ja spcjalnie ostrzegam, żebyście nie czytali i nie psuli sobie zakończenia, a Wy mnie nie słuchacie. :)
to sie jak juz ostrzega to sie wrzuca tez spoiler na maluktie literki. Komus sie bedzie chcialo kopiowac lub cytowac selektywnie albo nie, a jak jest normalny tekst to oko samo zjezdza XDDD

Melmothia
Status: Offline

Post autor: Melmothia » wt maja 08, 2007 6:33 pm

baka-oni-ri pisze:to sie jak juz ostrzega to sie wrzuca tez spoiler na maluktie literki.
Przypuszczam, że ja bym tak czy siak przeczytała... 8-)
Ale mi to nie przeszkadza w tym wypadku, bo ja bałam się, że pary będą nieodpowiednie, a tu sie dowiaduję, że sa akurat, więc mam motywację żeby czytać :P
Bo mi taaak żal Zardiego zawsze było :(

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » wt maja 08, 2007 7:12 pm

Przeedytowałam posta Tereski. Nie wszyscy jeszcze czytali tom. Tak na przyszłośc to na forum jest zasada ze spoilerami ,że są napisane pomniejszoną czcionką i odpowiednio oznaczone
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » wt maja 08, 2007 7:21 pm

Ale to jest przecież temat "Tom 10" to chyba mogę porozmawiać o jego treści, prawda? Tematy nie tworzy się tylko po to żeby oznajmić "ja już mam", bądź "jeszcze nie mam". Samo stwierdzenie "Tom 10 jest fajny, bo tak" też niczego nie wnosi.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » wt maja 08, 2007 7:27 pm

Tereska pisze:Tematy nie tworzy się tylko po to żeby oznajmić "ja już mam", bądź "jeszcze nie mam". Samo stwierdzenie "Tom 10 jest fajny, bo tak" też niczego nie wnosi.
No fakt, ale spoilery trzeba mimo wszystko oznaczać. Jednak się z tobą zgadzam, czasami posty zawierają tylko zdanie typu - ja mam, albo, ja nie mam, kurde ;]
Melmothia pisze:Bo mi taaak żal Zardiego zawsze było
I dlatego się cieszę, że wszystko z Teti się ułoży i wcale mi Teresko tym smaku nie popsułaś, wręcz przeciwnie, zrobiłaś mi na to większego smaka 8-)

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » wt maja 08, 2007 7:40 pm

Tu masz rację ale zauważ że nie wszyscy jeszcze mają tom i twoje streszczenie treści tomu może popsuć innym lekturę. Dlatego przez pierwsze tygodnie od wydania danego tomu spoliery się oznacza, póżniej można już swobodnie rozmawiać
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » wt maja 08, 2007 8:01 pm

Kisara pisze:ręcz przeciwnie, zrobiłaś mi na to większego smaka
mnie równiez :3
ale tak po prawdzie z twojego posta (Tereski, znaczy) to za S P O I L E R to ja uważam jedynie fakt, że Zardi wróci do swojej postaci i skonczy sie tot dobrze i ze Rod gdzieś wybędzie ;DD, bo fakt, że Charon umrze był do przewidzenia, tak samo jak próchnicogenna Wielka Nieskończona Po Kres Dni Wszelkich Miłość™ Hildy i Lauresa (tego ostatniego już wogóle za spoiler nie uważam, jeśli ktoś ma inne zdanie to mnie zabijcie ;) )

Mado-chan, racja, choć te dwa tygodnie to taka cyferka z księżyca, niektórzy kupują mangi z miesięcznymi opóźnieniami, ale powiedzmy że jest to optimum - nie za długo, nie za krótko ^^
ja mam, albo, ja nie mam, kurde
ale jak ktoś nie ma to co ma napisać XD No chyba że bedzie to tekst w stylu "nie mam, nie spoilerujcie jeszcze" ^^"

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » wt maja 08, 2007 8:19 pm

baka-oni-ri pisze:ale jak ktoś nie ma to co ma napisać XD No chyba że bedzie to tekst w stylu "nie mam, nie spoilerujcie jeszcze" ^^"
Ale niekiedy jest wysiew typu... "czemu ja jeszcze nie mam?"... i oczekują odpowiedzi... a ja ku*** i inni forumowicze to co, wróżki żeby im wywróżyć?... niech dzwonią do Empików jak ja a jak wyjdzie ruszą leniwe dupy... ;]
baka-oni-ri pisze:Hildy i Lauresa
Jakby oni nie byli razem, to bym stwierdziła, że autorka coś jarała w trakcie tworzenia ostatniego tomu :cojest:

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » wt maja 08, 2007 10:31 pm

Oki, z wyrażaniem moich dalszych refleksji na temat fabuły wstrzymam się parę dni aż więcej osób to przeczyta. Chociaż zaraz po lekturze, kiedy emocje jeszcze nie opadły zawsze mam najwiecej do powiedzenia ;) Ale wolę dyskucję niz monolog, więc dziewczynki - czekam na was^^

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » śr maja 09, 2007 1:02 am

Zasada ze spoilerami jest taka,ze oznaczamy przez pierwsze 2-3tyg,pozniej rozmowa moze byc swobodna(tak jak zreszta MAdii napisala).
Ja moj tomik dorwalam dzisiaj,procz w sumie jedej rzeczy SPOILLauri w blasku niczym aniol,lol,to spodziewalam sie wszystkiego;]SPOILno moze procz odrosnietego skrzydelka Tetiego :roll:

Kiva
Status: Offline

Post autor: Kiva » śr maja 09, 2007 5:55 pm

A nie prościej, zamiast czekać 2 tygodnie na możliwość swobodnego spoilerowania, założyć nowy temat tylko dla tych, którzy czytali 10 tom? Wtedy nie trzeba by się bawić w zmniejszanie czcionki.

Beryl
Status: Offline

Post autor: Beryl » śr maja 09, 2007 9:11 pm

Tia, rąbnąć w temacie "Tom 10 - uwaga, spojlery" i spokój będzie.

Me właśnie przeczytało i generalnie jest rozczarowane, to tom wieje autorskim zmęczeniem tematem i ogólnym "dajcie mi to wreszcie skończyć, jakkolwiek!". Deux ex machna co druga stronę... Szkoda, że to Berk nie zmartwychwstał, żeby Charona zabić, tak dla równości.

Co do Hildy i jej niezgrabności - ale ona się na tancerkę uczyła na powierzchniach poziomych, nie pionowych. Jeszcze nie te czasy, żeby tańce na rurze były popularne.

Z drugiej strony ci Azelowie to cholernie w technice oblatani. Krótkofalówki tak małe mają, że ani ich nie widać...

A Tetejusek to w ogóle popis swoch zdolności daje. Z zamkniętymi oczami i odwrócony plecami jest w stanie określić, jaki wyraz twarzy ma osoba za nim...

I ten cały happy end. Czemu choć jedna para tragicznych kochanków nie mogłaby skończyć tragicznie? Co ja bym dała, żeby, kiedy Hilda wyskoczyła z tej karczmy, stał tam Asbar, który przyszedł się pochwalić mową, długą fryzurą...

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » śr maja 09, 2007 9:23 pm

Beryl pisze: I ten cały happy end. Czemu choć jedna para tragicznych kochanków nie mogłaby skończyć tragicznie? ...
Tego bym życzyła Hildzie, ale Tetiemu i Zardiemu w życiu... to dla nich tą mangę czytałam, a nie dla jakiejś tam tancereczki nie tańczącej "na rułce" i demona... ;]

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Seimaden"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości