Konkurs na komiks

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu Kasen
Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Konkurs na komiks

Post autor: Gotenks » wt paź 19, 2004 7:18 am

III Edycja Konkursu już się zaczęła zainteresowanych odsyłam na stronę główną kasenu
Regulamin pisze:Nareszcie! Długo oczekiwana III edycja konkursu Kasenu wystartowała!


Warunki zmieniły się nieznacznie, co, mamy nadzieję, przełoży się na jakość i konkurencyjność prac. Patrz <

TERMIN SKŁADANIA PRAC: 20.02.2005

Ogłoszenie zwyciężcy: I połowa marca +/-

Forma komiksu tylko nieznacznie się zmieniła, dlatego też prosimy o zapoznanie się z warunkami etc.

NAGRODY:

1. Miejsce:1.000 złotych

Nagrody pieniężne zostaną wypłacone 7 dni po ogłoszeniu wyników konkursu.

Dodatkową nagrodą dla zwycięzcy będzie publikacja komiksu wraz z promocją oraz możliwość stałej współpracy z wydawnictwem.


(1) Ilość stron: 16 - 32;
(2) Komiks nie musi się kończyć. Może być urwany w np. w momencie kulminacyjnym;
(2) Format prac: A4 lub większe, na samodzielnych arkuszach jednostronnych (nie przyjmujemy zeszytów, kartki muszą być luźne).
Do konkursu może być wysłana kserokopia pracy (musi spełniać powyższe wymogi odnośnie formatu) lub zeskanowana praca na CD
Nadesłane prace oryginalne redakcja zwraca na pisemne życzenie autora. Kserokopie oraz CD nie będą zwracane.
(3) Komiks może być czarno-biały lub kolorowy;
(4) Prace mogą być wspólnym dziełem kilku osób.
(5) Komiks nie może być wykonany ołówkiem, bądź też długopisem!!

Prace prosimy wysyłać na, dobrze już Wam znany, adres:
KASEN Sp. z o.o.
Konkurs - "Komiks"
05-077 Wesoła 4
skr. poczt. 50


Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich rysowników (nie tylko w stylu manga).
Należy dołączyć oświadczenie, że jest się autorem przesłanego dzieła oraz że nie było ono wcześniej publikowane i jest wolne od roszczeń finansowych i prawnych osób trzecich.

Prosimy o podanie danych osobowych łącznie z wiekiem oraz telefonem kontaktowym wraz ze zgodą na ich przetwarzanie przez firmę Kasen Sp. z o.o. z siedzibą w Wesołej zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

Ze zwycięzcą skontaktujemy się osobiście oraz umieścimy stosowną informację na naszej stronie internetowej.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Washuu-chan
Status: Offline

Post autor: Washuu-chan » pt paź 22, 2004 12:17 pm

*mamrocze* wziąść udział, czy udziału nie brać @_@
Ponoć konkurencja tym razem ma być całkiem spora ;3

Co do "Łowcy" to o ile dobrze się orientuję jest to część pierwsza z dwóch. Mnie osobiście zabija tempo w jakim Minak się wyrobił - podziw i hołd składam pełny :D
Co do L.Yokoshimy, to jest to w sumie krótki wycinek jej znacznie dłuższej historii "Prohibited Passion" którą można znaleźć na jej stornie. Fanką Lary ale pełnego profesjonalizmu stylu i wykonania odmówic jej nie mogę :D

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » pt paź 22, 2004 5:42 pm

Washuu-chan pisze:*mamrocze* wziąść udział, czy udziału nie brać @_@
Brać brać ^^ zgłaszaj Ureia <slinotok XD~~~~~~~> a napewno wygrasz ^^

Washuu-chan
Status: Offline

Post autor: Washuu-chan » pt paź 22, 2004 5:47 pm

Errr <__<;; wiesz Urei raczej nie skończony, ale nie mówie że go nie skończę.... alas w konkursie raczej nie mam szans

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » pt paź 22, 2004 5:57 pm

Jakto nie masz szans O.O ? Dziewczyno Twój styl jest boski ^^ a szanse, uwierz mi, masz na prawde duze XD~~~~~~
poza tym w regulaminie jest wyraznie zaznaczone, że komiks nie musi byc skonczony wiec jeslio chcesz mozesz im wyslac, tylko czesc a potem bedziesz pracowac juz dla nich ^^

Washuu-chan
Status: Offline

Post autor: Washuu-chan » pt paź 22, 2004 6:24 pm

Eheheheh ^^;;;; Pożyjemy zobaczymy *ostatkiem sił trzyma język za zębami*

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob paź 23, 2004 11:05 am

Washuu, bierz udział, chętnie kupiłbym jakąś Twoją mangę, bo rysujesz cudnie *___* :wink:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

doma
Status: Offline

Post autor: doma » sob paź 23, 2004 6:26 pm

Washuu-chan mówi ze nie ma szans? To co ja mam powiedziec, a tez bym chciala sprobowac... :oops:

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » sob paź 23, 2004 6:31 pm

Aż mnie ciekawość bierze, bo jak widziałem przelotnie te niektóre komiksy to widziałem istne komiksowe grafomaństwo :roll: Jak rysuje Washuu-chan. Proszę o próbkę, aż muszę się przekonać czy te wszystkie superlatywy prawdę mówią...

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob paź 23, 2004 6:49 pm

My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » sob paź 23, 2004 7:17 pm

Będę szczery. Kreska jest imponująca. Panowanie nad kolorami również. Są pewne niedoskonałości, ale na pewnych etapach to nieuniknione. I choć po przejrzeniu twojej "mangi" stwierdzam, że jest tam to co mnie w polskich "mangach" ryje (japońskie nazewnictwo) to jednak uważam, że panujesz nad tłem lepiej (i co najmniej 4 nieba lepiej) od "pierwszej polskiej mangaczki".
A tak btw te wymieszanie nazw z kultur izraelskich, nordyckich z japońskim nazewnictwem to jakieś zamierzone czy po prostu "postmodernistyczny bulszit"?

Kari-chan
Status: Offline

Post autor: Kari-chan » sob paź 23, 2004 9:27 pm

Washuu-chan powinna według mnie wystartować,bo ma ogromny talent^__^
Wiele razy odwiedzałam jej stronkę na DA i jestem pod duzym wrażeniem poziomu jej prac :twisted:

Bardzo chciałabym zobaczyć mangę :)

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » ndz paź 24, 2004 11:34 am

Kari-chan pisze: Bardzo chciałabym zobaczyć mangę :)
A ja miec w wersji papierowej na półce :twisted: :twisted:

Washuu-chan
Status: Offline

Post autor: Washuu-chan » ndz paź 24, 2004 3:16 pm

Primo: pytanie do moderatora: czy ten topic nie winien mieć przypadkiem nazwy "konkurs na komiks?". Ale przyznam że tytuł "komiks na komiks" mnie po prostu rozbraja i jest przesłodki :D
A ja miec w wersji papierowej na półce
A ja bym chciałą w końcu skończyć z marazmowaniem i wogóle to skończyć =='
Zaś startować nie będę. Nie jestem na siłach. I jeszcze wielu rzeczy musze się nauczyć.

Remiel: Ja akurat uważam że kreska wymaga jeszcze wiele pracy, nie wspominajac o technice. No i musze Cię zmartwić. W "Urei" japońsko brzmiące nazewnictwo nie występuje tam dlatego bo jest "kul" tudzież "trendy" i że dlatego jak rysuje się "mange" to i trzeba miec "dżapańskie nazewnictwo" (dużo tych króliczków). Występuje tam dlatego że kultura z której wywodzą się rzeczone postacie jest wzorowana na kulturze dalekiego wschodu ogólnie pojętego. Więcej w owym "świecie" kultur różnych jest znacznie więcej (bo mnie stereotyp klasycznego wszędzie-takiego-samego średniowiecza fantasy dośc irytuje). Stąd i również najrózniejsze nawiązania w kwestii nazewnictwa które zauważyłeś (czytaj: postmodernizm zamierzony ;) )

PS: Gotenks :shock: Wow, pełna linkownia, dopiero teraz odkrywam ile tego jest XD skeri, skeri, przyznać trza @_@

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » ndz paź 24, 2004 4:44 pm

Washuu-chan pisze:Primo: pytanie do moderatora: czy ten topic nie winien mieć przypadkiem nazwy "konkurs na komiks?". Ale przyznam że tytuł "komiks na komiks" mnie po prostu rozbraja i jest przesłodki :D
Washuu zabiłas mnie tym XD nie zwróciłam zupełnie uwagi :oops: XDDD ale jush poprawione :wink:

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » wt paź 11, 2005 9:08 pm

Kasen pisze: Ogłaszamy kolejną edycję konkursu komiksowego!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej, czwartej już edycji konkursu na komiks. Konkurs trwa od dziś - 10 października 2005 do 10 marca 2006.



NAGRODY:

1. Miejsce: 1.000 złotych oraz publikacja zwycięskiego komiksu.
Nagrody pieniężne zostaną wypłacone 7 dni po ogłoszeniu wyników konkursu.


ZASADY:

(1) Ilość stron: 16 - 32 (ilość stron może się nieznacznie wahać)
(2) Komiks nie musi się kończyć. Fabuła może być urwana w np. w momencie kulminacyjnym;
(2) Format prac: A4 lub większe
(3) sposób prezentacji:
* samodzielnych arkuszach jednostronnych (nie przyjmujemy zeszytów, kartki muszą być luźne).
* kserokopia poszczególnych stron w formacie A4 (lub wydruk komputerowy)
* zeskanowana praca na CD (300 dpi)
(4) Komiks powinien być czarno-biały
(5) Prace mogą być wspólnym dziełem kilku osób.
(6) Komiks nie może być wykonany ołówkiem, bądź też długopisem!! (powinien być wykonany tuszem, żelpenem lub na komputerze)
(7) Termin nadsyłania prac to 10 marca 2006. Decyduje data stępla pocztowego.

Nadesłane prace oryginalne redakcja zwraca na pisemne życzenie autora. Kserokopie oraz CD nie będą zwracane.

Prace prosimy wysyłać na, dobrze już Wam znany, adres:
KASEN Sp. z o.o.
Konkurs - "Komiks"
05-077 Wesoła 4
skr. poczt. 50


Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich rysowników (nie tylko w stylu manga).
Należy dołączyć oświadczenie, że jest się autorem przesłanego dzieła oraz że nie było ono wcześniej publikowane i jest wolne od roszczeń finansowych i prawnych osób trzecich.

Prosimy o podanie danych osobowych łącznie z wiekiem oraz telefonem kontaktowym wraz ze zgodą na ich przetwarzanie przez firmę Kasen Sp. z o.o. z siedzibą w Wesołej zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

Ze zwycięzcą skontaktujemy się osobiście oraz umieścimy stosowną informację na naszej stronie internetowej.
:wink:

Jessie Rocketka
Status: Offline

Post autor: Jessie Rocketka » pn sty 30, 2006 10:28 pm

Hmm, odświeżę trochę temat. Czy na tym forum przwijajaą się jeszcze jakieś osoby, które zamierzają startować? Bo ja mam taki plan, o ile zdążę:). Projekt będzie sie nazywał eXsecratus i będzie to manga yaoi/fantasy/psychologiczna 8) . Jak skończę okładkę to może ją sprezentuję :wink:

Znajac życie, mam marne szanse, ale co mi tam... Trzeba sobie życie urozmaicić, ne?

luis66
Status: Offline

Post autor: luis66 » czw lut 16, 2006 6:51 pm

Kira the demon napisał o IV konkursie kasen...to prawda? pytam bo na stronie kasenu o tym niepisze a ja bardzo bym chcial wziac udzial w jednym z konkursow.

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » czw lut 16, 2006 9:08 pm

konkurs :wink:
ale to jest to samo co pisalam we wczesniejszym poscie :wink: masz jeszcze troche czasu wiec mozesz wziac udzial :D

Saveirv
Status: Offline

Post autor: Saveirv » czw mar 02, 2006 8:51 pm

Brawo !

Ja też mam dobry pomysł na komiks, a tak naprawdę to mam już dużo rzeczy zaplanowane: udana gromadka postaci, parę potworów, parę robotów i scenariusz jak na razie nie będe zdradzać szczegółów.

Aha mam jeszcze pytanie czy gdyby udało mi się wygrać konkurs lub spóbować swoich sił na polebku WANEKO jak powiedział niejaki" luis66" w temacie "Czy jakbym stworzył naprawdę dobrą mangę?" i się o swoję "wykłócić" czyli chodzi o publikację swojego komiksu. To mogłbym ją dalej kontunuować swoją powiesć i zarabiać na życie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi wydawnictwa Kasen”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości