Konkurs na komiks

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu Kasen
darcia
Status: Offline

Post autor: darcia » wt kwie 10, 2007 9:44 am

ja się zastanawiam nad wzięciem udziału, ale sama nie wiem narazie jestem rozdarta:P

Riziu pomóż mi mentalnie:P

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » wt kwie 10, 2007 11:09 am

*pomaga mentalnie* goł goł goooł ale ale aleeee!! ;D

kaman, własny styl już wyrobiłas :3

darcia
Status: Offline

Post autor: darcia » wt kwie 10, 2007 11:17 am

hehe i znowu się zdołuje jak mnie odrzucą ne??
Mam w sumie osiem stronek gotowych:)
Wrzucę je....... nie wiem może w następnym tygodniu na deva, i powiesz co o tym badziewiu sądzisz.... to będzie shonen-ai i horror:D

HARDGEYf
Status: Offline

Post autor: HARDGEYf » wt kwie 10, 2007 11:36 am

jestescie zbyt slabe, darujcie sobie ;p

darcia
Status: Offline

Post autor: darcia » wt kwie 10, 2007 11:52 am

a możesz to jakoś uzasadnić??

Byłeś wogóle w naszych galeriach??

Czy piszesz tak poprostu od siebie, tak twórczo??:D

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » wt kwie 10, 2007 11:55 am

darcia pisze:hehe i znowu się zdołuje jak mnie odrzucą ne??
nie, po prostu uznasz ze sie nie znaja ;)
darcia pisze:Wrzucę je....... nie wiem może w następnym tygodniu na deva, i powiesz co o tym badziewiu sądzisz.... to będzie shonen-ai i horror:D
Ocenic jesne, ale nie mozesz ich wrzucic jesli chcesz je wyslac, nie? Bo tym samym je publikujesz *hug*
HARDGEYf pisze:jestescie zbyt slabe, darujcie sobie ;p
we love you too XD

darcia
Status: Offline

Post autor: darcia » wt kwie 10, 2007 12:00 pm

ech no w sumie, w takim razie Riziu Ci je wyślę:P

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » wt kwie 10, 2007 12:01 pm

jestescie zbyt slabe, darujcie sobie ;p
Teraz cicho, bo Michał Anioł przemówił :P
Dobra, to sam weź udział...

darcia
Status: Offline

Post autor: darcia » wt kwie 10, 2007 12:09 pm

Eeeeeeeee tam poprostu facet ocenia nasze szanse "realnie" :D

Musi pozbyć się jakoś konkurencji - subiektywne opinie sa wtedy najnaj lepsze^^'

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr kwie 11, 2007 9:01 pm

Remiel pisze:Wydaje mi się, że działa tutaj pewna ciekawa prawidłowość. Zwróć uwagę, że w naszym słodkim kraju nowi, którzy są dobrzy w rysunku rysują kreską "swoją", a nie "mangową". Niby banał, ale coś mówi.
aaa, chciałabym wrócić do tego i o coś zapytać. Jaka jest w takim razie definicja kreski "swojej" i kreski "mangowej". Manga to komiks. Mangowy to styl. Można mieć przecież "swoją" kreskę "mangową", to się nie wyklucza.
Wszystko sprowadza sie do tego że hasło "manga" zarezerwowało sie dla japońskich komiksów z wielkookimi bohaterami (oj, a wydaje mi sie ze taki "Akira" tez jest "mangą"), wobec czego taki styl przyjął się u nas (a tak przy okazji, Wybraniec Smoka też ma duże oczy, ale jest amerykański... tego jakoś nikt mangą/anime nie nazwie). Błogosławieni ci, którzy tworzą komiksy bez zetknięcia się z tą kulturą i to nie manga popchnęła ich do rysowania. Już gdzieś pletłam na ten temat (bodajże na śp forum Kasenu).
Oczywiście zgadzam się, że można by było rysować i tworzyć fabułę z Michałem i Kaśką zamiast Hirokim i Kyoko, ale to już sie za bardzo zakorzeniło. Może to i nie za dobrze, ale nic sie juz na to nie poradzi i jestem przeciwna wrzucaniu tego do śmietnika czy do szufladki "ło jezusicku, znowu coś mangowego, pewnie kolejny powielony pomysł".
Zastanawiam się... Gdybym rysowała jak dajmy na to Gaiman (pomarzyć można XD) i dalej wplatała w fabułę związki kazirodcze i smoki, NIKT nie posądziłby mnie o powielanie Angel Sanctuary i CLAMPa czy rzeczone płukanie popłuczyn nawet jeśli siedziałabym w tym po uszy.
Z jednej strony Remiel, coś w tym jest, bo rzeczywiście konwencja robi swoje, ale z drugiej zamiast dać spokój i pozwolić "magowcom" się rozwijać, robi się na nich tego typu nagonkę "o bosze, manga" i samo to zmusza ich od odchodzenia od mangi co wcale nie robi dobrze. Imo nie ma nic gorszego niż próba mieszania stylów mangowego i realnego (czy to co ja chciałam zrobić, czyli z mangowego do disneyowskiego...) "a nuż zmienię styl na lepszy, bardziej będzie sie podobał". No wiec nie. Takie coś zniszczyło kilkoro świetnych rysowników.
Najlepsze jest to, że cholernie ciężko... pozwolę sobie nawet powiedzieć ze NIEMOŻLIWE jest wymyślenie czegoś 100% oryginalnego. Zawsze będzie wątek, który gdzieś tam już się pojawił, w czymś czego się na oczy nie widziało (a oni ci powiedzą, że zrzynasz xD). I jeśli narysuję historię o wampirach w stylu mangowym pojawi się hasło "znoooowu?", bo to styl decyduje czy dany wątek z czym sie skojarzy. I chce jeszcze zauważyć że styl ma znaczący wpływ na fabułę ;) np jak ktos ma słodki styl shojo to nie stworzy krwawej historii o końcu świata, nie?
Wspominam o mandze bo w mandze większość tu zgromadzonych pracuje. Amen.

PS. Nie malkontencę, jakby ktoś miał wątpliwości XP Pozdroofka :)

S.S.Owner
Status: Offline

Post autor: S.S.Owner » śr kwie 18, 2007 9:24 am

baka-oni-ri pisze:Zawsze będzie wątek, który gdzieś tam już się pojawił, w czymś czego się na oczy nie widziało (a oni ci powiedzą, że zrzynasz xD).
dokładnie. ja też tak miałam. Postać którą stworzyłam była identycznie podobna do Ichigo z Bleach'a, a nigdy wcześniej go na oczy nie widziałam i wszyscy mi wmawiali, że zerżnęłam od Tite Kudo :p to nie jest fajne...

Melmothia
Status: Offline

Post autor: Melmothia » wt maja 15, 2007 4:09 pm

Wreszcie przeczytałam Arow z Antologii Konkursowej 2005. baka, gdzie reszta? ;__;
Ładne i ciekawi mnie co dalej...tylko...tylko...onigiri! onigiri na brodzie! (nie bij! xD). Nie mogłam się powstrzymać 8-)
Czy ta historia ma kontynuację? Albo będzie ją miała kiedykolwiek?

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » wt maja 15, 2007 5:06 pm

Melmothia pisze:onigiri! onigiri na brodzie!
b... b.... BUAHAHAHAHAHAHHAHA!!!!!
bosz, tego to jeszcze nie było XDDDDDD
doskonały motyw XDDDDD dziękuje, popłakałam sie ze śmiechu xDDDDDDD

w teorii? jest planowana kontynuacja razem z kontynuacją Łowcy zresztą, ale kiedy to nastąpi, to bogowie raczą wiedzieć ^^"

A skoro już jesteśmy przy konkursowych komiksach, nakładem Otaku wyjdzie koło sierpnia komiks Shadylady ("Love me demon" z antologii), ale przerysowany. Zamiast w świecie nigdy-nigdy akcja dzieje sie w realnym świecie (tylko nikt nie wie gdzie) a kreska autorki jest tak z 10x lepsza niż w antologii. I-szy rozdział jest na devarcie (meago.da.com), także zerknijcie sobie, polecam *^^*

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pn maja 28, 2007 4:18 pm

UWAGA, NOWY NEWS:
Jeżeli wasza praca jest wykonana ołówkiem, może zostać przyjęta:
Warunek jeden - musi być bardzo wyraźna ;]

Iria
Status: Offline

Post autor: Iria » sob cze 02, 2007 5:06 pm

To pocieszające, bo szczerze nienawidzę rysować twardą bezwyrazową stalówką, a ona pała do mnie tym samym uczuciem. Tak więc nie sposób nam się dogadać. :mrgreen:

darcia
Status: Offline

Post autor: darcia » pn cze 18, 2007 2:10 pm

Iria pisze:To pocieszające, bo szczerze nienawidzę rysować twardą bezwyrazową stalówką, a ona pała do mnie tym samym uczuciem. Tak więc nie sposób nam się dogadać. :mrgreen:
Zamiast stalówki używaj cieńkopisów np. Faber Casteli
Poza tym komiks to komiks i powinien być poprawiony i wykończony. Może paru się naraże, ale to nie szkice martwej czy akty, tu ma być wszystko wyraźne i rzucające się w oczy, dlatego w zupełności nie rozumiem zmiany tej reguły

Sorry

Iria
Status: Offline

Post autor: Iria » pn cze 18, 2007 3:20 pm

Darcia widziałam Twoje galerie i muszę powiedzieć, że są naprawdę wspaniałe. Oczy mają głębie no i te cudne włosy! Masz duże szanse, więc nie bój się spróbować. Tylko gdybym właśnie ja miała zabrać się za debiut, to postarałabym się jednak wymyślić coś lżejszego niż horroh shounen-ai. Tak żeby praca trafiła do szerszej zbiorowości ^^ Ale to tylko taka moja własna uwaga. 8-)

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » pn cze 18, 2007 4:38 pm

horror shonen-ai? *____*
jestem jak najbardziej za *^^*

darcia
Status: Offline

Post autor: darcia » pn cze 18, 2007 5:00 pm

kurcze nie umiem lekkich historii robić:) Ale zawsze mogę spróbować tym co wymysliłam:P

Co do historii mam propozycję dla scenarzystów:
Manga 54-60 stron tematyka: horror, wydana byłaby w Niemczech - rysunki wykonuję ja (chętni prosze zgłaszać się na daria.maj@gmail.com)

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pn cze 18, 2007 5:07 pm

horror shonen-ai? *____*
darcia pisze:Co do historii mam propozycję dla scenarzystów:
Haha mogę się w twoje scenarzystę pobawić? xD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi wydawnictwa Kasen”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości