Konkurs na komiks

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu Kasen
Lavamancer
Status: Offline

Post autor: Lavamancer » czw mar 02, 2006 10:08 pm

O zarabianiu na życie komiksem zapomnij, mało kto się z tego utrzymuje u nas, i to z tych którzy mają dobry warsztat i lata doświadczeń.
Także nie rób sobie złudzeń.

luis66
Status: Offline

Post autor: luis66 » pt mar 03, 2006 8:38 am

ja niestety dałem sobie spokój z komiksem na konkurs :-( wogóle niemogłem wymyśleć jakiejś sensownej, dojrzałej historyjki(jeżeli idzie o rysynek to jestem pierwszym mangaką w polsce :D ale dobrej, oryginalnej fabuły, za nic niemogę wymyśleć:() niestety muszę odłożyć swoje plany na następny konkurs Kasenu...ciekawe kiedy będzie?...

Lavamancer
Status: Offline

Post autor: Lavamancer » pt mar 03, 2006 9:23 am

Masz coś na podparcie tych słów o byciu najlepszym ?

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » pt mar 03, 2006 9:33 am

Lol, jaki skromny. :P

Saveirv
Status: Offline

Post autor: Saveirv » pt mar 03, 2006 6:29 pm

Do Lavamancer => Co !? Tak słabo jest z komiksami ?

Goshkee
Status: Offline

Post autor: Goshkee » pt mar 03, 2006 7:08 pm

Nie chwaląc się, ja komiks wysłałem. Zasadniczo nie mój, bo prostej kreski nie umiem postawić, ale robiłem za konsultanta i jestem ojcem głównej postaci :wink: Autor się wstydził, więc ja się za to zabrałem. Szczerze to na nic nie liczę, ale przynajmniej będe spał spokojniej z myślą, że spróbowałem.

Lavamancer
Status: Offline

Post autor: Lavamancer » pt mar 03, 2006 9:10 pm

Saveirv pisze:Do Lavamancer => Co !? Tak słabo jest z komiksami ?
Tak, tu nie Francja, przykro mi.

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » pt mar 03, 2006 9:12 pm

luis66 pisze:jeżeli idzie o rysynek to jestem pierwszym mangaką w polsce :D
Zaintrygowałeś mnie, daj sampla.
Do Lavamancer => Co !? Tak słabo jest z komiksami ?
Lava ma rację. Z komiksami w Polsce pod tym względem jest naprawdę słabo. Już ludzie którzy próbują się utrzymywać z pisania fantastyki często muszą się naszykować na lumpeninteligenckie warunki, a co dopiero ludzie tworzący komiks? Nie wspomnę o niszy ludzi rysującej polską mangę, bo to już jest tak mała nisza, że hoho. O odbiorcach, którzy mieliby to kupować, nie wspomnę :roll:

Saveirv
Status: Offline

Post autor: Saveirv » pt mar 03, 2006 9:21 pm

Hmm... No to przechlapane, a zagranicami Naszego kraju jaka jest sytuacja z komiksami ?

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » pt mar 03, 2006 9:26 pm

Lepsza, Francja, europejska stolica komiksu daje (w porównaniu z naszymi) iście cudowne warunki. Ale obawiam się, że w Europie trzeba rysować po europejsku.
Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Lavamancer
Status: Offline

Post autor: Lavamancer » pt mar 03, 2006 9:34 pm

We Francjo też jest duża konkurencja, czy to na polu rysowników czy scenarzystów, da się wybić, ale trzeba i tak mieć duży skill i doświadczenie.
Strzelam, że Save nie ma żadnego dorobku, prawda ? Tylko chęci. To za mało.

D-chan Gogatsu
Status: Offline

Post autor: D-chan Gogatsu » pt mar 24, 2006 10:47 pm

Witam:)

Nio to IV Edycja dobiegła końca:)...
Ja też w sumie wysyłałam prace do Kasena, ale nie liczę na sukces, robione w pospiechu, moim zdaniem w pewnych miejscach nie dopracowane, eeeech....

Ale i tak sie pochwale paroma, tylko dam tu linki do nie wykończonych szkieletów, bo gotowych jeszcze nie publikowałam w internecie:
str 1: http://www.deviantart.com/view/29126585/
str 2: http://www.deviantart.com/view/29126714/
str 3:(taka wkładka:P) http://www.deviantart.com/view/29076898/

Oprócz komiksu wysłałam też pare projektów:
http://www.deviantart.com/view/28767558/
http://www.deviantart.com/view/29126402/
http://www.deviantart.com/view/30262852/
http://www.deviantart.com/view/29572715/

Moim zdaniem mogłam zrobic coś lepszego, ale maturka zobowiązuje do nauki i nie miałam tak naprawdę czasu, szkoda troszkę, za rok może sie uda:)

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pt mar 24, 2006 11:06 pm

Muszę przyznać, że całkiem całkiem, choć niezupełnie w moim guście. W każdym razie masz talent i rozwijaj go dalej.

D-chan Gogatsu
Status: Offline

Post autor: D-chan Gogatsu » sob mar 25, 2006 12:19 am

Dziękuję, ale ja i tak mam stosunek negatywny do moich prac (to nastawienie przychodzi tak godzinę po tym jak je skończe rysować:P)
i żałuje juz teraz że je wysłałam:(

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » sob mar 25, 2006 5:23 pm

D-chan Gogatsu pisze:Dziękuję, ale ja i tak mam stosunek negatywny do moich prac (to nastawienie przychodzi tak godzinę po tym jak je skończe rysować:P)
i żałuje juz teraz że je wysłałam:(
prace według mnie bardzo ładne ^^ i nie żałuj bo wydaje mi sie ze masz szanse ^^

D-chan Gogatsu
Status: Offline

Post autor: D-chan Gogatsu » sob mar 25, 2006 10:05 pm

Dziękuję :oops:

Mi tam jednak bardziej zależy na tym by wydali mi mange aniżeli na pierwszym miejscu... Mam nadzieję, że okażą sie łaskawi:)

luis66
Status: Offline

Post autor: luis66 » ndz mar 26, 2006 1:20 pm

Prace zadziwiająco dobre choć postaciom przydałoby się nieco więcej oryginalności bo takich rysunków jak twoje to jest na pęczki. Prace BARDZO ŁADNE! Podziwiam staranność i to, że twoi bohaterowie nie mają krzywych ryjów ale ciekawe jak to wygląda na pozostałych rysunkach twojego komiksu ...I tak sobie myślę, że tematyka związana z wampirami jest nieco opłakana i świadczy o zupełnym braku pomysłu. Rysunki to niewszystko niezapominajmy o fabule.
Ostatnio zmieniony ndz mar 26, 2006 5:35 pm przez luis66, łącznie zmieniany 1 raz.

Grisznak
Status: Offline

Post autor: Grisznak » ndz mar 26, 2006 3:01 pm

Moją opinię znasz doskonale. Technicznei wyrózniasz się pozytywnie na tle większość uczestników obydwu edycji konkursu, więc zdziwiłbym się, gdyby w tej edycji ci się nie udało.

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » ndz mar 26, 2006 8:23 pm

luis66 pisze:I tak sobie myślę, że tematyka związana z wampirami jest nieco opłakana i świadczy o zupełnym braku pomysłu. Rysunki to niewszystko niezapominajmy o fabule.
Oh niekoniecznie ^^ choc w sumie nie znam fabuły ale mozna duzo rzeczy wymyslic nie polegajacych tylko na piciu krwi czy takich tam

D-chan Gogatsu
Status: Offline

Post autor: D-chan Gogatsu » ndz mar 26, 2006 9:42 pm

luis66 pisze:Prace zadziwiająco dobre choć postaciom przydałoby się nieco więcej oryginalności bo takich rysunków jak twoje to jest na pęczki. Prace BARDZO ŁADNE! Podziwiam staranność i to, że twoi bohaterowie nie mają krzywych ryjów ale ciekawe jak to wygląda na pozostałych rysunkach twojego komiksu ...I tak sobie myślę, że tematyka związana z wampirami jest nieco opłakana i świadczy o zupełnym braku pomysłu. Rysunki to niewszystko niezapominajmy o fabule.
Hmmmm dobra teraz stanę sama w swojej obronie dziękuję Grisznaczku:*... Co do rysunku :pisałam o moim stosunku do nich wcześniej, ale scenariusz to juz będę sie kłócić. Fabuła nie jest wcale opłakana, fakt faktem, że wampiry to pomysł często używany, ale moja historia raczej bazuje na psychice ludzkiej anizeli jedynie na piciu krwi, co więcej jest to horror w którym faktycznie krew leje sie strumieniami, ale ma on cos takiego jak ukryty sens, drugie dno, które starałam sie przemycić...

Przykładowo, rozmowa dwujki głównych bohaterów - Charlotty i Christiana:

- Braciszku, czym jest dla Ciebie miłość?
- Tak czy tak nie zrozumiesz.
- Skąd wiesz? A może jednak zrozumiem?
- To coś co nam nigdy nie bedzie dane, to coś co nie może czuć ktos kto porzucił dobrowolnie śmierć, to bowiem coś za co ludzie chcą umierać, walczyć, zabijać. my za to zabijamy nie z miłości, ale po to by przeżyć. Nie potrzebujemy wzniosłych słów, bliskości drugiej osoby czy dotyku. Wolimy być sami, opuszczeni... Bo przecież to w samotności tkwi nasza siła, a miłość to największa z ludzkich słabości...

Tak wygląda przykładowa rozmowa, wiem że nie mówi nic bo jest wyrwana z kontekstu. Proszę jedynie o to by nie oceniać mojej historii pod kontem: "A wampiry, to pewnie tylko ciagle picie krwi i takie tam, wogóle przeżytek i pewnie denne..." Czy np. w Japonii nie tworzy sie rocznie miliony anime o mechach a przecież Evangelion mimo że nie był pierwszy, był poprostu genialny i niezwykle oryginalny. Nie porównuje mojej mangi oczywiscie do Evki, jestem o 30 lat oddalona od takiego poziomu(jesli kiedykolwiek go osiągnę), ale staram sie tylko pokazać że nie wszystko co ma np. związek z wampirami jest takie samo, że scenariusz stworzony na podstawie tego może byc równie oryginalny i ciekawy...

Jeśli ktos chce drobnego zarysu historii odsyłam na http://dar-chan.deviantart.com/journal tam w jednym z journali jest charakterystyka głównych postaci:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi wydawnictwa Kasen”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość