Konkurs na komiks

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu Kasen
Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » ndz mar 26, 2006 9:59 pm

Chciałbym kiedyś zostać pozytywnie zaskoczony przez rodzimych twórców czymś innym niż kalkami produkcji japońskich wypełnionymi pseudofilozoficznym i w założeniu "chwytającym za serce i szarpiącym wrażliwą strunę w duszy" bełkotem.
Chyba sobie jeszcze trochę poczekam.

Lavamancer
Status: Offline

Post autor: Lavamancer » pn mar 27, 2006 1:44 pm

Krejt pisze:Chciałbym kiedyś zostać pozytywnie zaskoczony przez rodzimych twórców czymś innym niż kalkami produkcji japońskich wypełnionymi pseudofilozoficznym i w założeniu "chwytającym za serce i szarpiącym wrażliwą strunę w duszy" bełkotem.
Chyba sobie jeszcze trochę poczekam.
Zapomniałeś uściślić, że masz na myśli tutaj tylko tych autorach którzy stylizują komiksy na modłę japońską. Bo z reszty to jest parę perełek.

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » pn mar 27, 2006 2:16 pm

Myślałem, że to oczywiste, skoro napisałem to w tym temacie.

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » wt mar 28, 2006 3:12 pm

Krejt pisze:Chciałbym kiedyś zostać pozytywnie zaskoczony przez rodzimych twórców czymś innym niż kalkami produkcji japońskich wypełnionymi pseudofilozoficznym i w założeniu "chwytającym za serce i szarpiącym wrażliwą strunę w duszy" bełkotem.
Chyba sobie jeszcze trochę poczekam.
Wydaje mi się, że działa tutaj pewna ciekawa prawidłowość. Zwróć uwagę, że w naszym słodkim kraju nowi, którzy są dobrzy w rysunku rysują kreską "swoją", a nie "mangową". Niby banał, ale coś mówi.
"Mangowcy" najczęściej bazują na konwencji (bardzo łatwo zbudować fabułę, nie trzeba nawet tego robić świadomie, konwencja w pewnej chwili wchodzi w krew i takie fabuły "piszą się same") tworząc kolejne popłuczyny popłuczyn. No i tradycyjny kompleks wieszcza (żeby jeszcze w polskim wydaniu, a tu gorzej: w japońskim, zgroza...) No cóż, liczę jednak, że kiedyś mnie ktoś zaskoczy. Poziom Adama Warrena to max co z tego może wyjść, z bardzo prostej przyczyny: nie ta kultura. I nie dlatego, że "manga to tylko Japonia" itd. Nie wątpię, że może powstać dobry komiks rysowany stylem mangowym, ale jednak mangowcy za bardzo próbują odbić się od oryginalnej mangi.
Ale się nagadałem :roll:

Aha, jeszcze jedno:
ale moja historia raczej bazuje na psychice ludzkiej anizeli jedynie na piciu krwi
Historie o wampirach najczęściej bazują na ludzkiej psychice ostatnio, nie wiem czy czytujesz książki, ale tak zabawnie się składa, że tak w nich właśnie jest. Opierają się na ludzkich emocjach, na tym co taki człowiek może czuć itp. itd. Wersji jest od cholery. I rzadko które sprowadza się tylko do picia krwi. Jeżeli ktoś poda jako argument film jak Blade czy coś to chciałbym zauważyć, że to film sensacyjny, więc z założenia do psychiki sprowadzać się nie musi ;]

PS. Moje zdanie jest, każdy widzi, dopuszczam, że kiedyś je zmienię (kieruję to do wszelkich malkontentów, którzy zaraz zaczną się wybraniać, że to i tamo), aczkolwiek wątpię.

D-chan Gogatsu
Status: Offline

Post autor: D-chan Gogatsu » śr mar 29, 2006 11:16 pm

Dobrze już więcej na temat fabuły nie bede się wypowiadać nie mam na to teraz argumentów:P zdarza się czasami:)
choć przyznam każdemu z nich rację może nie kazdemu do końca, ale przyznam:)... Nie zgadzam się jednak z komentarzem, że jak się nie ma pomysłu na fabułę to już tylko wampirki pozostają( do komentarza z 2 strony tematu:P)...

http://www.deviantart.com/deviation/31068369/ jest to jedna ze stron gotowych i chciłam usłyszeć wasze zdanie na jej temat:)

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » czw mar 30, 2006 12:10 pm

Nie moje klimaty, ale złego slowa nie powiem.

luis66
Status: Offline

Post autor: luis66 » czw mar 30, 2006 1:15 pm

Miód z mlekiem, cudoo takie staranne i co do najmniejszego detalu opracowane..., chociaż włosy tego kolesia takie mało mangowe . Nosek śliczny i usta też słodkie ale oczka niepodobają się. I nieuwierzysz co zauważyłem.. twoja postać ma niewymiarowe uszka, są za krótkie, powinny znajdować się na wysokości środka oczu. Tego gościa już prezentowałaś. Pokaż coś innego. Byłoby super zobaczyć jakąś dynamiczną scenę np. walki. Mam nadzieje, że rysujesz też takie sceny bo jak nie to odpowiem to co inni, że "nie moje klimaty".

Lavamancer
Status: Offline

Post autor: Lavamancer » czw mar 30, 2006 1:41 pm

Nieźle, chętnie zobaczę planszę z większą ilością kadrów i tekstu. Na tej tak naprawdę widać tylko, że troche pojęcia o rysunku masz, ale czy o kompozycji, dynamice też ? Tego nie wiemy, prezentuj dalej.

luis66
Status: Offline

Post autor: luis66 » czw mar 30, 2006 3:25 pm

WczeSniej tego niezuważyłem ale potraktowałaś ten rysunek rastrem (tak to się nazywa?) Nieźle ci to wyszło.

D-chan Gogatsu
Status: Offline

Post autor: D-chan Gogatsu » czw mar 30, 2006 7:04 pm

Zaprezentuje inne plansze jak mi na to czas pozwoli z wykończeniem, bo narazie maturka pożera cały czas, no a pierwsze stronki to wprowadzenie, czyli u mnie typowe statyki:P

loui -> tak to rastry, koślawo nałożone ale rastry:P

Co do walk i tego typu scen: będą, i to w dużej ilości, mam nadzieję tylko że wyjda tak jak chcę, bo narazie sa to jedynie szkice i mam nadzieję, że poprawiając nie zepsuje:)

Cóż ja sama przyznam, że to nie jest to co każdy lubi( ja np. nie mogę ścierpieć jak po mangach latają dzieci za jakimis potworkami) to sprawa gustu i updobań, a o gustach się nie dyskutuje:)

Cieszę się że przynajmniej rysunek się podoba:) a co do ucha, uuuuuuuuups!!!!!!!!!!!!!!! :oops:

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr kwie 04, 2007 11:03 pm

Kasen na swój sposób jest bezbłędny... xD
*KONKURS V EDYCJA*

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu komiksowego!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia
udziału w kolejnej, piątej już edycji konkursu na komiks.
Konkurs trwa od 10 kwietnia do 1 listopada 2007.

NAGRODY:

Najciekawsze prace konkursowe zostaną nagrodzone wydaniem w antologii i ogłoszone na naszej stronie internetowej.

ZASADY:

(1) Ilość stron: 16 - 32 (ilość stron może się nieznacznie wahać)
(2) Komiks nie musi się kończyć. Fabuła może być urwana w np. w momencie kulminacyjnym;
(2) Format prac: A4 lub większe
(3) sposób prezentacji:
* samodzielnych arkuszach jednostronnych (nie przyjmujemy zeszytów, kartki muszą być luźne).
* kserokopia poszczególnych stron w formacie A4 (lub wydruk komputerowy)
* zeskanowana praca na CD (300 dpi)
(4) Komiks powinien być czarno-biały
(5) Prace mogą być wspólnym dziełem kilku osób.
(6) Komiks nie może być wykonany ołówkiem, bądź też długopisem!! (powinien być wykonany tuszem, żelpenem lub na komputerze)
(7) Termin nadsyłania prac to 1 listopada 2007. Decyduje data stępla pocztowego.

Nadesłane prace oryginalne redakcja zwraca na pisemne życzenie autora. Kserokopie oraz CD nie będą zwracane.

Prace prosimy wysyłać na, dobrze już Wam znany, adres:
KASEN Sp. z o.o.
Konkurs - "Komiks"
05-077 Wesoła
skr. poczt. 50

Do pracy konkursowej należy dołączyć oświadczenie, że jest się autorem przesłanego dzieła oraz że nie było ono wcześniej publikowane i jest wolne od roszczeń finansowych i prawnych osób trzecich.

Prosimy o podanie danych osobowych łącznie z wiekiem oraz telefonem kontaktowym wraz ze zgodą na ich przetwarzanie przez firmę Kasen Sp. z o.o. z siedzibą w Wesołej zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

Ze zwycięzcami skontaktujemy się osobiście oraz umieścimy stosowną informację na naszej stronie internetowej.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » czw kwie 05, 2007 8:22 am

baka-oni-ri pisze:Kasen na swój sposób jest bezbłędny... xD
[shadow=white]Śmiejcie się :P Chcę wziąć udział, klasa mi już scenariusz wymyśliła... O_O ała xD[/shadow]

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw kwie 05, 2007 11:57 am

to róbta! ;D

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » czw kwie 05, 2007 11:58 am

baka-oni-ri pisze:to róbta! ;D
Ty wygrałaś już jeden, łatwo ci sie godo ;)

Melmothia
Status: Offline

Post autor: Melmothia » czw kwie 05, 2007 12:19 pm

Kisara pisze:Ty wygrałaś już jeden, łatwo ci sie godo ;)
*o* Który to, baka? Bo ja nic nie wiem :(
Kisara pisze:Chcę wziąć udział, klasa mi już scenariusz wymyśliła...
*_* Też chcę zobaczyć, rysuj, rysuj.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » czw kwie 05, 2007 12:23 pm

Melmothia pisze:*o* Który to, baka? Bo ja nic nie wiem :(
Kochana moja, a teraz pamiętasz xD
Baka, jesteś moim idolem *-*

Melmothia
Status: Offline

Post autor: Melmothia » czw kwie 05, 2007 12:41 pm

Kisara pisze:Kochana moja, a teraz pamiętasz xD
Aaaaaa....to ja muszę w najbliższym czasie przejść się do Matras...*_*
Mam nadzieję, że jeszcze będzie xD

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw kwie 05, 2007 2:14 pm

Kisara pisze:Ty wygrałaś już jeden, łatwo ci sie godo ;)
bo siadłam i zrobiłam, samo to sie nie stało, nie? XD
teraz sie mecze nad dojinem z DN i od marca mam już, uwaga, uwaga, 4 strony XD

Dzieki słońce za wsparcie moralne ♥ ale błagam, nie upubliczniaj bardziej tej okładki, bo mi za nią wstyd XDDD *hug*

I też żądam, żebyś rysowała, przynajmniej dla wprawy i rozwoju, no.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » czw kwie 05, 2007 3:08 pm

baka-oni-ri pisze:Dzieki słońce za wsparcie moralne ♥ ale błagam, nie upubliczniaj bardziej tej okładki, bo mi za nią wstyd XDDD *hug*
Bo podziwiam... mam nadzieję, że chociaż zajmnę jakieś miejsce :3

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw kwie 05, 2007 3:29 pm

bendziem cimać kciuki :3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi wydawnictwa Kasen”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość