Czy ktoś czytał Wspomnienia Demona?

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu Kasen
Darla
Status: Offline

Czy ktoś czytał Wspomnienia Demona?

Post autor: Darla » pn paź 11, 2004 2:28 pm

Co sądzicie o tej mandze, czy ją od początku do końca rozumiecie?

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt paź 12, 2004 4:17 pm

Czytałem, nawet dwa razy, ale przyznam się, że większą uwagę zwracałem na kreskę niż na samą treść :roll: :wink:
Pierwsze opowiadanie jest nie dokończone, nie wiem, czy w dalszych tomach będzie ciąg dalszy, czy też resztę mamy dopowiedzieć sobie sami. Pozostałe utwory też nie są perfekcyjnie zakończone (o ile pamiętam :roll: ), ale mi to nie przeszkadza, sam sobie dopowiadam resztę :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » wt paź 12, 2004 4:38 pm

Ja tez czytałam i jak to stwoerdziła moja kolezanka ( :* ) niedopowiedzenia sa fajne ^^
A ta mangha jest dla mnie po prostu swietna XD~~~~~~~~

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt paź 12, 2004 4:42 pm

Kreska jakby żywcem z Angel Sanctuary skopiowana, ale w tym wypadku zaliczam to na plus :)
Kartkę przed wstępem jest narysowana pewna postać, gdy pierwszy raz ją zobaczyłem, a było już baardzo późno pomyślałem, o kurde, co tu robi Metatron :lol:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Darla
Status: Offline

Post autor: Darla » śr paź 13, 2004 8:03 pm

Szczerze to zaskoczyło mnie w tej mandze taka "inność". Cięszko mi to wytłumaczyć, ale konkretnie chodzi mi o treść mangi.

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » czw paź 14, 2004 11:42 am

Dzisiaj wyszedł 2 tomik tej mangi. Czytał ktoś,bo jeśli mam byc szczera ja nie kupuję tej mangi.... jeszcze jedno bardzo mi się podoba okładka.
I zgadzam się z wami,że krecha jest pdobna do AS.Wywnioskowałam to na podstwie okładki 2 tomu.

Darla
Status: Offline

Post autor: Darla » sob paź 16, 2004 6:17 pm

A u mnie jeszcze nie ma 2 tomu :?

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob paź 16, 2004 7:25 pm

Darla, w dzisiejszych czasach to nie problem :wink:
Możesz spokojnie zamówić Wspomnienia Demona [rze internet, chociażby na stronie www.komiksiarnia.pl :wink:
Sam zresztą tak zrobie, jak tylko ukaże się Love Hina 5 :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » pn paź 18, 2004 7:37 pm

Tomik drugi jak i tomik pierwszy jest słodziutki XD~~~~ utrzymany w klimacie shounen-ai i slicznie narysowany ^^
Tu jest opis zamieszczony na tylnej okladce drugiego tomu:
To jest lekki spoiler wiec ostrzegam :wink:
Raenef, oszczedzajac wroga zawiódł swojego nauczyciela Eclipsa, a jego zachowanie delikatnie mowiac, jest niegodne demona. Decyduje sie wiec na ucieczke i opuszcza Eclipsa. Zamierza w pojedynke przemierzac swiat dopuki nie stanie sie godnym miana Władcy Demonów. jednakze swiat nie jest najlepszym miejscem dla niewyszkolonego demona. Wielu nienawidzi demonow i zabiloby Raenefa bez zmruzenia oka. Nasz bohater napotyka wlasnie takak osobe w swiatymi Rased. Na szczescie, Raenef nie jest jedynym, który dopiero co podjal nauke...
:D

Washuu-chan
Status: Offline

Post autor: Washuu-chan » pt paź 22, 2004 12:34 pm

Taa Wspomnienia Demona są przesłodkie i rozbrajające wręcz Oo Nie przypomninam sobie innej mangi z takim naładowaniem esdeczków, dłupich min i tekstów na obszar statystycznej strony.... Czasem odnoszę wrażenie że autorki z tym humorem przedobrzyły, ale i tak ta manga jest słodka.
Idealny odstresywacz.

Ale mnie osobiście zastanawia porównywanie kreski i stylu Kary do Kaori Yuki. Być może zabrakło mi jakiejś starej mangi tej ostatniej by to zauważyć. Ale generalnie te style są różne jak ogień i woda. Yuki posługuje się bardzo delikatną i zwiewną kreską, w początkowych toma AS dośc niedopracowaną, ale ewoluującą z czasem, by w okolicach 7-8 tomu przybrać semi-realistyczny wyraz (apogeum osiąga to później, gdy na ilustracji w 16 tomie Belial wygląda jak Lucifer Luscious Violenue którą była inspirowana). Kara w przeciwieństwie do Yuki operuje bardzo mocną linią konturu przywodzącą na myśl początkowe dokonania Yuu Higuri (Seimaden sie kłania - Eclipse na wielu ujęciach jest fanartem Lauresa). Nawet w sposobie cieniowania Kary bliżej jej do Higuri, niż do bogatych w najróżniejsze rastry stron dzieł Kaori Yuki, Dodatku dośc swobodny na pierwszy rzut oka, a jednocześnie bardzo przemyslany "kopnięty" sposób kadrowania Yuki nie ma się nic do dośc klasycznego kadrowania Kary.
Chociaż w sumie... porównując w ten sposób można stwierdzić że prace Satoshiego Uroshiary przypominają prace gościa od Love Hiny.
No ca swój sposób da się udowodnić :lol:

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob paź 23, 2004 5:12 pm

Jestem teraz po drugim tomie i rzeczywiście, jakoś nie bardzo to Angel Sanctuary przypomina :roll: Seimadena nie czytałem, widziałem raptem z kilka artów, więc nie wiem czy jest podobny, wierzę na słowo :wink: Może jak Waneko wyda to sobie jeden tomik sprawię :P Ale chyba nie ma w nim tyle humoru co we WD?
Z As skojarzyły mi się właściwie dwa arty z pierwszego tomu - okładka i jedna z początkowych stron, z takim jakby Metatronem (głównie za sprawą królika :P ) :)

A drugi tom jest znacznie lepszy od poprzedniego. Dobrze, że zrezygnowano z jakiś dodatkowych historii i skupiono się tylko na tej o Władcy Demonów :) Rozbroił mnie humor :lol: Po przeczytaniu tej mangi po prostu nie można być smutnym :lol:
Strasznie ciekawi mnie jak potoczą się dalsze losy bohaterów, mam nadzieję, że Kasen nie każe nam długo czekać i zrobi wreszcie coś z tym drukiem :wink:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Washuu-chan
Status: Offline

Post autor: Washuu-chan » ndz paź 24, 2004 3:30 pm

Seimaden posiada WSTAWKI humorystyczne, ale ogólnie jest powazną historią, uh,huh, full mroczność of darkness niemalże. Jest to pierwsza manga Y.Higuri i obserwować na niej można rozwój jej kreski... ale scenariusze to się pisać nauczyła trochę później ;) Niemniej Seimaden ma dla mnie wartość sentymentalną, głównie ze względu na pare wątków i postaci. Choć moją ulubioną pracą tej autorki jest Gorgeous Carat (XIX wieczne połączenie Lupina z Indiana Jonesem).
Kreska i technika Kary wykonaniem bardzo przypomina te z początkowych tomów Seimadena. Choć IMHO Kara startuje z dużo ładniejszym i bardziej wypracowanym stylem. *ciekawe jak będzie później ^.^ *
Nie, no drugi tomik powala ilością eSDeków, a motyw z kapłanem i ta istotą transcedalną, aka jego uczniem-kretynkiem to chyba największa głupawka w perspektywie całego tomu (choć tekst Raenfa "dobrze że na świecie chodzą jeszcze tak uprzejmi sprzedawcy pierogów" zwalił mnie z krzesła.... tja, _^_ ).
A własnie co do pierwszego tomu, czy ktoś wie do czego wstępem jest ten początek? Z tym rudym czymś i królikiem XD Czy to tylko element ozdobny? I fakt ten początek rzeczywiście kojarzy się trochę z Nejim, ale cała reszta jakiekolwiek podobieństwo burzy, chowa do sejfu i zrzuca na środek oceanu atlantyckiego.

Darla
Status: Offline

Post autor: Darla » pn paź 25, 2004 2:21 pm

Wreszcie dostałam w swoje łapki "wspomnienia demona"2 i bardzo spodobał mi się smoczek na pierwszej stronie jest po prostu słodki :P

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » sob lis 13, 2004 3:38 pm

Jestem świeżo po przeczytaniu obydwu tomów "Wspomnień Demona" i muszę przyznać że to jest świetne. Kreska (szczególnie oczy :wink: ) , niedopowiedzenia( wreszcie coś dla mnie :twisted: ), fabuła.( kolejnośc w której te cechy zostały wymienione jest przypadkowa)
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Little Pony
Status: Offline

Post autor: Little Pony » ndz lis 14, 2004 7:03 am

Uważam, że ta manghwa jest słodziutka :D Według mnie to najlepszy komiks, jaki do tej pory został wydany przez Kasen 8) Śliczna kreska, pełno przystojniaków (ahhh... Eclipse), duuuużo humoru i wciągająca fabuła. A niedopowiedzenia są plusem tej manghwy - jak by to było, gdyby wszystko od razu stało się jasne? Mimo, iż koreańskie, WD są w czołówce rankingu moich ulubionych mang, zwłaszcza teraz, gdy pojawił się Kris :) Nie sądzicie, że on i Raenef byliby świetną parą? :wink: Z niecierpliwością czekam na dalsze części!!!

Darla
Status: Offline

Post autor: Darla » śr gru 01, 2004 5:51 pm

Kupiłam 2 tom i byłam dość zadowolona po przeczytaniu tej mangi. Moja znajoma nie wiedziała z początku kto tu jest kobietą a kto męszczyzną

Otaj_Ed_Sushi_Asatowska
Status: Offline

Post autor: Otaj_Ed_Sushi_Asatowska » czw gru 02, 2004 7:01 pm

Podoba mi się ta manga... Jest na moim poziomie intelektualnym czyli wszyscy żyją dewizą " Nie ma to jak być baka!!!"... Strasznie namieszali pod koniec pierwszego tomu i chyba nikt tego nie zrozumiał :) więc nawet dobrze, że zmieniła się nowa scenarzystka- byc moze uprościła trochę historię, alę przynajmniej jest yeraz jesna :)... chętnie kompletuje te 7 ( bo jest ich siedem tak?) tomów ><'

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » sob gru 04, 2004 12:25 pm

Tak tomów jest 7 ^^

Otaj_Ed_Sushi_Asatowska
Status: Offline

Post autor: Otaj_Ed_Sushi_Asatowska » pt sty 28, 2005 2:01 pm

Błeeee. czemu w Nowym Sączu nie ma jeszcze trzeciego tomiku TT TT
*wali głową w ścianę >_>*

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob sty 29, 2005 10:35 am

Odpowiem. W Nowym Sączu nie ma, bo wszędzie nie ma :roll:
Tomik jeszcze nie wyszedł, choć miał być już wczoraj ;)
Wytrzymaj jeszcze kilka dni...
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi wydawnictwa Kasen”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość